CBD касети

Најдобри CBD Vapes и соеви на цвеќиња

CBD vapes се пригоден и дискретен начин за консумирање CBD. Достапни во повеќе вкусови, соковите од вап можат да направат вистинска разлика во вашето целокупно искуство со CBD. Вапингот го сакаат и почетниците и ветераните на CBD, благодарение на неговата природа со брзо дејство. Подолу, ние одговараме на жешките прашања во врска со испарувачите на масло од канабис и обезбедуваме преглед на најдобрите касети CBD што треба да ги испробате сега. 

Главните придобивки од Vaping CBD

Да почнеме со споделување на она што ги издвојува CBD vapes од другите CBD производи. Потоа, еве ги главните придобивки што ќе ве натераат да ја преиспитате вашата CBD рутина. 

CBD Vapes се лесни за употреба

Главната придобивка од најдобрите CBD vape пенкала е леснотијата на користење. Течноста е веќе формулирана и содржи специфична концентрација на CBD. Треба да одлучите колку често и колку долго сакате да парете. Дури и почетниците брзо го прифаќаат. 

CBD Vapes се практични и разумни

CBD vapes се многу погодни. Потребен ви е уред за испарување и сок од вап CBD по ваш избор. Пенкалата CBD се погодни за носење и користење во речиси секоја ситуација, насекаде. Плус, тоа е многу дискретно - никој не треба да знае дека испарувате CBD освен ако не го сакате тоа. 

CBD Vapes се широк спектар на вкусови

CBD vape соковите се дизајнирани да го подобрат целокупното искуство. Со вкусови кои се движат од сладок до овошен, постои опција за секого. Ова е особено важно за луѓето кои сметаат дека вкусот на јадењата со CBD и тинктурите е отежнат. 

CBD Vapes имаат брзо дејство 

Кога се зема CBD во форма на гуми за џвакање и јадења, телото користи само 4% бидејќи црниот дроб го разградува поголемиот дел од него. Од друга страна, кога испарувате CBD, тој оди директно во белите дробови и поминува во крвта без да се разложи. Како резултат на тоа, телото апсорбира 56% од CBD, што ги прави CBD vapes најбрзо и најефикасниот начин за земање CBD. 

Што е CBD Vape масло?

Маслото или сок од вап CBD содржи канабидиол - хемиско соединение кое се наоѓа во растенијата од коноп. И покрај името, всушност не содржи масло. Наместо тоа, е-течноста е специјално дизајнирана да се користи со компатибилен уред за е-цигари и да се вдишува. Од друга страна, КБД масла не се наменети да се вдишуваат туку да се проголтаат.

Што е ЦБД цвет?

Доаѓајќи од Cannabis Sativa, цветот CBD е еден од најчистите начини за уживање во популарниот канабиноид. Многу луѓе избираат да пушат ЦБД цвет како обичен тутун. Достапни се Indica, Sativa и хибридни опции. Видот Индика е познат по тоа што дава порелаксирачки ефекти, а соевите Сатива главно се користат поради нивните енергични својства. Хибридните соеви обезбедуваат избалансирани ефекти. Покрај пушењето и испарувањето, цветот CBD може да се додаде и на јадењата. 

Дали Vaping CBD ќе ме издигне?

Како и секој друг производ со CBD, вапсите со CBD нема да ве издигнат бидејќи содржат канабидиол, непсихоактивна супстанција. Сепак, испарувањето на CBD може да ви помогне да се чувствувате порелаксирано и да управувате со симптомите на анксиозност без да обезбедите состојба на еуфорија или „висока“ THC што ја обезбедува. Се разбира, важно е да купите пенкала со масло од коноп од квалитетни продавачи. 

Колку CBD треба да испивам?

Кога станува збор за испарување на CBD, не постои единствен пристап кој одговара на сите. Тоа зависи од висината на поединецот, тежината и ефектот што сакате да го постигнете. Имајте на ум дека сокот CBD vape влегува во телото побрзо поради вдишување и дава резултати многу брзо. Како и со сите други производи со CBD, најдобро е да започнете со мали димензии и постепено да ја зголемувате дозата. На пример, почнете да земате неколку вдишувања 2-3 пати на ден и потоа постепено да го зголемувате. 

Што прави CBD Vape Oil?

Ендоканабиноидниот систем (ECS) е систем за клеточно сигнализирање кој помага да се одржи биолошката рамнотежа, овозможувајќи му на телото да функционира правилно. ESC помага да се регулираат клучните работи како што се имунолошката функција, расположението, спиењето и меморијата, да наведеме неколку. Кога користите CBD vape, канабиноидите влегуваат во телото и делуваат како поттик за ESC. Како резултат на тоа, ќе се чувствувате опуштено, побалансирано и фокусирано. Дополнително, можете ефикасно да се справите со хроничните болки и да го регулирате вашиот циклус на спиење. 

Како се чувствувате CBD Vape?

Ефектите од испарувањето на CBD варираат од личност до личност. Важно е да се напомене дека нема да предизвика „високо“ чувство. CBD ваповите се или без THC или содржат помалку од законската количина од 0.3%. Општите придобивки од CBD се опуштено чувство, олеснување на болката, поголем фокус и помалку изразени симптоми на анксиозност. 

Како да испарувате касети со масло од CBD?

За да започнете со користење на кертриџот CBD, ќе треба да го наполните на вап батерија. Повеќето батерии имаат светло што ви дава до знаење кога касетата е целосно наполнета. Потоа, треба да го активирате кертриџот. Некои се активираат со притискање на копче или со започнување со вдишување. Колку подолго го држите, толку повлијателна ќе биде пареата. Држете го околу 3-5 секунди пред издишување. 

Колку удари има во кертриџот со масло CBD?

Колку удари ќе има вашиот CBD vape кертриџ зависи од неколку фактори. Еден од нив е моќноста на вашата батерија. Ако мавтате со батерија со голема моќност, можеби ќе треба да се полни почесто, со што ќе се намали животниот век на касетата. Друг фактор е вискозноста на маслото. Колку е погусто маслото, толку побрзо ќе гори, што значи дека ќе се користи повеќе масло при секој удар. Уште повеќе, ако пенкалото CBD vape е поставено на повисока температура, ќе ја потрошите кертриџот грам побрзо. 

Колку долго траат касетите CBD?

Испарувачите на масло од канабис од ½ грам (500 mg) имаат помеѓу 75 и 150 вдишувања. Количката ќе трае помеѓу три и пет дена за лесни инхалатори кои земаат околу 30 вдишувања дневно. Од друга страна, просечен човек зема околу 150-300 вдишувања од 1 грам (1,000 mg) CBD вапс. Ако земате 30 жлезди дневно, количката ќе трае помеѓу пет и десет дена. 

Најдобрите CBD Vapes и соеви на цвеќиња за 2021 година

Составивме сеопфатна листа на најдобрите производи за испарување CBD. Ја разгледавме моќта, вкусот и ефектите што ги обезбедува секој производ. Плус, ги прегледавме компаниите за да се осигураме дека тие се транспарентни за нивните практики и ги тестираат производите во објекти на трети лица.  

Nu-x CBD

Nu-x е придружуван во мисијата да го постави стандардот за чистота и конзистентност преку обезбедување производи со врвен квалитет на CBD. Брендот има разновидна производна линија одлична за љубителите на CBD. Покрај гаранцијата за врвен квалитет, Nu-x нуди многу поволни цени.  

Nu-x CBD Vape пенкало за еднократна употреба - Седона

Ну-х Седона
Nu-x Седона пенкало за еднократна употреба
 • Неверојатен вкус
 • Персонализирано дозирање
 • Ефикасно 
 • Убав дизајн

150 мг Пенкало за еднократна употреба Седона има уникатен вкус: мешавина од бор, сирење и цитрус. Комбинацијата наликува на малку чизкејк со лимон и е неверојатно. Пенкалото има 200 вдишувања и, по цена од 14.99 долари, е исто така прилично прифатливо. По неколку вдишувања, ќе можете да почувствувате релаксација како тече низ вашето тело. Дизајнот е прилично едноставен и обезбедува одлична преносливост. Ако сте страствен корисник, CBD пенкалото најверојатно ќе ви трае околу два или три дена. 

Nu-x CBD Vape пенкало за еднократна употреба - Океана

Nu-x Океана
Ну-Х Пенкало за еднократна употреба Oceana
 • Одличен вкус
 • Едноставен дизајн
 • Респонзивно автоматско работење
 • Смирувачки хитови

Смирувачка комбинација од дрво, бор и примеси на боровинка Oceana пенкалото за еднократна употреба има арома на целото тело, обезбедувајќи релаксирачко искуство. Со 150 мг CBD со целосен спектар, пенкалото има 200 вдишувања што се доволни за да добиете два или три дена. Преносливо и едноставно за употреба, пенкалото за еднократна употреба на Nu-x сигурно ќе стане ваш омилен. 

CBD Vape Pre-Rolls – OGK (1g) и Јупитер

Nu-X пред-ролна
Nu-x 3 ОГЈ Цвеќиња Јупитер
 • Достапен во четири соеви
 • 1 грам коноп по прелистување
 • Целосен вкус

Кога станува збор за пред-ролните на Nu-x, можете да очекувате целосен вкус и софистицирани хитови. Совршени за дневна употреба, пред-ролните ќе ве направат помирни, порелаксирани и повнимателни. Пробав и тестирав две опции за вкус - 3 цвеќиња ОГК Јупитер. Цветот ОГК има доминантен вкус на Сатива придружен со цветни, овошни и цветни профили. Од друга страна, Јупитер има потешки земјени тонови со ноти на лимон, обезбедувајќи високо ниво на релаксација и задоволство. 

CBD инхалатор за кофеин

Nu-X кофеин инхалатор
Nu-x CBD инхалатор за кофеин
 • Неверојатен вкус
 • Лесен за користење
 • Моќен засилувач на расположението

Според веб-страницата на Nu-x, десет вдишувања на инхалатор за кофеин содржи кофеин како 20 шолји кафе. Иако можеби не е толку ефикасен како вистинска шолја кафе, инхалаторот носи енергија и засилување на расположението. Се препорачува да земате максимум 10 вдишувања на час и да не надминувате еден инхалатор дневно. Удобен и пријателски настроен кон веганите, инхалаторот содржи 200 мазни удари. Со вкус на кафе, секој хит има богата арома. Моќната комбинација на кофеин и витамин Б12 го промовира здравјето на нервите и крвните клетки. Исто така, помага да се избегне слабата исцрпеност што доаѓа по консумирање премногу кофеин. 

JustCBD

JustCBD е формирана во 2017 година за да им обезбеди на потрошувачите органски и висококвалитетни CBD производи кои имаат за цел да го извлечат максимумот од моќните придобивки од CBD. Компанијата користи коноп одгледан во САД и оди над и подалеку за да обезбеди целосна транспарентност за својот процес и партнерите. За кратко време, JustCBD се здоби со фантастична репутација и објавена во истакнати здравствени списанија како LAWeekly и 303 Magazines. 

1000mg CBD Vape Cartridge Northern Lights

Касети JustCBD
JustCBD Касета CBD на Северната светлина
 • Релаксирачки ефекти
 • 1,000 мг канабиноиди
 • Слатка и зачинета арома

Касетите на JustCBD доаѓаат во атрактивно пакување со содржан дрвен врв. Пластичниот сад е одобрен херметички, со што кертриџот не ја губи својата арома. На Касета од Северната светлина може да се пофали со слатки и зачинети ноти со цветни подтонови направени од терпени од растително потекло и CBD. Чувствував непосредна релаксација и сфатив дека мислам најдобро кога земам неколку вдишувања по напорниот работен ден. Исто така, ме одржуваше буден и повеќе фокусиран. Ударите се мазни и се чувствуваат меки на грлото.  

1000mg CBD Vape кертриџ кисело дизел

Касети JustCBD
JustCBD Кисело дизел CBD кертриџ
 • Енергични ефекти
 • Арома слична на дизел
 • 1,000 мг канабиноиди

на Кисело дизел патрон ги има истите состојки како Северната светлина, но има арома слична на дизел и цитрусни ноти. Не е за секого, но ми се чинеше дека аромата е пријатна. Доживеав благ енергетски поттик и подигнување што ми траеше неколку часа. Во една прилика, на некој настан ја надминав социјалната вознемиреност, па дури и се чувствував повесело. 

1000mg Ananas Express CBD Vape кертриџ

 • Егзотична арома
 • 1,000 мг канабиноиди
 • Одлично за зголемување на енергијата

на Pineapple Express CBD vape количкаrиџ дава егзотична арома на свеж ананас и навестување на манго. Навистина има вкус на лето, но совршено е да се користи во текот на целата година. Пуфките даваат богато тело и полн вкус, но се многу меки на грлото. Тоа е моќна алатка за обезбедување енергија и подигнување, но и за да ве прави будни и фокусирани. 

Коноп Метолиј

Коноп Метолиј е компанија посветена на трансформирање на здравјето на луѓето и планетата. Конопот е органски одгледуван во Бенд, Орегон. Дополнително, тимот користи одржливи земјоделски практики со цел да се врати на земјата. На нивната веб-страница, тимот открива дека „без разлика дали се работи за употреба на бубамари наместо пестициди за контрола на штетници, за подмладување на почвата со засадување на покриени култури или за користење техники за зачувување на водата, ние сме посветени на зајакнување на здравјето на нашата заедница и задржување на јаглеродот за почиста, посветла и поздрава иднина". 

Речни трупци CBD и CBG коноп канагари

 • Робус канабиноиден профил
 • 100% органски
 • Долготрајно чувство на релаксација

Револуционерниот коноп Речни трупци се првата подобрена премиум пура од коноп на пазарот. Направени со 100% органски CBD и CBG цвет, ролатите се валани рачно во лист од палма, кој исто така е органски. Содржи CBD дестилат, CBG kief и CBD изолат. Ова беше мојот прв пат да пробајте ролна CBD со таков неверојатен и робустен профил. 

Екстракт лаборатории

Екстракт лаборатории е CBD компанија во сопственост на ветерани, која произлегува од интересот на сопственикот за медицинска употреба на канабис. Компанијата се гордее со обезбедување на најквалитетни CBD производи по најниска цена од домашно производство. 

Резервоар за екстракт од марсовски бонбони CBD Vape

Резервоарот за екстракт од лаборатории
Екстракт лаборатории Резервоар за екстракт
 • 500 мг канабиноиди
 • не спојници
 • Одличен вкус

Може да се пофали со дестилат со CBD и терпени со целосен спектар Резервоар за екстракт е еден од најприродните CBD vape производи на пазарот. Содржи 500 mg CBD, CBG и CBT. Резервоарите што не се полнат се вклопуваат со батерии со 510 нишки и се активираат со многу пригодно влечење. Резервоарот содржи 100 удари и, ако се мери по удар, секој има 5 mg канабиноиди. Вкусот е билен и богат, со најизразени ноти на еукалиптус.

Green River Botanicals

Green River Botanicals е семејна бутик фарма со седиште во Ешвил, NC. Компанијата беше првата компанија за коноп пред нашата ера која доби органски печат USDA, добро познат по своите органски CBD производи. На компанијата „Мисијата е да обезбеди одржливи производи од коноп со целосен спектар од етички извори“.

Цреша мама CBD Vape пред-ролна

Грин Ривер ботанички пред-рол
Green River Botanicals Мамо цреша
 • Вкус на цреша
 • Индика сој
 • Релаксирачки својства

Органски одгледан, на Цвет од коноп од цреша мама има доминантен сој Индика. Мириса на бобинки со цветни навестувања. Вкусот е богат и доаѓа околу пупките. Кога го испарувате, Cherry Mom ви помага да постигнете опуштено и еуфорично чувство, да се чувствувате смирени во текот на денот и да се опуштите навечер. 

Амфора

Амфора е британски велнес бренд со врвни CBD производи кои се целосно природни и без THC. Дизајнирани да помогнат во стресот, спиењето, болките и продуктивноста, комплетите за вап имаат за цел да им помогнат на потрошувачите да ги постигнат своите цели за здравје преку искористување на моќта на конопот. 

Касета со пенкало Amphora Inspire CBD Vape

 • 20% од CBD
 • Тонови на јоргован и цитрус
 • Интензивен вкус

на Инспирирајте ја количката за вапинг од Amphora содржи 20% CBD дестилат од органски коноп. Количката има фантастичен вкус кој е моќна комбинација на јоргованот и цитрусните тонови. Вкусот е интензивен и дава задоволувачко искуство. Вкусот е мазен и лесен за непцето. Плус, нема непријатен вкус како некои од количките CBD што ги пробав во минатото. 

Картриџот Peace CBD Vape Pen

 • Промовира смиреност
 • Пријатен вкус
 • Мазна на непцето

на Количка за мирување ви помага да се ослободите од стресот и да постигнете смиреност. Опишан како „прегратка на топла прегратка“, вапот има пријатен вкус со ноти од бибер, грејпфрут и дрво. Иако е неверојатно мазен на непцето и воопшто не е груб за грлото, јас не сум најголем љубител на неговиот вкус. Тоа рече, Јас сум голем фан на ефектите што ги дава. 

Поправете кертриџ за пенкало CBD Vape

 • Веднаш опуштање
 • Одлично за ублажување на болката
 • Билен вкус

на Поправете кертриџ е формулиран за „смирување и поправка“. Бев многу љубопитен да откријам дали количката ќе ги исполни моите очекувања. Почнав да го користам секој ден во текот на две недели пред и после тренингот. По континуирана употреба, можам да кажам дека вапот е одлично дополнување на мојот режим за опоравување после тренинг. Обезбедува речиси моментално чувство на релаксација и помага во ублажување на болката и болките во мускулите.

Обична Janeејн

Обична Janeејн е основана за да ги направи премиум ЦБД цветните производи попристапни и достапни за секого. Главните производи на брендот се CBD цигари и зглобови и се нашироко познати како најдоброто место за добивање на CBD производи за пушење. Она што навистина го издвојува Plain Jane е тоа што ова е првиот бренд што ја претстави цигарата со слаб мирис CBD. Компанијата користи средство за лекување вода за да го отстрани мирисот на канабис и вкусот што доаѓа од хартијата од цигари. 

Обични Џејн филтрирани полн вкус коноп пред-ролни

 • Билен вкус
 • Одличен после-вкус
 • 8% CBD

на Филтрирани ролни од коноп со целосен вкус од Plain Jane доаѓаат во сојот Elektra кој е комбинација од соеви од Resin Berry и ACDC коноп. Вкусот е неверојатен со билни ноти и прстофат бибер и бор. Кога пушите, овие пред-ролни ќе испуштат неверојатна арома што се задржува на вашето непце. Пред-ролни се без тутун и никотин и не содржат адитиви. Секое прелистување содржи околу 72 mg CBD. Материјалот од коноп е направен од 8% CBD. 

Обичен Џејн со целосен вкус CBD трим

 • Стимулирачки ефекти
 • Лесен за користење пакет
 • 14.68% од канабиноидите

Full Flavor Plain Jane Trim е подготвен за употреба и полн со вкус, гарантирајќи стабилно искуство. Ефектите се благо стимулирачки и нежно терапевтски. Облогата доаѓа во лесна за употреба, затворена вакуумска кеса со лабораториски детали на неа. Совршен е за правење ролни, а облогата ги содржи сите предности на Plain Jane's премиум пупки

Трибетоки

TribeTokes е основана од Дегелис Тафтс Пила. Дегелис почнала да размислува за производство на чисти вапови CBD бидејќи не можела да најде такви што не ги иритираат нејзините респираторни системи. Таа продолжи да работи со фармери, хемичари и екстрактори сè додека не создаде целосно природна, комерцијална формула за масло од вап. Брендот стана познат во 2019 година кога истакнати продавници почнаа да го вклучуваат TribeTokes во списоците на компании кои нудат чисти производи без штетни хемикалии. 

TribeTokes Vape пенкало за еднократна употреба

 • Стилски изглед
 • Наполнето однапред 
 • 75% канабиноиди и 10% терпени

Совршен за употреба во движење, на пенкало за еднократна употреба од TribeTokes е веројатно најлесно да се користи пенкало за вап Јас некогаш сум се обидел. Подготвен е за употреба веднаш штом ќе го извадите надвор од кутијата. Не треба ни да притискате копче - се активира со вдишување! Плус, доаѓа однапред наполнет! 


Експерт за ментално здравје
MS, Универзитетот во Латвија

Длабоко сум убеден дека на секој пациент му треба единствен, индивидуален пристап. Затоа, во мојата работа користам различни методи на психотерапија. За време на моите студии, открив длабок интерес за луѓето како целина и верување во неразделноста на умот и телото и важноста на емоционалното здравје во физичкото здравје. Во слободното време, уживам во читањето (голем љубител на трилери) и одење на планинарење.

Најново од CBD