Како да шприцате за време на сексот - шприц и женска ејакулација

Како да шприцате за време на сексот - прскање и женска ејакулација

Од помалку од доверливи сајтови до повеќе познати медицински сајтови, можете да најдете информации за женската ејакулација. Проблемот е што повеќето од нив се контрадикторни. Дали е реално? Дали вистинските жени бликаат или прскаат? Дали е лажирана во филмовите? Може ли некој да научи да го прави тоа?

Што точно е течноста што се ејакулира? За жал, одговорите на сите тие прашања зависат од тоа кого прашувате. Жените кои имале искуство ќе речат дека тоа е апсолутно реално и дека вистинските жени ејакулираат. Научната заедница сè уште дебатира.

Античките текстови од целиот свет ја спомнуваат женската ејакулација. Од Индија до Рим и Грција, обилниот исцедок од страна на жените за време на сексот не се сметаше за девијантно, па дури и особено невообичаено. Во помодерни времиња се водеше дебата за тоа дали е можна или не таква појава. Феминистките, научниците, па дури и жените имаат различни мислења за тоа дали женската ејакулација е можна или дали жените кои пријавиле дека се случува, едноставно доживуваат уринарна инконтиненција за време на сексот.

Дел од конфузијата е резултат на фактот што само некои жени доживуваат исцедок непосредно пред или за време на оргазмот, а жените кои ејакулираат велат дека искуството воопшто не е доследно. Некогаш има повеќе течност, некогаш помалку, а некогаш воопшто нема. Друга причина за конфузија е тоа што течноста се исфрла од уретрата, а не од вагината, што предизвикува некои да веруваат дека течноста е урина. Сепак, научниците го анализирале женскиот ејакулат и откриле дека хемискиот состав се разликува од урината.

Луѓето кои мислат дека ејакулата е едноставно урина, го наведуваат фактот дека никаде во женската анатомија не може да се складираат големи количини течност, освен во мочниот меур. Покрај гореспоменатата анализа на течноста, жените кои доживеале ејакулација тврдат дека таа не мириса, не чувствува или се однесува како урина.

Феминистките тврдат дека мажите сакаат да веруваат дека жените ејакулираат за да ги гледаат како огледални слики на мажите, а сепак други феминистки тврдат дека фактот на женска ејакулација бил игнориран стотици години за да се потисне фактот дека жените доживуваат сексуално задоволство. Научните аргументи се исто толку мачени и сложени.

Со цел да се утврди дали женската ејакулација е факт или фикција, се чини дека е најкорисно да се свртиме кон жените кои пријавиле дека имале искуство. Не е тешко да се најдат извештаи од прва рака; има дури и инструкции како тоа да се случи. Во сите случаи жените пријавуваат повеќе вагинална отколку клиторична стимулација. Често се споменува легендарната точка Г. Во некои текстови термините Г точка и женска простата се користат наизменично.

Оние со понаучна наклонетост можеби ќе сакаат да се повикаат на дијаграм што ја прикажува женската простата. Се чини дека стимулацијата на ткивото што ја опкружува простатата и уретрата е од суштинско значење за женската ејакулација. Студијата на италијанскиот научник Емануеле Јанини покажа некои докази дека Скенеовите жлезди може да објаснат зошто некои жени доживуваат ејакулација, а други не. Жлездите се разликуваат по големина од жена до жена и некои жени воопшто ги немаат отворите.

Имајќи го предвид фактот дека женската ејакулација е забележана стотици години и дека жените го имаат и сè уште го пријавуваат искуството, фер е да се каже дека женската ејакулација е факт, а не фикција. Кога се нарекува „бликање“ или „прскање“, како што често е во литературата за фетиш, можеби изгледа повеќе измислено. Жените кои редовно ејакулираат, сепак, ќе тврдат дека тоа сигурно не е фикција.

Многу жени кои го пријавиле искуството велат дека тоа не се случило првиот пат кога имале секс или дури првиот пат кога доживеале оргазам, ниту пак ејакулираат секој пат по првичното искуство. Наместо тоа, се чини дека има барем некоја мистерија за многу жени. Други тврдат дека нашле некаква формула и дека го „тренирале“ своето тело да ејакулира секој пат.

Извештаите за количината на испуштена течност се многу различни. Некои велат дека се истура 1/4 чаша, додека други велат дека е многу помала количина. Некои луѓе дури мислат дека женската ејакулација е многу почеста отколку што веруваат повеќето луѓе - тоа е само толку мала количина на течност што повеќето парови не ја забележуваат. Термините млаз и шприц исто така може да бидат погрешни бидејќи течноста исто така може да тече или дури и да капе.

Додека женската ејакулација често е предмет на еротика и материјал во стил на фетиш, некои парови ни најмалку не уживаат во тоа искуство. Ако тоа се случи неочекувано, може да биде непријатно изненадување. Жените кои најчесто ејакулираат, исто така, известуваат дека чувствуваат силен нагон за мокрење, што може да биде многу непријатно за време на сексуалниот однос. Постојат начини да го „охрабрите“ вашето тело да ејакулира, така да се каже, но бидете предупредени: тоа не функционира секогаш и можеби нема да се чувствува како што очекувате.

Ако барате играчки кои можеби ќе ви помогнат да го постигнете вашето прво шприц, погледнете ги или Passion Flower G или волшебното стапче Hitachi со додатоци фокусирани на точката g (што е одличен масажер за грб).

Конечно, ако никогаш не сте имале можност да видите вистински шприц, има многу достапни видеа. Јас би препорачал нешто како вистински женски оргазми 11, кој е филм со тврдо срце, но има многу сцени со шприц за да можете да видите некои од различните реакции, количини итн.

Во изминатите години, Татјана работеше како секс блогер и советник за врски. Таа беше прикажана во списанија како што се Cosmopolitan, Teen Vogue. Vice, Tatler, Vanity Fair и многу други. Од 2016 година, Татјана се фокусираше на сексологијата, присуствуваше на различни курсеви за обука, учествуваше на меѓународни конференции и конгреси. „Посакувам луѓето навремено да ги решаваат сексуалните проблеми! Заборавете на срамежливоста, предрасудите и слободно посетете сексуален лекар за помош или совет!“ Тања ужива да ја следи својата креативност преку моделирање, графити уметност, астрономија и технологија.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И