Како да ја одложите ејакулацијата

Како да ја одложите ејакулацијата

Дали ви е предизвик да издржите подолго во кревет? Подолу се дадени совети што можете да ги користите за да ја одложите ејакулацијата, вклучително и мастурбирање пред секс, носење кондоми, и испробување на секс пози кои делуваат против предвремена ејакулација.

Предвремената ејакулација е главна причина за вознемиреност во современите врски. Сите знаеме дека одличниот секс е придонесен од способноста на мајката да ја задржи ејакулацијата повеќе од 2 минути и да го турка пасивниот партнер на начин досега невиден. Додека другите користат кондоми за да го постигнат ова, некои го кршат сурово, но сепак ги задоволуваат своите љубовници. Уште полошо, други ставаат кондоми, но ејакулираат за неколку секунди. Ако спаѓате во категоријата мажи сериозно погодени од ЈП, земете длабок здив и опуштете се бидејќи овој блог е тука да ве спаси.

Што е предвремена ејакулација?

Некои мажи доживуваат кулминација во првите 2 минути или подолу. Во повеќето случаи, партнерите кои ги преземаат пенетрациите остануваат без ништо да се држат за да достигнат моќна кулминација. Затоа, предвремената ејакулација се „свршува“ прво по неколку потисоци. Иако многу мажи ова го сметаат за неуспех во спалната соба, ПЕ е чест проблем што ги јаде повеќето мажи во светот во еден момент од нивниот живот. Неверојатно, овој здравствен и психолошки проблем може да се смени и да ве направи чудовиште од спалната соба што некогаш сте биле или сакате да станете. Ајде прво да разбереме што се предизвикува предвремена ејакулација пред да ги погледнете советите како да го поправите за здрав и задоволувачки љубовен живот.

Кои се водечките причини за предвремена ејакулација?

Прераната ејакулација влијае на повеќе од 25% од мажите во еден момент од нивниот живот. За примарната ПЕ, може да се доживее психолошки предизвици, особено кај мажи со траума поврзана со секс во детството, која често се враќа за време на сексот, што негативно влијае на нивните перформанси. Стекната предвремена ејакулација главно е предизвикана од стрес, депресија или анксиозност. Други фактори поврзани со секундарната предвремена ејакулација вклучуваат висок крвен притисок, болести на простатата, анксиозност за извршување за време на сексот, предизвици во врската, прекумерно пиење и проблеми со тироидната жлезда. Ајде сега да погледнеме различни начини за одложување на ејакулацијата.

Мастурбирајте неколку часа пред секс

Мастурбација може да предизвика или спречи предвремена ејакулација. Во повеќето случаи, често мастурбација може да работи за краткорочни сексуални перформанси. Меѓутоа, ако го правите тоа повремено, особено кога сакате да имате секс, може да помогне во одложувањето на ејакулацијата, со што ќе бидете сигурни дека и двајцата имате секс што ве зачудува. Ако функционира, вториот оргазам исто така може да не биде интензивен како првиот. Обидете се да мастурбирате пред секс сесијата за да му дадете на вашата љубовница моќна и долготрајна сила.

Носете густ кондом со долготрајни сексуални перформанси

Иако најчесто се користат за контрола на породувањето и ширење на инфекции, кондомите исто така можат да ја одложат ејакулацијата. Со овие тенки и растегливи мали пријатели, можете подоцна да ги намалите чувствата кога ќе ја потопите вашата љубовна алатка во задникот на вашиот партнер или вагина. Повеќе изненадувачки, тенки кондоми може да помогне во намалувањето на сензациите за да ви овозможи да издржите подолго за време на сексот. Ако одите со потенки кондоми, секогаш проверувајте ги за време на акцијата за да избегнете појава на кинење што може да ве изложи на инфекции.

Експериментирајте со секс пози кои ги подобруваат долготрајните перформанси

Неверојатно, постојат секс пози кои можете да ги испробате без разлика дали користите кондом или не за да издржите малку подолго во кревет. Помеѓу повеќекратните секс пози кои ја одложуваат ејакулацијата, најефективната и најефективна е лажичката. Во оваа поза, партнерот што пенетрира лежи рамо до рамо, а оној што продира напред. Она што следува се неверојатни и долготрајни пенетрации одзади, доведувајќи и двајцата до моќна кулминација. Лажица се карактеризира со плитки пенетрации кои не ги стимулираат премногу нервните завршетоци на вашиот пенис. Сепак, тоа осигурува дека пенетративниот партнер полека и суптилно се движи кон конечната слава.

Разберете и пренесете ги вашите грижи со вашиот љубовник

Како што веќе беше дискутирано, анксиозноста за изведување е меѓу водечките причини за предвремена ејакулација кај мажите. Мажите кои се наоѓаат во оваа ситуација создаваат начини за постигнување и одржување на ерекција во нивните умови, што резултира со предвремена ејакулација. Затоа, треба да се разберат причините за вознемиреност и да се комуницира со своите партнери пред да се истражи што лежи меѓу панталоните. Отвореното комуницирање може да ја намали анксиозноста и да ги зголеми сексуалните перформанси.

Избегнувајте брзање во секс во новите врски

Повеќето млади мажи се плашат од сексуалните разочарувања во нивните нови врски. За да избегнете фрустрација кога имате секс со вашиот љубовник, бидете храбри и прашајте дали имате секс со него. Избегнувањето на овој сексуален разговор пред да влезете во спалната соба може да значи дека не сте способни да имате секс со нив. Одвојте време во врската и слободно побарајте од нив друштво во блуд. Ако и двајцата сте во ред со сексот, тоа ќе ви биде плус на тие сесии зад затворени врати.

Воспоставете пријателство со сексуални играчки

Да, воспоставување пријателство со секс играчки може да ве натера да станете чудовиштето што го сакате во спалната соба. Ако работите се распаѓаат во вашиот сексуален живот, внесете љубовни прстени за да почнете да добивате овации без време. Прстените за пенисот се носат во основата на алатката љубов за да се ограничи протокот на крв од пенисот, што ви дава потешка и долготрајна ерекција. Други доаѓаат со дополнителни приклучоци кои го стимулираат клиторисот ако некој кој добива пенетрации ја преземе одговорноста за сексуалното возење.

Експериментирајте со вијагра за лекување на предвремена ејакулација

Со Виагра, треба да знаете дека не ја третира основната причина за предвремена ејакулација, но може да даде краткорочни резултати. За некои луѓе, вијаграта го намалува стравот од слаби перформанси во новата врска, подобрувајќи го долготрајниот секс. Сепак, справувањето со симптомите на ПЕ не треба да ви биде голема работа. Наместо тоа, насочете ја основната причина за проблемите за долгорочни придобивки. Поради таа причина, не се потпирајте на Виагра како единствено решение за вашата предвремена ејакулација.

Фрлете спрејови за одложување на ејакулација во The Mix

Постојат спрејови и креми кои можете да ги користите и за да ја одложите ејакулацијата. При употреба, овие производи предизвикуваат вкочанетост што ја задржува ејакулацијата долго време, што ви овозможува долго време да го наметнувате вашиот љубовник. Овие лубриканти за одложување се достапни во многу продавници за секс за возрасни по конкурентни цени. Купете шише денес за да останете во центарот на играта.

Во крајна линија

Предвремената ејакулација е исклучување во спалната соба, особено кога имате секс. Сепак, треба да се опуштите и да го пронајдете решението бидејќи не сте единствениот маж кој го доживува тоа. Сепак, овој блог има витални совети кои ќе ви помогнат да ја одложите ејакулацијата за да добиете здрав и задоволувачки сексуален живот.

Во изминатите години, Татјана работеше како секс блогер и советник за врски. Таа беше прикажана во списанија како што се Cosmopolitan, Teen Vogue. Vice, Tatler, Vanity Fair и многу други. Од 2016 година, Татјана се фокусираше на сексологијата, присуствуваше на различни курсеви за обука, учествуваше на меѓународни конференции и конгреси. „Посакувам луѓето навремено да ги решаваат сексуалните проблеми! Заборавете на срамежливоста, предрасудите и слободно посетете сексуален лекар за помош или совет!“ Тања ужива да ја следи својата креативност преку моделирање, графити уметност, астрономија и технологија.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И