Вистина или предизвик? Апликацијата го зачинува вашиот сексуален живот

Вистина или предизвик? Апликацијата го зачинува вашиот сексуален живот

Ако вашата врска малку се намалува и вашиот сексуален живот е повеќе ладен отколку забавен, можеби е време да ги подгреете работите со малку „вистина или смелост“? Сакате да му поставите на партнерот серија прашања, но никогаш не сте имале можност? Очајно сакате да додадете неколку смели во темнината на спалната соба, но не сте сигурни од каде да започнете? Здраво, iPhone.

Hot Truth or Dare е x-оценета апликација за сите постари од 17 години. Има повеќе од 3 милиони корисници и е ригорозно тестирана за да испорача многу задоволувачка вистина или смела сесија. Според веб-страницата, апликацијата може да се пофали со „злобни“ прашања за вистината и смели низ апликацијата, плус серија валкани шеги и четири лути теми за избор. Може да изберете и групен режим ако сакате да експериментирате.

Овој вид на апликација е одлична забава, но дефинитивно треба да доаѓа со предупредувачка етикета. Играњето вистина или смелост (дури и на старомоден начин со сопствени прашања и шише вино) може да доведе до нераскажани последици. Не можете да ги отслушате одговорите на вашите вистини, затоа не прашувајте дали не сте подготвени да се справите со одговорите. Кога разговарате со некого и поставувате прашања, вие имате контрола врз она што следува. Кога апликацијата одлучува за прашањата што ги поставува, може да доведе до вознемирувачка и непријатна серија прашања на кои можеби не сакате да одговорите.

Пред да започнете да играте ваква игра, треба да ги одредите границите со вашиот партнер. Сето тоа е забавно и добро да се изведуваат дрма во спалната соба, но ако апликацијата ве осмели да се соблечете и да трчате низ вашиот станбен блок или улица, време е да размислите да ги задржите ноќните непослушни активности. Погрижете се и двајцата да се согласувате со ограничувањата на вистините и да се осмелите пред да започнете да играте за да не завршите во непријатна ситуација подоцна.

Како што е кажано: Hot Truth or Dare сè уште е достапна бесплатно и може да биде многу забавно ако сакате да ги загреете работите со партнер на кој му верувате. Ако веќе сте во доверлива, искрена врска... што имате да изгубите?

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И