Преглед на производи за амфора 2022 година

Преглед на производи за амфора 2022 година

/

Ако барате елегантни и стилски комплети CBD vape или висококвалитетни CBD vape масла, треба да размислите Амфора

Amphora е британски велнес бренд со премиум производи CBD кои се целосно природни и без THC. Дизајнирани да помогнат во стресот, спиењето, болките и продуктивноста, комплетите за вап имаат за цел да им помогнат на потрошувачите да ги постигнат своите цели за здравје преку искористување на моќта на конопот. 

Амфора ни испрати неколку од своите вапи за тестирање и прегледување. Во продолжение прочитајте го моето искрено мислење за ова прашање. 

За Амфора

Амфора е основана за да понуди практични, усогласени и лесно разбирливи CBD испарувања. Кога го истражував брендот, открив дека е прикажан во неколку истакнати публикации, од кои сите го пофалија квалитетот на производот, па бев уште пожелен да ги пробам вапсите. 

Верувањата на компанијата се содржани во нејзиното име - Амфората била контејнер што го користеле древните цивилизации за транспорт на стоки ширум светот, со што се поврзувале различни култури. Amphora е компанија која верува во етичко тргување со производи дизајнирани да им помогнат на луѓето да ја живеат најдобрата верзија од себе. 

Вејп и додатоци за вајп се она за што е специјализирана Amphora. Брендот се гордее со одржувањето на висококвалитетни стандарди. Вајпсите се направени од дестилат со CBD, добиен од органски коноп. 

сите CBD модови а количките се тестираат во објекти на трети лица за да се обезбеди чистота, квалитет и моќност на CBD. Можете лесно да пристапите до резултатите од лабораторијата на веб-страницата на Амфора. Дополнително, секое пакување содржи QR-код што можете да го скенирате, да го користите бројот на серијата или датумот на производителот и да пристапите до резултатите од тестот. 

Политика за испорака на амфора

Амфора нуди превоз низ ОК и ЕУ. Амфора испраќа нарачки што е можно поскоро. Ова значи дека ако нарачате пред 2 часот (GMT), таа е испорачана истиот ден. Нарачките направени по 2 часот (GMT) се обработуваат следниот ден. Испораката е бесплатна за нарачки во ОК од 50 фунти или повеќе. Морам да напоменам дека ми се допадна дискретното пакување, кое беше необележано, гарантирајќи ја приватноста на купувачот. 

Политика за враќање на амфората

Амфора гарантира задоволство на клиентите. Значи, ако не сте целосно задоволни со купувањето, можете да го вратите во рок од две недели од датумот на купување. За да го направите тоа, треба да контактирате со поддршката за корисници, давајќи ви ги сите информации потребни за да продолжите со враќањето. Производите треба да бидат неотворени доколку сакате да добиете целосна рефундација. 

Осврти на производи за амфора

Касетите CBD vape на Amphora доаѓаат во четири варијанти. Секој содржи висококвалитетен CBD збогатен со природни соединенија за подобрување на придобивките од производот. Количките доаѓаат во две големини - 0.3 ml и 0.7 ml. Тие се компатибилни со пенкалото Amphora Craftsman (разгледано подолу) и со повеќето касети за пенкало од 510 нишки.

Количките се најчисти состојки и не содржат витамин Е ацетат, растителен глицерин, пропилен гликол или MCT масло. Тие се пријателски настроени кон веганите, чисти и без никотин и THC, што ветува добро заоблено велнес искуство. 

Понатаму, количките се направени со пластична уста и резервоар од медицинска класа и керамичка намотка. Јас сум апсолутно опседнат со дизајнот и едноставноста на користење на количките. 

Прочитајте за да ги дознаете придобивките и ефектите од секоја количка за варење. 

Касета со пенкало Amphora Inspire CBD Vape

на Инспирирајте ја количката за вапинг од Amphora содржи 20% CBD дестилат од органски коноп. Количката има фантастичен вкус кој е моќна комбинација на јоргованот и цитрусните тонови. Вкусот е интензивен и дава задоволувачко искуство. Вкусот е мазен и лесен за непцето. Плус, нема непријатен вкус како некои од количките CBD што ги пробав во минатото. 

Формулацијата е дизајнирана да обезбеди возбудливи чувства и да ве наведе да го искористите денот. По испарувањето, почувствував суптилно чувство на смиреност и засилување на енергијата. Како резултат на тоа, можев да поминам низ моите состаноци од друга страна целосно подготвен.  

Откако го користев секојдневно неколку недели, можам да кажам дека овој производ ви помага да се ослободите од стресот и да стекнете енергија. Значи, ако ви треба дополнително засилување во текот на денот, ова е вапот што ви треба. 

Поправете кертриџ за пенкало CBD Vape

на Поправете кертриџ е формулиран за „смирување и поправка“. Бев многу љубопитен да откријам дали количката ќе ги исполни моите очекувања. Почнав да го користам секој ден во текот на две недели пред и после тренингот. По континуирана употреба, можам да кажам дека вапот е одлично дополнување на мојот режим за опоравување после тренинг. Обезбедува речиси моментално чувство на релаксација и помага во ублажување на болката и болките во мускулите.

Vaping Mend ќе ве одведе во релаксирачка комбинација од билки, бор и слатки коскесто овошје. Буквално ќе почувствувате како ви исчезнуваат напнатоста и болките. Вкусот е сладок, но не е огромен, што е многу важно за мене.  

Картриџот Peace CBD Vape Pen

на Количка за мирување ви помага да се ослободите од стресот и да постигнете смиреност. Опишан како „прегратка на топла прегратка“, вапот има пријатен вкус со ноти од бибер, грејпфрут и дрво. Иако е неверојатно мазен на непцето и воопшто не е груб за грлото, јас не сум најголем љубител на неговиот вкус. Тоа, рече, јас сум голем обожавател на ефектите што ги дава. 

Картриџот Peace CBD Vape Pen
Количка за мирување

Количката промовира чувство на смиреност и спокојство. Се покажа многу корисно за мојата анксиозност и секојдневните грижи. Чувството е меко и многу суптилно. Што е најважно, тоа не ве прави поспани, туку фокусирани и со јасност на умот. 

Картриџ за пенкало Zzz CBD Vape

на Касета за пенкало Zzz CBD vape е последниот што го пробав од селекцијата Амфора. Пакувам мириси на смрека, лимон и шума по дожд, ова е убедливо мојот омилен вкус на Амфора. Тоа е свежо и луто, со само навестување на сладост. Вкусот е природен и суптилен, совршен за мојата рутина пред спиење. 

Што се однесува до ефектите, количката го прави она што го тврди на пакувањето. Немам тешка несоница или проблеми со спиењето, но имам тенденција да се будам среде ноќ. Иако, во текот на неколку недели што ја тестирав оваа количка, тоа не се случи. Затоа, еден совет е да бидете целосно подготвени за спиење пред да ја користите оваа количка бидејќи ефектите се скоро моментални!

Серија пенкала Craftsman Vape (Slate/Blackwood)

Во прилог на вап колички, Амфора испраќа свои Пенкало занаетчија Vape во шкрилец/црно дрво. Пенкалото Vape може да се полни, неотстранливо литиум-јонска батерија од 300 mAh, напојувано од Vessel, комбинира дрвени елементи и анодизиран алуминиум. Дополнително, има LED диоди кои укажуваат на четирите поставки за напон и траење на батеријата. 

На прв поглед, веќе бев опседнат со неговиот уникатен и елегантен дизајн. Тој е многу стилски, компактен и автентичен. Иако е малку позначајно во споредба со некои други пенкала што ги користев, ми се допадна неговата цврстина. Има солидна тежина, и одлично се вклопува во вашата рака. 

Дополнително, направив малку истражување и дознав дека пенкалото има сеопфатен транзициски модул што овозможува сместување на повеќето касети. Исто така, одговара на повеќето колички со 510 нишки. Понатаму, пенкалото обезбедува импресивен проток на воздух. 

Пенкалото има и USB магнетно полнење. За крај, морам да напоменам дека батеријата има солидна издржливост и одлично ме послужи во тест периодот. 

Преглед на производот Амфора: Пресудата

Амфора е бренд фокусиран на кертриџот vape кој ветува висока чистота и квалитет. Прво, бев импресиониран од неговиот дискретн пакет за испорака, а потоа од елегантното и стилско пакување на производот. Веднаш добивате чувство дека производите што ќе ги користите се луксузни. 

Потоа, морам да кажам дека го сакав природниот и полн вкус на секоја количка. И покрај тоа што не сум најголем обожавател на вкусот на Peace vape cart, јас сум воодушевен од ефектите што ги даваат сите колички. Секој од нив ги исполни моите очекувања и ги даде ефектите што ги вети на пакувањето.

Понатаму, голем плус за Amphora е тоа што нејзините производи се чисти и без никакви штетни состојки. И тие се без THC и се погодни за вегани.   

Последно, но не и најмалку важно, дизајнот на пенкалото за вап е импресивен, како и неговиот проток на воздух. Иако е малку поголем од другите пенкала, Craftsman Vape Pen од Amphora е неверојатно елегантен и стилски. Морам да кажам, веќе е на мојата листа за божиќни подароци!  

Сè на сè, Amphora е бренд што мора да го пробате, особено ако сте страствен љубител на испарување CBD!

Најнови објави на Кристал Кадир (Види се)

MS, Универзитетот Дурам
GP

Работата на матичен лекар вклучува широк опсег на клиничка разновидност, што бара големо знаење и ерудиција од специјалист. Сепак, сметам дека најважно за семејниот лекар е да биде човек затоа што соработката и разбирањето помеѓу лекарот и пациентот се клучни во обезбедувањето успешна здравствена заштита. Во моите слободни денови, сакам да бидам во природа. Уште од детството, јас сум страствен за играње шах и тенис. Секогаш кога имам слободно време, уживам да патувам низ светот.

Најново од CBD