Водич за почетници за гази со топки

Водич за почетници за гази со топки

Покрај ограничувањата, можеби ќе сакате да го истражите светот на ропските гази. Не е многу забавно да молчите вашата покорна ако само им кажете да ги запечатат усните, а тие го прават тоа. Спроведувањето на вашата контрола понекогаш бара од вас да им оневозможите да направат нешто и исто како и употребата на ограничувања за да го задржите вашиот потчинет во одредена положба; замолчувањето со топка ги спречува да зборуваат во текот на целата играчка сесија.

Големини

Гаговите со топки доаѓаат во различни обеми и изборот на соодветна големина за вашиот потчинет е целосно зависен од нивото на вештина на кое сте. На почетниците им се советува да ги користат малите гази со топчиња бидејќи само треба вашата уста да биде отворена досега, што ќе ви овозможи да се навикнете на лигавењето и на топката пред да напредувате на следната големина на гази.

Тајмингот

Бидејќи замолчувањето со топката насилно ја држи устата отворена одредено време, вилицата може да почне малку да боли додека настанува замор во мускулите. од крајна важност. За почетници, замолчете кратки временски периоди за да се осигурате дека целото искуство е генерално пријатно, избегнувајќи рано откажување од вашиот покорен, па дури и болно искуство. Додека продолжувате да вежбате, продолжете ги периодите во кратки рафали и гледајте како вашето трпение на крајот се исплати.

материјал

Материјалите за топчиња се направени или од порозни или непорозни материјали. Изборот на кој било од нив зависи од вашите специфични намени и од бројот на партнери што играат со вас. Порозните материјали вклучуваат; гума, кожа, ПВЦ и јаже. Овие се одлични материјали, но порозноста на материјалот ги прави подложни на задржување телесни течности. Со замолчувањето на топката, лигавењето е неизбежно и тоа навлегува во материјалот, што го прави споделувањето ризик од опасност. Со порозни гази на топката, погрижете се да ја користите само на еден партнер за да спречите ширење на заразни болести.

Непорозни материјали вклучуваат; пластика, силикон и метал. Овие топчиња се водоотпорни што ги прави идеални за сесии за играње базирани на вода за кои можеби сонувате. Непорозните површини се одлични бидејќи нема заробени течности во материјалот, што го прави чистењето на површините со антибактериско средство за чистење доволно за да ја одржува топката безбедна. Овие топки се идеални за повеќе партнери, под услов да ги исчистите темелно пред употреба.

Сигурност

Безбедноста е најважна кога станува збор за запирање на топката. Да се ​​чувате вие ​​и вашиот партнер безбедни во секое време треба да биде од најголема важност во секоја сесија.

Пред да започнете, секогаш договорете се за невербален безбеден збор. Од крцкање со прсти до трипати трепкање, невербалниот знак треба да биде доволно очигледен. Секогаш внимавајте на сигналот додека напредувате со играта.

Никогаш не замолчувај некого настинат. Покорните треба постојано да ги чистат дишните патишта, а настинката во голема мера го поткопува дишењето на подвозјето, што го прави замолчениот голем ризик од гушење.

Ако вашиот партнер има стомачни тегоби, воздржете се од употреба на гази. Замолченоста може да ја влоши ситуацијата и да доведе до гушење ако поврнат.

Секогаш периодично проверувајте го партнерот за време на сесијата, за да проверите дали има знаци на вознемиреност или непријатност и да бидете сигурни дека нема да го пропуштите знакот за безбедност.

Конечно, никогаш не треба да ги оставате вашите потчинети без надзор додека тие остануваат замолчени. Ова осигурува дека нема да се изгуби време кога реагирате на итен случај што може да се случи додека тие се затворени.

Започнувањето со вклучување на замолчени топки во вашата игра BDSM може да изгледа како лесен чекор, но треба да се внимава секогаш за време на првите сесии. Замолчењето само по себе е опасно и треба да се погрижите да го носите бавно, вежбајќи трпение за да му дадете време на вашиот покорен да се прилагоди на новата игра. Како што полека, но сигурно напредувате, имајте ги на ум безбедносните мерки на претпазливост и издвојте поголемо замолчување само кога вие и вашиот партнер сте психолошки и физички способни да се справите со сложеноста. Одржувајте отворена линија на комуникација секогаш и погрижете се да ги почитувате одлуките на вашите поданици доколку се чувствуваат недоволно опремени да се справат со газење со топка.

Анастасија Филипенко е психолог за здравје и здравје, дерматолог и слободен писател. Таа често ги покрива убавината и негата на кожата, трендовите во храната и исхраната, здравјето и фитнесот и врските. Кога не пробува нови производи за нега на кожата, ќе ја најдете како оди на часови по велосипед, се занимава со јога, чита во парк или пробува нов рецепт.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И