Преглед на производот Ирвин Натуралс

Преглед на производот Ирвин Натуралс

Иако повеќето CBD компании имаат поставено различни мисии, повеќето од нив не работат кон нив. Напротив, Ирвин Натуралс се посветени на обезбедување на нивната мисија да се постигне. Според нејзината веб-страница, нејзината мисија е да развие производи за додатоци со најдобар квалитет по пристапни цени, биорасположивост, фокусирање на супериорна моќ и апсорпција. Ние ќе ви помогнеме да ги разберете релевантните информации за компанијата, нејзиното работење и производите што ги произведува.

За компанијата

Како што беше споменато претходно, брендот е посветен да обезбеди квалитет во секое време по пристапни цени. За разлика од неодамна воспоставените брендови, компанијата е во игра од 1994 година. Сепак, нејзините капсули се популарни меѓу неговите производи, богати со билни состојки како што се куркума, Гинко, Родиола, Л-теанин и други значајни витамини.

Следствено, за разлика од другите времиња, компанијата ги ревидираше своите цени и на своите клиенти им понуди ниски цени. Тие, исто така, неодамна започнаа да произведуваат целосен спектар КБР нафта, капсули со меки гел, производи за нега на кожа, мелеми, па дури и храна и пијалоци всадени со CBD. Освен тоа, иако името на лидерите на компанијата е во мрак подолго време, тој неодамна се појави во биографски филм „CBD Nation“ и ги објасни техничките аспекти и позитивните влијанија со кои се соочил со текот на времето откако ја основал компанијата во 1994 година. светот сфати дека Кле Ирвин е основачот на компанијата.

Според Кле Ирвин, CBD го подобри за да ја подобри неговата диспозиција и го направи помирен. За да им помогне на другите да постигнат слични чувства, тој основаше компанија за CBD и ги продаваше своите производи на клиенти по значителни цени. Иако неговата мисија звучи примерно, Ирвин Натуралс бара да ги подобри нивоата на транспарентност пред да биде нарушена неговата репутација на пазарот на CBD.

Иако компанијата тврди дека го добива својот коноп во границите на САД, таа не даде повеќе информации за тоа. Покрај тоа, компанијата исто така не дава доволно информации за тестовите од трети лица извршени на нивните производи. Обезбедувањето такви информации им дава доверба на потрошувачите бидејќи можат да се грижат за квалитетот на нивните производи.

За оние кои имаат какви било грижи или прашања да продолжат со производите на брендовите, компанијата нуди работна е-пошта и телефонски број; [заштитена по е-пошта] и 1-888-223-1548, соодветно. За да ја провериме веродостојноста на нивниот тим за поддршка, им испративме е-пошта за да го проверат тестот од трета страна на производите што ги нарачавме и да прашаме дали ги испорачуваат нивните производи на меѓународно ниво; нашата е-пошта беше одговорена по два дена, што беше доста жално. На нашата загриженост дали компанијата ги извезува своите производи на меѓународен план, беше одговорено соодветно. Од друга страна, ни беше кажано да провериме на веб-страницата на компанијата за да најдеме повеќе детали за резултатите од третата страна што ги побаравме. Иако ги проверивме и ги добивме резултатите, не можевме да ги потврдиме.

Компанијата има лоша репутација за нејзината транспарентност. Ние, исто така, ги подигнавме нашите веѓи кога не можевме да најдеме рецензии за производите на Irwin Naturals CBD на неговата веб-страница. Обезбедувањето на страница за преглед им помага на клиентите и на компанијата да разберат како производот функционира на пазарот. Според Trustpilot, независна веб-страница за преглед, многу прегледи се за производи кои не се CBD.

И на крај, компанијата нуди бесплатна испорака за производи над 49.95 американски долари и 6.95 долари за производи под 4.95 долари во сите 55 држави на САД. Сепак, за разлика од повеќето други компании кои нудат политика за враќање од 30 дена, Ирвин обезбедува политика за враќање до 60-дневна гаранција за враќање. Фасцинантната работа во нивната политика за враќање е тоа што прифаќа дури и отворени производи, но не плаќа за пратката.

Процесот на производство

Иако компанијата не идентификува дали нејзиниот коноп е органски одгледан и не е ГМО, таа наведува дека сите нејзини производи се добиени од коноп одгледуван во САД. Дополнително, не излегува јасно во која држава на САД го одгледува својот коноп. Имено, тоа би им помогнало на заинтересираните страни и нивните потрошувачи да го разберат квалитетот со споменување; најдобриот коноп се одгледува во Кентаки, Орегон и Колорадо. Како и повеќето CBD компании, Irwin Naturals користи јаглерод диоксид (CO2) за да ги извлече основните состојки во растението коноп. Имено, компанијата тврди дека го применува стандардниот метод на злато за производство на екстракти од коноп од цело растение.

За да ги провери нивоата на моќ и нивоата на присуство на загадувачи како бактерии, пестициди и тешки метали во нивните производи, Ирвин најми независна лабораторија од трета страна за да ги провери сите нивни производи. Според тестовите што ги спроведовме, Irwin naturals, за жал, не дава транспарентни информации за нивните тестови од трета страна. Следствено, потврдивме дека компанијата користи екстракти од коноп со целосен спектар наместо чист CBD за производство на своите производи.

Исто така, жално е кога компанијата не им дава на своите клиенти начин да ги проверат тестовите од трета страна извршени на производите. За секој да ги потврди тестовите од трета страна, треба да го има бројот на лота што доаѓа со производот. Сметавме дека ова е големо средство за преземање бидејќи не може да се проверат тестовите од трети страни пред да се купи производ од компанијата за да се потврди автентичноста. Освен тоа, компанијата не користи лабораторија од трета страна сертифицирана со сертификат за анализа (CoA), ниту го има претставено своето име за верификација како другите компании. Ова носи многу сомнежи кај многу клиенти и заинтересирани страни.

Опсег на производи

Според веб-страницата на компанијата, тие ги нудат своите производи во различни потенции. Тие исто така се гордеат што нудат CBD производи кои содржат само CBD и други основни состојки кои помагаат во ефикасноста на нивните производи. Следствено, бидејќи тие се во игра долго време, компанијата ја разбира важноста на ставање во игра на неколку вкусови во нивна корист за да заработи повеќе клиенти на конкурентниот пазар на CBD. Покрај тоа, компанијата исто така нуди една од најзначајните ниски цени на пазарот на CBD. За да даде квалитет, компанијата продолжува да истражува други значајни билки кои би можеле да се мешаат со CBD за побрза ефикасност. Некои од производите што ги произведуваат вклучуваат;

Irwin Naturals CBD масло

Според нивната веб-страница, секој грам природно масло од Ирвин чини 0.04-0.08 долари. Сепак, постои во следните вкусови; вкус на лимон, природно, чоколадо од нане, нане и мандарина. Овој производ вклучува тинктури од контејнер од 30 ml со повеќе јачини: 250 mg, 1000 mg и 2000 mg, соодветно. За време на нашето истражување на производот, можевме да наидеме на резултатите од проценката на производот од трета страна. Сепак, има неточни резултати бидејќи наведе 317.4 mg CBD наспроти 250 mg.

Irwin Naturals CBD капсули

Бидејќи повеќето луѓе сметаат дека капсулите се пригоден начин за преземање на вашата дневна CBD одеднаш, компанијата ја искористи можноста и го обезбеди производот за своите клиенти. Марката им нуди CBD меки гелови со целосен спектар со различни јачини: 10 mg, 15 mg, 30 mg и 50 mg за секоја капсула. Имено, тие се продаваат во број од 60 по шише. За секој од нивните меки гелови, содржи масло од ленено семе заедно со Биоперин и CBD растворени во MCT. И на крај, нивните цени се движат од 0.02 до 0.04 долари за секои 5-10 mg CBD.

Irwin Naturals CBD Витамини и додатоци

Производот се продава по цена од 0.04 до 0.11 долари за секои 5-10 m CBD. Сепак, компанијата нуди основни состојки за подобрување на ефикасноста, како што се билки, приботици, витамини и минерали. Следствено, меките гелови се дизајнирани да одговараат на одредена цел; + Моќ, CBD со Л-теанин, мелатонин, уште две природни соединенија за подобрување на спиењето. Во сите производи што ги произведува компанијата, ова е најконкурентните производи што ги произведува компанијата.

Темати за CBD на Irwin Naturals

За тематски теми, компанијата нуди креми, мелеми, гелови и ролни со целосен спектар. Сепак, компанијата обезбедува бројни предности, како и формулации со неколку природни состојки за нега на кожата, како што се алое вера, бозел и пчелин восок. Irwin Naturals доаѓаат во повеќе сорти; маточина, обична, ментол и арника. Арниката и ментолот играат значајна улога во ублажувањето на болката како состојки. Кај овие производи, нивните цени се движат од 0.06 до 0.14 долари за различни моќи во зависност од предметниот производ.

Ирвин Натуралс го сака моето милениче

Love My Pet е линија на производи за домашни миленици произведени од Irwin Naturals во последно време. Некои од производите за домашни миленици се нудат во бисквити наменети за мачки и кучиња. Сепак, нивните цени се помеѓу 0.08 и 0.33 долари. И на крај, производот постои во вкусовите на сланина, лосос, путер од кикирики и брусница.

Покрај производите споменати погоре, компанијата нуди и HydroCanna кои се за нега на кожа и бренд за козметика, како и FloChi CBD, кој е поделен во две линии; јастиви и пијалоци.

Што ни се допаѓа во компанијата

Компанијата се издвојува по две главни работи; широк спектар на CBD производи со целосен спектар и 60-дневна гаранција за враќање на парите. За разлика од повеќето CBD компании кои нудат само еден или два CBD производи со целосен спектар, компанијата ја виде можноста и ја диверзифицираше оваа функција кај повеќето свои производи. Бевме и навистина импресионирани од нивната политика за враќање. За разлика од повеќето компании кои главно нудат гаранција за пари од 30 дена за неотворени производи, Ирвин нуди 60 дена и прифаќа отворени производи кои се обидуваат да ја прикријат нивната слабост во прашањата за транспарентност. И на крај, во споредба со другите стапки понудени од други компании, Ирвин нуди слаби цени (0.02-0.14 долари).

Што не ни се допаѓа во компанијата

За етаблирана компанија како што е Ирвин, таа требаше да ги реши малите прашања што може да влијаат на нејзиниот раст и да го надминат сегашниот конкурентен пазар на CBD. Прво, компанијата не споменува од каде го добива својот коноп како суров производ за потрошувачите да ја следат безбедноста и квалитетот на користените производи. Исто така, брендот не обезбеди резултати од трета страна за потрошувачите да ги потврдат пред да ги купат неговите производи: не ја именувајте лабораторијата од трета страна што ги спроведува тестовите. Друга мала слабост на која бевме сведоци во компанијата е тоа што нејзината веб-страница не нудеше преглед на производите на клиентите за да се разбере како нивниот бренд функционира на пазарот. Ова исто така можеше да и помогне на компанијата да изврши прилагодувања во неколку области.

Заклучок

Според нашите анализи, и покрај тоа што компанијата е во игра многу долго, има многу што да се реши. Транспарентноста стана клучна основа на која било постоечка или претстојна CBD компанија на конкурентниот пазар на CBD. Потрошувачите сега избираат кој е транспарентен за нив за да избегнат да бидат погодени од произведените производи или да станат зависни. Иако брендот нуди најдобри стапки и повеќето од неговите производи во целосен спектар, тој мора да ги ревидира својата веб-страница и операции за да ја врати довербата на потрошувачите, особено на нивните CBD производи. Конечно, иако би препорачале некои од нивните производи, потрошувачите треба да ја ограничат нивната доза за да избегнат несакани ефекти поради неточни резултати објавени на моменти.

Нутриционист, Универзитетот Корнел, MS

Верувам дека науката за исхрана е прекрасен помошник и за превентивно подобрување на здравјето и за дополнителна терапија во лекувањето. Мојата цел е да им помогнам на луѓето да го подобрат своето здравје и благосостојба без да се измачуваат себеси со непотребни ограничувања во исхраната. Јас сум поддржувач на здрав начин на живот – спортувам, возам велосипед и пливам во езерото цела година. Со мојата работа, бев прикажан во Vice, Country Living, Harrods магазинот, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health и други медиуми.

Најново од CBD