НАЈДОБРИ ГАМИЦИ ЗА КАНАБИДИОЛ ЗА ДЕПРЕСИЈА ПРЕПОРАЧАНИ ОД ДР. ЛОРА ГЕИГАЈТ

НАЈДОБРИ ГАМИЦИ ЗА КАНАБИДИОЛ ЗА ДЕПРЕСИЈА ПРЕПОРАЧАНИ ОД ДР. ЛОРА ГЕИГАЈТ

Постојат многу гуми за џвакање канабидиол што би сакале да ги истражите за депресија, а изборот на најдоброто можеби не е лесно. Оваа статија истражува сè што треба да знаете за CBD Oil Gummies, ве просветлува како да ги забележите најдобрите и ги наведува првите пет CBD Gummy Bears што би сакале да ги купите за депресија.

Бидејќи повеќе студии се фокусираат на CBD и неговиот потенцијал, многу луѓе користат CBD производи, вклучително и гуми за џвакање, за многу работи, вклучително и депресија. Се разбира, нема доволно докази за да се докаже дека CBD Gummy Bears може да лекува или излечи анксиозност, депресија и стрес. Сепак, обожавателите на CBD се согласуваат дека јадењата може да им помогнат подобро да ги менаџираат менталните проблеми, дури и да го подобрат квалитетот на спиењето. Така, повеќе брендови се отворија и препорачуваат CBD гуми за депресија, а одзивот на пазарот е одличен. Сепак, вреди да се напомене дека има многу CBD компании во просторот за коноп, што го прави предизвик да се изберат најдобрите гуми за џвакање за да се справат со депресијата, и токму тука овој блог ни доаѓа. Тоа ви помага да знаете како да ги забележите најдобрите непца. Пред тогаш, еве ги најдобрите 5 CBD Gummy Bears што можеби ќе сакате да ги земете во предвид во вашата потрага по ЦБД гуми за депресија.

JustCBD Gummies

JustCBD е еден од најдобрите брендови на CBD кој гарантира вредност за вашите тешко заработени пари. Нуди квалитетни CBD производи тестирани од 3rd забави и чии резултати се објавени на интернет за лесно гледање. JustCBD се занимава со многу производи, вклучувајќи ги и квалитетните CBD гуми за џвакање. Можете да уживате во нив во природни опции без вкус, но има многу ароматизирани избори на кои би сакале да одите. Цреша, сина малина, лубеница, портокал, зелено јаболко и јагода се некои од многуте вкусови што би сакале да ги истражувате во CBD гуми за џвакање. Дали знаеш дека ЦБД гуми дали се најдиверзифицираната категорија на CBD производи или методи за испорака? Ќе го потврдите ова во JustCBD. Неговите гуми за џвакање имаат многу концентрации и голем опсег на моќ, од 8 до 31 mg CBD по џвакање, што ви овозможува да имате многу опции. Покрај тоа, многу обожаватели на CBD им веруваат на производите на JustCBD бидејќи тие се направени со чист коноп од САД, подготвени во лабораторија сертифицирана со GMP и тестирани за 3rd забави, при што резултатите од лабораторијата се објавуваат на интернет за лесно гледање.

КУПЕТЕ JUSTCBE GUMMIES ОД ПРОДАВНИЦАТА JUSTCBD (СО 20% ПОПУСТ НА СИТЕ НАРАЧКИ)

Pinnacle Hemp Gummies со целосен спектар

Pinnacle започна како мала компанија за CBD и брзо прерасна во еден од главните играчи во просторот за коноп. Започна од пар кој сакаше да и помогне на својата ќерка да се справи со епилепсијата со CBD. Откако се бореле да добијат CBD, парот се здружил со пријател за да ја отвори својата линија CBD, на кој се родил Pinnacle. Наскоро се прошири и се занимава со многу канабиноиди, вклучувајќи делта-10, THC, HHC и CBD. Неговите CBD Gummy Bears се едни од најдобрите што би сакале да ги купите и да ги користите за да управувате со стресот и депресијата. Тие доаѓаат во три формулации CBD; изолирајте CBD со целосен и широк спектар, што ви овозможува да имате многу опции од кои можете да изберете. Од сите гуми за џвакање во инвентарот на брендот, гуми за џвакање со целосен спектар на CBD од Pinnacle Hemp би биле најидеални за управување со депресија. Веб-страницата споменува дека таквите се специјално дизајнирани да ви помогнат да се опуштите и да се опуштите, откривајќи дека се добри за депресија. Можете да уживате во нив во 200, 500 и 1,000 mg CBD концентрации, во зависност од вашето искуство со CBD и колку долго сте го користеле канабиноидот. Непцата се лесни за дозирање, удобни и идеални за носење во движење.

КУПУВАЈТЕ PINNACLE HEMP CBD GUMMIES со целосен спектрум на веб-страницата на PINNACLE (СО БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ ВО ВРЕДНИ И НАД 100 УСД)

Оладете ги CBD Gummies

Дали знаевте дека сите обожаватели на CBD се свртуваат кон гуми за џвакање за да се справат со депресијата? Дали се чувствувате малку ниско и депресивно и сакате нешто да управувате со овие ментални проблеми? Chill Frog е еден од ветераните CBD брендови со висококвалитетни гуми за џвакање кои ќе ви помогнат да управувате со такви ментални проблеми. Мантрата на компанијата е да ве направи најстудената жаба во езерцето, па затоа можете да им верувате на нејзините гуми за менаџирање на депресијата. Смирените гуми за џвакање се целосно природни, органски, CBD гуми за џвакање добиени од американски коноп, специјално формулирани за да ви помогнат да се смирите и да се опуштите. Така, тие се одлични за анксиозност, што ги прави идеални за депресивни луѓе кои мора да се справуваат со анксиозноста цел ден. Покрај тоа, страницата додава дека CBD гуми за џвакање ви помагаат да најдете рамнотежа, што е клучно за луѓето кои управуваат со депресијата. Гуми се формулирани CBD со целосен спектар, што ви помага да имате корист од CBD и неговите дополнителни соединенија. Секој од нив е 25 mg CBD моќен, доволно силен за да произведе брзи ефекти и да ги одржува подолготрајните. Иако тие имаат THC, вкупната содржина е помала од 0.3% по сува тежина, што ве уверува дека нема да се издигнете од непцата. Тие се исто така вегани, што ги прави идеални за луѓе кои практикуваат веганство.

КУПЕТЕ ГОЛЕМИ ЗА ЧИЛИ ЖАБИ (МИРНИ) И УЖИВАЈТЕ ВО ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА ПАРИТЕ ВО ЗАДОВОЛСТВОТО од 30 дена)

Prime Sunshine CBD Gummies 

Prime Sunshine е еден од ветераните CBD брендови со кои сакате да се задоволите кога купувате CBD Gummy Bears за депресија. Иако истражувањата допрва треба да утврдат дали CBD може да ја третира или излечи депресијата, брендовите како Prime Sunshine специјално ги формулираат своите производи за да помогнат во зајакнувањето на вашето ментално здравје, веројатно помагајќи ви да управувате со стресот и депресијата. Непцата од 1,500 mg CBD се моќни и резултираат со брзи, долготрајни ефекти на CBD, идеални за депресија, која е повеќе како хронична состојба. Започна од Елен Течер, една од првите претприемачи за канабис, Prime Sunshine имаше за цел да им помогне на жените и да го зајакне нивното здравје, вклучително и емотивно. Сепак, оттогаш го прошири и им служи на жените и на заедницата во целина и сега станува глобален преку своите квалитетни CBD производи. Можете да ги купите гумичките во малопродажни и големопродажни услови, што ќе ви овозможи да заштедите неколку долари. Сите гуми за џвакање се без глутен и тестирани од 3rd забави, со лабораториски резултати објавени на интернет за лесно гледање. Може да се одлучите за гуми за спиење CBD со 3 mg мелатонин за депресија. На многу депресивни луѓе им е предизвик да спијат подолго, но овие гуми за џвакање ќе го подобрат вашиот сон, што ги прави инвестиција вредна за вашиот тешко заработен пари.

КУПЕТЕ PRIME SUNSHINE DREAM 50 MG STRONG + 3 MG MELATONIN CND GUMMIES ОД СТРАНАТА НА PRIME SUNSHINE (СО 20% ПОПУСТ ПРЕКУ МЕСЕЧНА ПРЕТПЛАТА)

Vida Optima Dream/ Vitality CBD Gummies

Vida Optima е еден од најдобрите CBD брендови чии гуми можеби ќе сакате да ги земете за да управувате со депресија и ментални проблеми. Името на брендот потекнува од збор чие значење значи оптимален живот. Така, нејзината мантра е да го поттикне оптималниот живот помагајќи им на своите обожаватели да се справат со депресијата и другите ментални проблеми. Брендот нуди многу производи што би сакале да ги истражувате за депресија, а меѓу нив се и неговите CBD Gummy Bears. Можете да купите Vitality или Dream CBD гуми за џвакање за да ви помогнат да управувате со болката. Дневните гуми за џвакање имаат CBD и CBN, што ви овозможува да имате корист од овие два канабиноиди. Тие се концентрирани 1000 mg (750 mg CBD; 300 mg CBN) и може да се пофали со моќ од 1o mg CBN/23 mg CBD. Во меѓувреме, гуми за џвакање Vitality CBD се формулирани со чист КБР нафта и имаат цинк и витамини Б12 и Д3 за дополнителни придобивки. Компанијата CBD лансирана во 2015 година е еден од клучните играчи во индустријата за CBD и користи квалитетен коноп од САД од Кентаки, Колорадо и Орегон за да ги направи своите гуми за џвакање CBD без глутен. Освен тоа, сите производи во инвентарот на брендот се тестирани од 3rd забави, а резултатите од лабораторијата се објавени на интернет за лесно гледање.

КУПЕТЕ VIDA OPTIMA DREAM/ VITALITY CBD GUMMIES ОД СТРАНАТА НА VIDA OPTIMA (СО 20% ПОПУСТ)

Што е ЦБД?

CBD е основно соединение во CBD гуми за џвакање; без него, гумите никогаш не би биле здрави. Следствено, мора да знаете што е CBD и да го цените. Што е CBD и што го прави соединението од интерес? Големите индустрии кои се занимаваат со масло за коса, маслото за лице, балсамите и лепенките брзо ја прифаќаат CBD и ја прават клучна состојка во овие производи. Во меѓувреме, CBD станува популарен и во прехранбената индустрија, каде што се карактеризира со сè, од гуми за џвакање до печена храна. Зошто на луѓето им се допаѓа CBD толку многу? Според Маскал и сор. (2019) И Бауер и сор. (2020), CBD е непсихоактивен канабиноид кој е идентификуван за да резултира со очекуваните ефекти без да ве натера да ве натера да се чувствувате високо. Се разбира, THC е најпопуларниот канабиноид, но како Шлиенц и сор. (2018) напоменав, тој е психоактивен и нема да ве израдува, па затоа не е сечија шолја чај.

Вовед во CBD Gummy Bears

Според Ват и Карл (2017), CBD е терапевтски и многу фанови сакаат да ја искористат оваа терапија. За жал, човечките клетки не можат да земат CBD како соединение, па затоа мора да се измислат со други соединенија за да се направат возила за CBD или методи за испорака што клетките можат да ги прифатат. ЦБД гуми се пример за CBD возило и еден од клучните начини на кои луѓето се одлучуваат да имаат корист од CBD. Едноставно кажано, CBD гуми за џвакање се слатки бонбони со CBD инфузија. Тие се лепливи и соодветно се нарекуваат гумички. Можете да уживате во нив во повеќе опции, бидејќи имаат многу бои, вкусови, јаки страни, форми и големини, поради што на многумина им се допаѓаат. Повеќето CBD компании нудат CBD гуми за џвакање како еден од нивните клучни методи за испорака, откривајќи колку се распространети гуми за џвакање и колку е лесно да се најдат.     

CBD Gummies и депресија

Овој блог ги разгледува непцата со CBD и депресијата, и како и многу други, веројатно сакате да знаете дали гуми за џвакање со CBD можат да ја третираат или излечат депресијата. Досега, ФДА не препорачува Гуми со внесување на CBD за лекување на депресија и ментални проблеми бидејќи нема доволно научни студии за да докажат дека канабиноидот има некаква врска со депресијата. Сепак, раните студии ја гледаат светлината во CBD што ви помага да управувате со депресија и ментални епизоди, а многу обожаватели на CBD веруваат во истото. На пример, според Силоте и сор. (2020), CBD е подобар од конвенционалните антидепресиви, иако официјално не е антидепресив. Други студии, вклучувајќи Шенон и сор. (2019), објави дека CBD може да ја намали анксиозноста, што сугерира дека исто така би било одлично за депресија. Како што нагласува овој блог, CBD Infused Gummies за депресија е личен избор што го правите откако ќе ги измерите добрите и лошите страни на гуми за џвакање.

CBD формулации во CBD Gummies

CBD gummies звучат како добра идеја додека не стигнете до веб-страница за CBD или продавница за CBD за да ги купите и не сфатите колку опции имате и од кои мора да изберете. Една од многуте работи што мора да ги знаете кога размислувате да купите CBD гуми за џвакање се видовите или формулациите на CBD. Еве три типа на CBD што можете да ги најдете во CBD гуми за џвакање;

 1. CBD со целосен спектар; е еден од широко бараните типови на CBD. Има CBD, THC, терпени и дополнителни соединенија на канабис. Според ВанДолах и сор. (2019), многуте соединенија резултираат со целосен ефект на придружба, основната причина што многумина ја сакаат CBD со целосен спектар.
 2. Изолирајте CBD; е уште еден екстремен CBD, кој го содржи канабиноидот во неговата најчиста форма. Тој е 99.99% чист CBD без THC, терпени или дополнителни канабиноиди и е одличен за новодојденците на CBD кои се обидуваат да воспостават режим на CBD.
 3. CBD со широк спектар; е повеќе како CBD со целосен спектар. Има исто толку соединенија како CBD со целосен спектар, што ви овозможува да уживате во целосниот ефект на придружба што произлегува од синергијата на многуте соединенија. Сепак, нема THC.

Не постои подобра форма на CBD од другата, а вашиот избор на формулација CBD треба да зависи од тоа што сакате од CBD. На пример, можете да одите на CBD со целосен или широк спектар ако сакате да уживате во дополнителни соединенија покрај CBD. Сепак, почетниците на CBD или луѓето кои со нетрпение очекуваат да направат тестови за дрога лесно ќе одат на CBD изолациони гуми за џвакање.

Како да земете CBD Gummies

Трошењето на готовината на CBD гуми е едно, а да знаете како најдобро да ги користите и да извлечете максимум од нив е друго. Така, мора да знаете како да користите CBD Infused Gummies за нивните придобивки поврзани со депресија. CBD гуми за џвакање се како другите гуми за џвакање, и ако претходно сте земале гуми за џвакање, тогаш нема за што да се грижите. CBD Infused Gummies се јастиви, па мора да ги внесете. Откако ќе ја одредите вистинската моќ на CBD за вас и колку гуми за џвакање треба да земете. Ставете ги CBD Oil Gummies во устата и изгмечете ги. Колку време им треба на гуми за џвакање и колку долго траат ефектите зависи од многу работи; некои го допираат квалитетот на непцата, а други зависат од вашите вродени својства на телото.

CBD Oil Gummies - Како да го најдете најдоброто

Бидејќи побарувачката за CBD се зголемува секојдневно, се отвораат повеќе брендови за CBD и речиси секој се занимава со CBD gummies. Со многу компании кои нудат CBD гуми за џвакање, изборот на најдоброто може да биде предизвик. Според д-р Гејгајт, познавањето на факторите на кои треба да се фокусирате додека купувате гуми за џвакање ги зголемува вашите шанси за слетување на квалитетни CBD Oil Gummies. Еве ги клучните фактори на кои мора да обрнете внимание додека ги избирате вашите CBD гуми;

 1. Репутација; прочитајте за CBD гуми за џвакање што сакате да ги купите и погрижете се брендот да има добра репутација на пазарот. Веб-страницата на брендот, Reddit и форумите за CBD се сигурни извори кои ќе ви помогнат да дознаете повеќе за брендот пред да ги купите неговите гуми.
 2. 3rd партиско тестирање; сите марки CBD чии гуми се препорачани во овој напис спроведуваат 3rd партиско тестирање за нивните производи. Со огромниот недостаток на регулација во просторот за CBD, единствениот најсигурен начин да го кажете квалитетот на вашите CBD Oil Gummies е со барање 3rd партиски тестови.
 3. Чистота на загадувачи; гумичките CBD што сакате да ги купите мора да бидат без растворувачи, тешки метали, органска материја и други стандардни загадувачи.
 4. Точност; користете го 3rd резултатите од партиските тестови за да се докаже дека гумичките имаат онолку CBD колку што тврдат на етикетите.
 5. Квалитет; инвестирајте во квалитет и не се задоволувајте со бренд само затоа што нуди евтино гуми за џвакање CBD.
 6. содржина на THC; според Законот за фарми од 2018 година, конопот и неговите деривати мора да имаат помалку од 0.3% THC за да бидат федерално легални.
 7. Извор на CBD; CBD Oil Gummies што ги купувате мора да бидат набавени од коноп за да бидат легални во согласност со нацрт-законот за фарми од 2018 година.
 8. Квалитет на коноп; набавката на CBD од коноп не е доволно; компанијата CBD мора да се погрижи гумичките да потекнуваат од висококвалитетен коноп.

Дали се зголемувате од CBD Gummies?

Луѓето се загрижени за слатките со CBD, вклучително и за тоа дали тие ќе ве натераат да бидете високи. Додека размислувате да се приклучите на светот на CBD, може да го поставите ова прашање, но ветеринарите за CBD ќе ви кажат дека гуми за џвакање CBD нема да ве натераат да се зголемите. Кикман и Точек (2020) објави дека CBD е непсихоактивна и не ве прави високи. Спротивно на тоа, Шлиенц и сор. (2018) забележа дека THC е психоактивен и одговорен за високиот ефект што го чувствувате кога пушите трева. Додека гуми за џвакање CBD со помала веројатност ќе ве направат високи, нивниот процент на THC е клучен во она што го чувствувате кога ги земате. Колку повеќе THC, толку се поголеми шансите да се чувствувате малку мекост. Сепак, ова не смее да се меша со високиот ефект на пушењето трева. Истото важи и за тестовите за дрога; процентот на THC е критичен и одредува дали ќе се чувствувате високо или не. Колку повеќе THC во непцата и колку повеќе гуми за џвакање земате, толку се поголеми шансите тие да се појават на тестовите за дрога. За среќа, повеќето слатки CBD имаат малку THC, но колку е тоа малку?

Заклучок

Канабидиол, или CBD, е еден од канабиноидите или активните хемиски соединенија во канабисот. Студиите за CBD се зголемуваат и откриваат дека канабиноидот може да биде терапевтски и може да помогне при стрес, анксиозност и депресија. Така, луѓето земаат CBD производи како гуми за џвакање за да се справат со депресијата. Оваа статија ви помага да го знаете врвот Слатки CBD можеби ќе сакате да размислите за депресија. Ги испитува факторите што треба да се земат предвид при купување на најдобрите гуми за џвакање и исто така ги објаснува.

Референци

Бауер, БА (2020). Кои се придобивките од CBD - и дали е безбедно да се користи? Во клиниката Мајо.

Елмс, Л., Шенон, С., Хјуз, С. и Луис, Н. (2019). Канабидиол во третманот на посттрауматско стресно нарушување: серија на случаи. Весник за алтернативна и комплементарна медицина (Њу Јорк, Њујорк), 25 (4), 392-397.

Kicman, A., & Toczek, M. (2020). Ефектите на канабидиолот, нетоксичко соединение на канабисот, врз кардиоваскуларниот систем во здравјето и болестите. Меѓународно списание за молекуларни науки, 21 (18), 6740.

Маскал, М., Хафези, Н., Ванг, Д., Ху, Ј., Сера, Г., Далас, МЛ и Спенсер, ЈП (2019). Синтетички, не-токсички 8, 9-дихидроканабидиол за ублажување на напади. Научни извештаи, 9 (1), 1-6.

Schlienz, NJ, Lee, DC, Stitzer, ML, & Vandrey, R. (2018). Ефектот на одржување на високи дози на дронабинол (орален THC) врз само-администрирање на канабис. Зависност од дрога и алкохол, 187, 254-260.

Силоте, GP, Sartim, A., Sales, A., Eskelund, A., Guimarães, FS, Wegener, G., & Joca, S. (2019). Појавени докази за антидепресивниот ефект на канабидиолот и основните молекуларни механизми. Весник за хемиска невроанатомија, 98, 104-116.

VanDolah, HJ, Bauer, BA, & Mauck, KF (2019, септември). Водич на лекари за масла од канабидиол и коноп. Зборник на клиниката Мајо (том 94, бр. 9, стр. 1840-1851). Елзевиер.

Ват, Г., и Карл, Т. (2017). Ин виво докази за терапевтски својства на канабидиол (CBD) за Алцхајмерова болест. Граници во фармакологијата, 8, 20.

Иева Кубилјуте е психолог и советник за секс и врски и хонорарен писател. Таа е и консултант на неколку брендови за здравје и здравје. Додека Иева е специјализирана за покривање на теми за велнес, кои се движат од фитнес и исхрана, до ментална благосостојба, секс и врски и здравствени состојби, таа пишуваше за разновидни теми за животниот стил, вклучувајќи убавина и патување. Најдобрите моменти во кариерата вклучуваат: луксузен спа-прескокнување во Шпанија и приклучување кон теретана во Лондон од 18 илјади фунти годишно. Некој мора да го направи тоа! Кога не пишува на своето биро - или интервјуира експерти и студии на случај, Иева завршува со јога, добар филм и одлична нега на кожата (се разбира, малку е што таа не знае за буџетската убавина). Работи кои ѝ носат бескрајна радост: дигитални детоксикации, лате од овесно млеко и долги прошетки (а понекогаш и џогирање).

Најново од CBD