Колагенски бренд со седиште во Њујорк

Колагенски бренд со седиште во Њујорк

Heivy беше лансиран во 2017 година кога Јанру Стејси Лин, претприемач и мајка на три деца, ја препозна потребата од додатоци на база на колаген кои беа лесни за пиење, преносливи и достапни. Според Стејси, производството на колаген постојано се намалува по 20-тата година. Кожата станува помалку еластична, а порите се шират бидејќи колагенските влакна во ѕидовите околу нив се намалуваат. Кога колагенот се намалува, чувствата на благосостојба и убавина исто така се намалуваат. Да се ​​грижиш за кожата и телото значи да се грижиш за колагенот.

Од 2017 година, Хеви е фаворизиран од професионалците за мода и убавина поради неговата практичност и практичност. Учествувавме на меѓународниот саем на пронајдоци во Сеул, а нашиот фокус е на подобрување на здравјето и квалитетот на животот на различни групи луѓе. Ги имаме најдобрите суровини произведени според највисоките стандарди за квалитет на производот, вклучувајќи ја чистотата и моќта. Веруваме дека убавината ќе го достигне својот возбудлив потенцијал со интегрирање на научните истражувања и колагенот.

Нашата обврска за квалитет

Нашите формули за течен колаген се создадени со помош на природни состојки. За најдобар вкус и резултати, гарантираме дека нашите производи содржат:

 • без вештачки шеќери
 • не млечни производи
 • не-ГМО
 • глутен

Заситен со додатоци

Го збогативме нашиот течен колагенски пијалок со состојки добиени од природно потекло за да ги подобриме придобивките од колагенот. Овие состојки вклучуваат:

 • есенцијални витамини и минерали
 • екстракти од растителна основа
 • додатоци за зајакнување на колагенот

Нашата еколошка обврска

Ние ги набавуваме и произведуваме нашите производи користејќи еколошки практики и капацитети.

 • одржливо извори
 • Диви уловени риби
 • Зелена технологија на производство
 • 100% стаклени шишиња за суровини за рециклирање

Подобар вкус

Ние ја тестираме секоја формула за да обезбедиме највисоки стандарди на вкус и состојки. Курирани профили на вкус засладени со природни состојки свежи и цветни.

Спремен да одам

Нашите претходно подготвени колагенски пијалоци се подготвени за употреба. Овие пијалоци содржат:

 • без мешање
 • без неред
 • се преносливи
 • доаѓаат во шишиња со големина на патување

Имаме многу совети за убавина, искуства и трогателни приказни за колагенот на тешки блогови. Овие блогови ќе ви помогнат да ја добиете интерпретацијата на состојките на колагенот. Ќе го знаете и најдобриот вкус и ефект и убавото искуство на тешките љубители на заедницата со користење на производот. Овој блог ви кажува за нас и ви дава бесконечни можности за откривање на убавината и здравјето на вашето тело. https://heivy.com/pages/beauty-tips-stellar-interview

Еве неколку медиуми и списанија кои се објавени.

Зошто колаген

Има еден израз кој вели: „Не знаеш што имаш додека не го снема“.

Тоа е колаген.

Heivy е посветен на создавање на исклучителни, подготвени за употреба колагенски пијалоци за долготрајни придобивки за здравјето и убавината. Колагенот е витален дел од телото што го храни сврзното ткиво на кожата, косата, ноктите, коските, зглобовите и мускулите додека ги зголемува нивоата на енергија и метаболизмот. Овој протеин им помага на корисниците да добијат свежа еластична кожа, да бидат попродуктивни и да најдат ментален тек.

Луѓето губат дел од колагенот во телото како што стареат, што резултира со слаба кожа, вкочанети зглобови, помала флексибилност и компромитирани нивоа на енергија. Земањето додатоци на колаген може да го надополни нивото на колаген во вашето тело. Течните додатоци на колаген можат да го подобрат целокупното здравје, изгледот, текстурата и еластичноста на вашата кожа. Колагенот е главниот протеин во кожата одговорен за одржување на еластичноста, задржување на фините линии и брчки и создавање блескава, росна кожа. Во 20-тите години, колагенот на телото почнува да се исцрпува, што ја поттикнува потребата да додадеме колагенски додатоци во нашата исхрана и рутини.

Колагенот ги одржува зглобовите, коските и тетивите еластични, флексибилни и активни. Течните додатоци на колаген помагаат да се спречи губење на мускулите, да се ублажат болките во зглобовите и да се зголеми мускулната маса. Додавањето течен колагенски додаток во вашиот фитнес режим може да го забрза процесот на заздравување помеѓу тренинзите.

Течниот колаген, исто така, има директно влијание врз здравјето на кардиоваскуларното срце. Додатокот на колаген може да ви помогне во целокупното здравје преку зајакнување на енергијата и справување со артериските оштетувања.

Heivy е велнес бренд базиран на колаген кој создава висококвалитетни додатоци и производи за убавина кои го стимулираат природниот раст на колаген во телото. Овој бренд ги нуди најдобрите колагенски додатоци на интернет. Од додатоци на колаген пептид до колагенски маски за лице, Хеви верува во моќта на колагенот да ви помогне да водите поздрав живот. Подолу се дадени придобивките од најновата понуда на производи, Heivy течен колагенски додаток за зглобови, коски и кожа. Заинтересирано за изгледот и чувството одлично.

Heivy течен колагенски додаток за зглобови, коски и кожа

Овој пептиден колагенски додаток помага со вашите зглобови и коски на следниве начини:

Доволно подмачкување за зглобовите

Болката во зглобовите е честа болест кај постарите луѓе. Намалениот колаген не дозволува зглобовите да се движат слободно. Ова предизвикува воспаление околу зглобовите, кои отекуваат и стануваат покрути. Највисокиот додаток на колаген пептид може да ја намали болката во зглобовите бидејќи ви помага да се движите подобро.

Ја одржува силата и флексибилноста на телото

Колагенот се наоѓа во кожата, коските, зглобовите и тетивите. Вашето тело станува пофлексибилно и поцврсто со поголема поддршка за колаген во вашите коски и тетиви.

Може да помогне во зајакнувањето на коските

Додатокот на колаген морски пептид може да му помогне на вашето тело да го надополни колагенот во коските што можеби нема да го произведе.

Го подобрува нивото на влажност и еластичност на кожата

На клетките на кожата им е потребна влага како и останатите клетки на вашето тело. Тие работат најдобро кога се целосно хидрирани. Колагенските морски пептидни додатоци можат да им помогнат на клетките на вашата кожа да ја задржат влагата за поцелосен, поздрав изглед и да ја зголемат еластичноста, што ги намалува знаците на стареење.

Heivy Revive

Ова е најдобриот сеопфатен колагенски пијалок и нашиот најпродаван колаген на пазарот. Тоа ви помага да го оживеете вашето расположение и ги зајакнува косата и ноктите.

Преглед на производот:

 • 10,000 мг морски колаген
 • Биотин за зајакнување на косата и ноктите
 • Витамин Ц и коензим Q10 за кардиоваскуларно здравје
 • Пиперин за зголемена апсорпција
 • Екстракт од јасмин за придобивки за зајакнување на колагенот

Heivy Uplift

Ова е идеален колагенски пијалок кој треба да го одвоите во секое време во текот на денот за подигнување на расположението и поправка на кожата.

Преглед на производот:

 • 5,000 мг морски колаген
 • Екстракт од Daylily & GABA за стрес и анксиозност
 • Анти-гликеција и анти-стареење

Хеви приспивна песна

Овој додаток ја подмладува вашата кожа додека ги обновува умот и телото во текот на ноќта.

Преглед на производот:

 • 5,000 мг морски колаген
 • Мелатонин за длабок сон
 • Екстракт од среќна банана, триптофан и ГАБА.

Совршен е за подобрување на подвижноста на зглобовите и јачината на коските.

Тежок Стиор

Преглед на производот:

 • Калциум за поголема мускулна густина на коските
 • Витамин Д за подобрена апсорпција на калциум
 • Глукозамин за антиинфламаторни својства
 • Екстракти од јасмин за придобивки за зајакнување на колагенот

Хеви Протект

Овој додаток се фокусира на заштита на вашата кожа и кардиоваскуларно здравје додека ја зголемува енергијата и метаболизмот.

Преглед на производот:

 • Витаминот Ц, ликопенот и цвеклото обезбедуваат антиоксиданси за борба против клетките на слободните радикали
 • Екстракти од спанаќ, маслинки и црн чај за детоксикациски придобивки
 • Коензим Q10 за кардиоваскуларно здравје
 • Екстракт од јасмин за придобивки за зајакнување на колагенот

Хеви хијалуронска киселина

Ја подобрува клеточната хидратација и задржувањето на влагата за сите типови кожа. Совршен за пред или после која било серија на колагенски пијалоци Heivy's или како самостоен додаток.

Преглед на производот:

 • Природен вкус на праска
 • Екстракт од лингонбери
 • Екстракт од калинка
 • Витамин Ц
 • Треска масло од црн дроб
 • Екстракт од лосос
 • Екстракт од чешел од петел

Хеви го оживее Кето

Формулиран е без шеќер и ниски јаглени хидрати. Овој додаток ја враќа силата и сјајот на вашата кожа, коса и нокти и ја поддржува вашата кето диета.

Преглед на производот:

 • 10,000 мг морски колаген
 • Витамин Ц и коензим Q10 за кардиоваскуларно здравје
 • Пиперинот
 • Јасмин
 • Биотин
 • Витамин B6
 • цинк
 • Бакар

Heivy јаболков оцет Gummies

Содржи насоки на протеини, ензими и пријателски бактерии кои помагаат во здравото варење и го промовираат здравјето на цревата

Преглед на производот:

 • Направено со целосно природен органски јаболков оцет
 • Витамин Б6 и Б12
 • Со вкус на сокови од цвекло и калинка

Heivy Collagen Gummies

Оваа комбинација на супер хранливи материи ја надополнува и хидрира вашата кожа, давајќи ѝ младешки сјај.

Преглед на производот

 • Колаген
 • Хијалуронска киселина
 • Витамин Ц
 • Биотин
 • Силика

HEIVY нуди 100% навистина сеопфатна производна линија. Нашите производи го подобруваат здравјето на телото — без парабени, конзерванси, вештачки бои и вкусови. Во Heivy, ние сме посветени на создавање на исклучителни, подготвени за употреба колагенски пијалоци за долготрајни придобивки за здравјето и убавината. Хеви стана лидер на американскиот пазар за внатрешни и надворешни колагенски производи за убавина и здравје. Ние веруваме во споделување на терапевтските придобивки од колагенот за сите. Нови производи се развиваат месечно. Хеви е повеќе од компанија за колаген; ние сме заедница за здравје и убавина.

За повеќе детали, посетете ја нашата веб-страница https://heivy.com/

Анастасија Филипенко е психолог за здравје и здравје, дерматолог и слободен писател. Таа често ги покрива убавината и негата на кожата, трендовите во храната и исхраната, здравјето и фитнесот и врските. Кога не пробува нови производи за нега на кожата, ќе ја најдете како оди на часови по велосипед, се занимава со јога, чита во парк или пробува нов рецепт.

Најново од Business News