Дали ќе ја остави сопругата за мене?

Дали ќе ја остави сопругата за мене?

Почитувана Мартина

Неодамна се вклучив со еден пријател. Ние сме добри пријатели седум години, но потоа се бакнавме и сфативме дека има голема искра меѓу нас. Тој ми кажа дека неговиот брак е завршен и сите врски се само финансиски - тој вели дека ќе бидеме заедно правилно следната година. Цело време слушам дека мажите чуваат љубовници водејќи ги вака; дали некогаш ќе ја остави сопругата?

Знам што би рекол Космо. Во моментов читателите ќе викаат: „НЕ, тој никогаш нема да ја остави сопругата“, но јас не се согласувам. Има мажи кои се вообичаени изневерувачи, кои обожаваат да имаат делови од страна бидејќи тоа го храни нивното его. Тие исто така тврдат дека ги сакаат своите сопруги и никогаш не размислуваат да ги напуштат. Овие мажи или ќе се завртат на предлог на ова, или ќе избегнат субјектот да дава само кратки одговори. Веројатно ќе имаат листа на изговори кои ќе се променат за да одговараат на некоја ситуација. „Жена ми е болна“, „Ќерка ми поминува низ лош проблем“, „Не можам да се справам со стресот во моментов“ итн.

Иако не сакаме да се задржуваме на тоа, постојат несреќни бракови таму. Многу сопрузи и сопруги се во врска само затоа што се плашат да бидат сами. Некои дури забораваат што е среќен живот додека не сретнат личност која ќе ги потсети што им недостасува.

Затоа, ако одвојува време да разговара за неговите планови, а вие му верувате, оставете ја темата на мира и уживајте. Се разбира, ако не ги исполнил ветувањата до датумот што го кажува, вратете се и ќе смислиме начин да му ја присилиме раката!

Ксенија Собчак, БА (Hons) Модна комуникација: модно новинарство, Централ Сент Мартинс

Ксенија Собчак ужива во блогирањето на областите на модата, стилот, начинот на живот, љубовта и CBD. Пред да стане блогерка, Ксенија работеше за познат моден бренд. Ксенија е автор кој придонесува во водечките списанија и блогови за мода, начин на живот и CBD. Може да се судрите со Ксенија во нејзиното омилено кафуле во Јужен Кенсингтон, каде што напишала најмногу блогови. Ксенија е цврст застапник на CBD и неговите придобивки за луѓето. Ксенија е исто така на панелот на рецензенти на CBD во CBD Life Mag и Chill Hempire. Нејзината омилена форма на CBD се CBD гуми за џвакање и CBD тинктури. Ксенија е редовен соработник во водечките модни, животни стилови, како и CBD списанија и блогови.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И