Играњето улоги мора да ја има секси перика

Играњето улоги мора да ја има секси перика

Многу парови го обновуваат својот сексуален живот пробувајќи нови работи, а играњето улоги е една од повозбудливите опции, со бескрајни можности за вклучување. Изненадувачки е колку поинаку ве прави да се чувствувате малку костими. Кога сексот е досаден, дефинитивно е време да ги размрдате работите со нов агол, нова поза и секси нова личност. Периките претставуваат едноставен начин да се создаде привлечен лик со вид на привлечност и мистика што ги тера повеќето мажи на одвраќање.

Ќе барате библиотекар опседнат со правила? Спојте ја строгата облека со навестување на заведување и носете ја вашата перика во елегантна опашка или носете ја со пар ласкави очила. Ако имате совршен вид, лесно можете да најдете очила за костими кои имаат јасни рамки. Ако вашиот маж навести дека би сакал да се врати дома кај некоја искушувачка на средношколка, можеби како враќање на растечката желба од неговите училишни денови, пронајдете перика што без напор го пресоздава симпатичниот изглед со свинска опашка. Синтетичките перики се најприфатливи, а има бескрајни стилови и должини за избор.

Некои мажи добиваат еротско задоволство од самите носење перики, ако вашиот дечко е вкрстен и ви е удобно со овој аспект на неговата сексуалност, набавете му перика што ќе го претвори во сила на сирова сексуална енергија. Велат дека „парот што игра заедно останува заедно“, но клишеата настрана, парот кој дели фантазии и делува на барем некои од нив, исто така, веројатно ќе најде заемно задоволство. Без разлика дали тој умира да знае како е да имаш долги прамени или повеќе би сакал да те види во боб што прави да изгледаш како пушач, овие додатоци нудат толку многу можности!

Успешното играње улоги е сè за внесување на фантазијата што е главен пресврт во живот. Само секси костим може да постигне многу, но кога е поврзан со ласкава перика, жежок костим, а можеби и некои возбудливи секс играчки, ансамблот навистина ќе додаде малку топлина на вашите лудории во спалната соба.

Иева Кубилјуте е психолог и советник за секс и врски и хонорарен писател. Таа е и консултант на неколку брендови за здравје и здравје. Додека Иева е специјализирана за покривање на теми за велнес, кои се движат од фитнес и исхрана, до ментална благосостојба, секс и врски и здравствени состојби, таа пишуваше за разновидни теми за животниот стил, вклучувајќи убавина и патување. Најдобрите моменти во кариерата вклучуваат: луксузен спа-прескокнување во Шпанија и приклучување кон теретана во Лондон од 18 илјади фунти годишно. Некој мора да го направи тоа! Кога не пишува на своето биро - или интервјуира експерти и студии на случај, Иева завршува со јога, добар филм и одлична нега на кожата (се разбира, малку е што таа не знае за буџетската убавина). Работи кои ѝ носат бескрајна радост: дигитални детоксикации, лате од овесно млеко и долги прошетки (а понекогаш и џогирање).

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И