Vegamour CBD нега на коса

Преглед на производи на Vegamour 2022 година

/

Под мотото „Не за нега на коса, здравје на косата“, Vegamour се етаблира како еден од врвните CBD брендови. Вклучувајќи состојки од растителна основа кои работат во комбинација со CBD за да промовираат здрава коса, брендот ветува долгорочни поправки на проблемите со косата. Vegamour се етаблира како лидер на пазарот за нега на коса CBD и едноставно знаевме дека ќе ги сакаме производите на брендот. Затоа, пробавме и тестиравме некои од нив и решивме да споделиме се што научивме во текот на нашето патување.

За Вегамур

Vegamour е основан од Ден Хоџдон и го моделира сеопфатниот пристап на природата кон растот и функцијата. Почетната точка за брендот беше сознанието на Ден дека слично како тревните полиња, косата премногу напредува кога нејзината околина е здрава. Во 2019 година, компанијата ја прошири својата производна линија за да вклучи целосна линија на CBD производи насочени кон промовирање на здрав раст и нега на коса. Компанијата продолжува да напредува врз основа на филозофијата дека никој не треба да го загрозува своето здравје за да има убава коса. 

Процесот на производство

Процесот на производство е она што го издвојува Vegamour од неговата конкуренција. Сите производи се направени со чисти состојки и не содржат синтетички хормони или канцерогени. Дополнително, компанијата разви интегрирани велнес системи за пристап до губење на косата со клинички докажани состојки од растителна основа, одржливи извори преку партнерства за фер трговија. 

Производите од линијата CBD се формулирани со користење на CBD со целосен спектар, микро-инкапсулирана. Процесот на микро-инкапсулација вклучува намалување на големината на молекулите на CBD за повеќе од 1,0000%, така што честичките можат подлабоко да навлезат во скалпот и косата и да обезбедат поголема ефикасност. 

Понатаму, Vegamour капитализира од најновите достигнувања во бимолекуларната технологија за да се осигура дека секоја состојка е оптимизирана за максимална биорасположивост. 

Конечно, сите производи се вегански и клинички тестирани за чистота. 

Испорака и Враќање

Vegamour испорачува на меѓународно ниво. Нарачките за претплата во САД и купувањата над 50 долари се подобни за бесплатна испорака. Надоместокот за испорака е 5 долари за нарачки под 50 долари. Меѓународните нарачки се квалификуваат за бесплатна испорака ако нивната вредност е најмалку 125 долари. За меѓународни купувања под 125 долари, рамната цена на испорака е 15 долари.

Vegamour е посветен на обезбедување 100% задоволство на клиентите, поради што нуди флексибилна политика за враќање. Можете да ги вратите (или разменувате) производите во рок од 90 дена од датумот на испорака. Вратите артикли ќе бидат вратени во рок од 5-7 работни дена во оригиналниот начин на плаќање или кредит од продавницата. Сепак, имајте на ум дека таксите за испорака на оригиналната нарачка не се враќаат и ќе треба да платите такса за обработка од 5 долари.

Предности за претплата на Vegamour

Освен што гарантира дека никогаш нема да останете без вашите омилени производи, претплатата на Vegamour може да ви донесе до 20% попуст на производи со висок квалитет. Дополнително, ќе уживате во дополнителни поволности како флексибилност за презакажување на пратката, одложување на испорака и многу повеќе. 

Во GRO - Вегамур награди 

Приклучувањето кон програмата за награди е лесно. Треба едноставно да креирате сметка и да започнете да собирате поени. Освен што заработувате 1 поен по потрошен 1 долар, ќе заработувате поени и за различни активности како што се следење на брендот на Инстаграм, придружување на нејзината група на Фејсбук и оставање преглед. А, повеќе поени значат и поголеми придобивки. Поените може да ги откупите за попуст. На пример, 100 поени се еднакви на 10 долари, 200 поени се еднакви на 20 долари, итн. Исто така, можете да ги откупите поените за производите наведени во каталогот на компанијата. 

Палета на производи Vegamour

Vegamour вклучува чисти и вегански производи за коса, трепки и трепки. Покрај тоа, можете да најдете регенератори, шампони, серуми, гуми за џвакање и многу повеќе. Сè е еко-етичко, без суровост и без парабени. Прочитајте за да дознаете каква е нашата пресуда за производите што ги пробавме. 

GRO+ Напреден шампон за надополнување

Направено со уникатна ботаничка формула, шампон за надополнување го чисти натрупувањето на мртвите клетки на кожата, себум, пот и други нечистотии, вклучувајќи ги и остатоците од производот. Понатаму, CBD навлегува под површината на скалпот и делува за да ја смири иритацијата, да го зајакне растот на косата и да ги енергизира фоликулите. Што е уште повеќе, шампонот го спречува дејството на хормонот DHT, кој е одговорен за опаѓање на косата.  

Друга ѕвездена состојка на овој единствен шампон е комерцијалниот b-SILK Karmatin на брендот, вегански протеин сличен на кератин кој не се таложи на скалпот или влакната на косата. Наместо тоа, овој протеин ги пополнува ослабените точки во влакното, помагајќи му да остане врзана.  

Благодарение на неговата блага формула без парабени и силикони, можете да користите шампон секој ден. Мирисот на цитрус е свеж и прекрасен. Веднаш ќе ја почувствувате разликата бидејќи вашата коса ќе биде значително помека и посјајна. Дополнително, ќе ја почувствувате косата почиста од кога било! Уште повеќе, веројатно ќе видите нов раст на косата по континуирана употреба на шампонот. 

Шампонот доаѓа со цена од 50 долари за пакување од 236 ml. Тоа е скапо, но вреди секој долар. Се разбира, ако сакате да заштедите 14% и да се осигурате дека вашата нарачка е навремена, секогаш можете да се претплатите.

Како да го користите шампонот CBD

Нанесете околу четвртина количина на скалпот и косата. Масирајте околу една минута и потоа исплакнете. 

GRO+ Напреден серум за детоксикација на скалпот

на серум за детоксикација го третира скалпот и работи на оптимизирање на дермалниот микробиом. Збогатена со CBD со целосен спектар, формулата со цинк PCA и веганска свила ги елиминира потенцијално штетните бактерии и другите нечистотии кои можат да ги затнат порите додека го смируваат скалпот. Покрај тоа, серумот обезбедува заштитен слој од загадувачи на животната средина. Во исто време, овој заштитен слој обезбедува заклучување на влагата. 

Серумот е безбеден за боја, без силикони, парабени и сулфати и не содржи вештачки мирис. Најверојатно ќе ги видите најдобрите резултати ако го користите неделно и во комбинација со другите GRO+ производи на Vegamour. 

Серумот помага при намалување на првутот и го намалува сувото чешање. Дури и по првичната употреба, ќе го почувствувате скалпот навлажнет, чист и освежен. 

Серумот има цена од 42 долари, што може да се смета за скапо, но дефинитивно го добивате она што го плаќате во овој случај. Исто така, можете да заштедите 14% и да добиете бесплатна испорака ако се одлучите да се претплатите.

Како да го користите CBD серумот за коса

Нанесете го серумот во скалпот и нежно масирајте околу две минути. Потоа, оставете го да делува приближно 7-10 минути пред темелно да ја исплакнете. Следно, продолжете со вашата вообичаена рутина за нега на коса користејќи шампон и балсами. 

GRO+ Напредно регенератор за надополнување

на регенератор за надополнување се прави со слична формулација на шампонот. Го комбинира заштитниот знак на брендот протеин за замена на кератин, кармати, моќни ботанички состојки (вклучувајќи алое) и CBD со целосен спектар. Регенераторот што ја блокира влагата го поттикнува растот и спречува кршење. 

Регенераторот е за разлика од кој било друг што сте го користеле досега. Неговата текстура е густа, но сепак се чувствува многу лесен и свилен. Покрај тоа, регенераторот тврди дека обезбедува долготрајна заштита од оштетување на околината, термички стилизирање, па дури и чешлање. 

Бевме воодушевени од чистата формула и вистинските резултати кои следеа по две употреби. Косата изгледа поздрава и погуста. Исто така е видливо помек и посјајна. Дополнително, го има истиот мирис на цитрус како и шампонот, што е фантастично. 

Како и со другите GRO+ производи што ги разгледавме досега, регенераторот е на поскапата страна. Шише од 236 ml чини 58 долари (или 50% за претплатници). Тоа, рече, бара мала количина, така што најверојатно ќе ви трае подолго во споредба со шампонот и серумот.

Како да го користите CBD регенераторот за коса

Не постои голема филозофија за тоа како да се користи овој надополнувачки CBD балсам. Едноставно нанесете мала количина низ прамените и на скалпот по миењето со шампон. Потоа, почекајте неколку минути и исплакнете го. 

GRO Ревитализирачки масажер за скалп

Бевме задоволни што успеавме да го пробаме масажер за скалп од Вегамур. Оваа уникатна алатка ќе стане основна во нашите режими за нега на коса!

Како прво, масажерот изгледа многу симпатично и стилски - само совршен за вашата ноќна маса. Доаѓа во бебешка розова боја и има моќни влакна кои го стимулираат скалпот. Не само што масажата на скалпот ќе ве опушти, туку и ќе го подобри здравјето на скалпот и растот на косата. Бонус придобивка - го подобрува нервниот систем.

Како да го користите масажерот за скалп

Можете да го користите масажерот на сувиот скалп или да го комбинирате со серумот Vegamour за да промовирате подобра апсорпција (го пробавме ова и е неверојатно!). Едноставно држете го и нежно притиснете ги врвовите на масажерот на скалпот додека правите кружни движења. 

Нашата пресуда

Воодушевени сме што успеавме да ги тестираме овие уникатни производи од линијата CBD на Vegamour. Веднаш бевме маѓепсани од филозофијата на брендот и неговата посветеност да користи чисти и безбедни состојки без да се загрози квалитетот на производот. И, мораме да кажеме, Вегамур не разочара. 

Иако производите се малку скапи, несомнено можеме да кажеме дека сè вреди за парите. Исто така, постојат повеќе опции за заштеда, како што се купување пакети на производи, претплата и приклучување кон програмата за награди Vegamour. 

Сè на сè, овие иновативни производи се задолжителни во секоја торба за убавина. И, возбудени сме што ќе ги пробаме GRO+ пената за коса, серумот за трепките, серумот за веѓи и гуми за џвакање во иднина. Но, дотогаш, погрижете се да ги пробате овие фантастични производи!

Најнови објави на Кристал Кадир (Види се)

MS, Универзитетот Дурам
GP

Работата на матичен лекар вклучува широк опсег на клиничка разновидност, што бара големо знаење и ерудиција од специјалист. Сепак, сметам дека најважно за семејниот лекар е да биде човек затоа што соработката и разбирањето помеѓу лекарот и пациентот се клучни во обезбедувањето успешна здравствена заштита. Во моите слободни денови, сакам да бидам во природа. Уште од детството, јас сум страствен за играње шах и тенис. Секогаш кога имам слободно време, уживам да патувам низ светот.

Најново од CBD