Бомби за капење CBD

Најдобрите CBD бомби за капење што треба да се пробаат во 2022 година

Ако киснењето во топла бања е вашиот омилен начин да го завршите денот, CBD-бомбите за капење се нешто што мора да го пробате. Бањата со CBD може да ви помогне да се опуштите, да ги олесни болките во мускулите и да ве подготви за добар сон. Всушност, може да има важна улога во одржувањето на вашето тело, душа и ум мирни. За да ви помогнеме да ги разберете придобивките од бомбите за капење и да ги откриете најдобрите бомби за капење што треба да ги пробате сега, подготвивме опширен водич и преглед на производи.

Што е ЦБД?

Канабидиол, или CBD, се наоѓа во растенијата канабис - коноп и марихуана. CBD добиен од коноп не содржи психоактивни компоненти, што значи дека нема да предизвика високо чувство. Наместо тоа, CBD има повеќекратни здравствени придобивки и природно го поддржува ESC, со што го промовира производството на ендоканабиноид. Исто така, помага да се оптимизираат функциите на системот, што влијае на тоа колку кортизол гради телото, како телото реагира на стрес и колку брзо се опоравува од него.  

Кои се CBD бомбите за капење?

Бомби за капење ЦБД станаа многу популарни во изминатите неколку години. Овие бомби се суви топчиња кои содржат натриум бикарбонат, CBD, лимонска киселина, Epsom сол, некои есенцијални масла и пријатни мириси во зависност од наменетата употреба. Натриум бикарбонат предизвикува овие топчиња да се растворат кога се ставаат во вода. Како резултат на тоа, есенцијалните масла се ослободуваат, обезбедувајќи искуство слично на бањата. 

Бомби за капење CBD

Како функционираат бомбите за капење CBD?

Топлата бања ги отвора порите, овозможувајќи CBD брзо да се апсорбира. Ова ги прави бомбите за капење производи со брзо дејство со зголемено ублажување на болката и смирувачки ефекти. Тие се идеални ако сакате да лекувате болки во телото и воспаленија поврзани со артритис. Друга честа употреба на CBD-бомбите за капење е лекување на кожни состојби како акни, егзема и псоријаза. Бет-бомбите ќе ја однесат релаксацијата на следното, помагајќи да се намали анксиозноста и да се подобри циклусот на спиење. Се разбира, ефективноста на CBD-бомбата за капење ќе зависи од концентрацијата на CBD и квалитетот на производот. 

 Најдобрите придобивки и ефекти на бомбите за капење CBD

Подолу, најдете ги најчестите придобивки поврзани со употребата на CBD бомби за капење.

Релаксација

Топлата купка збогатена со CBD-бомба за капење ќе ви помогне да се чувствувате опуштено. Напнатоста ќе згасне, а болните мускули ќе ви се олеснат. Канабиноидите комуницираат со ендоканабиноидниот систем одговорен за регулирање на движењето, чувството на болка, расположението, поттикнувајќи ослободување од стресот. Ако имате намера да користите CBD бомби за капење за релаксација, размислете за состојките како лаванда и еукалиптус за да ја направите бањата покорисна.

Детоксикација на кожата

Комбинацијата на CBD и Epsom сол поттикнува апсорпција на магнезиум преку кожата, извлекувајќи ги штетните токсини од телото. Ова ќе направи да се чувствувате полесни и ќе го промовира целокупното подобрување на здравјето.  

За нега на кожата

Топлата вода ги отвора порите и го зголемува протокот на крв. Солта Епсом ги извлекува штетните токсини од телото, додека CBD и есенцијалните масла продираат низ кожата. Овој процес ја храни кожата, оставајќи ја мека, еластична и сјајна. Уште повеќе, благодарение на антиинфламаторните својства на CBD, бомбите за капење можат да ви помогнат да го намалите црвенилото и иритацијата. Уште повеќе, CBD го регулира производството на себум, дозволувајќи му на телото да управува со влагата и да спречи појава на акни. 

Ментална јасност

Надвор од релаксација ви помага да го исчистите умот и да бидете поконцентрирани. Тоа е затоа што CBD влијае на ендоканабиноидниот систем, кој ги регулира емоциите и расположението. CBD го зголемува нивото на серотонин во телото и е во интеракција со другите нервни системи. 

Болка

Топлата купка со CBD и есенцијални масла од лаванда, рузмарин или еукалиптус ќе ви помогне да управувате со болката и да ја ублажите мускулната болка. Дејствува на целото тело одеднаш, а ефектите обично траат подолго. Особено е добро ако имате болки во грбот и рамената. 

Бомби за капење CBD

Дали CBD-бомбите за капење се безбедни?

Бомбите за капење CBD веројатно нема да предизвикаат никакви несакани ефекти. Сепак, како и со секој нов производ, треба да го тестирате пред употреба. Ова е особено важно за луѓето со чувствителна кожа. Пред да го потопите целото тело, разредете мала количина и нанесете ја на мала површина од вашата кожа за да видите дали ќе имате некаква реакција. 

Најдобрите производи за капење CBD што треба да ги пробате

За време на пробниот период, добивме десетици производи за тестирање. Сепак, само неколку од нив ги исполнија нашите критериуми и ја направија оваа листа. Ја баравме количината на CBD содржана во производот, состојките, ефектите и придобивките и транспарентноста на компанијата. Еве ги врвните компании и нивните уникатни производи што мора да ги испробате за вашиот следен домашен спа ден. 

JustCBD

JustCBD е прилично нов играч во индустријата. Основана во 2017 година, целта на брендот е да ги приближи висококвалитетните CBD производи до луѓето ширум светот. Тимот има за цел да им го покаже на потрошувачите реалниот потенцијал и вредноста на CBD. Покрај тоа, тие се посветени да бидат целосно транспарентни и секогаш им даваат до знаење на потрошувачите како се обработуваат нивните производи и од каде ги набавуваат нивните материјали. 

„Во JustCBD, ние веруваме дека имате право да знаете што има во вашите CBD производи. Наша мисија и ветување е никогаш да не ја претставуваме погрешно содржината на нашите производи“, изјави претставникот на компанијата. За секој производ има лабораториски извештај кој ја докажува неговата безбедност и квалитет. Уште повеќе, производите се прилично достапни. Понудената палета на производи е широка, а JustCBD е исто така врвно место за наоѓање бомби за капење CBD за продажба.

Бомба за капење цитрус CBD

 • Мирис на цитрус
 • 25 мг CBD по бомба за капење
 • освежителни
JustCBD Бомба за бања со цитрус

на Бомба за капење CBD од цитрус од JustCBD ги комбинира терапевтските моќи на CBD и есенцијалните масла од цитрус. Работи чуда за олеснување на стресот, а исто така сметав дека е корисен за олеснување на здрав сон. Пушкарите полека се ослободуваат, со што се добива чувство на шампон што го релаксира целото тело. Пакувањето е едноставно, но портокаловата и белата боја на бомбата се неверојатни. 

Бомба за капење CBD од слатка цреша

 • Моќен мирис на цреша
 • Својства за зајакнување на расположението
 • 25 mg CBD по бомба
CBD Бомба за бања
JustCBD Бомба за капење CBD од слатка цреша

Ако сакате да го подигнете вашето расположение и да го завршите денот на попозитивна нота, на CBD бомба од слатка цреша е она што ви треба. Мирисот е силен, но многу пријатен. Ме потсетува на топлите летни денови и среќни моменти и се задржува долго по капењето. Бомбата за капење е збогатена со алое вера, вештерка и кедрово дрво, правејќи да се чувствувате побалансирано и посигурно. 

Бомба за капење CBD од еукалиптус

 • Свежо
 • Високо мирисна
 • Релаксирачки
JustCBD Бомба за капење CBD од еукалиптус

Свежо и релаксирачко, на CBD бомба од еукалиптус мириса на чисто, и одлично е за измивање на стресот. Покрај тоа, може да обезбеди ментално бегство кога е потребно. Бомбата е многу миризлива, а свежиот мирис останува со часови. Тоа е исто така одлична опција за алергии или назална конгестија бидејќи помага да се отворат носните дишни патишта. 

Здрави корени

Здрави корени оживеа за да им помогне на луѓето да добијат пристап до висококвалитетни производи по пристапни цени. Визијата зад брендот е да им овозможи на сите да го живеат својот најдобар живот. Healthy Roots Hemp обезбедува производи од масло од екстракт од коноп со целосен спектар дизајнирани да обезбедат рамнотежа, да го зајакнат целокупното здравје и да ја олеснат непријатноста. Од одгледување до полица, сите производи се произведуваат во семејната фарма и производствен капацитет. 

Компанијата изгради репутација дека е искрена и транспарентна. “Нашите главни записи за производство, сериски записи за производство и стандардни оперативни процедури се некои од најкорисните алатки за квалитетот и стандардите на нашиот производ. Водиме евиденција за сè, од калибрација на опремата до проверки на добавувачи на состојки само за да се осигураме дека нашите производи имаат сè што е наведено на етикетите. изјави претставникот на компанијата. 

Бомби за капење CBD
Бомби за капење здрави корени CBD

Останете вкоренети CBD-бомба за капење со лимонска трева и портокал  

 • Арома на маточина и портокал
 • 200mg CBD
 • Природно боење

на Бомба за капење со маточина и портокал CBD мириса освежувачки и енергичен. Едноставно со фрлање на CBD-бомбата за капење во топла вода, ќе ве издува од егзотичната арома. Откако ќе се впиете, ќе се чувствувате ревитализирани и полни со енергија. Одлично е за утринско капење ако ви треба енергетски удар за да го поминете денот. Може да ја купите CBD-бомбата за капење одделно или во пакет со другите здрави корени Stay Rooted CBD бомби. 

Останете вкоренети CBD-бомба за капење релаксирачка лаванда

 • Внесена со лаванда
 • Релаксирачки
 • Природно боење

Совршената CBD-бомба за капење за релаксација, Релаксирачка лаванда е, како што сугерира името, збогатено со есенцијално масло од лаванда. Нејзиниот мирис е прекрасен, а пријатната виолетова боја е целосно природна. Бомбата одлично пука, а штом ќе се впиете, ќе почувствувате како тензијата исчезнува. Тоа е исто така многу смирувачко за кожата и промовира добар сон. 

Останете вкоренети CBD Бања Бомба Цитрус Хибискус 

 • Сушени цветови на хибискус
 • Арома на цитрус
 • Без хемикалии

Целосно природната CBD-бомба е исполнета со етерични масла од грејпфрут, бергамонт, сладок портокал, иланг иланг. Има арома на цитрус со цветен подтон. Бомбата се чувствува и изгледа луксузно, со целосно бела боја и исушени цветови од хибискус за подобрено искуство. Остани Вкоренета цитрусна хибискус CBD бомба за капење има неверојатни својства за омекнување на кожата. Ја храни и навлажнува кожата, оставајќи ја сјајна. 

Останете вкоренети CBD-бомби за капење пеперминт и рузмарин

 • Етерични масла од рузмарин и пеперминт
 • освежителни
 • Добро за назална конгестија 

Со освежителен мирис на пеперминт и рузмарин, ова CBD-бомба за капење ќе ви помогне да се чувствувате порелаксирано. Дополнително, есенцијалното масло од пеперминт помага при назална конгестија и ги ублажува симптомите на алергија. Природната комбинација на бои од бела и зелена изгледа многу смирувачки. Кожата се чувствува мека и еластична.  

Кристално тело капе 

Сфаќајќи дека нема производи поврзани со нанотехнологијата во форма на CBD, Сем и Теса решија да создадат Кристално тело капе — бренд кој ќе понуди максимални придобивки од CBD и ќе се вклопи во сечиј начин на живот. Препознатливата дневна формула на компанијата е збогатена со витамин Б-12 дизајниран да ви даде поттик и да ве изведе во текот на денот. Ноќната формула вклучува мелатонин и го промовира производството на серотонин, борејќи се со симптомите на анксиозност и депресија.

Впие во бања со лаванда 

 • Внесена со лаванда
 • Вклучен е мистериозен кристал
 • Ефективен лек за болка
CBD Body Soak
Кристално тело капе Лаванда бања впие

на Впие во бања со лаванда од Crystal Body Drip е врвниот производ за капење CBD за смирување на болните мускули. Треба да додадете онолку колку што ви треба и да промешувате за да направите меур бања што мириса неверојатно. По 20 минути, ќе почувствувате како моќната комбинација на органска CBD, магнезиумова сол Epsom и есенцијално масло од лаванда ги релаксира мускулите и веднаш ги ублажува болките. Згора на тоа, натопете ја влагата и ја надополнувате кожата. Ми се допадна што производот доаѓа спакуван во луксузна кадифена торба што може повторно да се користи. Плус, во секоја кеса има кристал за изненадување за подобрено искуство. 

Впие во бања со јасмин

 • Внесена со јасмин
 • 500 mg локален CBD изолат
 • Ефекти за зголемување на расположението
CBD Body Soak
Кристално тело капе јасмин бања впие

Ако барате сесија за ароматерапија дома, не гледајте подалеку од Crystal Body Drip Впие во бања со јасмин. Збогатен со есенцијално масло од јасмин и 500 мг локален CBD изолат, оваа натопена бања може да ги намали симптомите на анксиозност и да го подобри вашето расположение. По 20 минути, ќе се чувствувате поенергични и попозитивни. Оваа чанта вклучува и мистериозен кристал и доаѓа во торба за прав за повеќекратна употреба која ќе изгледа одлично во вашата бања. 

Ксенија Собчак, БА (Hons) Модна комуникација: модно новинарство, Централ Сент Мартинс

Ксенија Собчак ужива во блогирањето на областите на модата, стилот, начинот на живот, љубовта и CBD. Пред да стане блогерка, Ксенија работеше за познат моден бренд. Ксенија е автор кој придонесува во водечките списанија и блогови за мода, начин на живот и CBD. Може да се судрите со Ксенија во нејзиното омилено кафуле во Јужен Кенсингтон, каде што напишала најмногу блогови. Ксенија е цврст застапник на CBD и неговите придобивки за луѓето. Ксенија е исто така на панелот на рецензенти на CBD во CBD Life Mag и Chill Hempire. Нејзината омилена форма на CBD се CBD гуми за џвакање и CBD тинктури. Ксенија е редовен соработник во водечките модни, животни стилови, како и CBD списанија и блогови.

Најново од CBD