Водич за почетници за уретрален звук

Водич за почетници за уретрален звук

Толку многу мажи ги потврдуваат оргазмичните последици од звукот на уретрата, особено како го постигнале најдобриот тип на оргазам од сите, оргазам на простата. Ако имате намера да се приклучите на еднонасочното патување кон внатрешната стимулација на пенисот, мора да имате на ум дека превенцијата е секогаш подобра од лекувањето, и иако придобивките се вредни за ризик, нема оправдување за незнаење и непромисленост. Започнувањето на ова патување бара придржување кон некои основни безбедносни мерки на претпазливост.

Сигурност

  • НЕ се препуштајте на уретрална игра ако сте склони кон инфекции на уринарниот тракт. Вметнувањето на приклучоците и звуците може да ја забрза фреквенцијата на инфекции што е многу непожелно.
  • Никогаш не користете случајни предмети за да се препуштите на звукот на уретрата бидејќи тие веројатно ќе предизвикаат повреди и инфекции, а и двете може да се спречат ако секогаш користите играчки дизајнирани за уретрален звук.
  • Секогаш стерилизирајте ги вашите звуци и приклучоци. Ако се направени од материјали кои се безбедни за вриење како силикон или нерѓосувачки челик, погрижете се да ги ставите во врела вода 3-5 минути или да вриете 10 минути пред употреба.
  • Избришете ги звуците од уретрата и пенисот со брисеви со алкохол по чистењето за дополнителна стерилизација.
  • Секогаш мијте ги рацете и пенисот со антибактериски сапун и топла вода пред да започнете со сесијата. За дополнителна заштита, можете да носите хируршки ракавици.
  • Секогаш користете стерилен лубрикант за уретрална игра за дополнително да спречите појава на инфекции.
  • Кога избирате звук или приклучок, погрижете се да изберете некој што не е ниту премногу дебел ниту премногу тенок бидејќи тие го зголемуваат ризикот од пробивање на ѕидот на уретрата. За почеток, секогаш одете на средна и благо флексибилна сонда, бидејќи цврстата сонда исто така ги зголемува вашите шанси да го пробиете ѕидот на уретрата.
  • Ако почувствувате остра болка за време на вашата игра, веднаш престанете. Истото важи и ако една одредена област почне да боли повеќе од останатите.
  • Ако почувствувате невообичаен исцедок, крварење, продолжена болка за време на мокрењето, треска или грчеви, побарајте лекарска помош.

Избор на звук на уретрата

Ако сакате да се препуштите на звукот на уретрата за прв пат, треба да се погрижите да добиете малку флексибилен звук. Звукот кој е премногу крут може да биде опасен ако сте неискусни бидејќи ризикот да предизвикате оштетување на ѕидот на уретрата е исклучително висок. Секогаш избирајте силиконски звуци бидејќи тие се малку флексибилни и ви даваат можност да вежбате безбедно додека ги откривате најдобрите агли на стимулација за вашата уретра. Кога станува збор за големината, секогаш погрижете се да добивате звуци со средна големина бидејќи тенките и густите може да бидат малку незгодни за користење за прв тајмер, зголемувајќи ги шансите за случајно кинење на ѕидот на уретрата.

Користење на звук на уретрата

Изберете го звукот од уретрата што планирате да го користите и стерилизирајте го звукот, рацете и пенисот. Откако ќе го направите ова, можете да ги ставите вашите хируршки ракавици доколку имате намера. Со многу стерилно подмачкување при рака, истурете доволно на врвот на курот и на првите неколку инчи од звукот на уретрата. Со едната рака држејќи го вашиот член, стабилизирајте го звукот со другата рака и внимателно ставете еден крај од играчката во отворот на уретрата. За почетници, вметнувањето обично е прилично полесно на флакциден пенис во споредба со вкочанет член. Оставете го остатокот од звукот да падне со помош на гравитацијата. Откако ќе почувствувате дека сондата застанува, не ја туркајте играчката повеќе. Одвојте миг за да дозволите вашата уретра да се прилагоди на проширувањето, а потоа полека и нежно движете го звукот нагоре и надолу околу еден инч. Секогаш кога е потребно, отстранете го и повторно нанесете подмачкување пред да продолжите. Секогаш внимавајте да го отстраните звукот пред ејакулација. Во текот на целата сесија, внимателно слушајте го вашето тело и полека за да бидете свесни за каква било непријатност пред да прерасне во болка.

Уживањето во звукот на уретрата бара големо количество трпение и бавна прогресија додека ќе ги научите најдобрите агли и играчките што го поттикнуваат вашето тело да ги доживее чувствата кон кои се стремите. Откако ќе ви биде доволно удобно за да напредувате, одете чекор по чекор и никогаш не жртвувајте ја безбедноста за брзина и ќе ги искористите бескрајните придобивки од стимулацијата на уретрата.

Медицински секс играчки

Без разлика дали сакате да играте лекари и медицински сестри во спалната соба, да искусите анално или вагинално чистење или да го казните вашиот подвозач со тркало Вартенбург комплетно со шила, тогаш ние можеме да ви помогнеме. Нашиот асортиман на медицински сексуални играчки се состои од играчки за разиграна забава и игри за туширање за тоа ултра чисто чувство за поекстремна опрема како што се вагинални и анални спекулуми и метални глицерински шприцови. Имаме дури и монитор за мерење на вашиот крвен притисок по употребата на избраната медицинска секс играчка за да можете да се уверите дека нема да претерате!

Уретрален звук на вратило од нерѓосувачки челик Lancia од 3.95 инчи

Водич за почетници за уретрален звук

Уретралниот звук на вратило од нерѓосувачки челик Lancia од 3.95 инчи има заострен врв и цврсто тело за сериозно задоволство. Крајот за лесно држење овозможува едноставно враќање и осигурува дека звукот не влегува премногу длабоко. Нежно вртење на изложениот крај носи уште поголема сензација. Не'рѓосувачкиот челик не е порозен, хигиенски, лесен за стерилизирање, чувствителен на температура, отпорен на удари и ветува голема долгорочна вредност. Мерења 3.95 инчи во вкупна должина, 3 инчи може да се вметне, 0.25 инчи дијаметар на вратило, 0.38 инчи максимален дијаметар на вметнување Материјал Нерѓосувачки челик

Спецификации на уретрален звук на вратило од нерѓосувачки челик Lancia од 3.95 инчи

Должина: 3.95 инчи
Перење: Топла вода со сапуница
Вметнување: 1 до 5 инчи
Боја: сребрена
Флексибилност: Цврста
За кој: Машко
Марка: Master Series
Големина: 3.95 инчи

Комплет медицински додатоци за азил

Играјте „Doctor Dirty and Nurse Naughty“ со овој комплет за лекарски додатоци кој се состои од рефлектор за лекар со една големина, капа за медицинска сестра и самолеплива медицинска газа од 50 стапки (15 метри). Овој комплет ви овозможува да го практикувате вашиот најнепослушен начин покрај креветот, да ги завиткате раните на вашиот „пациент“ со медицинската газа, па дури и да ги живеете фетишите со ампутирање со целосно покривање на нивните раце или стапала. Забелешка. Медицинската газа не е наменета за употреба на вистински рани.

Сет за уретрални звуци на Oxballs

Металните звуци се добри за професионалци, но бараат многу знаење и вештина. Oxballs уретралните звуци се огромен напредок во полнењето на пенисот бидејќи тие се направени од мек, флексибилен медицински силикон. Лесно за вметнување, започнете со мазната уретрална осовина која станува подебела колку поблиску до куката што ја добивате. Кога ќе го совладате ова, можете да преминете на тристепениот уретрален звук каде секое ниво станува постепено подебело колку што напредувате. Куката на уретралните звуци долги 4.75 инчи ви овозможува да одржите најдобар можен стисок и да спречите да одите предалеку. Обидете се да ги извртите наоколу кога се во вашиот кур и замислете какви чувства ќе добиете! Изберете од црно или црвено.

Римба 7 тркала на болката

Ова тркало со иглички е врвно во тешка тортура на игличките тркала. Ако сте ги пробале Wartenberg тркалата со 1 и 3 тркала, ова е логично напредување. Има лесна за држење со гребена рачка и ќе предизвика значителна болка на вашето подвозје додека ги вртите 7-те остри иглички тркала по површината на нивната кожа. 7 остри иглички тркала е 7 пати поголема од задоволството/болката!

Римба со 3 тркала Вартенбург тркала

Ова е следното ниво за оние кои претходно пробале тркало за иглички. Ако ви се допаѓа чувството на задоволство/болка, тогаш ќе ви се допадне ова тркало Вартенбург. Боцките на секое тркало се ултра остри, така што дури и ако нежно се помине преку кожата, сигурно ќе го почувствувате! Имањето три тркала дава тројни сензации.

Римба мала пумпа за гради

Овие цицачи за градите и брадавиците се фантастични за продолжување на должината на брадавицата. Едноставно стискајте ја сијалицата за да излезе воздухот, ставете ја над брадавицата, пуштете го воздухот и почувствувајте го влечењето на вашата брадавица. Вкупната должина на оваа пумпа е нешто повеќе од 3 инчи. Ве молиме имајте предвид дека пумпата ќе работи со целосна способност само ако кожата околу брадавицата е без влакна.

Екстра голема пумпа за гради Rimba

Користењето на пумпа за гради и цицање за брадавиците е фантастично ако сакате да ја продолжите должината на вашата брадавица. Едноставно истиснете го целиот воздух од сијалицата, ставете го над брадавицата, ослободете го воздухот и почувствувајте го чувството на влечење на вашата брадавица. Вкупната должина на оваа пумпа е 5.5 инчи. Имајте на ум дека овие пумпи не работат со својот полн потенцијал ако кожата околу брадавицата е влакнеста.

Римба Вартенбург Тркало – Тешко

Со рамномерно поставени шилци околу работ на ова тркало, може да предизвикате значителна болка на вашиот под со тоа што ќе го поминете преку нивната кожа. Ако ова тркало силно се притисне, дефинитивно ќе остави впечаток и веројатно дури и ќе извади крв.

Римба Вартенбург Тркало – Светло

За оние кои сакаат да ги испробаат тркалата со иглички за прв пат, ова тркало од Вартенбург е најдобриот пример. Тркалото содржи шест шила за разлика од неговите колеги кои ги содржат рамномерно околу работ на тркалото. Сепак, рачката на овој производ е тешка и осигурува дека игличките оставаат впечаток на кожата. Има и рачна рачка за полесно да се држи.

Римба 200cc метал глицерин шприц

Овој шприц е опремен да таложи до 200 кубни центилитри вода или која било друга течност во вагината, пенисот или анусот. Овој шприц е многу лесен за чување со прстени со три прсти, а доаѓа и со две различни завртки во прскалките за различни сензации. Со оглед на тоа што е направен од хром, ова глицеринско шприц е исто така многу лесно да се чува чисто.

Римба 150cc метал глицерин шприц

Истурете до 150 кубни центилитри течност во вашите најинтимни места со овој хромиран метален глицерин шприц. Со три отвори за прсти на врвот за подобро држење и две различни приклучоци за млазницата што се навртуваат на крајот на цилиндерот, можете да се уверите во сосема поинакво сексуално искуство. Овој шприц е исто така исклучително лесен за одржување чист.

Римба 50cc метал глицерин шприц

Овој хромиран метален глицерин-шприц ви овозможува да истурете 50 кубни центилитри течност по ваш избор во кој било отвор. Исто така, има три јамки за прсти на врвот за одржување на целосна контрола и избор од две млазници со различни големини што се завртуваат во цевката за да можете да искусите различни сензации.

Римба стетоскоп

Ако сакате да играте игра на лекари и медицински сестри, не може да има ништо посоодветно од стетоскоп. Тоа ви овозможува да го проверите пулсот на вашиот пациент секогаш кога ќе ви се допадне. Овој стетоскоп исто така би бил совршен додаток доколку имате медицински костим за забава со фенси фустани.

Римба интимен алуминиумски туш

За помоќно искуство со туширање, зашрафете го овој интимен алуминиумски туш долг 5 инчи на вашиот туш наместо главата за туширање. Со пет дупки на заоблениот крај, замислете го нивото на чистење што може да се постигне кога ќе го зголемите притисокот врз тушот! Заоблениот крај исто така овозможува лесно вметнување во анусот.

Римба индивидуален уретрален звук

Уретралниот звук е особено за мажи. Едноставно вметнете го заоблениот крај во пенисот и доживејте го врвното задоволство и болка. Рамниот крај го спречува губењето на звукот во пенисот. Изберете од големини од 4 mm до 17 mm ширина. Сите звуци на уретрата имаат должина од 7.5 инчи.

Медицински катетер Римба

Вметнете го медицинскиот катетер долг 15 инчи или во пенисот или во вагината и излачувајте урина секогаш кога ќе ви каже мочниот меур без потреба да одите во тоалет. Со мали (3mm дијаметар), средни (5mm) и големи (7mm), сите овие катетри имаат едниот крај кој е малку помал од другиот за лесно вметнување.

Медицински наводнувач Римба

Прицврстете го цревото долго 52 инчи на дното на одводната кеса, свртете ја славината на ниво на кое се чувствувате удобно, вметнете еден од двата додатоци на чешмата и вметнете во анусот. Едниот додаток има една дупка во него, додека другиот има четири дупки. Чантата доаѓа и со кука за да може лесно да се виси од високо.

Rimba Rinser

Едноставно наполнете ја сијалицата на овој унисекс Плакнеч со вода и истурете ја. Изберете од две млазници: помалата содржи една дупка, а поголемата содржи девет дупки. И двете имаат заоблени краеви за полесно вметнување. Плакнечот е достапен во црвена или црна боја.

Римба вагинален спекулум - нерѓосувачки челик

Овој вагинален спекулум е направен од не'рѓосувачки челик што го прави неверојатно лесен за одржување чист. Бидејќи е изработен од нерѓосувачки челик, исто така се гарантира дека не 'рѓа. Двата заоблени огради се долги 4 инчи. Аголот на оградите е лесно прилагодлив со помош на стожерот за прилагодување на соодветното ниво. Позицијата на вагиналниот спекулум потоа се прицврстува на место со прилагодливата карактеристика на завртката.

Две вилушка метал анален спекулум

Направен од нерѓосувачки челик што значи дека е лесно да се одржува чистотата помеѓу употребата, овој анален спекулум е пример за медицинска секс играчка која ви овозможува лесно да го гледате аналниот премин. Двете вилушки се долги 3.5 инчи и имаат заоблени рабови. Едноставно вметнете го спекулумот, користете ги рачните држачи за лесно да го разделите аналниот отвор и затегнете ја прилагодливата завртка до соодветен степен на потпора.

Погледнете го нашиот општ водич за машки сексуални играчки подолу

Диететичар
MS, Универзитетот Лунд, Шведска

Исхраната игра важна улога во животот на човекот. Навиките во исхраната се еден од факторите кои влијаат на нашето здравје. Често постои заблуда меѓу луѓето дека нутриционистите принудуваат многу рестриктивна диета, но тоа не е точно. Всушност, јас не забранувам никакви производи, но ги посочувам грешките во исхраната и помагам да се променат со давање совети и нови рецепти кои сам ги пробав. Ги советувам моите пациенти да не се спротивставуваат на промените и да бидат намерни. Само со волја и одлучност може да се постигне добар резултат во која било област од животот, вклучително и промена на навиките во исхраната. Кога не работам, сакам да одам на качување. Во петок навечер, најверојатно ќе ме најдете на мојот кауч, како се гушкам со моето куче и гледам Netflix.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И