Најдобрите производи за јадење CBD за 2022 година Прегледано од д-р Лаура Гејгаит

Најдобрите производи за јадење CBD за 2022 година Прегледано од д-р Лаура Гејгаит

Не може да се негира дека CBD јадењата, исто така познати како CBD gummies, се зголемуваат во популарност. Пазарот на CBD експлодираше во последните неколку години со цела палета на различни CBD производи за избор. Еден од најлесните, најпрактични и забавни начини да ја добиете вашата дневна доза на CBD е со CBD јадењата. Тие доаѓаат во различни вкусови и форми за да одговараат на сите вкусови и потреби.

Со толку многу опции за избор, може да биде огромно да се избере вистинската гума за вас, затоа побаравме помош од експерт за CBD. д-р Лаура Гејгаит. Д-р Гејгајт ги одбра нејзините 5 најдобри јадења со CBD и објасни зошто сака да ви го олеснат животот.

JustCBD прстени од малини од боровинки

Овие прстени од малини од боровинки од JustCBD со внесени коноп се, убедливо, едно од моите омилени јадења со CBD. Ја пробав теглата од 1000 мг, но можете да купите и тегли со друга големина, вклучувајќи 250 мг, 500 мг, 750 мг и 3000 мг. Навистина ми се допадна вкусот на овие јадења и со нетрпение чекав да ги јадам секој ден.

JustCBD има цела палета на вкусни јадења во различни форми и вкусови. Некои од моите омилени вкусови вклучуваат прстени од јаболка, прстени од лубеница, панделки од виножито и гумени цреши. Имаат вкупно 12 различни вкусови. JustCBD дефинитивно се чини дека има најголем избор на јадења во споредба со другите продавници за CBD.

Прстените од малина од боровинки имаат приближно 25 mg CBD по гума. Имав еден CBD јадење наутро и еден 20 минути пред да си легнам. Сфатив дека утринското јадење ми помогна да се чувствувам посмирено и поцентрирано во текот на денот, додека ноќното јадење ми помогна да се чувствувам порелаксирано пред спиење. 

КУПУВАЈ/ПУПУВАЈ/КУПЕТЕ ПРСТЕНИ ОД БОРОВИНИ МАЛИНИ ОНЛАЈН ВО САМО CBD STOR (40% ПОПУСТ)

Недела страшни CBD бонбони

Оваа CBD бонбона во боја на виножито од Sunday Scaries гарантирано ќе предизвика насмевка на вашето лице. Неделните страшни ги нарекуваат овие еднорог отсечени CBD јадења нивната Ода на гордоста. Ми се допаѓа фактот што 1 долар од секој продаден пакет се донира на телефонската линија на заедницата ЛГБТК+ наречена Проектот Тревор.   

Секоја торбичка содржи 10 CBD јадења и секое јадење има 10 mg фитоканабиноид екстракт од коноп со широк спектар. Едно јадење се брои како една порција. Недела Scaries препорачуваме да земете 1 или 2 јадења со виножито наутро или во средината на денот. Бидејќи моето тело е запознаено со CBD, земав 2 наутро и едно подоцна во текот на денот како малку да ме земам. 

Сфатив дека овие јадења со CBD се одлични за подигнување на моето расположение и генерално ми го прават денот попријатен. Тие се многу вкусни и имаат ист вкус како традиционалните бонбони, за разлика од некои други јадења со CBD кои имаат силен земјен вкус за нив. 

КУПУВАЈ/КУПУВАЈ/КУПЕТЕ CBD CANDY ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

Премиум Magic CBD & Delta-8 Gold Tropical Mix Gummies

Овие силни јадења со CBD содржат мешавина од CBD и Delta-8, која е дериват на Delta-9 THC, за да ви дадат брзо и ефективно јадење CBD. Секоја индивидуална гума за џвакање содржи 10 mg CBD и 30 mg Delta-8 THC. За да се усогласат со федералните закони, има 0.3% THC или помалку во секоја гума. Овие гуми за џвакање можете да ги набавите во тегла од 1400 mg. 

Вкусот на Tropical Mix вклучува сина малина, ананас и лубеница. Оваа мешавина на вкусови прави навистина вкусно јадење. Ми се допадна вкусот, но сепак добивате благ земјен вкус поради Делта-8. Не ми пречи тоа, но некои луѓе можеби претпочитаат да се одлучат за јадење што не содржи Делта-8.  

Јадење кои содржат Делта-8 се сметаат за едни од најсилните јадења достапни на пазарот. Од таа причина, би препорачал да започнете со мала количина со 1 или дури половина гума за да можете да процените како се чувствувате. Откако вашето тело ќе се запознае со него, тогаш можете да ја зголемите дозата.     

КУПУВАЈ/КУПУВАЈ/КУПУВАЈ ГАМИС ЗА ТРОПСКА МЕША НА ОНЛАЈН ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

Кокоро CBD Gummies

Кокоро за јадење, од Pinnacle Hemp, се направени од CBD со широк спектар. Овие гуми за џвакање се без маснотии, без глутен и без THC.

Секое поединечно јадење содржи 25 mg CBD. На ЦБД гуми доаѓаат во шише од 500 mg и содржат по 20 гуми за џвакање. Pinnacle Hemp препорачува да се земе 1 гума дневно за да се добие вкупна дневна количина од 25 mg CBD. Го следев нивниот совет и се држев до еден на ден. Сфатив дека овие јадења имаат убав вкус во споредба со некои други. На веб-страницата не е наведено каков е вистинскиот вкус, но би рекол дека има овошен вкус.

Овие јадења со CBD се направени од фарми за коноп лоцирани во САД и сите производи на Pinnacle Hemp се тестирани од трета страна и лабораториски сертифицирани за да се осигурате дека добивате производ со добар квалитет. Можете да изберете од еднократно купување или да се претплатите и да заштедите 15%.

КУПЕТЕ/КУПУВАЈ/КУПЕТЕ KORORO CBD GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

Добри Vibes органски CBD Gummies

Овие органски CBD гуми за џвакање од Pure Science Lab се совршени за додавање во вашата ноќна рутина. Тие се специјално формулирани за да ви помогнат да спиете и да имате добар сон. Тие се непсихоактивни и пристигнуваат во безбедносно запечатено пакетче.

Секое јадење CBD содржи 25 mg CBD. Pure Science Lab советува да имате 1 гума дневно за почеток. Потоа можете да ја зголемите дозата. Бидејќи сум навикнат на CBD, се одлучив да имам 2 гумички дневно. Имав едно наутро и едно непосредно пред спиење. Сфатив дека земањето на едно јадење пред спиење ми помогна да се смири мојот ум и да престанам со жестоки мисли. Ова ми овозможи подобро да спијам и исто така заспав многу побрзо од вообичаеното.

Гумините имаат овошен вкус за нив во кој уживав. Конопот што се користи во гумињата е од легална и органска фарма за коноп лоцирана во САД. Сите производи се тестирани од трета страна.

КУПУВАЈ/КУПУВАЈ/КУПЕТЕ ДОБРИ VIBES ORGANIC CBD GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD SORE (50% ПОПУСТ)

Експерт за ментално здравје
MS, Универзитетот во Латвија

Длабоко сум убеден дека на секој пациент му треба единствен, индивидуален пристап. Затоа, во мојата работа користам различни методи на психотерапија. За време на моите студии, открив длабок интерес за луѓето како целина и верување во неразделноста на умот и телото и важноста на емоционалното здравје во физичкото здравје. Во слободното време, уживам во читањето (голем љубител на трилери) и одење на планинарење.

Најново од CBD