Најдобрите програми за CBD за големопродажба

/

CBD индустријата напредуваше во изминатите неколку години, доживувајќи невиден успех. Побарувачката вртоглаво расте, поради што се повеќе и повеќе производи стануваат достапни. Брендовите ги прошируваат своите производни линии надвор од CBD масла, гуми за џвакање и капсули и сега нудат сè од CBD бомби за капење и сапуни до лосиони за тело и серуми за лице. Значи, не е изненадување што продажбата на CBD е подготвена да достигне неверојатни 16 милијарди долари до 2025 година. 

Ако размислувате да додадете CBD производи во вашиот инвентар, програмите за големопродажба на CBD се она што ви треба. Овие програми нудат можност да се купат CBD производи по ниски цени и да се добие значителен профит кога се препродаваат. Има многу компании од кои можете да изберете, па затоа ги заокруживме 13-те најдобри што треба да ги земете во предвид. Но, прво, ајде да дознаеме повеќе за тоа како навистина функционираат програмите за големопродажба на CBD. 

Како функционира CBD на големо?

Купување на CBD производи на големо значи купување на голем број CBD производи по пониски цени. Општо земено, попустите на големо се движат од 20% до 50%. Значи, наместо да плаќате 50 долари за шише од 30 ml Тинктура на ЦБД, може да платите 4,500 долари за пакет од 150 тинктури CBD, што е еднакво на 30 долари по шише. Потоа, се разбира, сè уште можете да ја наплаќате оригиналната цена, така што во суштина ќе заработувате 20 долари по продадено шише. 

Зошто да користите CBD на големо?

Купувањето на CBD на големо ви овозможува да купувате големи количини производи по намалени цени. Во исто време, CBD на големо е најдобриот начин да се осигурате дека ќе остварите профит. Дополнително, можете да ги намалите трошоците и да им понудите подобри цени на вашите клиенти, што ќе ја зголеми вашата база на клиенти и на крајот ќе ви даде конкурентна предност. Друга придобивка од CBD на големо е намалената цена за испорака. Кога купувате на големо, ги намалувате финансиските и еколошките (јаглероден отпечаток, материјали за пакување итн.) за превозот.

Купувањето CBD производи на големо е популарно меѓу производителите и дистрибутерите на производи, потрошувачите кои консумираат големи количини на CBD и сакаат да складираат, производителите кои експериментираат со мешавини, производителите на додатоци за домашни миленици, производителите на додатоци и многу повеќе. 

Најдобрите програми за CBD на големо за приклучување

Ако размислувате за CBD на големо, од суштинско значење е да најдете висококвалитетни производители кои нудат широк спектар на производи како CBD капсули, масла, гуми за џвакање, вапс, бомби за капење и нега на кожата. Колку е поширок изборот, толку се поголеми шансите за профит. Уште повеќе, од најголема важност е да се избере реномирана компанија која нуди квалитетни CBD производи, е транспарентна за своите деловни практики и нуди резултати од лабораториски тестови од трета страна. 

Ја завршивме напорната работа за вас и дополнително, ви ги претставуваме најдобрите CBD програми на големо за 2021 година. 

Екстракт лаборатории

Компанија CBD во сопственост на ветерани, Екстракт лаборатории, сега е операција со 50 лица со две лаборатории, оддел за испорака и канцеларии за сметки на големо. Брендот постојано се проширува и иновира со цел да ги доближи премиум производите до сите. Тајната на успехот на Extract Labs е во иновативните методи на екстракција кои овозможуваат изолација на малите канабиноиди. 

Придобивките од приклучувањето кон Extract Labs програма за CBD на големо се огромни. Пред сè, ќе добиете пристап до наградуваниот CBD по ниски цени. Дополнително, ќе бидете поставени со агент за продажба кој ќе ви помогне на секој чекор од патот. Друга голема предност на оваа програма за големопродажба на CBD е посветената веб-страница што секој продавач ја добива за нарачка. Плус, ќе можете да додавате приспособени услуги според вашите потреби. Уште повеќе, Extract Labs нуди сопствени формулации и бело означување штом ќе почувствувате потреба да се проширите подалеку од линијата на производи на компанијата. 

JustCBD 

JustCBD е основана во 2017 година и денес е еден од врвните CBD брендови таму. Компанијата е основана врз основа дека „Канабидиолот е тајното чудо на мајката природа.“ Користената CBD е добиена од коноп одгледан во САД. Палетата на производи на JustCBD вклучува вкусни гуми за џвакање, моќни масла и смирувачки теми. Покрај тоа, брендот нуди премиум вапси, сапуни, бомби за капење, капсули и производи за домашни миленици. 

Уште повеќе, брендот е посветен на целосна транспарентност - секогаш обезбедува точна листа на состојки вклучени во производите. Дополнително, нуди независни резултати од лабораториски тестови, за да можете да бидете сигурни дека секој производ се придржува до строгите стандарди за квалитет. JustCBD има одлична програма за големопродажба. За да се придружите, едноставно контактирајте со компанијата и почнете да заработувате пари нудејќи им на вашите клиенти премиум производи CBD по неверојатни цени. 

JustCBD
JustCBD

PureKana

PureKana е премиум бренд CBD кој нуди широк спектар на производи по пристапни цени. Палетата на производи вклучува CBD масла, гуми за џвакање, топични производи, капсули, бомби за капење и многу повеќе. Производите се вегански, не-ГМО и органски. Компанијата користи сопственички формули за производство и спроведува лабораториско тестирање од трети страни за да обезбеди врвен квалитет. Покрај тоа, можете да најдете широк спектар на природни вкусови за да го диверзифицирате внесот на CBD. 

PureKana нуди програма за големопродажба наменета за оние кои започнуваат сопствен малопродажен простор и оние кои сакаат да складираат висококвалитетни CBD производи. Процесот за влез во програмата за големопродажба на PureKana е многу едноставен. Треба само да го пополните формулар за регистрација со некои основни информации и потоа почекајте да ве контактираат. Откако ќе се одобри, ќе добиете единствен код за купон за дистрибутер што ќе го примените при наплатата за да ја добиете најдобрата можна зделка. 

PureKana
PureKana

Алпиноли

Алпиноли е швајцарски CBD бренд со меѓународно присуство чие „ѓunctional производи ги исполнуваат начин на живот.Компанијата е основана за да им помогне на луѓето да ги подобрат своите животи користејќи органски CBD производи. Производите се 100% швајцарски направени со сертифициран органски коноп. Покрај тоа, Alpinols се издвојува по својата извонредна услуга за клиенти.

Со приклучување кон Програма за големопродажба на Alpinols, ќе добиете пристап до иновативни CBD производи по пристапни цени, но исто така ќе добиете пакет услуги за да обезбедите успешна продажба на производите на Alpinols. Компанијата нуди целосна поддршка преку обука и документи за продажба и дистрибуција. Дополнително, ќе добиете маркетинг материјали за да можете да ги промовирате производите на најдобар начин. Понатаму, Alpinols нуди мали минимални количини на нарачки и атрактивни почетни пакети за да се минимизираат сите ризици. 

Фармер и хемичар

Фармер и хемичар е CBD бренд основан од научници и фармацевти. Опфаќа широк спектар на производи, вклучувајќи CBD масла, гуми за џвакање, мелеми и многу повеќе. Оваа домашна компанија со седиште во Јута користи одржливи практики на одгледување и екстракција. Сите производи се лабораториски тестирани и регистрирани во Одделот за земјоделство.

на програма за големопродажба на Farmer & Chemist е еден од најдобрите таму. Со тоа што ќе стане препродавач, тимот ќе даде се од себе за да обезбеди знаење за производот. Плус, ќе имате пристап до персоналот на фармацевтите доколку имате какви било прашања. Постојат повеќе опции за прикажување како крајно капаче, точка на купување или полици во продавницата. Покрај тоа, Farmer & Chemist обезбедува слики на производи и копии за онлајн продавници. Цените на големо се одлични, а исто така добивате бесплатни мислења за товари со минимум за нарачки и квартални стимулации врз основа на перформансите. 

Фармер и хемичар
Фармер и хемичар

Здрави корени коноп

Здрави корени коноп е воспоставена CBD компанија изградена врз основа на доверба и транспарентност. Пред се, компанијата ја нагласува важноста на добрите деловни практики. Овој бизнис во сопственост на жена е сертифициран преку Националниот совет на Женски деловни претпријатија (WBENC) и има мисија да ги обезбеди најдобрите CBD производи на пазарот. 

Сите производи се произведуваат внатре во објектот на компанијата одобрен од FDA. Дополнително, здравиот Roots Hemp користи сопствена формула која обезбедува влијателни придобивки. Можете да учествувате во приказната за здрави корени коноп со приклучување на CBD програма за големопродажба. Можете да го направите тоа со пополнување на формуларот. Програмата е дизајнирана да ви овозможи да ги продавате производите на Healthy Roots Hemp директно на вашите клиенти. Како што рече, компанијата не одобрува продажба на производи на Амазон. 

Здрави корени коноп
Здрави корени коноп

Nu-x

Nu-x е уште едно големо име во индустријата за CBD и за производителите и за потрошувачите. Како и сите други компании за големопродажба на CBD наведени овде, Nu-x исто така ветува производи со висок квалитет по конкурентни цени. Дополнително, брендот нуди производи со најсовремена уметност, поставувајќи ја високата лента за чистота и конзистентност. 

За да се приклучите на програмата, треба пополнете го образецот и обелоденете дали сакате да бидете продавач на големо или дистрибутер. Откако ќе станете дел од програмата, ќе имате пристап до најдобрата цена од фантастичната палета на производи на Nu-x, вклучувајќи CBD тинктури, гуми за џвакање, капсули, вапс, шут и многу повеќе. 

Nu-x
Nu-x

Канафил

Канафил е уште една позната компанија CBD. И покрај тоа што опсегот на производи е ограничен во споредба со некои други брендови, CBD производите на Cannafyl со целосен спектар за луѓе и домашни миленици содржат чисти состојки. Покрај тоа, тие се произведени за да се придржуваат до највисоките стандарди. 

Со приклучување кон Програма за големопродажба на Cannafyl, ќе добиете пристап до производната линија на компанијата. Со поддршка на домашниот продажен тим, можете да донесете дополнителен приход и истовремено да обезбедите врвно искуство за вашите клиенти. Дополнително, компанијата обезбедува обука, прикажување на производи и набавки за малопродажба од точка-на-точка за да ви олесни сè. 

Канафил
Канафил

Ојаи енергетика

Користејќи технологија растворлива во вода, Ојаи енергетика обезбедува најмногу биодостапни и брзо дејствувачки CBD производи. Сите состојки се органски, а компанијата се занимава со регенеративни земјоделски практики кои имаат корист и за планетата и за луѓето. 

Ако барате да се придружите на профитабилна Програма за големопродажба на CBD, Ojai Energetics е компанија на која треба да размислите. Ќе добиете шанса да им понудите на вашите клиенти производи од светска класа. Плус, целата палета на производи се тестира во лаборатории на трети лица, обезбедувајќи врвно ниво на безбедност и транспарентност. 

Ојаи енергетика

Полудневен CBD

Основана од Кам Норвуд и Дејв ДиКосола, Половина ден има за цел да биде здрав одговор на заедничките здравствени состојби. Брендот напредува во испораката на најквалитетни и доверливи CBD производи добиени од земјоделци со седиште во САД. Производите користат целосно природни состојки и се подложени на ригорозно тестирање во третата лабораторија за максимална транспарентност. 

Ако се придружите на Полудневна придружна програма за CBD, ќе можете да искусите сè од прва рака без посредник. Ова обезбедува крајно задоволство, но и позначаен профит. Покрај тоа, можете да го добиете и врвот Half Day ЦБД гуми, масла, топични производи и соеви на цветови по непобедливи цени. 

CBD масло со целосен спектар
Полудневен CBD

Тилманс Транквилс

Тилманс Транквилс нуди иновативни производи кои обезбедуваат најдобра апсорпција. Ѕвездени производи се CBD кованиците кои одржуваат целосно природен профил на состојки. Останатите производи се исто така природни, вегански и без глутен. Сè е произведено во куќата во објект регистриран од FDA. 

Во моментов, Tillmans Tranquils се продаваат во повеќе од 1,500 продавници, а вие можете да бидете дел од мрежата на брендот. CBD на Tillmans Tranquils програма за големопродажба вклучува препознатливо брендирање и врвна трговија. Процесот на приклучување кон програмата е лесен и сличен на оние на другите CBD компании - треба да го пополните формуларот на посветената страница на веб-страницата на Tillmans Tranquils и да почекате додека не добиете одобрение за да започнете со нарачки. 

Реализација на пијалоци од коноп

Realize Hemp Drinks е иновативен CBD бренд добро познат по својата мешавина од пијалоци од малини. Содржи законска граница од 0.03% THC. Брендот нуди и микс-ин, кој е природен засладувач без THC. Како дистрибутер, ќе можете да понудите чисти и моќни производи кои го прават секој ден сладок. 

За да се приклучите на програмата за вградување на големо, треба да го пополните формуларот и потоа да чекате да ве контактираат за да започнете со правење нарачки. После тоа, ќе добиете одлични цени при купување на големо.

Реализација на пијалоци од коноп

Иновирајте

Иновирајте е врвно оценет CBD Ped бренд основан во 2005 година. Компанијата се фокусира на обезбедување на врвна услуга за клиентите и ги обезбедува сите потребни информации за да можете да го најдете најдобриот производ за вашиот крзнен пријател. Ако сакате да ги додадете иновативните производи на Innovet на вашиот инвентар, земете го предвид оној на компанијата програма за големопродажба

Ќе добиете значителен попуст со купување на големо, што значи позначителен профит при препродажба на артиклите. Тоа, рече, вкупната нарачка треба да биде 100 долари или повеќе. Дополнително, Innovet не дозволува производите да се продаваат по големопродажни цени преку Интернет или на платформи како Alibaba, Amazon, Rakuten и eBay. 

Иновирајте

кредити

Би сакале да им се заблагодариме на долунаведените соработници кои ни помогнаа да ја напишеме оваа статија:

Репродукција на антички хардвер

Најново од Business News