Најдобрите CBD Gummies што треба да ги пробате сега

CBD гуми за џвакање се забавен и вкусен начин за внесување на CBD. Достапни во различни форми како мечки, прстени и црви, гумичките се лесни и дискретни за употреба. Во денешно време, можете да најдете CBD гуми за џвакање во повеќе вкусови, па дури и да купите пакувања кои комбинираат мешавина на вкусови. Ајде да ги дознаеме придобивките од CBD од гуми за џвакање и најдобрите производи што треба да ги пробате сега. Ако не сте љубител на гуми за џвакање, не грижете се - имаме избор од најдобрите јадења со CBD веднаш подолу.

Зошто да изберете CBD Gummies? 

CBD гуми за џвакање брзо ќе станат вашето омилено задоволство. Тие се исполнети со вкусови со природен вкус и даваат спектар на здравствени придобивки.

CBD Gummies се лесни за консумирање

CBD гуми за џвакање, и јадење воопшто, се погодни за употреба. Тие доаѓаат однапред дозирани, што значи дека не треба да се занимавате со мерење и пресметување колку CBD да земете. Уште повеќе, гуми за џвакање ви даваат конзистентна доза. Исто така, тие се многу дискретни. CBD гумичките изгледаат исто како обичните гуми за џвакање, така што никој не треба да знае што консумирате.

CBD Gummies обезбедува моќни ефекти

Дигестивниот систем спорадично ослободува хранливи материи од храната за да се осигура дека телото го добива она што му треба кога е вистинското време. Ова значи дека кога се јаде гума за џвакање CBD, телото полека ќе прима CBD, што дава долготрајни резултати.

CBD Gummies се вкусни

CBD гуми за џвакање се збогатени со вкусни ароми како чоколадо, цреша, јаболко, портокал. Ова го маскира не толку пријатниот вкус на природниот CBD. Како резултат на тоа, добивате совршена комбинација на придобивки од CBD со неверојатен вкус.

CBD Gummies

Колку гуми за џвакање треба да јадам?

Како и со секој производ CBD, не постои единствена доза што е добра за секого. Неколку фактори влијаат на потребната доза. Пред сè, треба да ја земете предвид моќта содржана во гуменото. Некои се внесуваат со само 5 mg CBD, додека други пакуваат 30 mg. Така, можете да земате до три гуми со ниска моќност на ден, но само еден ако е со висока моќност.

Дополнително, дозата ќе зависи од состојбата што ја третирате. На пример, ако чувствувате блага болка, една гума за џвакање треба да биде доволна. За анксиозност и сон, најверојатно ќе ви требаат 1-2 гуми за џвакање. Можеби ќе ви требаат три непца за тешки и хронични болки.

Други фактори кои можат да влијаат на дозата се биорасположивоста на непцата, вашата телесна тежина, хемијата на телото и саканиот ефект. Најдобар начин да ја откриете совршената доза за вас е преку обиди и грешки. Прво, почнете малку и набљудувајте ги резултатите што ги доживувате. Потоа, постепено зголемувајте ја дозата додека не сте задоволни.

Колку време е потребно за да ве погодат CBD Gummies?

Неколку фактори влијаат на тоа колку време ќе им треба на гуми за да дадат ефекти. Прво, имајте на ум дека гумата треба целосно да се апсорбира за да ги обезбеди своите ефекти. Така, кога се зема на празен стомак, гума за џвакање ќе се раствори побрзо бидејќи тоа би било единственото нешто што ќе треба да се распадне на вашиот дигестивен систем.

Понатаму, тоа зависи и од вашиот метаболизам. Некои луѓе имаат побрз метаболизам и побрзо ги апсорбираат својствата на CBD на гуменото, додека други имаат побавен метаболизам, а со тоа и побавни ефекти.

И овде, телесната тежина и маса, дигестивните ензими и лековите што се користат во моментот на консумирање, исто така ќе влијаат на времето потребно за џвакање CBD да ве погодат.

Но, ако треба да ви дадеме општ одговор, CBD gummies ќе почнат да работат по 30 минути до два часа. Тоа, рече, не очекувајте да ги почувствувате ефектите бидејќи секое тело е различно.

CBD Gummies

Најдобрите CBD Gummies на пазарот

Ако се прашувате од каде да започнете со CBD гуми за џвакање, го имаме одговорот. Прочитајте за да ги откриете најдобрите брендови и нивните основни производи.

Половина ден CBD

Половина ден е компанија за CBD со седиште во Чикаго, која е претставена на истакнати продавници како Форбс, Thrillist и GolfDigest. Тимот го надгледува производството низ сите фази и е транспарентен за тоа како се прават производите. Уште повеќе, капацитетот за флаширање на компанијата е одобрен од FDA и има менаџер за безбедност на храна.  

Половина ден CBD Gummies

Вкус - Комбо, јагода, лубеница, цреша, праска, бобинки, кафе

Цена - од 19.99 долари

сила - 25 mg по гума за џвакање

Лабораториски тест — Достапно на лице место

Веган — Не

Половина ден CBD Gummies

Како главен производ на Half Day, на џвакање се достапни во повеќе неверојатни и природен вкус вкусови. Мојот личен фаворит беше јагода CBD Gummies, бидејќи дава богат и полн вкус, така речиси ви се допаѓа да јадете вистинска јагода. Гумините имаат премаз од шеќер и сигурно ќе ја задоволат и вашата желба за слатки. Секоја гума за џвакање содржи 25 mg, што е прилично моќно, така што земањето на еден или два CBD гуми за џвакање на ден веројатно ќе има неверојатни смирувачки ефекти. 

JustCBD

JustCBD е доверлив бренд CBD кој постои од 2017 година. JustCBD е пофален за неговите уникатни вкусови во своите ЦБД гуми, вапси, јадења и масла. Компанијата исто така се гордее со тоа што е целосно транспарентна и никогаш погрешно не ги толкува состојките во производите. Исто така, на нивната веб-страница можете да најдете сертификати за анализа. JustCBD ги има сите свои производи произведени во САД и се 100% органски сертифицирани. Уште повеќе, компанијата е член на Советот за коноп на Флорида. 

CBD Gummies без шеќер

Вкус - Мешано овошје

Цена - од 31.99 долари 

сила - 25 mg по гума за џвакање

Лабораториски тест — Достапно на лице место

Веган — Не

JustCBD CBD Gummies
JustCBD CBD Gummies без шеќер

на гуми за џвакање CBD без шеќер се главен производ на JustCBD. Тоа е еден од ретките CBD гуми за џвакање, погоден за потрошувачи кои треба да го ограничат внесот на шеќер. Овие гумени мечки се направени со малтитол сируп, па тие се уште се слатки и многу вкусни. Бев воодушевен од богатиот и сладок вкус и уште повеќе се зачудив што јадев гумени мечки кои не ми го покачуваа шеќерот во крвта. Можете да изберете од опсегот на моќ од 250 mg-1,000 mg. Непцата JustCBD без шеќер се припишуваат на мојот здрав сон и ефикасно го намалуваат воспалението на долниот дел на грбот. 

Ну-Х

Добро познат премиум CBD бренд, Nu-x има неверојатен асортиман на производи што вклучува тинктури, CBD гуми за џвакање, концентрати, сок од вап и многу повеќе. Мотото на компанијата е „Чиста по природа“, илустрирајќи ги напорите на брендот да создаде чисти и моќни производи. Nu-x користи процес на екстракција на CO2 и сите производи се тестираат во лаборатории од трети страни за да се осигура дека секој од нив е со највисок квалитет. Сертификатите за анализа се прикажани на нивната веб-страница. 

CBD Gummies Мулти-вкус   

Вкус - Јагода, грозје и портокал

Цена - $ 9.99

сила - 150 mg  

Лабораториски тест — Достапно на лице место

Веган - Да

Nu-x CBD Gummies

на Гуми за џвакање со Nu-x CBD комбинираат повеќе вкусови, вклучувајќи грозје, портокал и јагода. Гумините се без вештачки засладувачи и се вкусни. Плус, тие се вегани, што е добра придобивка. Совршено за во движење, секое пакување има 10 гуми за џвакање кои содржат 15 mg CBD добиени од коноп. 

PureKana

"PureKanaКонопот се одгледува и се собира органски во Кентаки. PureKana користи екстракција на CO2 без растворувач; со други зборови, користејќи го CO2 од воздухот што го дишеме за да ги извлечеме корисните молекули,“ сподели претставникот на компанијата. Тие дополнително објаснија што ги издвојува производите на PureKana. “Она што ја разликува линијата на PureKana е како компанијата внесува CBD со целосно природни и вкусни состојки, без разлика дали станува збор за вкусови на бобинки или средство за спиење како Мелатонин. Конечниот резултат е производ што го комбинира најдоброто од повеќе светови, како што се гуми за џвакање, тинктури и средства за спиење. Покрај тоа, сите производи се вегански и тестирани во лаборатории од трети страни за да се обезбеди највисок квалитет.

Гуми со јаболков оцет

Вкус - Јаболко

Цена - $ 89.99

сила - 25 mg по гума за џвакање

Лабораториски тест — Достапно на лице место

Веган - Да

PureKana CBD Gummies

секој Јаболков оцет Gummy од PureKana содржи 25 mg CBD со широк спектар, што изнесува 1,500 mg вкупен CBD по шише од 60 гуми за џвакање. Секое шише содржи и 600 mg алкализиран јаболков оцет. За блага болка или едноставно зголемување на расположението, доволно беше едно гума за џвакање на ден, но јас консумирав два гуми за џвакање на ден за посилни болки. Вкусот на јаболков оцет е прилично изразен, па ако не сте обожавател, треба да размислите за алтернатива. Јас сум, па многу уживав во овие гумички. 

Куќа на мудриот

Куќа на мудриот е бренд основан и управуван од жени. Основана во средината на пандемијата, House of Wise е нов бренд кој нуди уникатна палета на производи. Аманда, сопственичката, штотуку ја сфати моќта на CBD за време на појавата на коронавирус, наоѓајќи утеха и во неа. Така, таа ја промени заблудата околу потрошувачката на CBD и ги овласти другите жени да бидат одговорни за нивниот стрес, сон и секс. 

Гуми за стрес

Вкус — Страсно овошје и камилица

Цена - $ 49.99

сила- 15 mg по гума за џвакање

Лабораториски тест — Достапно на лице место

Веган - Да

Куќа на мудриот Стрес CBD Gummies

Направено од 100mg L-theanine и 15mg CBD со целосен спектар, Стрес непцата промовираат смиреност и релаксација. Дополнително, тие ве прават помалку возбудени и фокусирани. Секое пакување содржи 10 гуми за џвакање. Еден гума за џвакање на ден треба да го направи својот шарм. Имајте на ум дека можете да земате не повеќе од три гуми за стрес дневно. Гумините се зачинети со мешавина од страсно овошје и камилица, што е изненадувачки вкусно. 

Фармер и хемичар

Фармер и хемичар е добро познат бренд CBD кој нуди разноврсна палета на производи. Со цел да се подигне здравјето и благосостојбата на потрошувачите, компанијата користи CBD со широк спектар, што значи дека производот е ослободен од THC. Изграден и управуван од фармацевти и научници, Farmer & Chemist лесно нуди совети и насоки во врска со CBD.  

Скапоцени камења

Вкус - Мешано овошје

Цена - 19.99 - 44.99 УСД

сила - 100-250 мг

Лабораториски тест — Достапно на лице место

Веган - Да

Фармер и хемичар CBD Gummies
Фармер и хемичар Скапоцени камења CBD слатки

Веројатно некои од најдобрите CBD гуми за џвакање таму, Скапоцени камења доаѓаат во модерно и практично пакување кое е лесно за користење и преносливо. Во облик на мали скапоцени камења, гумичките го содржат препознатливиот широк спектар на брендот КБР нафта и се многу моќни. Вкусот на мешано овошје неизбежно ќе ве воодушеви. По периодот на тестирање, можам да кажам дека овие гуми за џвакање се ефикасни за релаксација и благо ублажување на болката.

Најдобрите производи за јадење CBD што треба да ги пробате сега

Јадливите CBD се одлична алтернатива за гуми за џвакање. Сепак, некои луѓе претпочитаат да внесуваат CBD во форма на колачиња, нане или путер од кикирики. Каков и да е вашиот избор, ние се погриживме да ви го обезбедиме списокот со најдобрите јадења со CBD што треба да ги купите сега.

Leafwell Botanicals

Leafwell Botanicals е велнес компанија“подигање на стандардите за грижа за себе користејќи ботаничка наука.“ Претставникот на компанијата сподели дека тие се “исклучиво фокусирани на производство на чиста етикета, подобри за вас производи кои користат ботанички состојки“. мисијата на компанијата е да прави производи кои самите сопственици ги земаат секојдневно. Сопствениците откриваат дека за нив, „Тоа е лично! Видовме дека нашите производи значително ги подобруваат нашите животи и животите на нашите најблиски". 

Крем CBD путер од кикирики

Вкус - Кикирики

Цена - $ 32.99

сила - 750 mg по пакување

Лабораториски тест — Достапно на лице место

Веган - Да

Leafwell Botanicals за јадење путер
Leafwell Botanicals Creamy CBD путер од кикирики

Кремаст и вкусен, на Leafwell Botanicals Creamy CBD путер од кикирики испорачува 1,500 mg екстракт од коноп со целосен спектар, од кои 750 mg се CBD. Плус, тој е богат со хранливи материи и малку јаглехидрати. Понатаму, путерот е без глутен и млечни производи, вегански, без шеќер и КЕТО-пријател, така што лесно ќе се вклучи во вашиот стил на исхрана. Збогатен со розова хималајска сол, путерот има уникатен вкус и е совршен и за слатки и за солени јадења. 

BlackSheep CBD

Во сопственост на Sante Foods, Black Sheep CBD изгледа како да создава традиционални меренге, но со пресврт, „Земајќи ги сите лоши состојки кои му штетат на нашите тела и вградувајќи добри природни состојки за сите да ги консумираат без да чувствуваат вина“. Тие "произведувајте нискокалоричен залак од меренга направен со шеќер од трска (без млечни производи, без глутен, без холестерол, без соја, не-ГМО, природни вкусови и бои) со CBD во прав што не е изведен од коноп или канабис , доаѓа од лушпи од агруми“. 

Чоколадни CBD колачиња од сирена

Вкус - Чоколадо

Цена - $ 7.50

сила - 50 мг 

Лабораториски тест — Достапно на лице место

Веган — Не

Црни овци CBD сирења
BlackSheep CBD Чоколадо CBD Меренга колачиња

Вкусни и забавни за јадење, меренгите од ЦБД од црна овца содржи 50 mg CBD без коноп. Не правете грешка, сепак ќе ги почувствувате ефектите на CBD малку поблаго отколку ако консумирате јадења со CBD добиени од коноп. Се чувствував повеќе подигнат и поенергичен. Исто така, мојот ум беше повеќе фокусиран. Вкусот на чоколадото е целосно природен и вкусен, а јас уживав во него без да се чувствувам виновен. 

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од CBD