Се чувствувам толку непослушно кога имам секс на отворено

Се чувствувам толку непослушно кога имам секс на отворено

Има многу парови кои сакаат да се држат до истиот секс во старата спална соба, со повремени експерименти кои сè уште не ја напуштаат просторијата. Важно е да сфатите дека сексуалниот живот, исто како и целиот ваш живот, треба да се менува одвреме-навреме. Слично е како и со храната – еден ден ќе ви се допадне да јадете пилешко на скара, а другпат ќе сакате само да јадете двоен чизбургер со помфрит и висока кока-кола. Сексот во јавност е дефинитивно нешто што може да направи да се чувствувате како да сте на врвот на светот. Не само што е возбудливо и многу возбудливо, туку постои и можност ако ве фатат, а некои луѓе дефинитивно сметаат дека тоа е најголемото вклучување. Постојат различни причини зад желбата да се доживее секс во јавноста. Некои луѓе сакаат да го освежат својот сексуален живот правејќи го тоа некаде во природа, автомобил или кое било друго место што ги возбудува. Јавниот секс е исто како недвижен имот, се е до локацијата!

Пред да одлучите да уживате во сексот на јавно место, треба да бидете свесни дека тоа може да биде сериозен прекршок или мала недискреција, што зависи од земјата и државата во која живеете. Откако ќе најдете партнер подготвен да се вклучи во јавна секс авантура со ти, тогаш започнува целата забава. Тоа би можело да биде одлично искуство и откачена мала тајна за споделување со вашиот партнер. Важно е да планирате кога и каде ќе го направите тоа, бидејќи првиот јавен секс е сличен на губење на невиноста. Кога ќе ја пронајдете вашата локација, следната најважна работа е изборот на вистинскиот момент. Секогаш е добро да го испланирате тоа со партнерот и да разговарате за тоа некое време. Нека ви седи некое време во задниот дел од умот, бидејќи колку повеќе размислувате за тоа, толку поголема ќе биде вашата желба да го остварите. Понекогаш, можете да го удрите клубот со вашиот партнер, без воопшто да размислувате за секс таму, и одеднаш да почувствувате дека вашето тело трепери и копнее за некоја непослушна акција.

Најдобриот јавен секс е дефинитивно спонтаниот. Никогаш не треба да го присилувате, бидејќи во тие моменти нема да можете максимално да уживате во него. Вашите срца почнуваат да чукаат побрзо, стравувате дека ќе ве фатат е кршење на покривот, но во исто време тоа носи повеќе задоволство што некогаш би можеле да го замислите. Има многу места каде што можете да го направите тоа, но се зависи од колкав ризик сакате да преземете. Сексот во вода е сечија фантазија. Сексот на осамена плажа е нешто што истовремено може да биде романтично и непослушно. Сексот на забавата, на зачаден подиум за танцување со пот што ви капе по телото, а усните толку блиску до усните на партнерот, дефинитивно е возбудлива акција. Нема спална соба на земјата која ќе ви ја даде истата возбуда и треперење како јавно место.

Иева Кубилјуте е психолог и советник за секс и врски и хонорарен писател. Таа е и консултант на неколку брендови за здравје и здравје. Додека Иева е специјализирана за покривање на теми за велнес, кои се движат од фитнес и исхрана, до ментална благосостојба, секс и врски и здравствени состојби, таа пишуваше за разновидни теми за животниот стил, вклучувајќи убавина и патување. Најдобрите моменти во кариерата вклучуваат: луксузен спа-прескокнување во Шпанија и приклучување кон теретана во Лондон од 18 илјади фунти годишно. Некој мора да го направи тоа! Кога не пишува на своето биро - или интервјуира експерти и студии на случај, Иева завршува со јога, добар филм и одлична нега на кожата (се разбира, малку е што таа не знае за буџетската убавина). Работи кои ѝ носат бескрајна радост: дигитални детоксикации, лате од овесно млеко и долги прошетки (а понекогаш и џогирање).

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И