Прегледани најдобрите тинктури од CBD масло за 2022 година

Прегледани најдобрите тинктури од CBD масло за 2022 година

Канабидиолот (CBD) рапидно се зголемува во популарноста и сега веќе не е мејнстрим, има толку многу различни опции за избор. Навистина лесен и ефикасен начин да ја добиете вашата дневна доза на CBD е да користите тинктури од CBD масло. Овие CBD масла му дозволуваат на вашето тело брзо да ја апсорбира CBD за да можете да се чувствувате порелаксирано и поодморено во текот на денот. 

Подолу е избор на најдобрите КБР нафта тинктури за 2022 година.

JustCBD Тинктура од масло од CBD со целосен спектар

CBD по шише: Варира во зависност од избраната моќност

Големина на шише: Шише од 30 ml со капка за очи од 1 ml

Опуштете се и опуштете се со тинктурата со масло со целосен спектар JustCBD. Направено од висококвалитетен CBD и растителен глицерин од кошер. CBD со целосен спектар ги содржи сите природни канабиноиди кои се наоѓаат во конопот, вклучувајќи го и THC.

За да ја користите оваа тинктура од CBD масло, нанесете неколку капки под јазикот или додајте неколку капки масло во вашата храна или пијалок.

Оваа конкретна тинктура содржи повисоки концентрации на канабигерол (CBG), канабинол (CBN), канабидиолска киселина (CBDA), канабидиварин (CBDV) и терпени што значи дека има светло-кафеава боја и земјен вкус и мирис.

Шише од 30 ml од тинктурата од CBD масло со целосен спектар од 1500 mg е еднаква на 50 mg во секоја капка од 1 ml. Оваа тинктура доаѓа во различни моќи на CBD, вклучувајќи 50 mg, 100 mg, 250 mg, 550 mg, 1000 mg, 1500 mg, 3000 mg и 5000 mg.

Купете само CBD тинктура со целосен спектар на CBD овде

Недела страшни CBD масло

CBD по шише: 500 MG CBD со широк спектар

Големина на шише: 1 Fl. Оз / 15 мг по капка

Недела Scaries CBD масло може да се зема секој ден за да помогне во одмор и релаксација во текот на денот. Брзо се апсорбира кога се става под јазикот. Ова е совршено CBD масло за луѓе со поголема толеранција на CBD поради неговата дополнителна сила.

Секое шише содржи 500 mg CBD со широк спектар со додадени витамини Б12 и Д3. Сите производи на Sunday Scaries CBD се направени од CBD суровини, добиени од лабораторија во Денвер, Колорадо.

Купете го маслото од CBD во недела Scaries овде

Чиста рамнотежа на CBD тинктури со широк спектар

CBD по шише: 750 mg, 1500 mg или 3000 mg по шише од една унца

Големина на шише: 1 Fl. Оз

Тинктурите на CBD со широк спектар Pure Balance ви ги даваат сите придобивки од канабиноидите од коноп за помагање на одмор и релаксација без високи нивоа на THC. Конопот што се користи во овие масла е извлечен од коноп одгледуван во Колорадо. Овие масла се вегански и не-ГМО. Сите производи на веб-страницата на Pure Balance се тестирани од трета страна за да се обезбеди квалитет.  

Ова CBD масло може да се користи во вашите дневни оброци и пијалоци или да се стави под јазикот.

Купете CBD тинктури со широк спектар Pure Balance овде 

JustCBD масло тинктура кокос

CBD по шише: Варира во зависност од избраната моќност

Големина на шише: Шише од 30 ml со капка за очи од 1 ml

Ако сакате да го опуштите телото и умот, оваа тинктура од кокосово масло JustCBD е одличен производ со брзо дејство. Ова масло од коноп е направено од канабидиол (CBD), масло од триглицериди со среден ланец (масло MCT) и вода. 

За да го користите ова CBD масло, едноставно ставете неколку капки под јазикот или измешајте го во омилениот чај или кафе наутро. Можете дури и да го додадете во храната кога готвите или печете.  

Не треба да се грижите дали ќе се зголемите кога го користите ова масло од CBD бидејќи содржи само мали количини на THC, што не е доволно за да го даде тоа еуфорично високо чувство. Сите тинктури од маслото JustCBD се произведуваат во САД и се направени од фарми за коноп лоцирани во САД. Сите производи се тестирани од трета страна и се органски. 

Ова CBD масло доаѓа во различни моќи на CBD, вклучувајќи 50 mg, 100 mg, 250 mg, 550 mg, 1000 mg, 1500 mg, 3000 mg и 5000 mg.   

Купете кокос со тинктура со масло JustCBD 

JustCBD масло тинктура семе од коноп

CBD по шише: Варира во зависност од избраната моќност

Големина на шише: Шише од 30 ml со капка за очи од 1 ml

Се чувствувате под стрес и немирно? Оваа тинктура од масло од коноп JustCBD е совршена опција за олеснување и релаксирање на вашето тело, ум и душа. CBD маслото е неверојатно ефикасен и лесен начин да ја добиете вашата дневна доза на CBD. Користете ја вклучената капалка за да ја добиете точната доза секој пат. Како и другите тинктури JustCBD, ова масло може да се стави под јазикот или да се додаде во вашата омилена храна или пијалок.

Сите тинктури од маслото Just CBD се 100% органски и направени од коноп одгледуван во САД. Производите се тестирани од трета страна за да се обезбеди правилна моќ и одличен квалитет. 

Ова CBD масло од семе од коноп доаѓа во различни моќи на CBD: 50 mg, 100 mg, 250 mg, 550 mg, 1000 mg, 1500 mg, 3000 mg и 5000 mg.

Што се тинктури од CBD масло?

Тинктурите на CBD се екстракти на база на алкохол измешани со канабидиол (CBD).

Како да користите тинктури од CBD масло

Тинктурите од CBD масло може да се стават директно под јазикот или да се додадат во вашата омилена храна или пијалоци.

Која е разликата помеѓу маслото од тинктура CBD, маслото од CBD и маслото од семе од коноп?

Тинктура на ЦБД маслата се прават со користење на CBD и екстракти базирани на алкохол, додека CBD маслата се направени со употреба на CBD и други масла за носење, како што се маслото од семе од коноп или кокосово масло. CBD маслото е направено од пупки, стебла, лисја и цветови на растението канабис сатива. Маслото од семе од коноп, познато и како масло од коноп, во споредба, е направено од семе од коноп. Не содржи канабидиол (CBD).

Маслото од семе од коноп традиционално се користи како локално масло и се нанесува директно на кожата, иако може да се користи и орално како додаток. Маслото за тинктура CBD обично се користи орално, под јазикот или се додава во храна или пијалок.

Која е точната доза за тинктури од CBD масло?

Дозата што ќе ја изберете ќе зависи од различни фактори, вклучувајќи ја причината за користење на CBD маслото, нивото на толеранција кон CBD, вашата тежина и вашата индивидуална хемија на телото. Се препорачува да започнете со мали димензии и постепено да ја зголемувате дозата со текот на времето. Не заборавајте да ги следите ефектите што CBD ги има врз вас и соодветно да ја прилагодите дозата за да го добиете посакуваниот исход.

Нутриционист, Универзитетот Корнел, MS

Верувам дека науката за исхрана е прекрасен помошник и за превентивно подобрување на здравјето и за дополнителна терапија во лекувањето. Мојата цел е да им помогнам на луѓето да го подобрат своето здравје и благосостојба без да се измачуваат себеси со непотребни ограничувања во исхраната. Јас сум поддржувач на здрав начин на живот – спортувам, возам велосипед и пливам во езерото цела година. Со мојата работа, бев прикажан во Vice, Country Living, Harrods магазинот, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health и други медиуми.

Најново од CBD