Водич за различни видови на ропство гази

Водич за различни видови на ропство гази

Оваа статија ги разгледува различните видови на замолчени што се достапни. Има повеќе типови отколку што мислите и сите одговараат на различни ситуации. Додека јас и мојата друга половина не можеме да пробаме секаков вид на замолкнување поради цената, сепак ќе се трудам да ги кажам добрите и лошите страни на секој од нив.

Ќе започнеме со најчестите. Замолчени топки. Во основа, тоа е топка со различна големина која е прицврстена во устата за да спречи затворање на вилицата. Оваа замолченост е добра за општа BDSM игра. Не само што го исклучува врескањето, туку им дава и нешто да гризат. Тие се направени да се носат веќе подолго време, веќе не се тврда пластика, па всушност можат да бидат прилично удобни. Негативната страна, иако може да се смета за негативна страна, е тоа што лицето кое го носи обично има тенденција да се лигави, бидејќи не може правилно да голта. Дали ова ви се допаѓа или не, зависи од вас.

Следна е Отворена уста замолчена, или Ring Gag. Ова го прави истиот ефект како и Ball Gag, обезбедувајќи ја устата отворена, но како прстен овозможува орална пенетрација со мал отпор. Сега ова е за малку пооткачената страна на БДСМ. Некои од приказните што ги слушнав од луѓето што ги користеа дури и малку ми се подигнаа на веѓите. Го има истиот проблем со лигавење како порано, но во многу поголема мера. Исто така, познато е дека вилицата боли повеќе од онаа на замолкнувањето на топката, но таа исчезнува со вежбање.

Следно е надувување или пенис Гаг. Овие гази на некој начин функционираат слично како и Ball Gag, освен што се надува во устата. Сега овие гази се ефективни. Со доволно пумпање, робот нема да може да го движи јазикот, а камоли да испушта звук. Постои и поекстремна верзија на ова, но ако имате некаков рефлекс на замолченост, што досега би предложил да го избегнете. Во основа, тоа е пенис на надувување кој се спушта и низ грлото, така што постојаното чувство на длабоко грло, но малку помалку како што сè уште можете да дишете. Како што реков, заглавувањето со ова врзано може да биде фатално, затоа, погрижете се да знаете во што се впуштате.

Следна е медицинската замолченост. Лично јас би ги избегнал овие бидејќи повеќето имаат недостатоци во нивниот дизајн. Иако се прилично ефикасни, тие болат, нема два начина за тоа. По еден час ве боли, по неколку часа сте во агонија која ќе трае неколку дена. Исто така, бидејќи се гол метал, тие се исто така познати по тоа што ги чкртаат забите ако се стават погрешно, што никогаш не е добро. Така, иако можете да ги добиете, тие имаат повеќе недостатоци кои имаат корист.

Последно, но не и најмалку важно се Pony Bit Gags. Навистина за овие треба малку објаснување, тие се точно како коњ. За оние од вас кои се туѓи на коњите, тоа е во основа шипка врзана во устата. Сега овие можат постојано да се користат во сцените, но секогаш чувствувам дека имаат време и место. Понекогаш тие едноставно не работат во одредени ситуации. Сепак, тие се ефективни и можат да изгледаат прилично секси, особено ако го имате остатокот од опремата како што беше. Тие можат да предизвикаат болка во страните на устата по некое време, заедно со лигавење што го мачи секое друго замолчено, но тоа е она што доаѓа со замолчени.

Значи, овој пат разгледавме пет различни типови на гази. Лично сметам дека Ball Gag е најдобар, бидејќи одговара на различни различни ситуации. Ова е брзо проследено со Open Mouth Gag ако сакате да имате и орална забава. Што се однесува до останатото, сето тоа е личен избор, иако сепак би предложил да се избегнуваат медијалните верзии. Сигурен сум дека некои од вас имаат искуство со гегови, па кажете ни за нив.

Диететичар
MS, Универзитетот Лунд, Шведска

Исхраната игра важна улога во животот на човекот. Навиките во исхраната се еден од факторите кои влијаат на нашето здравје. Често постои заблуда меѓу луѓето дека нутриционистите принудуваат многу рестриктивна диета, но тоа не е точно. Всушност, јас не забранувам никакви производи, но ги посочувам грешките во исхраната и помагам да се променат со давање совети и нови рецепти кои сам ги пробав. Ги советувам моите пациенти да не се спротивставуваат на промените и да бидат намерни. Само со волја и одлучност може да се постигне добар резултат во која било област од животот, вклучително и промена на навиките во исхраната. Кога не работам, сакам да одам на качување. Во петок навечер, најверојатно ќе ме најдете на мојот кауч, како се гушкам со моето куче и гледам Netflix.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И