Преглед на производот од љубов коноп 

/

Кога станува збор за CBD, сите ние сакаме да прибегнеме кон доверливи брендови со силна репутација за квалитет и чистота. Ако ги истражувате најдобрите CBD брендови во ОК, Loveубовна коноп името несомнено ќе се појави. 

Овој бренд ветува транспарентност, високо ниво на квалитет и чистота и огромен избор на производи. Се разбира, морав да проверам дали ќе го исполни ветувањето. Ми беа испратени неколку производи од неговата производна линија за да ги тестирам и да го дадам мојот непристрасен преглед. Но, прво, ајде да дознаеме како Love Hemp се издвојува од својата конкуренција. 

За љубовниот коноп

Love Hemp е основана во 2015 година од Тони Каламита и Том Роуланд, двајца пријатели од старата школа кои се свртеле кон природни додатоци. Дуото брзо сфати дека има недостаток на стандард во индустријата за CBD што ги поттикна да основаат Love Hemp и да понудат чисти, висококвалитетни и разновидни производи на CBD. 

Денес, Love Hemp е еден од водечките добавувачи во индустријата и многумина го сметаат за нарушувачки и иновативен бренд во индустријата за коноп во ОК. 

Компанијата моментално работи од седиштето во Лондон, но различниот асортиман се продава низ целиот свет. Тоа беше прикажано во истакнати медиуми како Grazia, BBC, Forbes и Men's Health, за да именува неколку. Дополнително, Love Hemp ја освои наградата за потесен избор за убавина за 2020 година за најдобар бренд CBD.  

Производство, транспарентност и тестирање од трета страна

Love Hemp ги произведува сите свои производи во куќата без да вклучува трета страна. Тимот се гордее што работи на транспарентен начин и обезбедува транспарентност од семе до полица. Дополнително, Love Hemp гарантира дека секој производ е двојно тестиран со цел да се задржи постојаниот квалитет. Сепак, компанијата не ги објавува лабораториските извештаи на нивната страница. За среќа, многу е лесно да ги контактирате преку е-пошта или телефон и да побарате резултати од лабораторија од трета страна. Конечно, Love Hemp е член на Центарот за медицински канабис кој обезбедува друго ниво на безбедност. 

Политика за испорака и враќање

Во ОК, таксата за испорака за следена испорака од втора класа е 1.99 фунти или бесплатна за нарачки од 30 фунти и повеќе. Следената испорака на прва класа е бесплатна за нарачки над 50 фунти или 2.99 фунти за оние под 50 фунти. Компанијата нуди и специјална достава што значи загарантирана испорака следниот работен ден. Надоместокот за специјална испорака е 4.99 фунти или бесплатна за нарачки од најмалку 100 фунти. Love Hemp нуди и меѓународен превоз. Цените започнуваат од 9.99 фунти. 

Компанијата има политика за враќање од 30 дена за неотворени производи. Имајте на ум дека ќе треба да го известите тимот за услуги на клиентите во рок од седум дена од приемот за какви било дефекти или оштетувања на производот. 

Програма за лојалност  

Го ценам брендот кој ги цени своите клиенти. Љубовниот коноп е еден од нив. Компанијата нуди профитабилна програма за лојалност која ветува големи придобивки. Можете лесно да се приклучите на програмата со креирање на сметка по неколку едноставни чекори. Ќе бидете наградени 250 поени само за пријавување, а потоа можете да заработите дополнителни поени кога и да купувате. 

Love Hemp исто така ќе ви подари 1,000 поени на вашиот роденден. Дополнителни начини за заработка на поени се следење на страницата на брендот на Инстаграм, лајкување на страницата на Фејсбук или читање на содржината на брендот. Ќе напредувате низ нивоа и ќе уживате во повеќе придобивки додека одите. 

Поените може да се откупат за попуст. Заработката од 1,000 поени е еднаква на 10.00 фунти

Други опции за зачувување

Кога купувате во Love Hemp, можете да заштедите со купување производи во пакет. На пример, CBD Saver Box, која вклучува 79.98 фунти CBD капсули, јадењата и маслото може да ви заштедат 38 фунти. Слично на тоа, можете да ја купите кутијата за надополнување CBD која вклучува CBD спреј и Jelly Domes за 71.98 фунти наместо 79.98 фунти. 

Друг одличен начин да постигнете договор во Love Hemp е да упатите пријател. Кога вашиот пријател ја користи врската за да купува во Love Hemp, тие добиваат попуст од 10 фунти од нивната нарачка, а вие добивате попуст од 10 фунти за следната нарачка. Значи, тоа е победа-победа!

Преглед на производи 

Како што веќе реков, Love Hemp има широк асортиман на производи. Можете да најдете CBD масла, јадења, капсули и CBD козметика. Ќе најдете голем опсег на јачина, почнувајќи од 300 mg. Повеќето производи од Love Hemp се со широк спектар, што значи дека не содржат THC. Деталниот систем за филтрирање на веб-страницата ви овозможува лесно да го најдете секој производ по јачина, тип, вкус и цена. Пробав неколку основни производи на Love Hemp, затоа прочитајте за да го дознаете моето непристрасно мислење. 

Течни капки за орално масло од Love Hemp CBD 300mg CBD

на CBD капки масло се со широк спектар што значи дека не содржат THC. Уште повеќе, производот е вегански и 100% без глутен. 

Понатаму, капките Love Hemp се произведуваат со користење на премиум CBD и MCT масло. На прв поглед, ми се допадна пакувањето! Убавото шише доаѓа заштитено во тврда футрола. Дополнително, капачот содржи информации за mg, така што е многу лесно да го дозирате внесот на CBD. 

Течни капки за орално масло од Love Hemp CBD 300mg CBD

Со 300 mg CBD во шише од 30 ml, производот е благ и одличен за почетници. Со оглед на јачината на производот, безбедно е да се започне со 40 капки или 1 ml. Тоа, рече, не треба да надминувате 70 mg на ден.

Го пробав вкусот на пеперминт и морам да кажам дека е меѓу најдобрите вкусови на CBD производи што некогаш сме ги пробале! Освежува со нотка на сладост. Ако не сте љубител на пеперминт, можете да пробате други вкусови, вклучувајќи природен, Валенсија портокал и дива цреша. 

Љубов коноп CBD капсули

на Love Hemp CBD капсули се вегани и без глутен. Направена со екстракт од CBD со широк спектар од премиум 300mg, секоја капсула содржи 5mg CBD за прецизно дозирање. Капсулите се совршени за новодојденците во светот на CBD. Препорачаната почетна доза е две капсули кои изнесуваат 10 mg на ден. Потоа, можете полека да ја зголемувате дозата.  

Љубов коноп CBD капсули

Секое шише содржи 60 капсули што значи дека треба да биде доволно за еден месец употреба. Капсулите лесно се голтаат и даваат благи ефекти. Ако сакате посилни ефекти, можете да се одлучите за јачини од 600 mg или 1,200 mg. 

Со цена од 14.99 фунти, овие CBD капсули се меѓу најприфатливите CBD производи што можете да ги најдете на пазарот. 

Љубовта коноп CBD темно чоколадо топки

Сакам добро избалансирани слатки! На ЦБД топчиња од темно чоколадо од Love Hemp го обезбедуваат токму тоа - добро избалансирано искуство. Наполнети со 50 mg екстракт од CBD со широк спектар и 64% какао, овие задоволства обезбедуваат целосен вкус на чоколадо. 

Тие се вашето редовно слатко задоволство со пресврт на CBD. Дополнително, тие доаѓаат во пригодна торба за да можете да ја носите вашата CBD во движење. 

Љубовта коноп CBD темно чоколадо топки

Покрај тоа што се вкусни, топчињата се вегански, без глутен и без млечни производи, така што овие топчиња практично им одговараат на секој што сака чоколадо. 

И еве еден совет - овие CBD чоколадни топчиња одлично се комбинираат со кафе. Единствениот недостаток е тоа што би било тешко да се запрете! Верувај ми на зборот!  

Љубовта коноп CBD Желе куполи 

Љубов коноп Желе куполи се внесуваат со 5 mg CBD секој. Едно пакување комбинира три вкуса - црна рибизла, јагода и портокал. Тие даваат вкусен вкус и целосен овошен излив. Има суптилен послевкус од коноп кој воопшто не е непријатен.

Љубовта коноп CBD Желе куполи

Тие се наплаќаат THC, без шеќер и вегани. Текстурата ми беше многу интересна бидејќи се „сунѓерести“. Навистина уживав во овие гуми за џвакање. Плус, големината на џебот го олеснува нивното носење со вас, можете дискретно да ги консумирате куполите. Куполите на Love Hemp помогнаа да се обезбеди многу потребната релаксација по долгиот работен ден. Тие, исто така, се покажаа како одлични за мојата социјална анксиозност!

Салами за тело со вметнат CBD од љубов коноп 

на Салав за тело од Love Hemp е рачно измешан и органски, збогатен со 300mg најквалитетен CBD. Мелем содржи сурова база на кокосово масло натопена со есенцијални масла и пчелин восок. Совршен е за сите типови на кожа, особено за сува и иритирана кожа. 

Салами за тело со вметнат CBD од љубов коноп

Мелем доаѓа во тегла од 50 ml, лесна за употреба. Има густа конзистентност, но лесно се апсорбира. Мелемот обезбедува длабока регенерација и ја остава кожата мека и сјајна. Можете да го користите за лекување области на кожата кои се обично суви како лактите. Дополнително, можете да го нанесете на области кои чувствуваат чешање. Конечно, мелемот може ефикасно да ги лекува болките и болките. Може да биде одличен за болки во мускулите или болки во вратот и рамената.

Преглед на љубовен коноп: Пресудата

Веројатно веќе сте слушнале за Love Hemp, па ако сè уште размислувате дали да ги пробате нивните производи, се надевам дека до сега знаете дека дефинитивно вреди да се проба. Производите што ги пробав се одлични - тие се ефективни, со широк спектар и доаѓаат во практично пакување. Ако сакате посилни CBD потенцијали, прелистајте ја страницата Love Hemp и сигурно ќе најдете нешто што ви се допаѓа. 

Иако би сакал компанијата да понуди повеќе информации во врска со нивното лабораториско тестирање од трета страна, во овој случај, тоа не беше прекршување на зделките бидејќи можете лесно да контактирате со тимот за поддршка на клиентите. Тие би биле повеќе од среќни да одговорат на вашето прашање. 

Дополнително, компанијата ужива голема репутација. Во моментов, има оценка од 4.8 ѕвезди на Trustpilot од повеќе од 2,100 прегледи. Коментарите се огромно позитивни, со бројни потрошувачи кои го фалат квалитетот на производот, брзата испорака и одличните цени. MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од CBD