Женски костими за капење со попуст - купување за мода или за функција?

Женски костими за капење со попуст - купувате за мода или за функција?

Ако купувате женски костими за капење со попуст, запрашајте се што најмногу барате во костумот. Дали ќе го користите за повремени спортови на вода, лежење на плажа или секојдневна употреба? Знаејќи дали купувате за мода или за функција ќе ви помогне да ги најдете најдобрите женски костими за капење со попуст за вас.

Ако сте клошар на плажа и само одвреме-навреме скокате во вода за да се разладите на топол ден, не грижете се толку за цврстата конструкција на костимот за капење. Можете да си дозволите да купите слатко, евтино одело ако не се очекува да издржи многу истегнување, влечење и влечење. Женските костими за капење со попуст нудат конкурентни цени кои не го намалуваат стилот. Може да го имате најновиот поглед на дел од трошоците.

Ако барате мода наместо функција, погледнете низ списанијата за костими за капење за најновите кроеви, должини и вклопувања во дизајнерски костими за капење. Забележете што ви се допаѓа и што не ви се допаѓа, но не засновајте ги одлуките на тед-модата. Земете ги тие ментални слики со вас во потрагата по женски дизајнерски костими за капење. Ќе знаете што е во стилот и ќе можете да го изберете вашиот омилен со сигурност.

Купување костими за капење - што да барате во начинот на функционирање
Ако сте посветен пливач во круг, се занимавате со аеробик на вода или сте на скии на вода секоја шанса што ја добивате, може да имате корист од конкурентните цени на евтините костими за капење, но ќе сакате да земете предвид неколку работи пред да започнете со влечење. одговара на решетката и ги става во количката.

Како прво, колку носите очекувате да излезете од вашиот костим за капење. Ако треба да трае цело лето, земете го тоа во предвид. Можеби ќе сакате да потрошите малку повеќе. Ако секое утро и навечер сте во базен за да вежбате, веројатно ќе се истрошите со купување на неколку коцки, плус ќе ја имате удобноста да не морате да се миете неколку пати на ден, како и способноста да дајте си промена на бојата или стилот. Само знајте што сакате од купувањето на костими за капење со попуст.

Второ, во каква вода ќе бидеш? Хлорираната вода од базен ќе има различни ефекти врз ткаенината отколку водата од езеро, река или океан. И хлорот и солта влијаат на бојата, но исто така можат да влијаат на конците, шевовите и влакната на ткаенината. Планирајте да купите неколку костими за капење ако сте тешки за нив. Добрата вест е дека некои костими за капење се доволно евтини за да си дозволат неколку секоја сезона.

Трето, вашата активност треба да го диктира стилот на костимот за капење што го купувате. Доколку сте нуркач, бикини веројатно не би бил најдобриот, најпрактичен избор за костим за вежбање. Слично на тоа, ако сте обожавател на сонцето, црните линии од костум или тенк/скорт веројатно нема да ве направат среќни. Ако размислувате да купите костими за капење со попуст, веројатно се надевате дека ќе заштедите малку пари. Не е добра заштеда ако не сте задоволни со она што сте го купиле.

Значи, без разлика дали купувате женски костими за капење со попуст со надеж дека ќе се наполните со неколку модерни одела или неколку функционални, ако знаете што очекувате од купувањето ќе гарантирате дека сте задоволен потрошувач. Знајте кои се новите стилови и кои стилови ќе се чувствувате удобно да ги носите. Додека ја испитувате причината за купување на женски костими за капење со попуст, ќе се вооружите да правите образовани купувања - за купувањето за кое нема да зажалите утре или три недели по ред.

Нутриционист. Универзитетот Блафтон, MS

Во денешниот свет, начинот на исхрана и вежбање кај луѓето е променет, а често и начинот на живот е причина за многу болести поврзани со исхраната. Верувам дека секој од нас е уникатен - она ​​што функционира за еден не му помага на друг. Уште повеќе, тоа може да биде дури и штетно. Ме интересира психологијата на храната, која го проучува односот на човекот со телото и храната, ги објаснува нашите избори и желби за одредени производи, тешкотијата за одржување на оптималната телесна тежина, како и влијанието на различни внатрешни и надворешни фактори врз апетитот. Јас сум исто така страствен колекционер на стари автомобили, а моментално работам на мојот мерцедес W1993 од 124 година. Можеби сте налетале на написи во кои сум бил прикажан, на пример, во Cosmopolitan, Elle, Grazia, Women's Health, The Guardian и други.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И