Металик бикини - изберете го вистинскиот за тонот на вашата кожа

Металик бикини - изберете го вистинскиот за тонот на вашата кожа

Ако сакате навистина да се истакнете на плажа, металик бикини може да биде токму она. Без разлика каде го носите, дефинитивно ќе го привлечете сечие внимание. Материјалот во овие жешки бикини содржи специјални метални нишки кои се плетени низ костимот за капење и прави вашите бикини да изгледаат како всушност да се направени од благороден метал. Непотребно е да се каже, треба да размислите за боите и дали тие се соодветни за вашиот тен пред да го купите.

Еден од најпопуларните избори во металик бикини е златното. Овие костими за капење изгледаат блескаво, како и светли и дефинитивно може да ви овозможат да изгледате извонредно таму на базенот. Златото особено изгледа прекрасно за жените кои имаат природно темен тен.

Друга опција која е доста популарна е сребрените металик бикини. Овој костим за капење светка и блеска, но некои луѓе сметаат дека е премногу груб за нивниот тен. Доколку имате ладен тен, сребреното ќе ви изгледа подобро отколку златниот.

Иако златото и среброто се најпосакуваниот избор кога станува збор за металик бикини, сепак има и дополнителни опции. Можете да ги добиете во зелена, сјајна бела, фуксија и многу повеќе. Има дури и метали во животински принтови и други дизајни.

За да можете да видите што изгледа добро со вашиот тен, обидете се со металик бикини. Пробајте ги во различни бои за да видите кои од нив навистина прават да изгледате одлично. Важно е внимателно да размислите. На плажата треба да изгледате прекрасно, дефинитивно не сите измиени поради бојата на вашите бикини. Откако ќе имате едно од овие бикини, погрижете се да се грижите за него. Тие се кревки и треба да се мијат рачно за да не го оштетите материјалот.

Барбара е хонорарен писател и советник за секс и врски во Dimepiece LA и Peaches and Screams. Барбара е вклучена во различни едукативни иницијативи кои имаат за цел да ги направат советите за секс подостапни за секого и да ги разбие стигмата околу сексот во различни културни заедници. Во слободното време, Барбара ужива да шета низ старите пазари во Брик Лејн, да истражува нови места, да слика и да чита.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И