Французите се еколошки свесни за додатоците за секс

Французите се еколошки свесни за додатоците за секс

Сакајте ги или мразете ги, Французите засекогаш се рекламираат како љубовници, како со сензуален и љубовен шмек кој е поромантичен од кој било од нивните европски соседи. Без разлика дали овој стереотип има вистина или не, не може да се негира дека сексот се продава во Франција - се чини дека секој трет филм на француски јазик прикажува ménage a trois, а сексуалните подвизи на француските претседатели често привлекуваат поголемо внимание на меѓународните медиуми. отколку нивните политички достигнувања. Неодамна, земјата е на насловните страници за национален пресврт кон еко-пријателството и органските производи на пазарот за секс производи.

Експертите велат дека различни компании продаваат масла за масажа за јадење и други секс помагала направени од органски состојки, но тоа не е ништо ново. Ароматизираните кондоми често содржат лубрикант за јадење, а голем број брендови носат линии на кондоми кои користат природни овошни ароми.

Според оваа вест, многу производители на сексуални додатоци се стремат да добијат сертификат од националното тело за органско регулирање на земјата. Интересот за живеење природно не е ограничен само на сексуалните производи - приврзаниците на емисијата Греам Нортон на Би-Би-Си можеби се сеќаваат на ситната расправија на Гордон Ремзи со ветеранската француска филмска актерка Жулиет Бинош, која се обиде да го убеди Ремзи за супериорноста на органските состојки.

Еден француски бизнис почна да продава додаток за еректилна дисфункција, кој се сметаше за целосно природна алтернатива на вијаграта. Сепак, ова е стара вест – алтернативите од кинеската медицина, како што е „роговиден козар“ одамна се користат и се слично природни. Франција не е единствената земја каде што еколошкиот фокус го зазеде трговијата со сексуални играчки - се вели дека една продавница со седиште во Сан Франциско има систем „Екоротичен“ за информирање на клиентите како „зелените“ сексуални помагала се споредуваат со другите опции. .

Дури и ако Французите би сакале да се сметаат за пронаоѓачи на сексот каков што го знаеме, најновите гужви за еколошки секс производи и играчки малку доцнат, имајќи предвид дека веќе некое време има широко достапни зелени производи. Во меѓувреме, туристите кои се собираат на фаличната Ајфелова кула ќе ги чуваат очите за француска долна облека за јадење и непослушни ситници во париски изглед.

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И