CBD нега на кожата

Најдобри CBD производи за нега на кожа и коса за 2022 година

Неодамна, CBD стана златен стандард во велнес светот. Можете да го најдете речиси секој производ што можете да го замислите наполнет со CBD - пијалоци, гуми за џвакање, масла и вапсови, нели. Но, CBD, исто така, стана главен збор во индустријата за убавина, а придобивките од CBD за нега на кожата се многу пофалени. Во денешната статија, одговараме на најважните прашања, ги откриваме придобивките од CBD на кожата и нудиме преглед на најдобрите брендови и производи (испробани и тестирани). 

Што е ЦБД?

CBD, или канабидиол, е соединение кое природно се појавува во растенијата канабис. Таа е една од двете најистакнати активни состојки на растението, а другата е THC. Покрај тоа, CBD е соединение кое не е опојно. Се екстрахира во прав и обично се меша со масло за носење како коноп, кокос или маслиново, што ја подобрува ефикасноста и ја олеснува апликацијата. 

CBD нега на кожата

Што е CBD нега на кожата?

CBD е активна состојка со широк спектар на придобивки. Производите за нега на кожата внесени со CBD се апсорбираат преку кожата, помагајќи во подмладување, хидратација и негување на најголемиот орган на телото. Екстрактот од коноп работи во комбинација со полифеноли и масни киселини за да ги испорача овие придобивки за кожата. Покрај тоа, CBD може да помогне во регулирањето на мрсната кожа, да го намали воспалението или да одговори на одредени проблеми како што се брчките и акните. 

 Зошто треба да додадете CBD во вашата рутина за нега на кожа?

Телото е дизајнирано да ја прима молекулата CBD, поради што се инвестира во CBD нега на кожата изгледа логично. Исто така, соединението има широк спектар на потенцијални придобивки. Ако сè уште се прашувате што CBD може да направи за вашата кожа, прочитајте за да дознаете како CBD придонесува за целокупното здравје на кожата. 

CBD за акни

CBD има антиинфламаторни својства, што ја прави ефикасна состојка за лекување на воспалителни состојби како акни. Тоа не само што ќе го намали воспалението, туку и ќе го контролира производството на масло. Како резултат на тоа, ќе ги ставите под контрола акните и ќе ги лекувате лузните од акните. Дополнително, CBD производите за лице може да го намалат изгледот на порите, оставајќи ве со сјајна кожа.

CBD третира други воспалителни состојби на кожата

Ако сакате да ги смирите изгорениците предизвикани од розацеа или да го ставите под контрола атопичен дерматитис, размислете да вклучите крем за лице или серум CBD во вашата дневна рутина. Производите со CBD се многу ефикасни за овие и други кожни заболувања како егзема и псоријаза, благодарение на нивните антиинфламаторни својства.  

CBD има својства против стареење

Канабидиолот е моќен антиоксиданс и ја штити кожата од фактори на животната средина како што се загадувањето на воздухот, чадот и сонцето. Како резултат на тоа, ја намалува појавата на фини линии, надуеност и промена на бојата, одржувајќи ја кожата еластична и хидрирана. 

Колкав процент од CBD маслото е корисно за нега на кожата?

Не постои строго препорачана концентрација на CBD кога станува збор за CBD производи за лице. Како што рече, јачината обично се мери со милиграми и е прикажана на пакувањето на производот. Имајте на ум дека колку потешка состојба ја лекувате, маслото треба да биде посилно. Исто така, побарајте ги само најдобрите производители на CBD за нега на кожата за да се осигурате дека производите не содржат повеќе од законските 0.3% THC. 

CBD нега на кожата

Како да се вклучи CBD во рутината за нега на кожата? 

Производите за убавина со CBD доаѓаат во многу форми - навлажнувачи, серум, средства за чистење, спрејови и маски, за да именуваме неколку. Кога ги вклучувате во вашата дневна рутина, од суштинско значење е да не претерате. Овде, општото правило е помалку е повеќе. Тоа, рече, треба да користите CBD производи како што би користеле другите производи за нега на кожата. Следете ги упатствата за апликација и следете како вашата кожа реагира на тоа. 

Како да ги изберете најдобрите CBD производи за убавина за вас

Пред сè, одлучете за видот на производот што сакате да го користите. Од CBD лосиони и миење лице до CBD масла и серуми за лице, можностите се бесконечни. Потоа, разгледајте го типот на КБР нафта содржани во производот. 

Производите на CBD користат CBD масло со целосен спектар, изолираат CBD или CBD масло со широк спектар. Маслото со целосен спектар ги содржи сите помошни соединенија, вклучително и помалку од 0.3% THC. Маслото CBD со широк спектар е слично бидејќи ги има сите канабиноиди освен THC. Од друга страна, CBD изолатот е најчистата форма на CBD и е ослободена од кое било друго соединение што се наоѓа во планот за помош. Ова е и најдобрата форма за CBD производ за лице бидејќи е чист, што значи дека нема да ги затне порите. 

Конечно, размислете за моќта на производот. На пример, ако го користите производот за лекување на тешки кожни заболувања како што е псоријазата, концентрацијата на CBD треба да биде поголема за производот да биде ефикасен. 

CBD масло за лице

Дали CBD е легална за нега на кожата?

Сите производи добиени од коноп се легални во САД откако беше усвоен законот за фарма во 2018 година. Меѓутоа, кога станува збор за производите добиени од марихуана, државите имаат свои закони. Мнозинството имаат програма за медицинска марихуана, а десетици држави исто така ја легализираа употребата на марихуана за рекреативни цели. Тоа, рече, продолжува да биде нелегална супстанција на федерално ниво, затоа погрижете се да се информирате пред да купите. 

Најдобриот производ за нега на кожа CBD што треба да го пробате сега

Пробавме и тестиравме десетици производи за да ви ги донесеме најдобрите. Секој производ е тестиран и одобрен врз основа на неговите состојки, моќ, ефективност, етичност и извор. Уште повеќе, вклучивме само компании кои се транспарентни за нивните производни процеси и обезбедуваат сертификати за анализа од трета страна.

JustCBD

Основана во 2017, JustCBD неизбежно ќе се појави кога ја барате најдобрата компанија за нега на кожа CBD. Целта на брендот е да ги доближи лековитите моќи на CBD до потрошувачите. Сите производи на JustCBD се произведени во САД од коноп, кој доаѓа од Орегон или од Висконсин. Компанијата се гордее со тоа што е транспарентна и обезбедува лабораториски резултати од трети страни за целата своја палета на производи. Сите употребени состојки се без хемикалии, а не-ГМО и COA лесно се наоѓаат на веб-страницата на JustCBD. 

CBD лосион за тело - Алое

 • Удобен пакет
 • Збогатен со алое вера
 • Нема мрсни остатоци

Лосионот за тело на JustCBD е достапен во три опции за концентрација на CBD - 125mg, 250mg и 1,000mg. алое вера е клучната состојка одговорна за одржување на кожата негувана, мека и смирена. Промовира заздравување на кожата и го намалува воспалението, поради што овој лосион е одличен за нанесување после сончање или кога имате изгореници. Ми се допадна што неговата текстура е лесна и не остава мрсни остатоци. Плус, лосионот се апсорбира речиси веднаш, така што нема потреба да се грижите дали ќе оставите дамки на вашата облека.  

CBD лосион за тело - шампањ од јагода

 • Неверојатна арома
 • Високо ниво на хидратација
 • Одлично за сите типови кожа

Ако сакате CBD лосион за тело што мириса на зависност - ова е тоа. На Шампањ од јагода аромата ќе ве натера да мирисате на бонбони. Но, овој лосион не е само добри мириси - тој е хидратантен, смирувачки и мек за кожата. Ќе ја одржува вашата кожа хидрирана во текот на целата година. Формулата не е мрсна, а пакувањето е едноставно за употреба. 

Масло за масло

 • Немрсна формула
 • Брза апсорпција
 • Инстант опуштање

Идеален за домашна бања, на JustCBD масло за масажа има мазна и немрсна формула која брзо се апсорбира. Содржи CBD изолат и сончогледово масло кое обезбедува дополнителна хидратација. Покрај тоа, маслото е збогатено со екстракт од касија од цимет, пиперка и ѓумбир, за да се создаде топла сензација. Аромата на цимет е прекрасна, овозможувајќи моментално опуштање. Ако лекувате болки во мускулите, нанесувајте 2-3 пати на ден на саканото место. Ако сакате само да се опуштите и да го ослободите стресот, користете го еднаш дневно, по можност пред спиење. 

Не благодарам

Не благодарам беше создаден од Зејн и Греам, двајца пријатели кои решија да застанат против сите работи што ги делат луѓето. Тие веруваат дека дури и нашето скијање не прави различни - всушност, тоа не прави сите исти. Длабоко вкоренети во ова верување, двајцата пријатели го основаа „Не, благодарам“. Нивниот бренд е да им помогне на луѓето да се чувствуваат одлично за себе и да кажат „не, благодарам“ на сè што повеќе не им треба. 

CBD маска за ноќ

 • Лесна текстура
 • Длабока омотес хидратација 
 • Практично пакување

Инспириран од корејската и јапонската убавина, на маскираат е формулиран со база на кокосова вода за да се создаде заштитен слој. Понатаму, тој може да се пофали со 50 мг од препознатливиот CBD со целосен спектар на брендот и моќна комбинација на ниацинамид и натриум хијалуронат. Бевме воодушевени од листата на состојки кој е внимателно направен за да помогне во заштитата на клетките и да го минимизира оштетувањето, истовремено помагајќи и на кожата да задржи колку што е можно повеќе вода. Покрај тоа, екстрактот од мед Манука помага во хидратација и промовира смиреност.  

Не, благодарам - CBD мелем за усни

 • Достапен во четири мирисни опции
 • Длабока исхрана
 • ЦБД со целосен спектар

на Мелем за усни од No, Thank You се одликува со уникатна заштитна формулација која создава бариера за одржување на влажни усните. Покрај CBD со целосен спектар, балсамот за усни е збогатен со какао путер, давајќи му кремаста текстура и помага во заштитата на кожата, која сакавме!

Џихи 

Џихи е семејна компанија која има мисија да создаде ефикасни производи кои помагаат во исхраната, подмладувањето и релаксацијата на умот, телото и душата. Иако релативно нови на пазарот, производите на Јихи се подготвуваа две години. 

Серум за подмладување на лице од Jihi Petal Milk

 • Луксузно пакување
 • Сопствена формула со масло од семе од Камелија 
 • Збогатен со витамин Ц и ниацинамид

на Серум за подмладување на лице е формулиран со 250 mg CBD со широк спектар и хијалуронска киселина. Концентрираната формула има за цел да ги намали брчките и фините линии, со што ја подмладува кожата. Дополнително, серумот е збогатен со алое вера, која го смирува скијањето и го освежува. Богато со витамини, маслото од семе од Камелија го прави серумот одличен за кожа склона кон акни бидејќи ја прави некомедогена, како што е докажано во текот на нашата Преглед на брендот Jihi.  

Jihi Merrimint смирувачки мелем за тело

 • Огромен хидратантен потенцијал 
 • Густа, но мазна текстура
 • Импресивна листа на состојки

на богат и смирувачки мелем за тело комбинира органски состојки за да обезбеди олеснување на мускулите и зглобовите. Основата на мелем е 500 mg CBD изолат и 19 масла за поправка и негување на вашето тело. Примарната состојка на Меримент е маслото од семе од камелија кое е богато со омега масни киселини и штити од црвенило. Мелемот има импресивна листа на состојки и обезбедува длабока хидратација, како и брзо ослободување од болка. 

Претходно

Преведено на „почеток“ или „пред“, Претходно е CBD бренд за нега на кожа основан од д-р Јулиус Фју, татко на Continuum of Beauty - естетски пристап за добивање резултати кои изгледаат природно преку комбинирани хируршки и нехируршки третмани. Афоре го користи својот пристап за четиридимензионална убавина, обезбедувајќи висококвалитетни формули за убавина дизајнирани за едноставна рутина за нега на кожата. Под мотото „Пред тоа ја прави природната убавина ваш почеток,Производите имаат за цел да ја заштитат и обноват кожата од оштетување на сонцето, загадување и стареење. 

Ефузивот 

 • 100 mg наноемулзија CBD
 • Замена на црвенило
 • Погоден за сите видови на кожа 

Ефузивот е магла за лице формулирана со 100 mg нано-емулзија CBD. Како пионер во своето поле, маглата користи CBD растворлив во вода, збогатен со антиоксиданси и растителни екстракти. Антивоспалителните својства содржани во маглата работат во хармонија со зелениот чај, витаминот Ц и вештерки за смирување на кожата. Се чувствува многу лесен и обезбедува моментална свежина и сјај. Погоден е за секој тип на кожа, вклучувајќи го и чувствителниот тип. Покрај тоа, кожата се хидрира, а црвенилото е видливо намалено.

Племе CBD

Трибетоки е CBD компанија основана од жени, основана во 2017 година. Денес, брендот се смета за пионер во чистото испарување. Во текот на изминатите неколку години, TribeTokes го прошири своето портфолио со чисти, безбедни и чисти CBD производи за нега на кожа и ЦБД гуми. Со тоа што нивниот водечки принцип е „Никогаш не продавај производ што не би го подарил на сопствената мајка или сестра“, TribeTokes сега е реномирана марка и една од ретките на пазарот кои нудат висококвалитетни CBD производи. 

TriBeauty CBD Rose + Goji тонер за лице  

 • Го зголемува задржувањето на водата
 • Антиинфламаторни својства
 • Чиста формула

на Тонер TriBeauty содржи CBD, дестилат од роза, органски зелен и бел чај и хијалуронска киселина, органски екстракт од овошје Goji. Таа има за цел да го минимизира изгледот на порите додека го зголемува задржувањето на водата на кожата. Како резултат на тоа, кожата е хидрирана и полна. Го сакавме мирисот на рози што е многу суптилно и свежо. По нанесувањето на тонерот, можев да почувствувам дека моето лице е навистина чисто. 

Чиста природа

Чиста природа е бренд CBD со седиште во Амстердам, Холандија. Користејќи CBD и други висококвалитетни активни состојки на растението коноп, компанијата има за цел да обезбеди велнес производи од следната генерација. Производите содржат повеќе CBD елементи од кој било друг CBD производ што може да го најдете на пазарот. Покрај тоа, тие се богати со природни масти, хранливи материи, витамини и фитоканабиноиди; со што се обезбедува ефект на придружба. 

Pure Natur крем за обновување на кожата 

 • Мазна, немрсна текстура
 • Погоден за сите видови
 • Фенси пакување

Како што беше потврдено во текот на нашата Преглед на брендот Pure Natur, Pure Natur крем за обновување на кожата е 100% природен и погоден за сите типови кожа. Дополнително, кремот е наменет за лекување на различни проблеми со кожата. Има смирувачки и обновувачки својства, така што може да се нанесе на иритирана, чеша или груба кожа. Основата на кремот е органски шеа путер, кокосово масло и восок од канделила. Покрај CBD, тој е збогатен со масло од сладок бадем, масло од јојоба, масло од чај од камилица, масло од невен и растителен глицерин.

Врен и Ко.

Врен и Ко. е релативно нов CBD бренд. Основана во 2019 година, мисијата на компанијата е да понуди производи од висока класа CBD на сите. Сè е лабораториски развиено и тестирано, осигурувајќи дека се чисти и безбедни. Линијата на производи вклучува масло, крем и гуми за џвакање кои промовираат здравје на целото тело. 

Ла Крем

 • 400mg на CBD
 • Вкочанети својства
 • Екстракт од ментол
Врен и Ко. Ла Крем

на Крем Wren & Co пакува 400 mg CBD по тегла. Дополнително, збогатен е со ментол и екстракт од пиперка од Сечуан кои делуваат заедно за да ја смират и ублажат болката. Веднаш ќе ја почувствувате леснотијата. Кремот има мазна текстура и се чувствува навистина луксузно на кожата. Уште повеќе, се заљубив во неверојатниот мирис на бор и Пало Санто. Исто така, ми се допадна пригодниот пакет. La Creme чини 50 долари, што е прилично прифатливо, со оглед на придобивките што ги обезбедува. 

Фармер и хемичар 

Фармер и хемичар обезбедува висококвалитетни CBD производи во низа категории. Високо концентрираната формула ви помага да добиете соодветен третман за секое здравствено прашање. Изградена од фармацевти и научници, компанијата нуди професионална помош на патот. 

CBD маска за лице - зајакнување на младоста

 • Анти-инфламаторни
 • Масло од CBD со широк спектар
 • Релаксирачки 
CBD маска за лице
CBD маска за лице - Младински поттик

Младински поттик е целулозна CBD маска за лице која обезбедува хидратација и прави да се чувствувате свежо. Совршена за вашата релаксирачка рутина, маската ќе ја ревитализира и ќе ја заживее вашата кожа. Mask Your Boost содржи масло со широк спектар, произведено со формулата богата со PCR на Farmer & Chemist за максимална регенерација. Погодна за секаков тип на кожа, главните придобивки за нега на кожата CBD што ги обезбедува оваа маска се неверојатни. Треба да го нанесете на исчистено лице. Можете да нанесете и тонер, но јас го пробав без. Чувајте ја маската да делува до 30 минути и откако ќе ја извадите, масирајте го серумот на лицето. Ја користев маската два пати неделно и имав уникатно, релаксирачко искуство. 

Здрави корени

Здрави корени коноп е бизнис во сопственост на жена и управуван со мисија да ги обезбеди најдобрите CBD производи на пазарот. Изградена врз основа на доверба и транспарентност, компанијата доби патент за комбинирање на два методи на екстракција, нудејќи производи со врвен квалитет без нездрави додатоци. Дополнително, претставникот на компанијата сподели дека нивните „Процесот на производство ни овозможува да создаваме мали серии за да обезбедиме квалитет и секоја серија од секој производ што го произведуваме се испраќа во независна лабораторија за тестирање од трета страна за да се тестира“.

Сапун за тело наполнет со CBD - Наг Шампа

 • Природно боење
 • Арома на сандалово дрво
 • 100mg на CBD
CBD сапун
Здрави корени Nag Champa сапуница

на Сапуница Nag Champa од Healthy Roots ќе ве воодушеви со аромата на сандалово дрво. Робустен и земјен, мирисот е релаксирачки и смирувачки. Плус, има фантастична боја која природно се постигнува без додадени хемикалии или бои. Сапун со 100 mg CBD е совршен за секојдневна употреба. Ја храни кожата и ја прави мека и луксузна. 

Deep Relief CBD лосион за тело – 200mg

 • 200mg CBD
 • Мазна текстура
 • Брза апсорпција

на Deep Relief CBD лосион може да се пофали со 200 mg CBD и е збогатен со сок од листови од алое, вода со леска вештерка, витамин Е и масло од диња од краставица. Производот е дизајниран да спречи анти-стареење и мозолчиња, да ги намали отечените очи и да ја ублажи сувата кожа. Пакувањето со пумпа е многу погодно и едноставно за употреба. Текстурата е мазна и лосионот не е мрсен и не се чувствува тежок. Освежителната арома на краставица и зелени листови измешана со овошна медлика ќе остави вашата кожа прекрасно да мириса.

Длабоко обнови CBD масло за лице  

 • 100mg на CBD
 • Брза апсорпција
 • Длабока хидратација
Здрави корени CBD масло за лице

17 мл CBD масло за лице брзо ќе стане задолжителна во вашата секојдневна рутина за убавина. Содржи 100 мг CBD масло и има мазна текстура која брзо се апсорбира и не се чувствува масно. Совршен е за лекување на сува кожа, мозолчиња и брчки. Исто така, ги издува вашите под очите - забележавме разлика следниот ден. По користењето на целото шише, има забележлива разлика - сите се согласивме дека кожата изгледа меко и сјајно. 

Река чешлање

Река чешлање е скандинавски бренд кој нуди производи за негување наменети за модерниот маж. Брендот е фокусиран на обезбедување функционални, но сепак достапни производи за нега на брада и лице. Сите производи се природни и дизајнирани за секојдневна употреба. 

Данско шумско масло за брада

 • Веган
 • Збогатен со CBD
 • Хидратантна

на Данско шумско масло за брада е вегански, 100% природни состојки за нега на брада. Ја одржува брадата навлажнета и ја храни кожата. Инспириран од Данска, маслото ја штити кожата од сушење и иритација и го смирува чешањето на брадата. Мириса со лаванда и цитрус што е освежувачко и многу добро за секојдневна употреба. 

Врвни придобивки од CBD за нега на коса

CBD е следната голема работа во играта за нега на коса. Тоа веќе создава голем зуи во индустријата за убавина. Од CBD шампони до регенератори и масла, CBD има низа придобивки кога станува збор за нега на коса. 

Промовира раст на косата

CBD маслото е богато со витамини, минерали и протеини. Овие својства го стимулираат растот на косата додека ја одржуваат косата негувана и навлажнета. Како резултат на тоа, косата расте погуста и поздрава. Во исто време, CBD производите можат значително да го намалат опаѓањето на косата и да ја подобрат тенката коса.

Го подобрува здравјето на скалпот

CBD маслото изобилува со фосфор, калциум, калиум, магнезиум и витамин Е, кои се одлични за скалпот на косата. Дополнително, CBD има антиинфламаторни својства што значи дека може да помогне при одредени состојби на скалпот како фоликулитис, егзема или псоријаза. Понатаму, CBD маслото го балансира природното производство на себум, така што е одлично за сува, мрсна и нормална коса. 

Ја одржува косата влажна

Маслото CBD има одлични навлажнувачки својства кои можат да ги подобрат фоликулите и состојбата на скалпот. Во исто време, може да ја зголеми еластичноста, волуменот и сјајот на косата. Друга придобивка е тоа што помага во одржување на природната текстура на косата, спречувајќи го кинењето поради губење на вода. 

Топ CBD производи за нега на коса за 2022 година

Wellphoria убавина

Wellphoria убавина е бренд со седиште во САД кој користи одржливи практики како што се електрична енергија на ветер, употреба на вода и намалување на отпадот во производниот процес. Според претставникот на компанијата, „Сите производи се создадени со нивната растителна мешавина од 99% чист CBD и масло од семе од коноп, линијата е богата со хранливи материи како клучни витамини, минерали и омега масни киселини кои можат да помогнат во здравјето на косата и да ја подобрат состојбата на скалпот. и двете играат главна улога во растот на косата. Останатите 1% од 99% чиста CBD ги опфаќаат остатоците како што се микро канабиноиди, терпени, восоци и смоли.

CBD масло за коса и скалп

 • Веган
 • Промовира избалансиран скалп
 • Обезбедува неверојатна хидратација
Велфорија CBD масло за коса и скалп

на CBD масло за коса и скалп од Wellphoria е создаден со 50 ppm од 99% чист CBD и масло од семе од коноп. Го балансира скалпот, давајќи неверојатна клима и сјај. По две недели континуирана употреба, ќе забележите дека вашата коса е помека и посилна. Моето кршење на косата значително се намали во периодот на тестирање. Згора на сè, производите мирисаат неверојатно. Го сакав свежиот мирис на божур, цитрус, гарденија, здравец и кедрово дрво. 

Негување CBD шампон 

 • Веган
 • Земјени и свежи мирисни ноти
 • Промовира мекост и сила на косата
Велфорија Шампон со CBD

Инспириран од свежи и земјени ноти, на Хранлив CBD шампон мириса божествено. Плус, мирисот трае со часови! Веганската формула длабински ја чисти косата што промовира мекост и сила. Исто така, обезбедува одлична климатизација, создавајќи избалансиран скалп и здрав сјај. Во периодот на тестирање забележав разлики и при чешлањето на косата. Лесно се расплетуваше и мазно. Исто така, ми помогна да се ослободам од сувоста на косата и првутот. 

Хранлив балсам со CBD

 • Веган
 • Безбедно за боја
 • Промовира сјај на косата
Регенератор за коса со внес на Wellphoria CBD

на CBD регенератор за коса добро ја врши работата. Косата е блескава, мека и со здрав изглед. Регенераторот е најдобар кога се користи после шампонот за оптимални резултати. Едноставно нанесете ја на влажна коса и почекајте околу две минути пред да ја исплакнете. Веганската формула ја штити косата и го балансира скалпот. 

Интензивна маска за третман со CBD_Infused

 • Веган
 • Мазна текстура
 • Неверојатен мирис

на маска за третман Најдобро е кога се користи неколку пати неделно. Маската треба да ја нанесете на чиста и влажна коса. Оставете го до пет минути и потоа исплакнете. Го надополнува шампонот и регенераторот, оставајќи ја косата мека и кондиционирана. Погоден за сите типови коса, ова сега е мојот главен производ за негување на косата. 

Вегамур

Вегамур е основана од Ден Хоџдон и го моделира холистичкиот пристап на природата кон растот и функцијата. Почетната точка за брендот беше сознанието на Ден дека слично како тревните полиња, косата исто така напредува кога нејзината околина е здрава. Во 2019 година, компанијата ја прошири својата производна линија за да вклучи целосна линија на CBD производи насочени кон промовирање на здрав раст и нега на коса. Компанијата продолжува да напредува врз основа на филозофијата дека никој не треба да го загрозува своето здравје за да има убава коса. Направивме а целосен преглед на брендот но тука се главните моменти на производите на Veagmour што ги пробавме.

GRO+ Напреден шампон за надополнување

 • Добро е за спречување на опаѓање на косата
 • Се одликува со комерцијален b-SILK Karmatin
 • Блага формула

Направено со уникатна ботаничка формула, шампон за надополнување го чисти натрупувањето на мртвите клетки на кожата, себум, пот и други нечистотии, вклучувајќи ги и остатоците од производот. Понатаму, CBD навлегува под површината на скалпот и делува за да ја смири иритацијата, да го зајакне растот на косата и да ги енергизира фоликулите. Што е уште повеќе, шампонот го спречува дејството на хормонот DHT, кој е одговорен за опаѓање на косата.  

GRO+ Напреден серум за детоксикација на скалпот

 • Сопствена формула со цинк PCA и веганска свила 
 • Безбедно за боја
 • Ја освежува и храни косата

на серум за детоксикација го третира скалпот и работи на оптимизирање на дермалниот микробиом. Збогатена со CBD со целосен спектар, формулата со цинк PCA и веганска свила ги елиминира потенцијално штетните бактерии и другите нечистотии кои можат да ги затнат порите додека го смируваат скалпот. Покрај тоа, серумот обезбедува заштитен слој од загадувачи на животната средина. Во исто време, овој заштитен слој обезбедува заклучување на влагата. 

GRO+ Напредно регенератор за надополнување

 • Ја заштитува косата од топлина 
 • Го олеснува чешлањето
 • Густа текстура

на кондиционер е за разлика од кој било друг што сте го користеле досега. Неговата текстура е густа, но сепак се чувствува многу лесен и свилен. Дополнително, регенераторот тврди дека обезбедува долготрајна заштита од оштетување на околината, термички стилизирање, па дури и чешлање. 

Коноп со целосен круг 

Коноп со целосен круг е член на Федерацијата за коноп Ирска, Full Circle. Палетата на производи на компанијата е лабораториски тестирана од трета страна и сертифицирана со ISO90001. Производите со потпис на компанијата се капките CBD Oil со целосен спектар кои „се произведени со користење само на најквалитетниот врвен коноп. Широк спектар на канабиноиди, CBDa, терпени и други корисни соединенија на коноп се зачувани и испорачани“.  

CBD масло за коса и скалп

 • Збогатен со масло од рицинус и екстракт од цвет од календула 
 • 1,000 mg CBD со целосен спектар
 • Веган  

на CBD масло за коса и скалп изобилува со билки и масла. Формулирано со рицинусово масло, сончогледово масло, јојоба, рузмарин и лаванда, маслото е одлично за намалување на првутот и за негување на косата. Треба да масирате неколку капки масло во скалпот и ќе ги забележите првите знаци на подобрување во рок од две недели. Маслото е одлично за спречување на опаѓање на косата и примамлив раст на косата.

кредити

Би сакале да им се заблагодариме на долунаведените соработници кои ни помогнаа да ја напишеме оваа статија:

Платформа за усогласување на инвестиции SmartMoneyMatch

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од CBD