Прегледани најдобрите CBD Gummies за спиење за 2022 година

Прегледани најдобрите CBD Gummies за спиење за 2022 година

Добар сон е од суштинско значење за оптимално здравје и благосостојба. Недостатокот на сон може да биде предизвикан од различни причини, вклучувајќи стрес, анксиозност и одредени медицински состојби. Добрата вест е дека CBD гуми за спиење може да ви помогнат да добиете помирен и помирен ноќен сон.

Ако се борите да спиете навечер, составивме листа на најдобрите ЦБД гуми за спиење.

JustCBD Gummies за спиење

Овие моќни CBD гуми за спиење без глутен се едноставен и вкусен начин да уживате во вашата дневна доза на CBD. Тие можат да ви помогнат да ги опуштите телото и умот, со што ќе бидете расположени за сон. Непцата содржат уникатна мешавина од КБР нафта и мелатонин. Мелатонин е природен хормон за спиење што го произведува нашето тело. Работи на тој начин што ги враќа информациите до рецепторите во вашето тело за да ве поттикне да заспиете. Тоа помага да се регулира вашиот деноноќен ритам: вашиот 24-часовен циклус на телесен часовник. Во просек, мелатонин почнува да делува во рок од 30-60 минути по ингестијата.

Со создавање на гуми за џвакање со CBD и мелатонин заедно, тој создава моќен природен помош за спиење. Добар сон и редовното спиење се важни за вашето ментално и физичко здравје.   

Гуми за спиење JustCBD се достапни во тегли од 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg и 300 mg. Тие доаѓаат во различни бои и вкусови, вклучувајќи цреша, розов грејпфрут, лубеница, јагода, портокал, сина малина, лимета, грозје, зелено јаболко, манго, ананас и лимон. 

Купете JustCBD гуми за спиење овде      

Недела Страшни CBD gummies

Неделните страшни мечиња CBD се специјално формулирани за да помогнат во ублажување на стресот, напнатоста и генерално да се чувствувате поодморено и опуштено. Земете еден пред спиење за да ви помогне да заспиете.

Едно шише содржи 20 гуми за џвакање и секоја гума содржи 10 мг CBD со широк спектар. Во прилог на CBD, гуми за џвакање исто така содржи додадени B12 и D3. Целата суровина што се користи за гуми за џвакање е добиена од KND Labs во Колорадо. Сите производи се тестирани од трета страна. Sunday Scaries нуди 100% гаранција за враќање на парите доколку не сте целосно задоволни.

Купете гуми за џвакање во недела Scaries CBD овде

Чиста коноп Ботаника Pure Sleep CBD+CBN Gummies

Pure Hemp Botanicals ги создаде овие вкусни овошни гуми за да ви помогнат да имате мирен ноќен сон. Тие работат така што го поддржуваат вашиот природен циклус на спиење, помагајќи да се оптимизира вашето општо здравје и благосостојба. Секое шише содржи 30 гуми за џвакање кои се спакувани со канабидиол (CBD), канабинол (CBN) и мелатонин. Една порција е еднаква на една гума и секоја порција содржи 15 mg CBD, 5 mg CBN и 2 mg мелатонин. CBD, CBN и мелатонин работат заедно за да го помогнат вашиот сон преку поддршка на вашиот деноноќен ритам. Гуми за џвакање се погодни за вегани и тестирани од трета страна за да се обезбеди квалитет и моќ.

За максимален ефект, се препорачува да земете една или две гуми за спиење пред спиење. Гумините се со кремаст вкус на портокал.

Купете гуми за спиење на Pure Hemp Botanicals овде

Премиум Magic CBD Delta-8 Gold Paradise Mix Gummies

Овие гуми за џвакање CBD со целосен спектар на јачина од Premium Magic се одлични за да ве релаксираат пред спиење.

Секоја тегла содржи 1400 mg чист CBD. Се препорачува да се зема само еден гума за џвакање на ден бидејќи секоја гума содржи висока доза. За да ви помогне да имате мирен ноќен сон, направете една гума за џвакање 30 минути пред спиење.

Непцата содржат 0.3% THC или помалку за да останат во согласност со федералниот закон. Сите CBD производи од Premium Magic се тестирани од трета страна за да се обезбеди квалитет. Гумините се вкусна мешавина од вкус на цреша, грозје и лимета.

Купете Premium Magic CBD гуми за џвакање овде

JustCBD гумени црви без шеќер

Ако ви треба смирувачко уживање без шеќер пред спиење, тогаш проверете ги гумени црви без шеќер JustCBD. За да ги користите овие CBD слатки за добар ноќен сон, се препорачува да земете една или две гуми за џвакање 30 минути пред да одите во кревет.

JustCBD го набавува својот коноп од фарми за органски коноп во САД. Сите производи на CBD се тестирани од трета страна за да се осигура дека ги испорачуваат најдобрите можни производи на CBD.

Овие гуми за џвакање доаѓаат во тегли од 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg и 3000 mg. Секоја тегла содржи мешавина од 3 различни вкусови, вклучувајќи јагода, портокалова и сина малина. 

Купете само црви без шеќер JustCBD овде 

Што се CBD гуми за џвакање?

CBD гуми за џвакање (канабидиол гуми), исто така познати како CBD јастиви или CBD слатки, се задоволства во форма на бонбони во кои е додаден канабидиол (CBD). CBD или се внесува директно во гума за џвакање или гума за џвакање е обложена во CBD. Внесените гуми за џвакање имаат тенденција да бидат подобри од обложени гуми за џвакање бидејќи процесот на инфузија обезбедува правилна доза на CBD по гума.

Што е КБР?

Канабидиолот или CBD е само еден од 113-те идентификувани канабиноиди пронајдени во растението канабис сатива. Двата најистакнати канабиноиди во растението канабис се тетрахидроканабинол (THC) и CBD.

Како може CBD да ви помогне во шемата на спиење?

Тековните истражувања за CBD и спиење сугерираат дека CBD може да помогне во намалувањето на нивото на една личност нивоа на вознемиреност намалување на болка, кои и двете помагаат за добар ноќен сон. Особено CBD гуми за спиење се специјално формулирани за да ви помогнат во шемата на спиење. Потребни се повеќе истражувања за ефектот на CBD врз вашата шема на спиење. Важно е да се напомене дека FDA не одобри ниту еден CBD гумен производ за помош при спиење.

Што е мелатонин?

Мелатонин, исто така познат како хормон за спиење, е природен хормон произведен од телото за да помогне во регулирањето на вашата шема на спиење. Едно лице може да земе додаток на мелатонин направен од човек за да помогне со краткорочни проблеми со спиењето. Се вели дека ќе ви помогне заспие побрзо како и олеснување симптоми на џетлаг.

Колку CBD гуми за спиење треба да земам?

Количината на канабидиол гуми за спиење што ја земате зависи од различни фактори, вклучувајќи ја количината на CBD во секоја гума за џвакање, нивото на вашата толеранција кон CBD, вашата тежина и вашата индивидуална хемија на телото. Се препорачува да започнете со мала доза и да земете едно од јадењата со CBD 30 минути пред да одите во кревет. Следете го ефектот што го има врз вас и соодветно приспособете ја дозата со текот на времето.

Иева Кубилјуте е психолог и советник за секс и врски и хонорарен писател. Таа е и консултант на неколку брендови за здравје и здравје. Додека Иева е специјализирана за покривање на теми за велнес, кои се движат од фитнес и исхрана, до ментална благосостојба, секс и врски и здравствени состојби, таа пишуваше за разновидни теми за животниот стил, вклучувајќи убавина и патување. Најдобрите моменти во кариерата вклучуваат: луксузен спа-прескокнување во Шпанија и приклучување кон теретана во Лондон од 18 илјади фунти годишно. Некој мора да го направи тоа! Кога не пишува на своето биро - или интервјуира експерти и студии на случај, Иева завршува со јога, добар филм и одлична нега на кожата (се разбира, малку е што таа не знае за буџетската убавина). Работи кои ѝ носат бескрајна радост: дигитални детоксикации, лате од овесно млеко и долги прошетки (а понекогаш и џогирање).

Најново од CBD