Преглед на брендот Myaderm CBD

Преглед на брендот Myaderm CBD

/

Мајадерм има за цел да им помогне на луѓето да живеат подобро секој ден. Компанијата се фокусира исклучиво на кремите за ослободување од CBD и ветува дека тие работат подобро и побрзо од која било друга тематика на пазарот. Ова ме направи многу возбуден да пробам некои од главните производи на брендот. Прочитајте за да ја дознаете мојата конечна пресуда и да дознаете повеќе за компанијата. 

За Myaderm 

Myaderm е основан во 2017 година од Ерик Смарт и д-р Бил Гобл. Тие произведуваат иновативни CBD креми кои се во согласност со FDA и моќни. Кремите користат чист CBD од индустриски коноп и се ослободени од THC. Myaderm користи иновативна трансдермална технологија за да ги гарантира терапевтските способности на производите. Благодарение на него, CBD се транспортира преку дермалниот слој и ади[осовиот слој каде што се наоѓаат крвните садови. CBD потоа се доставува во сврзните ткива и подлабоките мускули. Како резултат на тоа, воспалението локално се намалува за неколку минути. Секој крем е тестиран од трето лице за да се обезбедат оптимални резултати. Myaderm стои 100% зад своите производи со дарежлива 30-дневна гаранција за враќање на парите. 

Преглед на брендот Myaderm CBD

Палета на производи

Myaderm има разновидна палета на производи. Не само што можете да најдете креми кои имаат за цел да дадат олеснување со брзо дејство или да ја надополнат вашата рутина за нега на кожата. Пробав неколку производи на Myaderm во текот на неколку недели, затоа прочитајте за да го откриете моето искуство. 

Крајна смирувачка крема

Крајна смирувачка крема

на Крајна смирувачка крема од Myaderm е погоден за сите возрасти и типови на кожа. Може да се комбинира со други производи и да се користи секојдневно. Совршен е за проблематична и иритирана кожа. Иновативната формула ја смирува иритираната кожа речиси веднаш благодарение на моќната комбинација на состојки кои го намалуваат вишокот на себум, го намалуваат производството на маснотии и обезбедуваат влажност. 

Покрај 1,000 mg чист CBD кој има антиинфламаторни и антиоксидантни својства, кремот е богат со витамин Е кој го стимулира обновувањето на клетките, екстракт од овошје од јаболко за анти-стареење и екстракт од семки од грозје за зголемено производство на колаген. Освен тоа, екстрактот од семки од морков е моќна состојка со антибактериски својства кои го промовираат обновувањето на клетките и обезбедуваат интензивна хидратација. Последно, но не и најмалку важно, кремот содржи екстракт од семе од калинка богат со витамин Ц и помага да се поправат оштетувањата на клетките и да се обезбеди еластичност на кожата.

Ултимативно средство за чистење со пенење за хидратација

Ултимативно средство за чистење со пенење за хидратација

на Ултимативно средство за чистење со пенење за хидратација има одлична листа на состојки. Не содржи масло, мирис, парабени и сулфати. Дополнително, тој е хипоалергичен и некомедоген. Пената содржи само прочистен CBD кој има антивоспалителни и антиоксидантни својства и хијалуронска киселина која е еден од најмоќните хидрататори. 

Средството за чистење е многу нежно и има свиленкаста текстура. Успешно ја отстранува шминката и другите нечистотии, притоа обезбедувајќи дополнителна хидратација и сјаен тен. Што е најважно, не ја нарушува природната заштитна бариера на кожата. Идеален е за нормална до сува кожа. Имам мрсна кожа, но ми се чинеше дека средството за чистење е неверојатно, па затоа би рекол дека навистина е погоден за сите типови на кожа.

Крајно смирувачко средство за чистење со пенење

Крајно смирувачко средство за чистење со пенење

Крајното смирувачко средство за чистење со пенење е дизајниран да обезбеди дополнително смирување за нормална до мрсна кожа. Нежно ја отстранува нечистотијата, вишокот на себум и шминката од лицето без да ја исуши кожата. Напротив, ја остава кожата навлажнета и без непријатно чувство на чешање како некои други средства за чистење на лицето.

 Формулиран со чист CBD, средството за чистење е збогатено со екстракт од лист од зелен чај и екстракт од семе од грозје кои се моќни антиоксиданти и помагаат во обновувањето на природната заштитна бариера на кожата. Во исто време, овие состојки го зголемуваат обновувањето на клетките и производството на колаген во кожата. Резултатот е полна и здрава кожа. Иако го сакав средството за чистење за нормална до сува кожа, морам да кажам дека ова ми е омилено.

Крајна хидратантна крема за лице

Крајна хидратантна крема за лице

Нормално, ова гел-крем ја носи хидратантната игра на сосема ново ниво. Иновативната формула обезбедува моментално осветлување на кожата и долготрајна хидратација. Има свиленкаста текстура која ја чувствува светлината на кожата и ја остава сјајна. Моќниот гел крем го подобрува нерамномерниот тон на кожата и ја намалува појавата на брчки и фини линии. Го користев како прајмер пред шминкањето и делуваше одлично - ја измазнуваше текстурата и го осветли мојот тен за беспрекорна примена на подлогата. 

Како и кај другите производи на Myaderm, гел-кремот содржи прочистен CBD. Исто така, вклучува хијалуронска киселина и витамин Е богат со антиоксиданси, кои го стимулираат обновувањето на кожата и го зголемуваат производството на колаген. Покрај тоа, кремот содржи екстракт од јаболко, кој ја зголемува хидратацијата на кожата за 88%. Конечно, екстрактот од листот од рузмарин обезбедува поддршка за колаген и ги балансира природните масла на кожата.

Крем за олеснување со брзо дејство со напредна терапија

Крем за олеснување со брзо дејство со напредна терапија

на Крем за напредна терапија има за цел да ви помогне да се чувствувате подобро за само неколку секунди. Кремот доаѓа во практично пакување со прецизна пумпа. Треба да започнете со две пумпи и да ја масирате погодената област додека кремот не се апсорбира. Добрата вест е што кремот се апсорбира многу брзо и не треба да се грижите дека ќе остави мрсни остатоци. Мирисот на цитрус е многу пријатен и брзо исчезнува. Кремот доаѓа во неколку големини, вклучувајќи пакети со големина на патување. Го користев производот за мојата хронична болка во долниот дел на грбот и се покажа одлично. Можев да ги извршувам моите секојдневни задачи без да се чувствувам обземен од болка што за мене е целосна победа!

Крајна хидратација на окото

Ако сакате да ги елиминирате подуените очи или - како мене - сакате да ги осветлите вашите очи, размислете за тоа Крем за очи Ultimate Hydration. Специјалната формула ја оживува кожата околу очите, оставајќи ја темелно хидрирана и мазна. Кремот брзо се апсорбира и ќе ја чувствувате областа хидрирана цел ден. Благодарение на моќната комбинација на CBD и хијалуронска киселина, кремот со текот на времето ќе ги намали брчките и фините линии, давајќи ви свеж и млад изглед. 

Крајна хидратација на окото

Пресудата

Myaderm има разновиден асортиман на теми кои имаат за цел да решат специфични кожни состојби или да ја надополнат вашата рутина за нега на кожата. Сите производи што ги пробав го исполнија нивното ветување. Фокусот е на обезбедување длабока хидратација и заштита на кожата. Во однос на цената, производите се разумни и можете да заштедите 20% со претплата. 

Најново од CBD