Најдобрите производи за убавина CBD за 2022 година Прегледани од д-р Лаура Гејгаит

Најдобрите производи за убавина CBD за 2022 година Прегледани од д-р Лаура Гејгаит

Производите со CBD, како што се CBD гуми за џвакање и CBD vapes, стануваат сè попопуларни, но дали знаевте дека можете да купите и CBD производи за убавина? CBD може да се додаде на речиси сите производи за убавина, вклучувајќи масла, креми, серуми за лице, шампони, балсами и производи за капење.

Ако сакате да ја зачините вашата рутина за грижа за себе со додавање на CBD, тогаш не гледајте понатаму. д-р Лаура Гејгаит ќе помине низ нејзините омилени, испробани и проверени, CBD производи за убавина за вас. Дали сте подготвени да ја надополните CBD вашата грижа за себе?

JustCBD CBD бомба за капење

овие Бомби за капење CBD од JustCBD направи совршен додаток на вашата рутина за бањање за да ви помогне да се чувствувате опуштено и подмладено.

Бомбата за капење е направена од мешавина од соли Епсом кои се познати по олеснување на мускулната тензија и напрегање и вештерка за која се вели дека е одлична за воспаленија. Се разбира, содржи и CBD. Има 150 грама чист CBD изолат.

Ја користев мојата бомба за капење по особено напорниот ден на работа и ми се допадна! Совршено се раствори во мојата купка и испушташе прекрасен мирис на лаванда што ме натера да се чувствувам навистина опуштено и смирено. Бомбите за капење CBD можете да ги купите во 5 различни мириси: роза, лаванда, еукалиптус, цитрус и слатка цреша. Се одлучив за лаванда бидејќи е познато дека лавандата помага во релаксација. Бомбата за капење CBD е совршен начин за мешање на CBD и ароматерапијата.

КУПУВАЈ/ПУПУВАЈ/КУПЕТЕ БОМБА ЗА БАЊА CBD ONLINE ВО САМО CBD SORE (40% ПОПУСТ)

Балзам за усни од 100 мг екстракт од коноп

Ако страдате од суви и испукани усни, тогаш балсамот за усни CBD може да биде одговорот. Овој мелем за усни извлечен од коноп од Pure Hemp Botanicals ги смирува, лекува и навлажнува вашите усни оставајќи ги свилено мазни и меки. Направено со 100mg чист екстракт од коноп CBD, како и масло од семе од коноп, путер од авокадо и восок од канделила. Оваа моќна комбинација на билки и масла ги остава вашите усни хидрирани, а истовремено ги штити од пукнатини и сувост.

Мелемот за усни доаѓа во различни вкусови, вклучувајќи: бобинки, пеперминт и природен. Го избирам вкусот на пеперминт бидејќи ми се допаѓа благото пецкање што нането го носи на вашата кожа. Ми се допадна тоа што можете да го понесете овој балсам за усни без разлика дали одите за да можете лесно да го користите во текот на денот.

Формулата што се користи во овој мелем за усни е растителна, веганска формула која е специјално дизајнирана да ги таргетира сувите и чувствителни усни. Ми се допадна фактот што балсамот за усни оди чисто на вашите усни за да не знаете дека го носите. Често го користев преку мојот кармин во текот на денот.

КУПЕТЕ/КУПУВАЈТЕ/КУПЕТЕ МЕСЛАМ ЗА УСНИ ОД ЕКСТРАКТ ОД Коноп онлајн ВО ПРОДАВНИЦАТА OLIO LUSSO CBD (50% ПОПУСТ)

Кралски серум за лице CBD

Овој чист CBD кралски серум за лице од Pure Science Lab е направен со помош на напредна есенцијална формула за да и обезбеди на вашата кожа хранливите материи што и се потребни за помагање на производството на колаген. Серумот CBD е дизајниран да ја омекне вашата фина линија, брчки и старечки дамки.

Серумот е без парабен и мирис, што значи дека е нежно на кожата, особено на оние нежни области околу очите. Сфатив дека овој серум ја направи мојата кожа да изгледа посветла и порамномерна. Го користев под очите за да ги намалам ќесињата на очите, предизвикани од премногу доцни ноќи и за намалување на отокот наутро. Особено ми се допадна овој CBD серум бидејќи не беше мрсен на мојата кожа и многу брзо се апсорбира.

Конопот што се користи во овој производ за убавина CBD е од фарма за органски коноп лоцирана во САД. За да го користите серумот, едноставно го нанесувате на местата на вашата кожа на кои им е најпотребно и нежно втријте.

КУПЕТЕ/КУПУВАЈТЕ/КУПЕТЕ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ CBD ROYAL ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

Недела страшни CBD бања бомба

Оваа CBD-бомба за капење во облик на мечка од Sunday Scaries содржи 100mg CBD по бомба. CBD се меша со специјална мешавина на есенцијални масла. Бомбата е формулирана за да помогне во релаксација и да го направи вашето искуство во бањата попријатно.

Открив дека оваа бомба за капење е помала во споредба со другите CBD бомби за капење што ги користев, но сепак ја заврши работата убаво. Можете да го добиете само во еден мирис, но мирисаше многу убаво. Тоа беше мешавина од лаванда, портокал и лимон. Ми се допадна и светлата боја. На нивната веб-страница можете да не само 1, 2 или 3 од бомбите. Избрав еден само за да го пробам.

За да го користите, едноставно додадете една бомба за капење во вашата бања и оставете ја полека да се раствори во водата. Мислам дека сега не би можел да се бањам без додавање на CBD-бомба за капење.

КУПУВАЈ/ПУПУВАЈ/КУПЕТЕ БОМБА ЗА БАЊА CBD ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

Прашок за капење со газиран коноп Pinnacle

Ако барате малку необично, но релаксирачко искуство во бањање, тогаш ви треба овој коноп газиран прав за капење од Pinnacle Hemp. Направен е од богати со минерали Епсом и хималајски соли кои природно ја ексфолира и ја храни вашата кожа додека се релаксирате во бањата. Етерични масла од лаванда и еукалиптус се додаваат за да се создаде сонлива арома.

Секоја тегла прашок за капење содржи 100 mg CBD со чист спектар од водечкиот екстракт од коноп на Pinnacle Hemp. За разлика од бомбата за капење, каде што треба да ја искористите целата бомба, со овој газ за капење можете да додадете колку што сакате или малку. Што значи дека можете да го прилагодите вашето искуство на вашите потреби.

Pinnacle Hemp советува да користите ¼ шолја во вашата бања и да киснете помеѓу 20 и 30 минути за да ги почувствувате целосните ефекти. ¼ од чаша е еднаква на 50 mg CBD. Го послушав нивниот совет и го направив токму тоа. По моето капење се чувствував целосно опуштено и подготвено да си легнам. Сите нивни CBD производи се тестирани од трета страна за да обезбедат производи со одличен квалитет.

КУПЕТЕ/ПУПУВАЈТЕ/КУПЕТЕ ПРУШТ ЗА БАЊА ЗА ПИНАКЛ КОНП ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

Нутриционист, Универзитетот Корнел, MS

Верувам дека науката за исхрана е прекрасен помошник и за превентивно подобрување на здравјето и за дополнителна терапија во лекувањето. Мојата цел е да им помогнам на луѓето да го подобрат своето здравје и благосостојба без да се измачуваат себеси со непотребни ограничувања во исхраната. Јас сум поддржувач на здрав начин на живот – спортувам, возам велосипед и пливам во езерото цела година. Со мојата работа, бев прикажан во Vice, Country Living, Harrods магазинот, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health и други медиуми.

Најново од CBD