АлфаЗелена

Преглед на производот AlphaGreen 2022 година

/

Крајниот велнес пазар, Алфазелена беше создаден за да обезбеди подобрено CBD искуство на своите клиенти. 

Брендот ни го привлече вниманието и знаевме дека мора да фатиме рака на некои производи. Компанијата беше многу љубезна да ни испрати неколку од своите ѕвездени производи за тестирање и да обезбеди искрен преглед.

Подолу, можете да најдете повеќе информации за Alphagreen, неговите политики за испорака и враќање, опциите за попуст и, се разбира, детали за неговите CBD производи.

За Алфагрин

Како што рековме, Alphagreen е велнес пазар кој има за цел да го поедностави искуството со CBD. Покрај CBD, можете да најдете и некои алтернативни здравствени производи. Политиката на Alphagreen е да им помогне на своите клиенти на секој чекор - од изборот на вистинскиот производ до помагањето во одлучувањето за дозата и сè помеѓу нив. 

Алексеј Пиковски и Виктор Хлиупко ја основаа компанијата. Алексеј веќе бил страствен корисник на CBD кога сфатил дека на пазарот има недостиг од сигурни и ефективни производи освен вапс и масла. Така тој го искористи своето искуство во бизнисот и дојде до идеја да го создаде Alphagreen. Потоа, тој допре до Виктор, експерт за развој на е-трговија, кој помогна да се претвори идејата во реалност. 

Денес, Алфагрин е дестинација број еден што им помага на милиони луѓе кои се борат со здравствени проблеми. Компанијата е дел од Алфа зелената групација, која е платформа фокусирана на здравје и благосостојба. Работи во ОК и увезува и дистрибуира медицински канабис во Германија. 

Благодарение на иновациите и пазарната интелигенција, се очекува Alphagreen да порасне за 300% до крајот на 2022 година. 

Процес на производство на алфагрин

Alphagreen е еден од најугледните брендови на пазарот. Производите на Alphagreen се направени во ОК од етички, органски коноп одгледан во Швајцарија. Згора на тоа, тие се ослободени од парабени и сулфати, вегански и погодни за шумите. 

Секој производ поминува ригорозни тестови во објекти на трети лица за да се потврди ефикасноста и концентрацијата на CBD. Резултатите се транспарентно објавени на страниците на производите. Производите се докажани како безбедни и ефективни, помагајќи при различни заболувања. 

Сите производи што можете да ги најдете на Alphagreen се сертифицирани за да ги потврдат стандардите за чистота и квалитет. Дополнително, секој лабораториски тест е одобрен од експерти за да ги исполни и надмине индустриските стандарди.  

Политика за испорака на Alphagreen

Alphagreen нуди испорака низ целиот свет со исклучок на неколку земји. Валута, компанијата не испорачува во Јужна Африка, Филипини, Ирак, Обединетите Арапски Емирати, Сингапур, Јапонија, Саудиска Арабија, Тајланд, Кина, Тајван, Индија, Азербејџан, Гернзи, Црна Гора и Русија. 

Стандардниот превоз во ОК е бесплатен и трае 2-4 работни дена. Достапна е и брза испорака. Испораката за ЕУ ​​и остатокот од светот е достапна по 12 и 20 фунти, соодветно, и трае 7-15 работни дена. 

Политика за рефундирање на Alphagreen

Ние сакаме компанија со добра политика за рефундирање бидејќи покажува дека тие се легални и уверени во квалитетот на нивните производи. Затоа, бевме среќни кога дознавме дека Alphagreen го прави рефундирањето колку што е можно полесно. 

Alphagreen ви овозможува да вратите производ за замена или рефундирање. Процесот е многу едноставен и започнува со контактирање на поддршката за корисници. Треба да имате предвид дека рефундирањето е можно во рок од 30 дена од приемот на производите. Друга суштинска информација е дека Alphagreen не е одговорна за трошоците за враќање на нарачката, освен во случај на оштетување на производот при транзит. 

Алфагрин награда лојалност

Alphagreen ја наградува лојалноста на клиентите со одлична програма заснована на поени. Откако ќе се регистрирате, ќе заработувате 5 поени за секоја потрошена £ 1. Уште повеќе, ќе добиете дополнителни 1,000 поени за секое купување на 20% масло Цибдол. Плус, ќе добиете 500 поени кога ќе упатите пријател и ќе купите. 

Можете лесно да ги потрошите поени акумулирани на касата. Ќе видите колку имате на страницата за наплата и ќе одлучите дали сакате да ги користите за купување. 

Постојат неколку други опции за заштеда кога купувате во Alphagreen. На пример, добивате 10% попуст кога се регистрирате за билтенот. 

Преглед на производите на Алфагрин 

Во Alphagreen, здравјето е најзначајното богатство. Затоа, брендот на компанијата се фокусира на обезбедување производи со CBD кои помагаат во лекувањето на болките и де-стресот, помагаат за спиење и убавина и го подобруваат расположението. Надвор од стандардот КБР нафта, Alphagreen ги нуди најдобрите CBD гуми за џвакање. Сите производи се достапни во повеќе концентрации на CBD и видови канабидиол. Прочитајте за да ги дознаете нашите размислувања за некои од врвните производи на Alphagreen. 

Alphagreen CBD Gummies

CBD гуми за џвакање се одличен производ за почетници, и тоа важи Алфазелени гуми за џвакање исто така. Секоја гума за џвакање содржи 25 мг CBD изолат што доаѓа од органски одгледан коноп од швајцарско потекло. 

Секое пакување содржи 10 гуми за џвакање кои можат да се пофалат со целосен вкус на праска. Можете да очекувате совршена рамнотежа на кисело со само навестување на сладост. Дополнително, нема да почувствувате никаков вкус на коноп, благодарение на уникатната формулација на брендот. Со оглед на тоа колку е добар вкусот, копав подлабоко и дознав дека гумичките се со природен вкус, што е огромен плус! 

Алфагрин гуми се обликувани како скапоцени камења и доаѓаат во светло портокалова боја. Непцата се меки и многу лесни за џвакање. Друго што морам да напоменам е дека гумињата се без маснотии и секој содржи само 20 калории, па затоа уживав во нив без грижа.  

Гумините полека ослободуваат CBD во системот, нудејќи долготрајни ефекти. Почнав со еден гума за џвакање, а после три дена продолжив да земам по два гума на ден. Научив дека овие гуми за џвакање се одлични за ублажување на симптомите на анксиозност и за мене, лично, тие се претворија во спасувачки хакер за мојата социјална анксиозност.

Алфагрин CBD масло 10%

Алфагрин 10% масло беше создаден откако тимот зад брендот тестираше стотици масла CBD и одлучи да прави производи според нивните преференции. Направено во ОК со чист CBD изолат, маслото е веганско и без THC. Дополнително, има чиста и јасна формула која се вклопува во сечиј стил. Маслото има мазна златна боја и има мазна и густа текстура.

Маслото е дизајнирано да се користи секојдневно, а компанијата вложи големо време и труд во својот производствен процес. Изолатот е извлечен од органски коноп одгледан во Швајцарија со помош на дестилација на краток пат. Овој метод е сигурен начин да се избегне термичко распаѓање на канабиноидите. Резултатот е 97.5% чист CBD изолација без пестициди, хербициди и тешки метали, што ги дава најдобрите можни резултати. 

Концентрацијата од 10% е одлична за почетници и поискусни корисници, бидејќи ви овозможува лесно да ја дозирате. За мене ова е неверојатна сила. Сакам да додадам капка или две во утринското кафе за да го започнам денот или во вечерниот чај за да се опуштам. Исто така, лесната за употреба пипета ви овозможува лесно да го користите маслото сублингвално ако тоа е вашиот претпочитан метод на голтање.  

Преглед на производот Alphagreen: Пресудата 

Alphagreen е вистински иновативен CBD бренд со два домашни производи - ЦБД гуми и CBD масло. Иако опсегот на производи изгледа ограничен, овие два производи се Светиот Грал. Тие се направени од најчистиот CBD изолат, кој доаѓа од органски одгледан швајцарски коноп. 

Производите се 100% бесплатни и содржат нула THC. Тие се совршени за оние кои не се љубители на ефектот на придружба, но сакаат едноставен, чист CBD за бистар ум и здраво тело. 

Тие се исто така достапни, моќни и лесни за дозирање. Совршени за почетници и за поискусни потрошувачи на CBD, производите на Alphagreen се идеални за урамнотежен начин на живот. Овие производи можете да ги купите и во a пакет и заштедете на патот. 

Покрај производите, ги сакам и политиките на компанијата. Тие имаат фер политика за испорака и рефундирање. Плус, тука е и одличната програма за лојалност која ве наградува додека купувате. Дефинитивно ќе купам повторно во Alphagreen!

Најнови објави на Татјана Дјаченко (Види се)

Во изминатите години, Татјана работеше како секс блогер и советник за врски. Таа беше прикажана во списанија како што се Cosmopolitan, Teen Vogue. Vice, Tatler, Vanity Fair и многу други. Од 2016 година, Татјана се фокусираше на сексологијата, присуствуваше на различни курсеви за обука, учествуваше на меѓународни конференции и конгреси. „Посакувам луѓето навремено да ги решаваат сексуалните проблеми! Заборавете на срамежливоста, предрасудите и слободно посетете сексуален лекар за помош или совет!“ Тања ужива да ја следи својата креативност преку моделирање, графити уметност, астрономија и технологија.

Најново од CBD