Водич за почетници за шипки за ширење

Водич за почетници за шипки за ширење

Широкото раширување и одржувањето на нозете широки е малку предизвик, особено кога сензациите стануваат премногу жешки за да се справите. Ова е местото каде што шипките за растурање ни доаѓаат. Уживањето во нив го менува начинот на кој им пристапувате на вашите диви времиња со тоа што ќе се осигурате дека и двајцата ќе добиете нешто од тоа. Со вградувањето на другите ваши омилени играчки, можете да уживате во некои одлични моменти без разлика дали ве води благо задоволство или интензивна болка и игра на задоволство. За да ве однесе во банда, еве неколку причини што треба да ги имате на ум пред да го започнете шоуто.

Секогаш учествувајте со доверлив партнер

Учеството во сексуална сесија која бара од вас целосно да се изложите е многу тешко да се направи освен ако не му верувате на вашиот партнер. Лентата за ширење ве изложува, правејќи ја секоја форма на злоупотреба многу веројатна и затоа е склона да биде многу непријатна. Вклучувањето на лентата за ширење во постоечка врска означува постоечка доверба, што ја прави секоја употреба сè поудобна до тој степен што се чини дека врската станува се подобра и подобра со секоја успешна сесија.

Полека

Решетките за ширење може да предизвикаат штета доколку се злоупотребат. Секогаш почнувајте бавно; осигурувајќи се дека вашиот партнер е доволно удобен за да се справи со позиционирањето на нозете. Исто така, се препорачува да се осигурате дека глуждовите не се непотребно под стрес. За време на играта, избегнувајте влечење или влечење по решетките ако треба да ја промените положбата на партнерот.

Подгответе се за изложување како ниеден што сте го доживеале досега

Решетките за развлекување ги држат вашите глуждови подалеку еден од друг, изложувајќи ги слатките точки кои инаку би биле скриени од погледот. Доволно е да му дадете неограничен пристап на вашиот партнер до вашите најскапоцени делови за да ви течат имагинативните сокови и да доживеете предигра како никогаш досега.

Малку ќе се фрустрирате

Штом сте во поставената положба, вашето тело нема поим што следува и вашиот ум почнува да игра сценарија, правејќи го вашето тело да реагира на замислените настани. Оваа постојана состојба на напнатост ослободува адреналин и чукањето на вашето срце се зголемува до крешендо. Ова зголемено отчукување на срцето го носи вашето исчекување на следното ниво и вашето дишење станува побрзо и поплитко, што ја прави ситуацијата уште повозбудлива. Вашето интензивно исчекување станува дрога за вашиот партнер, што го тера да најде нови и подобрени начини да ве натера да ги погодувате и предвидувате нивните случајни допири и потези.

Подгответе се за моќни сензации

Спречувањето на вашите нозе да се затворат ја зголемува свесноста за вашето тело до степен, правејќи ги сите стимули да се чувствуваат многу поинтензивни од она што всушност е. Ова му дава на вашиот партнер совршена можност да ви се препушти на некоја интензивна сензорна игра, правејќи го вашето тело силно да реагира дури и на најмал допир. За да ги зголемат сензациите, тие можат да користат врзани очи, па дури и да ви ги врзат рацете, правејќи го вашето тело уште пореактивно на сензациите што се будат длабоко во вас.

Вклучете го во предиграта

Ако го врзете и разголите вашиот партнер е најдобриот рецепт за интензивно примамливо закачкање. Ова е совршена можност да ги ослободите играчките кои се дизајнирани за максимална сензорна игра и подобрување на предиграта. Од пијавки до стеги до вибрирачки куршуми, сè што можете да помислите е фер игра. Иако не е сè фер во љубовта и војната, ова е битка во која секој може да победи. Успешната сесија на предигра гарантира заемно експлозивно, но сепак пријатно финале.

Бидете подготвени за длабок пристап

Лентата за ширење ве држи отворени, давајќи му на вашиот партнер совршена можност да пристапи до вашата најдлабока зона. Со оваа способност, тие можат да ви ја дадат најдобрата пенетративна акција и нема ништо што можете да направите освен да го преземете она што ви доаѓа. Со вашата омилена играчка или нивниот кур, темпото се менува сензуално следејќи го вашиот ритам, но овој пат не можете да ги запрете кога сензацијата станува толку интензивна што се чувствувате како да го губите умот. Беспомошни сте да ги запрете брановите на задоволството и треба само да одите со протокот и да го прифатите секој удар што ќе го добиете.

За да се осигурате дека имате одлична заемно задоволителна сесија, секогаш разговарајте за безбеден збор пред да започнете. Штом ќе се изговори зборот, веднаш застанете за да се осигурате дека партнерот нема да трпи повеќе болка или штета.

Анастасија Филипенко е психолог за здравје и здравје, дерматолог и слободен писател. Таа често ги покрива убавината и негата на кожата, трендовите во храната и исхраната, здравјето и фитнесот и врските. Кога не пробува нови производи за нега на кожата, ќе ја најдете како оди на часови по велосипед, се занимава со јога, чита во парк или пробува нов рецепт.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И