СЕКОГАШ НАУТРОТО ПРВА НЕШТО ДАВАМ балсам за усни

„СЕКОГАШ НАУТРОТО ПРВО НЕШТО ДАВАМ балсам за усни“

БАЛАМ ЗА УСНИ ЗА УБАВИНА е онлајн продавница со седиште во ОК, 

основана во јануари 2022 година, има за цел да им понуди на клиентите различни 

најважен балсам за усни за убавина. БАЛАМ ЗА УСНИ ЗА УБАВИНА знае точно 

која насока да се земе кога се снабдуваат висококвалитетни производи, 

и секогаш внимаваат на најновите трендови и ги ставаат своите 

желбите на клиентите прво! 

„Се надеваме дека ќе уживате во нашите производи исто како што ние сакаме да правиме 

достапни за вас“. #BeautyLipBalm  

Основачката приказна и што ги мотивирало да започнат 

бизнис? 

Амиела Мире, основач на www.beautylipbalm.com - "На 

Секогаш ставајте мелем за усни првото нешто наутро“. 

Кога бев помлад, не можев ниту еден ден да не ја земам усната 

мелем со мене на училиште. Утрото би го нанел балсамот за усни, 

ден и ноќ. Беше не само убавина неопходна за ставање во мојата чанта 

секогаш кога ми требаше, тоа беше моето нешто што требаше да го земам со мене 

каде и да одам! 

Сега кога сум постар, 37 години, се прашувам како би било да имам сопствен бизнис. Знаев дека станав претприемач може да биде конкурентен во индустријата за убавина денес, но мојата страст да отворам онлајн продавница ме поттикна да се насочам кон она што навистина го сакам во животот и што сакам да го правам! 

Знаев дека е вистинското време да ги остварам моите соништа и да почнам да ги продавам омилените балсами за усни и сјаеви за усни онлајн. Тоа е кога БАЛАМ ЗА УСНИ ЗА УБАВИНА оживеав и бев возбуден да ги споделам моите идеи со светот! 

Да се ​​биде поголема сестра во семејството имаше многу обврски. Пораснав во големо семејство со 8 браќа и сестри и тоа ми помогна да станам оптимист во она што го сакам да го работам, за да можам да водам одличен пример за моите браќа и сестри да се обидат да дадат се од себе во животот кога ќе пораснат. Мојата силна карактеристика да продолжам доаѓа од моите љубовни родители на кои најмногу им се восхитувам на овој свет, и без нив страст и храброст да подигам семејство од 8 деца под ист покрив, немаше да дојдам толку далеку за да одам по она што навистина го посакував! 

Следењето на моите најдлабоки желби да отворам онлајн продавница беше луда одлука што ја донесов во пандемијата од јануари, 2022 година. 

BEAUTY балсам за усни Продавницата е дизајнирана да ви ги донесе најубавите, хранливи и навлажнувачки балсами за усни и сјаеви за усни со уникатна формулација од пчелин восок и масло од авокадо што помага да се врати влажноста и да се заштитат усните од оштетување на околината, додека алое вера ја смирува кожата.

Со кои предизвици се соочува бизнисот/пазарот? 

Сепак, поради популарните резултати во нашата продавница и тековната пандемијата, испораката низ целиот свет може да варира помеѓу 2-3 недели услуга. БАЛАМ ЗА УСНИ ЗА УБАВИНА клиентите сè уште се задоволни со своите купувања и секогаш се враќаат да купат повеќе бидејќи сакаат да купуваат кај нас. Предизвиците за водење на онлајн продавница може да станат бурни, но најважно е секогаш да се фокусирате на потребите на клиентите во секое време и да ги одржувате ажурирани со деталите за следење, бидејќи тоа ќе ја подобри услугата за клиентите во сите области од бизнисот. 

Со какви можности се соочува бизнисот/пазарот? 

Ова лето неколку од нашите БАЛАМ ЗА УСНИ ЗА УБАВИНА производи веќе имаат ПРОДАДЕНО! Нашата онлајн продавница можност да растеме во пандемијата ни го растопи срцето и ние сме толку горди на сета напорна работа и посветеност што ја вложивме за отворање на онлајн продавница. Ова и помогна на продавницата да постигне нешто големо оваа година почнувајќи од јануари 2022 година, а ние ќе продолжиме без разлика на се! 

„Им благодариме на сите наши клиенти кои веруваат во нас и не поддржуваат оттогаш БАЛАМ ЗА УСНИ ЗА УБАВИНА Отворена онлајн продавница!“ . 

Совет до другите за бизнис? 

Отворањето онлајн продавница може да биде забавно и возбудливо на почетокот, но можете да научите многу и да стекнете убаво искуство во процесот да станете свој претприемач. Со голема посветеност, структура, посветеност и вистинска страст секогаш можете да го постигнете она што навистина го сакате во животот! 

Мој совет - „Не воздржувајте се, продолжете и тргнете по она што навистина го сакате во животот! Ако можам јас, можете и вие!“. 

Искусете го мазното и луксузно чувство на нашата КОЛЕКЦИЈА! - www.beautylipbalm.com 

БАЛЕМ ЗА УСНИ ЗА ПРОМЕНА НА ТЕМПЕРАТУРАТА е целосно природна мешавина од 

природни состојки кои се дизајнирани да ви го донесат најубавото, 

негување и навлажнувачки усни. 

БАЛАМ ЗА УСНИ ЗА УБАВИНА користи уникатна мешавина на органски есенцијални масла 

вклучувајќи масло од јојоба со екстракт од сладок бадем за мазна, кремаста 

текстура која ќе ги остави вашите усни меки. 

Чувство на ладење и релаксирачка арома се комбинираат со сладок бадем 

екстракт за ревитализација на усните. Овој благ третман за усни помага да се создаде а 

богат и мазен финиш без затнување на порите или иритација. 

Одлична техника – нанесете го балсамот или сјајот со навлажнета кружни движења додека целосно не се впие на усните.

СВИЛЕН КАМИН ја подобрува вашата природна убавина. Се создава со а 

уникатна формула која ги хидрира и омекнува усните, оставајќи ви изглед 

свежо и чисто. Природната боја нуди природен изглед без 

тежина на традиционалната боја на усните. 

Постигнете мазен, сјаен финиш со оваа хидратантна формула која 

остава усните да се чувствуваат меки и еластични. Не е парабен и погоден за 

чувствителна кожа. Овој производ е достапен во различни ласкави нијанси 

за да можете да го изберете совршениот за вас! 

Овој производ е ослободен од штетни хемикалии кои можат да предизвикаат појава на кожата 

иритација, па можете да бидете сигурни дека нема да предизвика никаква иритација на вашата кожа. 

CMAADU GLITTER LIP GLOSS е достапен во широк спектар на 

живописни нијанси и светкав изглед, овој течен кармин е едношалтерски систем 

за вашите секојдневни потреби за шминка. Мат формула за долго носење, можете 

сега постигнете совршено полиран изглед за секоја пригода. 

Овој кармин е без парабен и е дизајниран да изгледа исто толку добро 

усните како што тоа го прави на очите. 

Овој водоотпорен течен кармин е долготраен, плус е дизајниран да се исуши 

веднаш, за да можете да бидете сигурни дека бојата нема да се размачка или да се пренесе. 

ОМГА ПРАСКА И СЛАТКА СЕКСИ БОЈА НА УСНИТЕ – Ништо не кажува 

лето како слатки и сочни праски, тоа е освежително, вкусно уживање 

исто така главен дел во рутината за убавина на жената. Овој мелем обезбедува 

хранлива влага за да ги одржувате усните меки и мазни, за да можете да чувствувате 

самоуверена и убава во текот на целата година. 

Овој удобен и разноврсен балзам останува јасен и брзо се суши до 

оставете ги усните да се чувствуваат меки и мазни. Формулиран е со витамин Е до 

ги храни и штити усните. Со освежителен и овошен мирис, оваа усна 

мелем сигурно ќе се забележи. Длабоката, богата боја на праска е совршена 

начин за комплиментирање на која било облека, без разлика дали е лежерна или свечена. 

Овој мелем за усни е формулиран со природен витамин Е и колаген за да ги негува и штити усните, истовремено обезбедувајќи смирувачка влажност.

БАЛАМ ЗА УСНИ ЗА УБАВИНА - „Нашата специјална понуда оваа есен! 

ГРЕАЛНИК НА ВОДОПАД КУЛА – Овие рачно изработени кадилници се направени од висококвалитетна глина, која е рачно изработена за да создаде уникатен и прекрасен дизајн. Лесен и издржлив, овој темјанин може да се користи како темјан за медитација/спиење, како и како темјанин со повратен тек. 

Темјанот е украсен со фасцинантен дизајн на водопад, кој е симбол на добрата среќа. Темјанот е погоден за секакви пригоди, како што се свадби, роденденски забави или кој било друг посебен настан или едноставно како украс. 

www.beautylipbalm.com – Основач, Амиела Мире

Анастасија Филипенко е психолог за здравје и здравје, дерматолог и слободен писател. Таа често ги покрива убавината и негата на кожата, трендовите во храната и исхраната, здравјето и фитнесот и врските. Кога не пробува нови производи за нега на кожата, ќе ја најдете како оди на часови по велосипед, се занимава со јога, чита во парк или пробува нов рецепт.

Најново од Business News

Voices of Travel Business

Voices of Travel е патување и јазичен бизнис/блог кој ги охрабрува луѓето да патуваат и да го истражуваат