Најдобрите Delta 8 Gummies од JustDelta Store за 2022 година

Најдобрите Delta 8 Gummies од JustDelta Store за 2022 година

Делта 8 гуми за џвакање брзо стануваат задолжителна ставка за 2022 година. Всушност, помеѓу 2020 и 2012 година, пребарувањата на Google за делта 8 се зголемија на големо 850 проценти во Соединетите Американски Држави. Ако не сте сигурни кои производи за јадење Delta 8 THC да ги изберете, ве покриваме со најдобрите делта 8 гуми за џвакање од JustDelta. 

1000mg Delta 8 Gummies Лубеница Супернова

Тегла: 25 mg или 1000 mg Делта 8

Приближно Делта 8 по гума за џвакање: 25mg 

Вкус: Лубеница

Овие вкусни гуми за лубеница делта 8 содржат чисти летни вибрации и се специјално дизајнирани да ви понудат мекост, помагајќи ви да се чувствувате опуштено и смирено. Теглата од 8.4 oz содржи приближно 40 гуми за џвакање. Ако барате ефективни делта 8 гуми за џвакање кои немаат коноп после вкус, ова се гуми за џвакање за вас.

Сите гуми за џвакање JustDelta се 100% органски. Гумините доаѓаат со 30-дневна гаранција за задоволство. Се препорачува да се зема 1 гума на секои 8 часа. Гуми од лубеница може да се купат во тегли од 250 или 1000 мг.  

КУПЕТЕ ГО ЛУБЕНИЦА СУПЕРНОВА ДЕЛТА 8 ГАММИ ОД ПРОДАВНИЦАТА JUSTDELTA СЕГА

1000mg Делта 8 Gummies егзотична праска

Тегла: 250 mg или 1000 mg Делта 8

Приближно Делта 8 по гума за џвакање: 25mg 

Вкус: Егзотична праска

Овие сочни гуми за џвакање со вкус на праска се совршено средство за релаксација за моменти кога се чувствувате уморни или обземени од животот. Овие делта 8 гуми за џвакање се специјално дизајнирани да ви овозможат искуство со сладок вкус. Делта 8 ќе поттикне возбудливо искуство со благо чувство на еуфорија. Гуми за џвакање комбинираат добрина со праска со задоволувачко џвакање. Секоја гума за џвакање содржи приближно 25 mg и тие се 100% органски. Гумините со вкус на егзотична праска доаѓаат во тегли од 250 мг и 1000 мг.

КУПЕТЕ СЕГА ЕГЗОТИЧНИ ДЕЛТА 8 ГАМИСКИ ПРАСКИ ОД JUSTDELTA STOR

Delta 8 Gummies Sour Bursts 250MG

Тегла: 250 mg Делта 8

Приближно Делта 8 по гума за џвакање: 25mg 

вкусови: Кисело тути фрути, зелено јаболко, сина малина и јагода 

Делта 8 кисело пукна гума ќе ве врати во детството кога купувавте пијавки од вишни или прстени од кисела јаболка од локалната продавница за слатки. Оваа тегла секако има добар удар! Овие делта 8 јадења се дизајнирани за да ви дадат наплив на киселост, проследено со мекост. Непцата ќе поттикнат релаксација и ќе ви помогнат да се фокусирате. Се препорачува да се зема 1 гума на секои 8 часа. Теглата од 250 mg содржи приближно 10 гуми за џвакање.   

КУПЕТЕ DELTA 8 GUMMIES SOUR BURST ОД JUSTDELTA STOR СЕГА

Делта 8 Gummies Виножито капки

Тегла: 250 mg или 1000 mg Делта 8

Приближно Делта 8 по гума за џвакање: 21mg 

вкусови: Тропско овошје

Не само што овие Delta 8 THC јадења се привлечни за окото, туку и имаат неверојатен вкус. Секоја шарена гума за џвакање содржи 21 мг Делта 8. Се препорачува да имате само 1 гума на секои 8 часа. Никогаш не ја надминувајте наведената доза.

Ако барате вкусен и едноставен начин да ја земете вашата дневна доза делта 8, овие гуми за џвакање се совршени за вас. Капките виножито доаѓаат во две тегли со различна големина од 250 мг и 1000 мг.

КУПЕТЕ ДЕЛТА 8 ВИНОЖИТО КАПКИ ОД ПРОДАВНИЦАТА JUSTDELTA СЕГА

Delta 8 Gummies Blue Drops

Тегла: 250 mg или 1000 mg Делта 8

Приближно Делта 8 по гума за џвакање: 21mg 

Вкус: Сина малина

Гумините Blue Drops се натопени со делта-8 и имаат вкусен вкус на сина малина. Гумините се дизајнирани да ви понудат подигнувачки и еуфоричен ефект.

Овие гуми за џвакање доаѓаат или во тегли од 250 mg или 1000 mg. Секоја гума за џвакање има приближно 21 mg Делта-8. Се советува да се зема по еден гума на секои 8 часа. Секогаш придржувајте се до препорачаната доза за да избегнете какви било несакани несакани ефекти. 

КУПЕТЕ СИНИ КАПКИ DELTA 8 GUMMIES ОД JUSTDELTA STOR СЕГА

Што е Делта 8?

Делта 8 е само еден од 113-те идентификувани канабиноиди пронајдени во растението канабис сатива. Друг добро познат канабиноид е CBD, но за разлика од CBD делта 8 е психоактивно соединение што значи дека кога се внесува, ви го дава она еуфорично високо чувство кое е поврзано со пушењето марихуана.

Што се делта 8 гуми за џвакање?

Delta 8 gummies се вкусни задоволства во форма на бонбони кои се или натопени или обложени со делта 8. Тие доаѓаат во различни форми, големини, бои и вкусови за да одговараат на сите вкусови и преференции. Тие изгледаат исто како и традиционалните гумени бонбони, но со дополнителна предност што содржат делта 8.

Кои се придобивките од делта 8 за јадење?

Има бројни придобивки од делта 8 јадењата. Тие не само што се вкусно секојдневно уживање, туку можат да ви помогнат да се чувствувате помирно и опуштено по стресниот ден. Со JustDelta Gummies можете да бидете сигурни дека секој гума за џвакање е целосно безбеден, органски и не содржи никакви скриени непријатни материи како што се хемикалии или пестициди. Опуштете го вашето тело и ум денес со најдобрите делта 8 гуми за џвакање. 

Колку делта 8 гуми треба да земете?

Се советува луѓето кои се нови во делта 8 да започнат со 12.5 мг, што е приближно половина гума за џвакање. Поискусните корисници на делта 8 можат да имаат до 50 mg. За гуми за џвакање JustDelta се препорачува да имате само еден гума за џвакање на секои 8 часа. Со започнување со мали дози до поголеми дози, можете правилно да процените како се чувствувате и да ја зголемите дозата доколку е потребно.

Колку долго пред да ги почувствувате ефектите од делта 8 непцата?

Може да потрае од 40 минути до еден час пред да го почувствувате ефектот на гума за џвакање, но таа временска рамка варира од личност до личност. Постојат неколку фактори кои можат да влијаат на тоа колку брзо ги чувствувате ефектите, вклучително, но не ограничувајќи се на, вашата толеранција кон делта 8, вашата тежина и она што сте го јаделе тој ден. Почетниците може да доживеат ефекти побрзо од луѓето кои се навикнати на делта 8.

На гуми за џвакање им треба малку повеќе време за да стапат во сила од испарувањето бидејќи делта 8 мора да помине низ вашиот дигестивен систем пред да влезе во вашиот крвоток.

Дали производите за јадење Delta 8 THC ве издигнуваат?

Секој што зема делта 8 ќе доживее еуфорична висока сензација бидејќи делта 8 е психоактивно соединение, меѓутоа, индивидуалното искуство на секоја личност може да се разликува. Повеќето луѓе земаат производи од делта 8 за да помогнат да се чувствуваат порелаксирано, смирено и де-стресно по бурниот ден.

Најново од CBD