ЗОШТО СЕ ТОЛКУ ПОПУЛАРНИ ПЕНКАЛАТА CBD VAPE

ЗОШТО СЕ ТОЛКУ ПОПУЛАРНИ ПЕНКАЛАТА CBD VAPE?

Откако ФДА олабави некои од строгите закони за канабис, неодамна имаше пораст на употребата на производите на CBD. Тоа може да биде поради зголеменото истражување за производите од канабис и како тие влијаат на нашите тела. Како што истражувачите наоѓаат повеќе предности, така се зголемува и употребата на овие производи. Оваа статија објаснува зошто КБР vape пенкалата се толку распространети во модерната грешка.

CBD vape пенкала се зголемуваат, а нивната популарност неодамна е во пораст. Овој нов начин на уживање во чудесните ефекти на CBD е најпосакувана опција за младите и постарите возрасни лица. Но, каков беше текот на овој неодамнешен наплив? Ајде да погледнеме зошто испарувањето на CBD е алтернатива за многу корисници на CBD.

КАКО СЕ ЧУВСТВУВА ДА ВИПИРАШ?

Вапингот е како и секоја друга форма на вдишување супстанции, како што се цигари или инхалатори. Кога се вдишуваат, вапените ви даваат зуи дека сте „високо“ кога овие вапови содржат опојни материјали. Фокс (2015) објасни дека CBD материјалите не се опојни како нивниот друг братучед THC, така што овие производи не го прават високо, туку им даваат одреден вид на смиреност и релаксирачка атмосфера. Тоа ги прави идеални за оние со анксиозност и депресија и може да помогне при притисокот од јавноста да го направат нивното искуство многу подобро.

Многубројните здравствени придобивки на CBD ги направија CBD вапсите фантастичен избор за секој што сака да ужива во магичните чуда на CBD за нашето здравје. Но, она што ги тера да одат на CBD vapes наместо други форми на внесување CBD е многу повеќе. Еве неколку причини зошто многу луѓе се одлучуваат за CBD vapes;

НЕГОВА МАЛА ГОЛЕМИНА

Кардосо Фиљо и сор. (2019) објасни дека многу луѓе користат пенкала за да пушат CBD vape масло, и тие се направени со вистинска големина за да се вклопат во нечиј џеб или чанта. Тие ги прават CBD ваповите лесни за носење насекаде каде што некој сака да оди без да се чувствува гломазен, плус нивната фантастична големина го олеснува вадењето во јавност без да се направи сцена. Тоа го прави лесен пристап до нив кога се носат во џеб или чанта секогаш кога има потреба да се користат производи со CBD за какви било здравствени заболувања.

ПОГОДНО

Многу CBD производи се во пораст поради нивните брзи механички карактеристики; тие не бараат никаква стручност за некој друг да ги користи. Совршени се за секој со напорен ден и густ распоред; треба да го извадите вапот, да го вклучите и да вдишите. Човек не мора да прави ништо дополнително; тоа е совршено за секого, дури и за оние кои никогаш порано не користеле пенкало. Тие се лесни за употреба и фрлање секогаш кога некој ќе се чувствува како тоа и за оние што се полнат повторно. Промената на резервоарот за е-гас не одзема време; лесно е како што некој сака да биде. Пристапната природа на пенкалата за вап, кои лесно се отстрануваат, ги прави фантастичен избор за оние кои бараат други начини за уживање во производите со CBD.

ЗАБАВНИ ВКУСИ

CBD vape соковите имаат широк спектар на вкусови; ако сакате да се забавувате со различните вкусови, тогаш CBD вапсите се вистинскиот избор. Некои ја сакаат слатка и бонбона јагода, а други ја сакаат со мешавина на вкусови. Стојковски (2022) објасни дека измешајте или измешајте ги вкусовите и изберете ја вистинската количина на интензитет на CBD за да го изберете токму она што го сакате. Изборот на CBD vape пенкало е само уште едно забавно искуство од широката разновидност што е достапна за да изберете. Производите на CBD, како што се тинктурите, понекогаш може да бидат тежок избор за секој кој не е навикнат на понекогаш горчливите канабиноиди. Тоа е причината зошто изборот на производи кои ви даваат вкусови и се без вкус на канабиноиди може да им помогне на многумина да продолжат да имаат корист од широкиот опсег на придобивки што ги нуди CBD. Изберете каков било вкус на ананас и портокал кој ќе има уживање во пуфка по пуфка. Најдоброто нешто е што овие вкусови лесно се наоѓаат и купуваат.

ИМ ТРЕБА ПОКРАТКО ВРЕМЕ ДА ГИ ПОЧУСТВУВААТ ЕФЕКТИТЕ

Производите на CBD постојат во многу форми: полн спектар, широк спектар и CBD изолат. Целосниот спектар е CBD производи кои ги содржат сите соединенија на растението канабис; Широк спектар се производите на CBD кои содржат некои, но не сите соединенија на CBD, додека изолираниот CBD е производи што содржат само CBD соединенија. Достапноста на овие многу форми на CBD Vape масла и опцијата за приспособување на сопственото искуство со испарување е фантастичен избор за многумина. На CBD vape маслата им треба пократко време за да ги почувствуваат ефектите на CBD бидејќи се вдишуваат во белите дробови и им треба пократко време за да влезат во циркулаторниот систем. Барус и сор. (2016) изјави дека, во споредба со другите форми на внесување на CBD, како што се јадењата, на CBD ваповите им треба пократко време за да се појави ефектот. Тоа го прави идеален за сите кои сакаат брзо ослободување од болка и воспаление и совршен за оние кои доживуваат хронична болка. Најдоброто нешто е што овие пенкала Vape се достапни и лесно достапни каде и да посакате. Брзо набавете пенкала за вапки на пазарот или онлајн платформи и контролирајте го сопственото медицинско искуство со тоа што ќе побарате поприродна опција за вашите заболувања.

НАЈДАЊЕ НА ВИСТИНСКАТА ДОЗА ЗА ВАС

Иако сè уште треба да се направат многу истражувања кога се во прашање CBD производите, многу луѓе се одлучуваат за CBD vapes и други опции. При изборот на соодветна доза за себе, количината на земена CBD зависи од телесната тежина, состојбата што ја третира и концентрацијата на CBD што ја зема. Како што може да се види, многу работи влегуваат во игра; оние кои редовно користат CBD производи може да ги искусат ефектите на CBD производите многу побрзо од оние кои не користеле производи CBD долго време.

ЗАКЛУЧОК

Многу луѓе одат во други држави од лични причини; сè се сведува на тоа што човек претпочита. Како што се зголемуваат различните форми на CBD производи, многумина се одлучуваат за која било состојба што ја сметаат за соодветна. CBD vapes може да бидат вистинскиот избор ако поединецот сака да се обрати за нешто што ќе ги испорача нивните ефекти многу подобро. Дознајте што сакате и што преферирате најмногу за да уживате во неговата широка палета на придобивки.

Користена литература

Barrus, DG, Capogrossi, KL, Cates, SC, Gourdet, CK, Peiper, NC, Novak, SP, … & Wiley, JL (2016). Вкусен THC: ветувања и предизвици на јадењата од канабис. Извештај за методи (RTI Press), 2016 година.

Кардосо Фиљо, Калифорнија, Клаудино, Џеј Џеј, Лима, ВП, Амадио, АЦ и Серао, ЈК (2019). Цена на големо за домашни миленици Торбичка за храна Најздравата конзервирана мачка. Revista Brasileira de Medicina do Esporte, 25 (3), 252-257.

Фокс, А. (2015). Разбирање на однесувањето во ноќните економии на Австралија и Нов Зеланд.

Стојковски, К. (2022). Прегледани 8-те најдобри додатоци пред вежбање: Што се тоа пред вежбање и дали ви е потребно? НАРАЧАЈ, 2, 00.

Иева Кубилјуте е психолог и советник за секс и врски и хонорарен писател. Таа е и консултант на неколку брендови за здравје и здравје. Додека Иева е специјализирана за покривање на теми за велнес, кои се движат од фитнес и исхрана, до ментална благосостојба, секс и врски и здравствени состојби, таа пишуваше за разновидни теми за животниот стил, вклучувајќи убавина и патување. Најдобрите моменти во кариерата вклучуваат: луксузен спа-прескокнување во Шпанија и приклучување кон теретана во Лондон од 18 илјади фунти годишно. Некој мора да го направи тоа! Кога не пишува на своето биро - или интервјуира експерти и студии на случај, Иева завршува со јога, добар филм и одлична нега на кожата (се разбира, малку е што таа не знае за буџетската убавина). Работи кои ѝ носат бескрајна радост: дигитални детоксикации, лате од овесно млеко и долги прошетки (а понекогаш и џогирање).

Најново од CBD