КБР нафта

Најдобрите тинктури од CBD масло што треба да се пробаат во 2022 година

CBD е вториот најчест канабиноид пронајден во марихуаната. За разлика од THC, CBD нема психоактивни ефекти. Сепак, во изминатите неколку години, употребата на CBD за здравствени цели се зголеми, а се верува дека CBD има широк спектар на позитивни ефекти и врз менталното и физичкото здравје. Откријте го најдоброто КБР нафта тинктурите што треба да ги пробате сега заедно со информации за тоа како да дозирате и земате масла CBD.

 Потенцијални придобивки од CBD маслото

Иако многу од потенцијалните придобивки од CBD се анегдотски и сè уште немаат цврсти студии, неспорно е дека терапевтскиот потенцијал е голем. Подолу, ги разгледуваме врвните можни придобивки од CBD. 

Ублажување на симптомите на анксиозност и депресија

CBD најчесто се користи за помош на третмани за анксиозност и депресија. Некои студии сугерираат дека канабиноидот влијае на одговорот на мозокот на серотонин, невротрансмитер кој игра суштинска улога во расположението.  

Ослободување од воспаление

Канабиноидите се поврзуваат со ендоканабиноидите и систематски го намалуваат воспалението. Имајќи предвид дека воспалението е вклучено во многу состојби и болести, безбедно е да се каже дека терапевтскиот потенцијал на CBD е огромен, почнувајќи од олеснување на болката до третман на кожни состојби.  

Здравјето на срцето 

CBD е ветувачки како природен третман за одржување на крвниот притисок под контрола. Покрај тоа, антиоксидантните својства на CBD можат да помогнат во намалувањето на срцевото воспаление и да се спречи оксидативниот стрес. Генерално, се смета дека CBD го поддржува здравјето на срцето. 

Управување со зависности

Луѓето кои се борат со наклонетоста кон дрогата можат да имаат корист од CBD за да управуваат со нивните симптоми на повлекување. Покрај тоа, CBD се смета за ефикасна во минимизирање на однесувањето на барање дрога кај корисниците на психостимулантни лекови и опиоиди и никотин. 

Како да земете CBD масло

Количината на CBD што треба да ја земете зависи од неколку фактори како што се вашата телесна тежина, состојбата што сакате да ја третирате и хемијата на вашето тело. Сепак, како општо правило, треба да започнете со мали димензии. Ова значи земање не повеќе од 40 mg на ден, освен ако лекарот не препорача поинаку. По една недела, можете да ја зголемите дозата за 5 mg и да продолжите да ја зголемувате додека не почувствувате дека е ефикасно за лекување на вашите симптоми. Неопходно е да ја следите количината на CBD што ја земате за да не земате премногу CBD. 

Каков вид на CBD масло да се избере?

Постојат повеќе видови на CBD масла на пазарот. Некои содржат само CBD, а други вклучуваат и други состојки. При изборот на CBD масло, важно е да размислите дали сакате:

  • Изолирајте CBD масло што содржи само CBD.
  • CBD масло со широк спектар, кое содржи други канабиноиди.
  • CBD масло со целосен спектар што содржи CBD, други канабиноиди и помалку од 3% THC.

Најдобрите CBD масла за 2022 година

Од 2018 година, CBD е легален во САД, што го зголеми производството на CBD производи. Во денешно време, можете да најдете широк спектар на производи со CBD, вклучувајќи масла, топични производи, капсули и јадења. Ова ви овозможува да го прилагодите вашиот метод за употреба на CBD според вашите специфични потреби. Несомнено, најпопуларната форма е CBD маслото, поради што ги споделуваме најдобрите производи што моментално можете да ги најдете на пазарот. 

101 CBD 

101 CBD е семејна CBD компанија посветена на обезбедување производи од суров коноп. Тие користат „Процес на ладно екстракција што чека на патент, кој го одржува растението како што беше наменето високо со CBDA и CBGA.“ На прашањето што ги прави нивните производи уникатни, Џастин од 101 CBD рече:сурово, цело растение, ладно екстракција исто како свежо исцедениот сок од портокал кој им овозможува на нашите тела да ги апсорбираат сите преку 500 делови од ова чудо растение".

Зголемете го CBD маслото

Вкус - Пеперминт, Тропски Блис, Цитрус, Папучар од капина, сланина, природен, природен слатко 

сила - 400 mg - 3,200 mg

Цена - 47 долари - 197 долари

Резултати од независна лабораторија - Да

Веган — Да

Маслото Boost CBD е збогатено со органски американски женшен Зголемете го CBD маслото дава природен енергетски поттик што ви помага да го започнете денот правилно или едноставно да се нахраните себеси за да ја завршите таа дополнителна работа. На пример, двајца наши тестери користеа Boost додека вежбаа и пријавија дека доживеале зголемување на чиста енергија што им овозможува да вежбаат малку повеќе од вообичаено. Другите двајца тестери го користеа наутро и рекоа дека се чувствувале енергично во текот на целиот ден.

JustCBD 

JustCBD е еден од CBD брендовите што можете да ги најдете. Компанијата е основана во 2017 година и оттогаш се искачи низ рангот. Тој е добро познат меѓу потрошувачите на CBD и е познат по тоа што обезбедува производи со врвен квалитет на CBD произведени од коноп собран во САД. JustCBD е транспарентен во однос на состојките вклучени во секој производ, како и во процесот на производство. Компанијата обезбедува и лабораториски тестови за секој производ за да можете да бидете сигурни дека сè што консумирате или користите се придржува до највисоките стандарди за квалитет. 

JustCBD тинктура од кокосово CBD масло

Вкус - Кокос

сила - 50 mg-1,500 mg

Цена - од 9.99 долари

Резултати од независна лабораторија - Достапно на веб-страницата

Веган — Не

на тинктура од кокосово CBD масло содржи кокос како MCT кој обезбедува побрза апсорпција. Ова значи дека ќе ги почувствувате резултатите побрзо, обезбедувајќи го врвното искуство со CBD. Плус, тропскиот вкус на кокос го маскира вкусот на конопот и е одличен кога се зема сублингвално или се додава во која било храна или пијалок. Сфатив дека тинктурата делува одлично за мене кога се додава во моето утринско смути бидејќи ми помогна да се подготвам за напорниот ден пред нас. Спротивно на тоа, можете да го консумирате навечер за да се опуштите и да се опуштите пред спиење. 

FOCL 

FOCL е основана од Кен Лосон, татко на четири деца, сопруг и претприемач. Идејата може да биде откако ќе доживее доследна исцрпеност во неговите 20-ти поради прекумерна работа. По бескрајните посети на лекарите, на Кен му бил дијагностициран синдром на хроничен замор. 

Принуден да направи некои промени во животниот стил, Кен го откри неискористениот потенцијал на CBD. Но, во исто време, тој сфатил дека недостатокот на регулативи и изобилството на неквалитетни состојки може да го направат патувањето кошмар. Така, си зеде за право да направи „Висококвалитетни велнес производи направени со најдобри состојки и целосно транспарентни производствени процеси“.

Капки FOCL Premium CBD 

Вкус - нане

Јачина - 300 mg до 2,000 mg

Цена - од 29 долари

Резултати од независна лабораторија - Достапни на веб-страница

Веган - Не

на FOCL Premium CBD паѓа се направени со едноставни состојки измешани во формула која го смирува вашето тело и ум. Нашиот Преглед на FOCL покажаа дека покрај премиум CBD со широк спектар, капките содржат органско MCT масло и органски вкус. Капките доаѓаат во убаво проѕирно шише со лесна за употреба пипета. Има прилично златно жолта боја и мазна текстура. Неговиот вкус е прилично храбар, но има вкус како вистински. 

Коноп со целосен круг

на Коноп со целосен круг претставник сподели со нас дека компанијата е „заснован на љубов и (со)страст, нашиот етос денес останува за врската, интегритетот и одржливоста.За таа цел, тимот има за цел да го донесе најквалитетниот CBD израснат во органските упатства од Европа и Америка. Компанијата е основана во 2015 година и сега е членка на Федерацијата за коноп Ирска. Дополнително, сите производи се произведени со употреба на добри производни практики и се лабораториски тестирани од трета страна. 

CBD масло 15%

Вкус - Пеперминт, лимон, без вкус

сила - 1,500 мг

Цена — 75.00 евра

Резултати од независна лабораторија - Да

Веган — Да

Коноп со целосен круг CBD масло со целосен спектар

на CBD масло со целосен спектар од Full Circle Hemp содржи 1,500 mg CBD. Благодарение на неговата моќност од средна класа, маслото е неверојатно кога ви треба нешто дополнително. Содржи цела палета на канабиноиди и терпени како CBDa, CBD, CBG и CBDV, што ветува многу ефикасни резултати. Достапно во верзија без вкус, како и опции од нане и лимон, маслото е совршено за секого. Ја пробав природната верзија и морам да кажам дека вкусот беше многу пријатен и не многу силен. Плус, немаше никаков вкус!

Џихи

Џихи беше лансиран среде пандемијата. Тимот сметаше дека тоа е вистинското време да се збогати пазарот со зголемени производи за грижа за себе. Но, ова не беше првиот потфат на тимот во светот на канабисот. Во 2013 година, тие го започнаа Cannabase - најголемиот пазар на големо што ги поврзува производителите, култиваторите и трговците на мало. Тие го искористија ова искуство за да создадат функционална и внимателна производна линија која е без суровост, чиста и ја користи исцелителната моќ на конопот. 

Jihi Reverie Вечер Билен додаток 

Вкус - Сладок вкус на цветни/каранфилче

Јачина - 750 mg

Цена - 75 долари

Резултати од независна лабораторија - Достапни на веб-страница

Веган - Не

на Ревери Вечер хербален додаток од Jihi е врвно CBD масло формулирано да го промовира спиењето. Со широк спектар CBD, мелатонин и камилица, тинктурата ви помага да се опуштите и да го регулирате циклусот сон-будење. Дополнително, маслото е збогатено со изобилство на билки кои го поттикнуваат спиењето, како што се калифорниското семе од афион, мудрец, череп и органска стевиа. Овие состојки делуваат на релаксација на телото, ја ублажуваат мускулната тензија и ги смируваат нервите што ги имаме Преглед на производи од Џихи докажано. 

Здрави корени коноп

Здрави корени коноп е бизнис во сопственост на жена кој е сертифициран од WBENC. Изграден врз основа на транспарентност и тестирање“,сите производи на Healthy Roots Inc се произведуваат по cGMP во согласност со упатствата на FDA како што е споменато во 21 CFR дел 110, 111, 117, ова во основа се основите за добри производни практики што обезбедуваат квалитетот на нашите производи да се придржуваат до стандардите на FDA.

Капки за изолација на Arctic Chill CBD

Вкус - Нане

сила - 300 мг

Цена - $ 34

Резултати од независна лабораторија - Достапно на веб-страницата

Веган - Да

Здрави корени коноп КБД масла

Спакуван со 300 mg CBD изолат, Капки Arctic Chill CBD изолација се без THC. Вкусот на нане ќе ви даде чувство на свежина и ќе ви го расчисти умот. Еден полн капач пакува 10 mg CBD, обезбедувајќи излив на енергија. Исто така, со задоволство дознав дека овие капки можат ефикасно да ги ублажат непријатностите и благите болки што го прави овој производ одличен за деновите кога ви треба нешто дополнително за да ве опушти. 

PureKana

PureKana е американски бренд CBD со одличен и разновиден асортиман на производи. Мисијата на компанијата е да „Водете ја индустријата во носењето на пазарот со висококвалитетни производи базирани на коноп канабидиол (CBD). Производите се произведуваат со употреба на сертифициран органски коноп одгледуван во Кентаки. Тие се исто така тестирани за да се обезбеди врвен квалитет. 

Тинктура за помош за спиење

Вкус - Боровинка

сила - 1,500 мг

Цена - $ 175

Резултати од независна лабораторија - Достапно на веб-страницата

Веган — Да

Чиста Канаs Тинктура за помош за спиење е навистина уникатен производ. Специфично дизајнирана да го помага спиењето, тинктурата содржи 1,500 mg CBD, 1 mg мелатонин и CBN. Згора на тоа, ова CBD масло вклучува 35 mg од комерцијалниот екстракт од Sleep Terpene Rich Extract. Ова е уникатна мешавина од лаванда, дрво, хмељ, камилица, маточина, бор, јасмин и портокал. Тој дава најдобри резултати кога се зема пред спиење. Најдобро е, има вкус на боровинка!

Алфа зелена CBD

Алфазелена е велнес пазар кој има за цел да го поедностави искуството со CBD. Покрај CBD, можете да најдете и некои алтернативни здравствени производи. Алексеј Пиковски и Виктор Хлиупко ја основаа компанијата. Алексеј веќе бил страствен корисник на CBD кога сфатил дека на пазарот има недостиг од сигурни и ефективни производи освен вапс и масла. Така тој го искористи своето искуство во бизнисот и дојде до идеја да го создаде Alphagreen. Потоа, тој допре до Виктор, експерт за развој на е-трговија, кој помогна да се претвори идејата во реалност. 

Алфагрин 10% CBD масло

Вкус - природен

Јачина - 750 mg

Цена - 75 долари

Резултати од независна лабораторија - Достапни на веб-страница

Веган - Не

на Алфагрин 10% масло беше создаден откако тимот зад брендот тестираше стотици масла CBD и одлучи да прави производи според нивните преференции. Направено во ОК со чист CBD изолат, маслото е веганско и без THC. Дополнително, има чиста и јасна формула која се вклопува во сечиј стил. Маслото има мазна златна боја и има мазна и густа текстура. Овој метод е сигурен начин да се избегне термичко распаѓање на канабиноидите. Резултатот е 97.5% чист CBD изолација без пестициди, хербициди и тешки метали, кој ги дава најдобрите можни резултати како што се гледа во нашата Алфагрин преглед.

Nu-X CBD

Nu-x CBD е компанија која продава премиум производи CBD со целосен спектар, вклучувајќи тинктури, сок од вап и концентрати. Производите се вегански, органски и не содржат THC. Плус, тие се тестирани од трета страна за да се обезбеди врвен квалитет. Покрај тоа, Nu-x користи метод на екстракција на CO2 што им овозможува да живеат според нивното мото „Чиста по природа“. 

Nu-X Citrus CBD тинктура - Флора

Вкус - Цитрус

сила - 100 мг / 300 мг / 700 мг / 1,000 мг 

Цена - од 7.99 долари

Резултати од независна лабораторија - Достапно на веб-страницата

Веган - Да

на Тинктура од флора е сладок и има вкус на бонбони. Основниот арома е портокал со тон на лимон. Исто така, освежува, што го прави совршен за секојдневна употреба. Тинктурата е достапна во повеќе јачини и доаѓа во шише од 30 ml со капалка што е лесна за употреба. Иако на поскапата страна, ова Тинктура на ЦБД добро вреди за парите. Тој е многу ефикасен, брзо делува и речиси веднаш ја ублажува болката. 

Половина ден CBD

Половина ден е бренд CBD со седиште во Чикаго, во сопственост на Црнците, кој брзо се искачи низ рангот. Брендот обезбедува врвен квалитет со директно работење со фарми и преработувачи за да се набават, произведуваат и пакуваат производите. Сè е произведено во занаетчиски серии во објект овластен од FDA. 

Тинктура со изолат CBD масло

Вкус - Невкусно

сила - 2,000 mg/3,000 mg

Цена - почнувајќи од 99.99 долари

Резултати од независна лабораторија - Да

Веган — Да

на изолирајте CBD тинктура е 100% природен, без вештачки ароми, бои и пестициди. Без вкус е, но остава малку горчина во устата, па најверојатно ќе треба да го бркате со вода или сок. Сепак, тоа е совршен додаток ако сакате да го измешате вашето CBD масло со пијалоци или храна. Целосна капка од маслото може да ви помогне да ги ублажите симптомите на анксиозност и да ви помогне да спиете добро. 

Церена

Приказната зад препознатливото име на брендот се крие во венецуелското потекло на Џоргана. „Овој потфат се чинеше како канализирање на старата мудрост, реинкарнација на енергијата на бабата на предците од нејзината лоза. Се чувствуваше како жена која вети промена во понежна иднина. Таа требаше да се вика Церена“, го дели тимот. Меѓу работите кои секако се поставени Церена освен нејзината посветеност да донира 1% од целата продажба за еколошки цели. Иницијативата да се помогне да се заштити иднината на нашата планета е навистина извонредна! 

Cerena Calma сублингвални капки 

Вкус - комбинација од бор, орли помине и бибер

Јачина - 750 mg/350 mg

Цена - започнува од 31.50 долари

Резултати од независна лабораторија - Достапни на веб-страница

Веган - Да

Основното CBD масло со целосен спектар на Cerena е Калма. Како што сугерира името, ова масло има за цел да ви помогне да се префрлите во порелаксирана состојба, да се чувствувате побалансирано и да постигнете фокусиран начин на размислување. Како што дознавме во текот на целата две недели Преглед на Cerena, уникатната формула на брендот содржи 750 мг канабиноиди од коноп или 25 мг по целосна капка. Шишето од 1 oz чини 55.30 долари, што е прилично прифатливо. Достапно е и во моќност од 350 мг што чини 31.50 долари. 

Куќа на мудриот

Куќа на мудриот е вистински инспиративен CBD бренд кој оживеа откако Аманда, основачот, го сфати потенцијалот на CBD маслото. Справувајќи се со пандемскиот стрес, таа се сврте кон CBD за да биде поконцентрирана и помирна. “Јас сум на мисија да го сменам ова и да ги поттикнам жените да преземат контрола врз нивниот сон, секс, стрес и богатство со House of Wise. вели Аманда.

Капки од стрес

Вкус - Камилица и страстно овошје 

сила - 1,500 мг

Цена - 65 долари за еднократно купување; 58.50 $/месечно кога ќе се претплатите

Резултати од независна лабораторија - Да

Веган — Да

Куќа на мудриот Капки од стрес

Инфузија со 50 mg L-theanine и 15 mg CBD со целосен спектар по капка, Стресот опаѓа се ултимативен производ за смирување на вашите нерви и за да бидете повеќе фокусирани. Овој производ содржи помалку од 0.3% THC. Исто така е 100% природен и органски, користејќи коноп одгледуван во САД. Капките CBD не содржат никакви конзерванси или адитиви. Плус, тие имаат неверојатен вкус - со вкус на камилица и страст, имаат овошен и цветен вкус. Се препорачува да не земате повеќе од три порции на ден. За среќа, најверојатно ќе ја доживеете целосната корист од производите со 1-2 порции. 

Алпиноли

Основана во Швајцарија, Алпиноси е врвен CBD бренд кој се прославува на американскиот пазар. Пофалувајќи се со 25+ години искуство во индустријата, брендот се гордее со сертификатот Suisse за своите практики. Компанијата одгледува сопствен коноп во контролирана средина, обезбедувајќи врвен квалитет. Алпинолс го користи методот на екстракција на CO2 и го тестира целиот асортиман на производи во лаборатории од трети страни. 

Оригинално масло Alpinols (5-25%)

Вкус - Природно

сила - 500 mg-2,500 mg

Цена - $ 175

Резултати од независна лабораторија - Достапно на веб-страницата

Веган — Не

Алпинолс нуди широк спектар на CBD масла во различни концентрации. Оригиналната линија доаѓа во концентрации од 5-25%. Бевме испратени на 20% масло со целосен спектар, и мораме да кажеме дека не импресионираше со својата моќ. Сите рецензенти изјавија дека ја чувствуваат кожата хидрирана и помалку чешање. Еден рецензент кој се бореше со акни рече дека маслото се чувствува одлично и за неговата кожа. Сепак, имајте на ум дека овој производ не е погоден за употреба за време на бременост и лактација. 

Loveубовна коноп

Loveубовна коноп е основана во 2015 година од Тони Каламита и Том Роуланд, двајца пријатели од старата школа кои се свртеле кон природни додатоци. Дуото брзо сфати дека има недостаток на стандард во индустријата за CBD што ги поттикна да основаат Love Hemp и да понудат чисти, висококвалитетни и разновидни производи на CBD. Денес, Love Hemp е еден од водечките добавувачи во индустријата и многумина го сметаат за нарушувачки и иновативен бренд во индустријата за коноп во ОК. 

Течни капки за орално масло од Love Hemp CBD 300mg CBD

Вкус - природен, портокал од Валенсија, пеперминт и дива цреша

Јачина - 300 mg

Цена - започнува од 14.99 фунти

Резултати од независна лабораторија - Достапни на веб-страница

Веган - Да

на CBD капки масло се со широк спектар што значи дека не содржат THC. Уште повеќе, производот е вегански и 100% без глутен. Понатаму, капките Love Hemp се произведуваат со користење на премиум CBD и MCT масло. Убавото шише доаѓа заштитено во тврда футрола. Дополнително, во текот на две недели Преглед на Love Hemp, дознавме дека капачот содржи информации за mg, така што е многу лесно да го дозирате внесот на CBD. 

Leafwell Botanicals

Секој производ кај Leafwell Botanicals се произведува со цел. Тимот е страстен за здравјето и благосостојбата, како и за ботаничката наука. Тие ја трансформираат таа страст во чисти производи кои ќе ги подигнат вашите ритуали за грижа за себе. “Ние произведуваме во мали серии за да обезбедиме конзистентност и квалитет во сите наши серии“, велат од тимот на Leafwell Botanicals. 

Тинктура со целосен спектар на лимон, лимета и куркума CBD масло 

Вкус - Лимон, лимета и куркума

сила - 1,000 мг

Цена - $ 50

Резултати од независна лабораторија - Да

Веган — Да

Ако сакате да се чувствувате опуштено и побалансирано, Тинктура од масло од CBD со целосен спектар ќе направи чуда за вас. Кога ја пробавме комбинацијата од лимон, лимета и куркума, бевме воодушевени од неговиот вкус. Тоа е прилично вкусно и освежувачко. Откривме дека е најдобро за утринска употреба кога треба да се разбудите побрзо. 

Чиста природа

Чиста природа се грижи да го добиете најдоброто од она што природата го нуди. Напојувано со врвна технологија, Pure Natur нуди 100% природни производи кои можат да се пофалат со неверојатните својства на CBD. Компанијата користи уникатен и иновативен метод на ладно цедење, обезбедувајќи поголема биорасположивост и максимални ефекти. Растворувачите не се вклучени во процесот на производство - само вода и притисок. Во суштина, растението коноп се цеди, користејќи напредна опрема без употреба на хемиски растворувачи. 

Чисто Natur CBG масло со целосен спектар

Вкус - природен 

Јачина - 800 mg чист CBG и 202 mg други канабиноиди

Цена - 84,95 €

Резултати од независна лабораторија - Достапни на веб-страница

Веган - Да

Чистото CBG масло на Natur е со целосен спектар и содржи низа канабиноиди, во комбинација со терпени и минерали, кои работат заедно за да обезбедат ефект на придружба. Покрај тоа, ова масло нуди фантастични терапевтски придобивки кои можевме да ги докажеме во текот на нашата Преглед на производот Pure Natur. Маслото е направено со уникатниот метод на ладно цедење на брендот, што значи дека содржи повеќе хранливи материи од растението коноп отколку традиционалното масло. Покрај тоа, маслото CBG не содржи растворувачи и има поголема биорасположивост.  

Екстракт лаборатории

Екстракт лаборатории е наградувана CBD компанија која обезбедува производи со највисок квалитет на CBD по конкурентни цени. Тимот го обезбедува ова со задржување на целото производство во куќата. Дополнително, претставникот на компанијата сподели дека се „Иноватори на екстракција со производи кои содржат мали канабиноиди како CBG, CBN, CBC, производи за домашни миленици, чоколади, топични производи, тинктури, гуми за џвакање и многу повеќе“.

Целосен спектар CBG масло

Вкус - природен

Јачина - 1,000 mg

Цена - 95 долари

Резултати од независна лабораторија - Да

Веган - Да

Екстракт лаборатории CBD Тинктура

на CBG масло со целосен спектар е водечки производ на Extract Labs. Содржи 1,000 мг CBD и 1,000 мг CBG, и тој е првиот што има CBG и CBD во сооднос 1:1. Маслото користи екстракт од цело растение, кој вклучува минимална обработка. За возврат, го задржува целиот опсег на канабиноиди и терпени кои природно се наоѓаат во растението. Како резултат на тоа, мешавината е многу потентна и брзо делува, особено при анксиозност, несоница и непријатност. Има природен, растителен вкус кој е многу пријатен и пријатен.  

Пуроил 

Надгледување на целиот процес од земјоделство до формулација, Чистамаслото е бренд посветен на највисоките стандарди за квалитет. Користи најсовремени методи на екстракција и врвен, органски екстракт од коноп одгледан во САД за да обезбеди високо ниво на чистота и моќ. Како што го разгледувавме Puroil, докажавме дека секој производ е тестиран во објект од трета страна за да ја докаже ефикасноста и чистотата, со што додаде уште едно ниво на гаранција за клиентите.  

Ноќно олеснување на Пуроил

Вкус - природен 

Јачина - 1,000 mg  

Цена - 69.99 фунти 

Резултати од независна лабораторија - Достапни на веб-страница

Веган - Да

на Ноќна формула од Puroil содржи 1,000 mg CBD, пасифлора и камилица. Пасифлората изобилува со гама-аминобутерна киселина, која делува на мозокот за да ја намали активноста и да обезбеди чувство на смиреност и релаксација. Дополнително, познато е дека камилицата ја намалува анксиозноста и ја подобрува активноста на спиењето.

Лечи уживај 

Лечи уживај нуди импресивен асортиман на производи, вклучувајќи масла, топични производи и апчиња. Компанијата има целосна контрола врз процесот на одгледување, екстракција и производство. Сите производи се произведени од коноп без пестициди и без ГМО, одгледуван во фармите на компанијата во Колорадо. „Производите на Cure Injoy се разликуваат од другите производи на пазарот едноставно по квалитет. Cure Injoy го следи квалитетот од семе, до никне, до лабораторија, до производ, до вашата влезна врата!“ изјави претставникот на компанијата. 

Чисто масло од ЦБД 

Вкус - Природно

сила - 1500 mg/3000 mg/6000 mg 

Цена - од 79.99 долари

Резултати од независна лабораторија - Достапно на веб-страницата

Веган - Да

Лечи уживај Чиста КБР

Чиста КБР има природен вкус на коноп произведен од CBD изолат и кокосово масло, што е доста пријатно. Освен што го внесува, маслото е корисно и за локална употреба. Тој е прилично разновиден и многу ефикасен. Цената варира во зависност од јачината што ја избирате, но можете да бидете сигурни дека ќе добиете одлична вредност за парите.

SunMed

SunMed е популарен CBD бренд со седиште во Санкт Петербург, Флорида. Основана од Рејчел и Маркус Квин, кои почнаа да ги користат чудата на CBD маслото како помош за болеста на Рејчел Крон. Првата „You CBD Store“ беше отворена во 2018 година и бидејќи има стотици локации за франшиза низ САД се појавија. Дополнително, производите на SunMed може да се купат онлајн. Компанијата има освоено повеќе награди, од кои најзначајни се наградите за извонредност на CBD Expo во 2019 година за CBD тинктурата и CBD темата. 

SunMed тинктура со широк спектар CBG доминантна – цитрус 

Вкус - цитрус

Јачина - 660 mg канабиноиди, од кои 500 mg се CBG 

Цена - 110 долари

Резултати од независна лабораторија - Достапни на веб-страница

Веган - Да

на Тинктура со широк спектар CBG Доминантна производ е дневната разновидност на масло за помош. Формулата содржи коноп од цело растение кој е сертифициран од USDA. Според нашите Преглед на SunMed, маслото работи одлично кога се додава во вашата утринска рутина, бидејќи ветува нов начин да го започнете денот и да добиете издржливост да поминете низ секој предизвик што може да се појави. Ќе се чувствувате полни со енергија, повеќе фокусирани и ослободени од стресот. 


Диететичар
MS, Универзитетот Лунд, Шведска

Исхраната игра важна улога во животот на човекот. Навиките во исхраната се еден од факторите кои влијаат на нашето здравје. Често постои заблуда меѓу луѓето дека нутриционистите принудуваат многу рестриктивна диета, но тоа не е точно. Всушност, јас не забранувам никакви производи, но ги посочувам грешките во исхраната и помагам да се променат со давање совети и нови рецепти кои сам ги пробав. Ги советувам моите пациенти да не се спротивставуваат на промените и да бидат намерни. Само со волја и одлучност може да се постигне добар резултат во која било област од животот, вклучително и промена на навиките во исхраната. Кога не работам, сакам да одам на качување. Во петок навечер, најверојатно ќе ме најдете на мојот кауч, како се гушкам со моето куче и гледам Netflix.

Најново од CBD