Најдобрите CBD + THC Gummies за 2022 година Прегледани од д-р Лаура Гејгаит

Најдобрите CBD + THC Gummies за 2022 година Прегледани од д-р Лаура Гејгаит

Кога CBD и THC се комбинираат заедно во едно вкусно јадење, тоа создава моќен ефект познат како ефект на придружба. Двете соединенија можат да ви помогнат да се чувствувате помирни и опуштени, како и да ги ублажат сите секојдневни болки и болки со кои страдате.

Пронаоѓањето на вистинските CBD +THC гуми за џвакање за вашите потреби може да биде тешко бидејќи има многу различни опции за избор. За среќа, побаравме помош од д-р Лаура Гејгаит да се обидете да тестирате различни CBD + THC гуми за џвакање за да ви го донесат најдоброто на пазарот. Во продолжение дознајте кои ви ги препорачува да ги пробате.

CBD + THC кисело џвакање

Комбинирањето на CBD и THC ги носи гумичките на сосема ново ниво. Овие моќни и ефективни гуми за џвакање од JustCBD комбинираат CBD и THC канабиноиди за да создадат моќен синергетски ефект познат како ефект на придружба. Сфатив дека оваа моќна мешавина дава зголемено чувство и лековито дејство и за мојот ум и за телото. Тие доаѓаат во низа на јачини на CBD и THC и разновидни различни вкусови. Јас лично се одлучив за киселите гумички, но можете да добиете и вкус на кола. Уживав во киселиот вкус и со нетрпение очекував да ја имам мојата дневна доза.

Бидејќи овие гуми за џвакање се направени од коноп CBD и THC, тие се легални во сите 50 држави. Конопот што се користи во овие гуми е од фарма за органски коноп лоцирана во САД. Сите производи на CBD на веб-страницата JustCBD се тестирани од трета страна за да се осигурате дека ќе добиете фантастичен CBD производ кој е ослободен од загадувачи и штетни токсини. Можете да ги купите овие CBD +THC гуми за џвакање во тегли од 2.6 oz и 10.5 oz. Тие доаѓаат во кисел вкус.

Ако сте нови за CBD + THC, топло ви препорачувам да започнете бавно со мали дози. Започнете со 10 mg CBD и 2 mg THC. Откако ќе бидете задоволни со тоа, можете да ја зголемите до посилна доза од 15 mg CBD и 8 mg THC.

КУПЕТЕ/КУПУВАЈ/КУПЕТЕ CBD + THC SOUR GUMMIES ONLINE ВО САМО CBD SORE (40% ПОПУСТ)

Чиста рамнотежа CBD Gummies со целосен спектар

Овие чиста рамнотежа полн спектар ЦБД гуми се направени со коноп одгледуван во Колорадо. Чувствував дека овие гуми за џвакање се добри за поддршка на стресот, го балансираат моето расположение и ме оставаат со општо чувство на релаксација. Овие не-ГМО и вегански гуми се направени со екстракт од коноп CBD со целосен спектар што значи дека содржат мали нивоа на THC.

Секоја индивидуална гума за џвакање е без глутен и содржи 25 mg коноп со целосен спектар и секое шише има 30 гуми за џвакање. Вкупната количина на CBD со целосен спектар по шише е 750 mg. Гумите имаат мешан овошен вкус за нив, мислев дека се многу вкусни. Сите производи од Pure Hemp Botanical се ригорозно тестирани за да се осигура дека се со добар квалитет.

КУПУВАЈ/КУПУВАЈ/КУПЕТЕ PURE BOTANICALS CBD GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD SORE (50% ПОПУСТ)

Врвни коноп гуми со целосен спектар

Gummies со целосен спектар на Pinnacle Hemp содржат CBD, како и трагови на THC. Сфатив дека овие гуми за џвакање се добри за ублажување на болки и болки, како и за ми помагаат да се чувствувам поопуштено.

Овие гуми за џвакање можете да ги купите во шишиња од 200 мг, 500 мг или 1000 мг. Отидов на 500мг. Секоја гума за џвакање содржи 10 mg CBD со целосен спектар што го олеснува добивањето на точната доза за вашите потреби. Тие доаѓаат во мешавина од различни, нови и подобрени вкусови. Ми се допадна разновидноста на вкусовите за да ги задржам работите интересни. Ако не сте љубители на CBD гуми со силен вкус, тогаш овие гуми за џвакање се добра опција за вас.

Ја земав препорачаната доза од 2 гуми дневно за да го добијам мојот дневен вкупно 20 mg CBD. Открив дека земам еден наутро и еден пред спиење најдобро функционираше за мене.

КУПЕТЕ/КУПУВАЈТЕ/КУПУВАЈТЕ ПИНАКЛ КОНП ГАМИ ОНЛАЈН ВО ПРОДАВНИЦАТА OLIO LUSSO CBD (50% ПОПУСТ)

Пченкарен леб CBD Gummies

Органскиот Cornbread CBD Gummies содржи 20mg CBD и 1mg THC во секоја гума за џвакање. Компанијата препорачува земање 2 гуми за џвакање дневно. Го следев нивниот совет и имав еден со појадокот и еден 20 минути пред да си легнам. Сфатив дека ми помогнаа непрекинато да спијам и ме оставија да се чувствувам многу меко и смирено.

Овие вегански CBD гуми не содржат желатин, сируп од пченка со висока фруктоза и вештачки вкусови. Сите нивни производи се тестирани од трета страна и резултатите од лабораторијата се достапни на нивната веб-страница. Конопот се добива од фарми за коноп сертифицирани од USDA во Кентаки.

Можете или да купите една тегла гуми за џвакање или да заштедите пари со претплата. Се одлучив за едната тегла. Тие доаѓаат во јачина од 300 mg или 1500 mg. Ја избирам теглата од 1500 мг која содржи 30 порции по 50 мг по порција. Гумините се органски вкус на бобинки. Би било убаво да има повеќе опции за вкус.

КУПЕТЕ/КУПУВАЈТЕ/КУПУВАЈТЕ Пченкарно леб CBD GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

MoonWlkr CBD + THC Gummies

MoonWlkr се гордеат што обезбедуваат CBD производи со изливи на вкус направени од моќни терпени. Тие се стремат да создадат производи од растението коноп за секој да може да ги доживее здравствените придобивки од ова лековито растение. Уживав да ги земам овие гуми за џвакање бидејќи ми даваа опуштено зуење за да ми помогнат да го поминам денот. Тие се исто така добри по бурниот ден во канцеларија, помагајќи ми да се опуштам и да имам малку време. 

Овие гуми за џвакање имаат сооднос 5:1 на CBD + THC. Секоја гума за џвакање содржи 25 mg CBD, како и 5 mg THC. Ги избрав лубениците Zkittles кои имаа навистина убав вкус. Можете или да купите едно пакување, пакување со 2 или пакување од 3. Се одлучив за единечното пакување за да ги пробам. Секое шише содржи 30 гуми за џвакање. 

Користениот коноп е набавен од 100% легални фарми за коноп лоцирани во САД и сите производи се лабораториски тестирани за да се обезбеди безбедност и квалитет.   

КУПУВАЈ/ПУПУВАЈ/КУПИ MOONWLKR CBD + THC GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD SORE (50% ПОПУСТ)

Експерт за ментално здравје
MS, Универзитетот во Латвија

Длабоко сум убеден дека на секој пациент му треба единствен, индивидуален пристап. Затоа, во мојата работа користам различни методи на психотерапија. За време на моите студии, открив длабок интерес за луѓето како целина и верување во неразделноста на умот и телото и важноста на емоционалното здравје во физичкото здравје. Во слободното време, уживам во читањето (голем љубител на трилери) и одење на планинарење.

Најново од CBD