Кога сексот не е доволен

Кога сексот не е доволен

Можеби почнувате да мислите дека навистина сакате одвреме-навреме да имате секс со маж во вашиот живот и нема ништо лошо во тоа. Ние сме сексуални суштества и да се најде некој што ќе ја задоволи таа потреба е одлично и повеќе од нас треба само да го прават тоа наместо да бидеме обесени на потребата да најдеме долга врска.

Но, за многу жени, дури и ако мислат дека само сакаат да имаат секс само врска која може да се промени по некое време и сфаќаат дека сексот едноставно не е доволен. Ние како жени можеме да бидеме среќни со необичното фрлање од време на време, но за повеќето од нас, тоа обично нема да не направи среќни на долг рок.

Многумина од нас копнеат за повеќе интимност и сите други работи што можат и треба да одат заедно со сексуалните средби. Секако дека доброто ропство е забавно, но кога ќе се сведе на тоа, дали навистина сакаме само да го исфрлиме од кревет (добро понекогаш и ние) или да одиме да спиеме еден со друг во раце и потоа да се служи појадок во кревет?

И во секоја врска, сексот може да пресуши, па ако сте само за тоа, тогаш наеднаш врската е мртва и ние се вративме од каде што почнавме. Но, ако имате многу други работи што се случуваат со вашиот маж и имате многу заеднички интереси и сакате да се дружите заедно без разлика дали се работи за планинарење, џогирање, кино или што и да е, обично можете да успеете да јавате на суво. магии.

Така, иако можеби мислиме дека сексот е крај на тоа да се биде сè, кога станува збор за тоа, повеќето од нас барем неколку пати во животот сакаме повеќе, тоа е сè што е во него. Да се ​​има кај кого да се вратиме дома на крајот од денот, да ги отфрлиме нашите проблеми, да добиеме поддршка за триење на грбот или дури и да ни подготвиме вечера, може да биде само како бог да испрати кога тие денови нè поразија.

Друштвото и вистинското пријателство, заедно со одличниот секс го прави сето тоа заедно пакет што е тешко да се победи. И, исто така, оди на двата начина. Ние сме природно негуватели, па кога имаме некој на кој можеме да му посветиме внимание, да се грижиме, да му приготвиме вечера, можеме да се чувствуваме и многу поисполнети.

Но, тоа мора да биде двострано - и двајцата мора да ги сакаат истите работи во најголем дел. А, ако сте во врска во која тој сака само секс, а вие сметате дека сакате повеќе, тогаш време е за повторно преговарање.

И ако тој е цврст на својот став и цело време бил јасен што сака да добие од врската, а вие едноставно не сте повеќе среќни, тогаш веројатно е време да ги прекинете врските и да одите да барате некој друг. Нема срам во тоа, штотуку си ги променил желбите и тоа е ок.

Чувајте се себеси среќни и тогаш ќе можете да ги одржувате другите посреќни - тоа е најдоброто нешто за сите вклучени.

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И