Фармер и хемичар

Најдобрата тема за CBD што треба да се проба во 2022 година

Тематските производи на CBD добија голема влечна сила во последниве години, станувајќи главен производ во негата на кожата и здравствената нега.  

Според истражувањата, антиинфламаторните својства на CBD можат да помогнат во борбата против акните, но и во лекувањето на други кожни заболувања како псоријаза и егзема. Понатаму, познато е дека CBD има терапевтски ефекти врз воспалението предизвикано од артритис. Покрај тоа, CBD може да помогне да се намалат знаците на стареење, да се балансира тенот и да се смири кожата. 

Како функционираат топичните производи на CBD?

Тематските CBD производи се одлична алтернатива за внесување на CBD. Канабиноидните рецептори се присутни низ телото и се поврзани со чувството на болка, имунолошката функција, расположението, апетитот и многу повеќе. 

Кога се применува локално, CBD комуницира со канабиноидните рецептори на кожата. Како резултат на тоа, овие производи нудат локализирано олеснување на болката или воспалението без да влезат во крвотокот. Покрај тоа, најдобрите производи не обезбедуваат само привремено олеснување, туку всушност можат да направат проблемот да исчезне засекогаш по продолжената употреба. 

Тематски производ CBD

Најдобрите локални производи за CBD за 2022 година 

Темати за CBD вклучуваат салфетки, мелеми, креми и масла, за да именуваат неколку. Тие обично се формулирани со состојки за нега на кожата, како што се есенцијални масла, билни екстракти и витамини. Пробавме и тестиравме десетици Темати за CBD да ги заокружите најдобрите производи на пазарот во моментов. Дополнително, ги тестиравме производите за јачината на CBD, состојките, текстурата и ефектите. Исто така, се обидовме да вклучиме само компании кои се транспарентни во однос на нивниот производствен процес и обезбедуваат сертификати за анализа од трети страни.

101 CBD

101 CBD ги произведува производите користејќи го целото растение коноп во неговата природна состојба. Брендот има за цел да им помогне на луѓето да најдат рамнотежа и да ја поддржат нивната благосостојба, што води кон здрав живот. 101CBD нуди низа производи кои можат да ве одведат на „автопат до здравје“. 

Суровини олеснување CBD тематски

Состојки - Шеа путер, масло од витамин Е, масло од манго, CBD добиено од суров коноп, масло од семе од коноп, масло од јојоба, екстракт од нане, ментол, масло од еукалиптус и масло од лаванда.

сила - 250 mg/500 mg

Цена - 47 - 77 УСД

Независни резултати од тестот - Достапно на веб-страницата

на Суровини олеснување CBD тематски мириса одлично и се чувствува уште подобро на кожата. Преполно со органски состојки, ова е една од најдобрите теми за CBD што сме ги пробале. Има мазна текстура и ја остава кожата свиленкаста по употреба. Сепак, мора да забележиме дека имавме најдобри резултати кога го чувавме производот во фрижидер за да создадеме чувство на ладење. 

JustCBD

Основана во 2017, JustCBD е во мисија да го открие реалниот потенцијал на канабидиолот. Брендот има широк асортиман на производи под својот појас и ветува дека никогаш нема да дава лажни информации за состојките што ги користат. Покрај тоа, JustCBD е транспарентна компанија која вклучува извештаи за лабораториски тестови за секој производ. Конопот е добиен од фарми во САД и е 100% сертифициран органски. 

CBD Тематски рол-он крем за замрзнување на болка

Состојки - CBD, вода, природен ментол 3.9%, екстракт од лист, хидриран силициум диоксид, екстракт од Boswella Serrata

Цена - 24.49 УСД

Независни резултати од тестот - Достапно на веб-страницата

Вклучување на тематски CBD
JustCBD CBD Roll-on

на CBD Roll-On од JustCBD е компактен и лесен за носење насекаде. Пакетот е доволно мал за да се вклопи во вашата чанта или џеб за да можете да го поминете денот без болка. Дополнително, рол-он обезбедува чувство на ладење и брзо делува, ги смирува мускулите и ја поттикнува крвта да тече. Уникатната, веганска формула ќе ве освежи и обнови. Сфатив дека многу помага при главоболки и болки во вратот.

Половина ден CBD

Половина ден CBD е основана во 2018 година кога сопствениците сакале да најдат природен лек за ослободување од стрес и болка. Со седиште во Илиноис, Half Day CBD користи индустриски коноп одгледуван во Кентаки и Илиноис. Дополнително, семејната компанија го следи производството од семе до продажба, овозможувајќи им да понудат врвни производи по разумни цени. Покрај тоа, половина ден е транспарентен за процесот и нуди резултати од трети страни на нивната официјална веб-страница. 

Тематски раствор на CBD

Состојки - CBD, Арника, шеа путер, лаванда, еукалиптус, пчелин восок

Јачина - 500 mg

Цена - 29.99 долари

Независни резултати од тестот - достапни на веб-страницата

CBD Salve
Половина ден CBD Salve

на Половина ден CBD мелем е одличен и разноврсен производ. Мириса неверојатно, и не е мрсно кога се нанесува. Направен е со екстракт од коноп со целосен спектар и збогатен со шеа путер и пчелин восок, дополнително вклучува неколку есенцијални масла кои обезбедуваат длабока хидратација покрај ублажување на болката. Работи одлично при болки во грбот и зглобовите, а изненадувачки е добар и за изгореници од сонце. 

Моќен зелен

Моќен зелен е CBD компанија со седиште во ОК која има за цел да обезбеди врвна релаксација на телото. Производите се изработени од здравствени работници. Тие пакуваат моќни дози за да обезбедат брзо олеснување на болката. Компанијата е основана за да направи вистинска разлика во животот на луѓето преку придобивките од CBD. Компанијата нуди палета на луксузни производи од салфети до масла за масажа

CBD и магнезиум тигар мускулен мелем 3 00MG CBD

Состојки - Масло од семе од коноп, шеа путер, пчелин восок, снегулки од магнезиум хлорид, вода, CBD дестилат со широк спектар, есенцијално масло од камфор

сила - 300 мг

Цена - 35 фунти

Независни резултати од тестот - Достапно на веб-страницата

на Мускулен мелем е 100% природен лек кој брзо ја смирува болката. Збогатен со еукалиптус и ментол, мелем има засилен ефект на ладење. Не е мрсна, хранлива и ја остава кожата мека. Дополнително, тој брзо делува и брзо се апсорбира. Треба нежно да го масирате на погодените места и ќе почувствувате дека болката исчезнува.

Коноп Метолиј

Коноп Метолиј е добро позната компанија за коноп која одгледува коноп CBD и CBG органски и регенеративно. Брендот има за цел да понуди линија на велнес производи кои не се психоактивни, но се поефикасни од било што друго што се наоѓа на пазарот. Од пури од коноп до линија на тематски производи, компанијата има по нешто за секого. 

Метолиус Ривер CBD и магнезиумски торбички за усни 

Главни состојки - Магнезиум и природен аромат

Јачина - 100 mg CBD во секоја торбичка

Цена - 19.95 долари

Независни резултати од тестот - достапни на веб-страницата

Ривер Дипс од Метолиј се иновативни торбички за усни кои се веројатно најиновативниот CBD производ на пазарот. Многу удобни и забавни за употреба, торбичките за усни се брзо дејствувачки и неверојатно корисни. Секоја кесичка содржи 100 mg органски CBD изолат и магнезиум за подобрен смирувачки ефект. Едноставно треба да ги ставите на вашата усна, и за кратко време ќе се чувствувате опуштено. Достапни се во вкус на цреша и портокал, па се многу пријатни за употреба. Важно е да се напомене дека на аромата е сосема природна и доаѓа од органски екстракти од листовите на стевиа. 

Коноп со целосен круг

Коноп со целосен круг е CBD бренд со клуч на рака „Заснован на љубов и (со)страст, нашиот етос денес останува за врската, интегритетот и одржливоста“. Компанијата ви доближува врвен, органски CBD преку иновативни производи кои добиваат постојани резултати. Палетата за нега на кожата на Full Circle Hemp е збогатена со билки, масла и путер кои имаат корист за кожата. 

Мелем за локално обновување CBD

Состојки - Арника, масло од Андироба, Комбо путер, Балзам Капаиба, Куркума, Ѓумбир, масло од семе од канабис Сатива Л. 

сила - 1,000 мг 

Цена - 49.99 евра (приближно 60 долари)

Независен тест Резултати - Достапно на веб-страницата

CBD мелем
Коноп со целосен круг Мелем за обновување

на Мелем за обновување на целосен круг од коноп изобилува со антиинфламаторни состојки. Содржи 1,000 mg CBD и е совршен мелем за болки и болки, особено за болки по фитнес. Кога ќе го нанесете балсамот на болното место, го загрева повреденото место, предизвикувајќи крвните капилари да се отворат и да го зголемат протокот на крв. Како резултат на тоа, мускулите се опуштени и болката се намалува. Мелемот CBD доаѓа во дарежливо пакување од 60 ml. Понатаму, неговата текстура е свилено-мазна и одлично се чувствува на кожата. 

PureKana

PureKana е врвен CBD бренд кој користи органски коноп одгледан и собран во Кентаки. Компанијата користи екстракција на CO2 без растворувачи за да обезбеди не-ГМО и вегански производи кои се тестираат во лаборатории од трети страни. Мисијата на PureKana е да понуди доверливи производи со висок квалитет. Одличните и достапни производи се обврзани да ве направат обожавател на CBD. 

Тематски крем CBD  

Состојки - Вода, Сквалан, глицерин, глицерален стеарат, масло од семе од канабис сатива.

сила - 1,500 mg CBD

Цена - $ 129

Независни резултати од тестот - Достапно на веб-страницата

на Крем за локална употреба PureKana е одличен за секојдневна употреба. Содржи 1,500mg CBD и е надополнет со ментол за да даде заживување. Она што го сакавме е текстурата на кремот. Производот е на база на вода и лесно се нанесува. Плус, не остава мрсни остатоци. Дополнително, овој CBD крем промовира смирувачко чувство и мускулна релаксација. Во исто време, ја храни кожата, оставајќи ја мазна и свиленкаста. 

Здрави корени

Здрави корени е воспоставено име во индустријата за CBD. Компанијата штотуку доби патент за комбинирање на два различни методи на екстракција. „Овој процес нуди висококвалитетна тинктура со вкус без додавање на нездрави состојки“, открива претставникот на компанијата. Уште повеќе, производниот процес на компанијата овозможува производство во мали серии за да се обезбеди ништо помалку од врвен квалитет.  

Корен путер CBD Локално триење на мускулите

Состојки - Манго путер, кокосово масло, шеа путер, масло од јојоба, витамин Е, бадемово масло, есенцијално масло од лаванда и целосен спектар КБР нафта.

сила - 500 мг 

Цена - $ 44

Независни резултати од тестот - Достапно на веб-страницата

CBD путер
Здрави корени CBD корен путер

на Корен путер е направен од природни состојки и 500 mg CBD масло со целосен спектар. Производот е збогатен со лаванда и рузмарин за промовирање на релаксација, како и за ублажување на болката. CBD путерот делува брзо и не дава чувство на печење или мраз. Во исто време, обезбедува хидратација на кожата. Исто така, делува одлично за болки во грбот и непријатност во вратот и рамената. Дополнително, има благ мирис и има лесна текстура.  

Loveубовна коноп

Loveубовна коноп е основана во 2015 година од Тони Каламита и Том Роуланд, двајца пријатели од старата школа кои се свртеле кон природни додатоци. Дуото брзо сфати дека има недостаток на стандард во индустријата за CBD што ги поттикна да основаат Love Hemp и да понудат чисти, висококвалитетни и разновидни производи на CBD.

Салами за тело со вметнат CBD од љубов коноп 

Главни состојки - органско кокосово масло, органски пчелин восок, органско масло од арган, органско масло од шипка, органско масло од гераниум, есенцијално масло од еукалиптус,

Јачина - 300 mg

Цена - 19.99 фунти

Независни резултати од тестот - достапни на веб-страницата

на Салав за тело од Love Hemp е рачно измешан и органски, збогатен со 300mg најквалитетен CBD. Мелем содржи сурова база на кокосово масло натопена со есенцијални масла и пчелин восок. Совршен е за сите типови кожа, особено за сува и иритирана кожа. Мелем доаѓа во тегла од 50 ml, лесна за употреба. Има а густа конзистентност, но лесно се апсорбира. Мелемот обезбедува длабока регенерација и ја остава кожата мека и сјајна. 

Фармер и хемичар

Посветени на подигање на здравјето и целокупната благосостојба на потрошувачите, Фармер и хемичар обезбедува производи со CBD со врвен квалитет. Дополнително, таа е една од ретките компании кои ви даваат пристап до фармацевти кои можат да одговорат на вашите прашања во врска со CBD. На прашањето што го прави брендот посебен, претставникот на компанијата сподели дека нивните „Производот обезбедува почиста, поконцентрирана формула за да се осигура дека пациентите го добиваат вистинскиот третман со CBD во вистинско време“.

Roll-on гелови - Hot Spot & Chill Out

Состојки - Масло од коноп со широк спектар, вода, глицерин 

сила - 150 мг 

Цена - $ 27.99

Независни резултати од тестот - Достапно на веб-страницата

CBD гел
Фармер и хемичар Хот Спот Излези Гелови

Совршен за ублажување на болки во мускулите и напнатост, на Хот Спот Излези геловите доаѓаат во практично пакување на ролна за да можете да ги нанесувате насекаде. Антивоспалителните својства ја смируваат кожата, давајќи смирувачко чувство и речиси итно олеснување на болката. Можете да изберете Hot Spot ако претпочитате гелови за затоплување или Chill Out ако повеќе ви се допаѓа чувството на ладење. Кога ги тестиравме двата производи, откривме дека се подеднакво добри и одлично ја вршат работата. Значи, навистина зависи од вашите преференции. 

Leafwell Botanicals 

Leafwell Botanicals е компанија фокусирана на велнес. Користејќи ја ботаничката наука, компанијата произведува чиста етикета што ги носи стандардите за грижа за себе на сосема ново ниво. Значи, што го прави брендот посебен? Еве што сподели со нас претставникот на компанијата:За нас тоа е лично! Видовме дека нашите производи значително ги подобруваат нашите животи и животите на нашите најблиски. Ние правиме производи што самите и нашите семејства ги земаме секојдневно."

Крем за тело со екстракт од коноп

Состојки - Екстракт од коноп со широк спектар, шеа путер, масло од сладок бадем, путер од семе од манго, масло од семе од јојоба, масло од цвет од Арника Монтана, масло од маточина, масло од камилица.

сила - 500 мг

Цена - $ 31.99

Независни резултати од тестот - Достапно на веб-страницата

Тоа мора да го кажеме Крем за тело Lefwell е еден од најдобрите CBD производи за нега на кожата што сме ги пробале. Направен од внимателно изработени екстракти и состојки кои функционираат синергетски за да дадат извонредни резултати, а истовремено да се чувствуваат одлично на кожата, путерот за тело е нешто што мора да го вклучите во вашата рутина за грижа за себе. Мек и лесен, CBD путерот мириса на арника, обезбедувајќи сеопфатно смирувачко искуство. 

OnMi лепенка

OnMi лепенка е иновативен бренд кој е специјализиран за закрпи на кожата за подигање на здравјето и благосостојбата. Трансдермалните фластери всушност испорачуваат природни состојки кои се апсорбираат локално. Овие лепенки не содржат состојки за полнење кои обично се наоѓаат во конвенционалните апчиња. Бевме желни да ги пробаме овие најсовремени закрпи и да ги тестираме за вас дали навистина функционираат. Прочитајте за да дознаете сè за компанијата, нејзините производи и нашите размислувања за закрпи што ги пробавме.

OnMi Relax Patch со CBD

Главни состојки - пасифлора, валеријана, витамин Б1

Јачина - 30 mg 

Цена - 5.00 долари - 42.00 долари

Независни резултати од тестот - достапни на веб-страницата

Ако се чувствувате како да сте под голем притисок и постојано под стрес, на Закрпи за релаксација се одличен избор. Списокот на состојки на лепенката Relax вклучува пасифлора, која работи на промовирање на спиењето и ублажување на симптомите на анксиозност. Потоа, тука е валеријаната, моќниот ботаник кој помага при стрес. Дополнително, фластерот Relax е збогатен со витамин Б1, кој е познат по тоа што го намалува заморот предизвикан од стрес. Во исто време, им помага на клетките да ја претворат храната во енергија.  

SunMed

SunMed е популарен CBD бренд со седиште во Санкт Петербург, Флорида. Основана од Рејчел и Маркус Квин, кои почнаа да ги користат чудата на CBD маслото како помош за болеста на Рејчел Крон. Првата „You CBD Store“ беше отворена во 2018 година и бидејќи има стотици локации за франшиза низ САД се појавија.  

SunMed локален CBD крем 

Главни состојки - масло од пеперминт

Јачина - 500/1,000/2,000 mg 

Цена - започнува од 50 долари

Независни резултати од тестот - достапни на веб-страницата

на SunMed CBD крем ја освои наградата USA CBD Expo за 2019 година во тематска категорија, поради што бевме воодушевени да го пробаме. И, мораме да кажеме, не разочара. Направен со најквалитетен коноп богат со фитоканабиноиди, кремата за локална употреба е моќна комбинација на корисни канабиноиди, вклучувајќи CBN, CBC и CBG, како и терпени, флавоноиди и есенцијални амино киселини. Ти можеш користете го по потреба или два пати на ден на погодената област. Благодарение на лесната формула, ќе ви треба само мала количина.

Wellphoria убавина

Wellphoria убавина е бренд со седиште во САД кој ја редефинира употребата на CBD во производите за коса и кожа. Целиот асортиман на производи е вегански и тестиран во објекти од трети лица. Сите производи се произведени со користење на иновативна мешавина од 99% чист CBD и масло од семе од коноп, обезбедувајќи формула богата со хранливи материи која обезбедува одлична нега. 

Хранлив лосион за раце и тело со CBD

Состојки - CBD и масло од семе од коноп, глицерин, шеа путер, сквалан, лимонен.

Цена - $ 24

Независни резултати од тестот - Да

на хранлив лосион за раце и тело од Wellphoria е токму она што ви треба ако имате сува кожа. Со лесна текстура и практично пакување со пумпа, овој производ брзо ќе стане главен во вашата игра за нега на кожа. CBD лосионот брзо се апсорбира во кожата и веднаш ја навлажнува кожата. Одличен е и за смирување на воспалената кожа. На пример, често го користам после бричење бидејќи ја смирува мојата кожа и ја остава мека. Што е најважно, лосионот со CBD на Wellphoria не остава мрсни остатоци. Плус, мирисот е освежувачки и чист, но ништо поразително! 

Џихи

Џихи беше лансиран среде пандемијата. Тимот сметаше дека тоа е вистинското време да се збогати пазарот со зголемени производи за грижа за себе. Но, ова не беше првиот потфат на тимот во светот на канабисот. Во 2013 година, тие го започнаа Cannabase - најголемиот пазар на големо што ги поврзува производителите, култиваторите и трговците на мало. Тие го искористија ова искуство за да создадат функционална и внимателна производна линија која е без суровост, чиста и ја користи исцелителната моќ на конопот. 

Jihi Merrimint смирувачки мелем за тело

Главни состојки - арника, масло од арган, ментол, масло од јојоба

Јачина - 500 mg 

Цена - 50 долари

Независни резултати од тестот - достапни на веб-страницата

Богатите и смирувачки Мелем за тело од Џихи комбинира органски состојки за да обезбеди олеснување на мускулите и зглобовите. Основата на мелем е 500 mg CBD изолат и 19 масла за поправка и негување на вашето тело. Примарната состојка на Меримент е маслото од семе од Камелија кое е богато со омега масни киселини. Имајќи канцелариска работа, грбот и вратот постојано ме болат. Значи, Бев среќен кога пакетот што пристигна го вклучуваше овој мелем со толку импресивна листа на состојки. Почнав да го нанесувам наутро и навечер на долниот дел на грбот, задниот дел на вратот и рамената. 

Чиста природа

Чиста природа е бренд CBD со седиште во Амстердам, Холандија. Користејќи CBD и други висококвалитетни активни состојки на растението коноп, компанијата има за цел да обезбеди велнес производи од следната генерација. Компанијата користи уникатен и иновативен метод на ладно цедење, обезбедувајќи поголема биорасположивост и максимални ефекти. Растворувачите не се вклучени во процесот на производство - само вода и притисок. Во суштина, растението коноп се цеди, користејќи напредна опрема без употреба на хемиски растворувачи. 

Pure Natur крем за обновување на кожата 

Главни состојки - шеа путер, кокосово масло, масло од јојоба, масло од чај од камилица

Јачина - 300 mg 

Цена - 34.99 фунти

Независни резултати од тестот - достапни на веб-страницата

на Pure Natur крем за обновување на кожата беше апсолутен скапоцен камен! Да бидам искрен, прво се заљубив во пакувањето! Тој е 100% природен и погоден за сите типови кожа. Дополнително, кремот е наменет за лекување на различни проблеми со кожата. Има смирувачки и обновувачки својства, така што може да се нанесе на иритирана, чеша или груба кожа. Можете да почнете со мал слој и да нанесувате онолку често колку што сакате. На текстурата е мазна и не остава мрсни остатоци што е бонус. Овој крем не само што ќе ја смири вашата кожа, туку ќе ја остави мека и свиленкаста. Згора на сè, мирисот е фантастичен!

Трибетоки

Трибетоки е основана од Дегелис Тафтс Пила. Дегелис почнала да размислува за производство на чисти вапови CBD бидејќи не можела да најде такви што не ги иритираат нејзините респираторни системи. Таа продолжи да работи со фармери, хемичари и екстрактори сè додека не создаде целосно природна, комерцијална формула за масло од вап. Брендот стана познат во 2019 година кога истакнати продавници почнаа да го вклучуваат TribeTokes во списоците на компании кои нудат чисти производи без штетни хемикалии. 

Крем за болка TribeRevive

Главни состојки - арника, јојоба, див мајоран и алое

Јачина - 1,000 mg 

Цена - 60 долари 

Независни резултати од тестот - достапни на веб-страницата

Крем за болка на TribeRevive има за цел да им помогне на луѓето со хронични болки да ги избегнат лековите преку шалтер преку нудење природно решение. Според компанијата, овој крем за болка е направен за лекување на артритис, невропатија, болки во рамото и карпален тунел, но и за модринки и напнатост. Кремот има свиленкаста текстура и лесно се нанесува. Пакувањето од тегла од 2 oz е многу погодно за употреба. Ако сте користење на кремот за хронични болки, можеби ќе сакате да го нанесувате на секои 30 минути до еден час на почетокот.  

Диња CBD

Диња CBD е единствена мисија на брендот CBD за „подигнете ја стигмата од коноп“ со нудење на CBD производи од следното ниво. Целиот асортиман на производи е без THC и е тестиран во лаборатории од трети страни. Можете да ја збогатите вашата дневна рутина и да ја добиете дополнителната поддршка кога е потребно со неверојатната палета на производи на Melon која вклучува ЦБД гуми, масла и тематски производи. 

Диња CBD за локално интензивно олеснување тријте со масло од ему 

Состојки - Аква, ему масло, денатуриран алкохол, стеаринска киселина, ментол, глицерин, сквалан, CBD добиен од коноп

сила - 500 мг

Цена - $ 34.99

Независни резултати од тестот - Достапно на веб-страницата

CBD Бришење
Диња CBD олеснување Бришење

Олеснувањето од диња CBD е внесено со EMU масло, давајќи уникатна формулација која дава резултати со брзо дејство. Структурата е прилично водена, така што нема да ви треба многу производ за да почувствувате скоро итно ослободување од болката. Покрај тоа, пакетот со пумпа без воздух е совршен за лесно издавање. Според нашето искуство, производите се неверојатни за болки во грбот, болки и болки во вратот кога се применуваат 2-3 пати на ден. 

Коноп со целосен круг 

Основана во 2015, Коноп со целосен круг е изграден на интегритет и одржливост. Член на Федерацијата за коноп Ирска, Full Circle, е компанија на која можете да и верувате. Целиот асортиман на производи е лабораториски тестиран од трета страна и сертифициран со ISO90001. Според претставникот на Full Circle Hemp, потписот на компанијата со целосен спектар CBD Oil паѓа “се произведени со користење само на најквалитетниот врвен коноп. Широк спектар на канабиноиди, CBDa, терпени и други корисни соединенија на коноп се зачувани и испорачани“. Покрај тоа, капките масло се мешаат со MCT и се вегански и без глутен.

CBD масло за коса и скалп

Состојки - Масло од рицинус, масло од семе од Андироба; Масло од семе од јојоба, екстракт од цвет од календула; Масло од лист од рузмарин.

сила - 1,000 mg/30 ml

Цена - 49 евра (приближно 58.30 долари)

Резултати од независна лабораторија - Достапно на веб-страницата

Веган - Да

CBD масло за коса
Коноп со целосен круг Масло за коса и скалп

на CBD масло за коса и скалп е богат со билки и масла кои се совршени за вашата коса. Формулата за масло содржи рицинус, сончогледово масло, јојоба, рузмарин и лаванда. Треба да масирате неколку капки масло во скалпот за да го навлажнете. По двонеделна континуирана употреба, забележавме дека маслото влијае на природното ниво на масло, со што се намалува првутот. CBD маслата за коса се исто така познати по нивните антимикробни својства, неопходни за одржување на добро здравје на скалпот. Исто така, маслото е одлично ако сакате да спречите опаѓање и да го поттикнете растот на косата. 

Фоко органите

Фоко органите е редизајнирање на благосостојбата со клиентите на ум. Компанијата обезбедува 100% транспарентност од фарма до полица. Користи коноп од Колорадо, органски и без ГМО за да создаде моќни производи кои обезбедуваат брзи резултати. 

Олеснување CBD стап

Состојки - Девствен шеа путер, есенцијално масло од Копаиба, екстракт од коноп, есенцијално масло од камфор, пчелин восок, вечерна јаглика, есенцијално масло од пеперминт.

сила - 600 мг

Цена - $ 39

Независни резултати од тестот - Достапно на веб-страницата

ЦБД олеснување на телото на телото
Фоко органите Олеснување CBD стап

на Олеснување CBD стап е произведен со употреба на органски екстракт од коноп сертифициран од USDA со целосен спектар и збогатен со антиинфламаторни есенцијални масла како Копаиба, пеперминт, камфор и еукалиптус. Дава сензација за ладење на нане и речиси итно олеснување на болката. Пакувањето е многу погодно и ви овозможува да го користите насекаде. 

Ојаи енергетика

Ојаи енергетика е 100% сертифициран органски бренд кој испорачува производи со брзо дејство, растворливи во вода. Компанијата е еко-пријателска и прва CBD јавна корпорација. Сопственикот, Вил Клајдон, е пионер на индустријата за канабис и е добро познат по создавањето производи богати со CBD.

Спортски гел CBD со целосен спектар

Состојки - CBD, Арника, Календула, Spilanthes, рузмарин, ѓумбир и нане 

Јачина - 100 mg

Цена - 46.95 долари

Независни резултати од тестот - достапни на веб-страницата

на Спортски гел комбинира екстракт од коноп и природни билки. Тоа е единствениот гел со целосен спектар растворлив во вода, произведен без синтетика. CBD гелот има брзо дејство и е многу лесен за употреба, благодарение на неговата структура. Покрај тоа, уникатната формула за максимална апсорпција им овозможува на соединенијата брзо да влезат во крвотокот, така што придобивките ќе ги почувствувате речиси веднаш. 

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од CBD