CBD производи за домашни миленици

Најдобри производи за миленичиња CBD - закуски, масла, џвакање и повеќе

Производите за домашни миленици CBD се во голема побарувачка. Трендот се зголемува бидејќи се повеќе сопственици на домашни миленици стануваат свесни за многуте придобивки што ги обезбедува CBD. Исто како и кај луѓето, CBD промовира здрав имунолошки систем, помагајќи им на домашните миленици да го живеат својот најдобар живот. 

Извлечен од цветовите и пупките на канабис, канабидиолот не произведува високо ниво што обично се поврзува со марихуаната бидејќи не содржи THC (тетрахидроканабинол).

Производите со CBD се движат од масло до џвакање и грицки. Анегдотски докази укажуваат дека производите на CBD имаат антианксиозно и антиинфламаторно дејство. Дополнително, се верува дека производите со CBD можат да дејствуваат како стимуланси на апетитот. Закуски или џвакање со CBD можат да помогнат во ублажување на артритис и болки во зглобовите, лекување на проблеми со варењето, помагаат при гадење и спречување на рак. 

Каков тип на производи за домашни миленици CBD да изберете?

Кога купувате CBD третмани и додатоци за вашето домашно милениче, треба да ги земете предвид трите типа на екстракти од коноп, со целосен спектар, изолат и широк спектар.

Цел CBD спектар

Екстрактот од коноп со целосен спектар ги содржи сите соединенија кои природно се појавуваат во растението коноп, вклучувајќи го и THC. Сепак, THC е содржан во траги што е помалку од 0.3%. Одењето по производ со целосен спектар значи дека сите соединенија од коноп работат заедно за да создадат поизразени ефекти. 

Изолирајте CBD

Изолираните CBD производи содржат само CBD. Сите други соединенија кои се наоѓаат во растението коноп се отстранети, што значи дека овие производи содржат најчиста концентрација на CBD.

CBD со широк спектар

Екстрактот од CBD со широк спектар е многу сличен со целосниот спектар. Сепак, ги содржи сите растителни соединенија од коноп освен THC.

CBD масло за домашни миленици

Како да му дадете на вашето домашно милениче CBD?

Постојат разновидни CBD производи кои се експлицитно дизајнирани за домашни миленици. Најчестите форми се тинктури и третмани. Ако му давате на вашето домашно милениче течен CBD производ, можете да ја администрирате дозата орално или да ги потопите неговите омилени задоволства во маслото. Друга опција е да ја внесете својата вредност со порција CBD. 

Доколку сте избрале задоволства, можете да ги подарите како уживање за да ги направите уште понеодоливи за вашето домашно милениче. 

Во зависност од конкретниот проблем што го решавате, има неколку дополнителни упатства. На пример, треба да му дадете на вашето домашно милениче 0.5-2 mg CBD на кг од тежината на вашето домашно милениче. За хронична анксиозност, остеоартритис и напади, треба да им ја давате точната доза најмалку два пати на ден. Имајте на ум дека на мачките најверојатно ќе им треба малку поголема доза од кучињата затоа што имаат побрз метаболизам. 

Не постои строго утврдена препорачана големина на порции. Кога ја одредувате дозата за вашето домашно милениче, подобро е да започнете ниско. Ова значи да му дадете на вашето домашно милениче минимална количина на почетокот и да ја набљудувате неговата реакција. Потоа, можете постепено да ја зголемувате дозата додека не ги видите посакуваните ефекти. 

Имајте на ум дека миленичињата ќе реагираат различно на CBD, па затоа најдобро е да се консултирате со вашиот ветеринар за CBD и ефективната доза за вашето домашно милениче. 

Најважно е да се најде чист производ кој содржи целосно природни состојки. Идеално, најдобрите CBD производи се органски. Имајќи го ова на ум, тестиравме десетици производи за домашни миленици CBD. Подолу, ги наведовме најдобрите.  

Најдобрите брендови и производи за домашни миленици CBD

Ние ви ја обезбедуваме крајната листа на производи за CBD за домашни миленици. Еден куп од нас имаат домашни миленици, па можете да бидете сигурни дека ги вклучивме само производите што ги сакаа нашите крзнени пријатели.

JustCBD

JustCBD е премиум бренд CBD основан во 2017 година за да им покаже на потрошувачите вистинската вредност на CBD. Компанијата се гордее со својата транспарентност во однос на партнерите и производствените практики. Плус, ја прикажува својата сертификација и валидација на GMP. JustCBD има импресивен асортиман на производи наменети да го подобрат животот на вашиот и на вашето домашно милениче. Производите доаѓаат во различни јачини и вкусови, па можете да изберете што најмногу ви одговара или да му понудите на вашето домашно милениче разноврсно искуство со CBD. 

CBD масло за мачки

Вкус - Лосос/туна

Резултати од лабораторија од трета страна — Достапно на лице место

Означување на производот - Чисто масло од семе од коноп

на тинктура за мачки е достапен во два вкуса - лосос и туна - и три јачини од 100mg, 250mg, 500mg. Доаѓа во практично пакување со капалка што е лесна за употреба за да можете лесно да ја давате дозата орално или да ја додадете во вашиот оброк. Треба да се напомене дека JustCBD се придржува до строгите стандарди и производите за домашни миленици не содржат THC, адитиви или пестициди - само чисто масло од екстракт од коноп.  

CBD масло за кучиња

Вкус - Говедско, сланина, пилешко

Резултати од тестот од трета страна — Достапно на страницата

Означување на производот - Практично капалка

JustCBD е посветен на обезбедување на највисок квалитет CBD масло за кучиња. Достапно во опции за вкус на говедско, сланина и пилешко и три различни јачини 100mg, 250mg и 500mg, маслото е одлично за да му помогне на вашето куче да се опушти и да се опушти. Маслата се без THC и се произведуваат со користење на најчист екстракт од коноп, без хербициди, пестициди и адитиви.

Иновирајте 

Основана во 2005, Иновирајте е ветеран во индустријата за CBD за домашни миленици. Брендот оживеа кога двајца колеги од додипломски студии, Дејвид Лувет и Метју Терил, тргнаа на патување да создадат иновативни решенија за решавање на здравствените проблеми на нивните миленици. До денес, брендот е претставен во истакнати медиуми како Форбс и вести за производи за миленичиња и се смета за еден од пионерите во индустријата. 

Компанијата користи 100% органска помош од Колорадо и Орегон и екстракција на CO2 за малопродажба на сите растителни соединенија. Понатаму, компанијата се гордее со обезбедување одлична услуга за клиентите и производи инспирирани од домашните миленици на сопствениците и нивните уникатни потреби. После сите овие години, мисијата на Innovet останува иста: да „обезбедете им на сопствениците на домашни миленици најприфатливи и најквалитетни решенија за здравјето, хигиената и благосостојбата на нивните крзнени сакани“.

CBD миленичиња третмани за кучиња

Вкус - Стек и сирење

Резултати од лабораторија од трета страна - Достапно на лице место

Означување на производот - 100% без зрна

CBD џвакање за кучиња
Иновирајте Кучешки третира

Кучињата на Innovet's комбинирајте ја CBD со вкусни задоволства што ги сакаат кучињата. Совршени се за средни до големи кучиња. Со вкус на стек и чедар сирење, задоволствата се поставени да му помогнат на вашето куче на десетици начини. Можете да ги давате овие на вашиот крзнен пријател секој ден, осигурувајќи се дека ја добива својата дневна доза на витамини, хранливи материи, минерали и масни киселини додека ги зема и неговите лекови. Дополнително, задоволствата за кучиња се докажани дека помагаат при подвижност, анксиозност и варење. Уште повеќе, тие можат да го олеснат и процесот на стареење. 

Пелети од коноп за коњи

Вкус - Коноп

Резултати од лабораторија од трета страна — Достапно на лице место

Означување на производот — 1500 mg активен PCR екстракт од органски коноп  

на Коњски OCR пелети од коноп за коњи нудат совршена дажба за PCR во форма на оброк од коноп. Маслото од семе од коноп содржи влакна, масни киселини, витамини и минерали, помагајќи да се намали воспалението низ телото и гастроинтестиналниот систем. Тоа е исто така одличен извор на цинк, магнезиум, калциум и железо, што дополнително го поддржува целокупното здравје на коњите. Пелетите се природни и сосема безбедни. Тие се особено добри за коњите во закрепнување. 

CBD масло за миленичиња за кучиња

Вкус - Природно

Резултати од лабораторија од трета страна — Достапно на лице место

Означување на производот — Поддршка на колкот и зглобовите

на PurCBD масло е главен производ на Innovet Pet. Доаѓа во широк спектар на моќи кои се движат од 125 mg до 6,000 mg. Во зависност од јачината, некои масла се индицирани само за кучиња, додека други се добри и за мачки или коњи. 

Маслото со целосен спектар содржи повеќе секундарни канабиноиди како CBC, CBG и THC. Дополнително, маслото за превозник е девствено семе од коноп сертифицирано од USDA, што овозможува CBD лесно да се апсорбира. Плус, обезбедува изобилство на омега масни киселини. Конечно, маслото PurCBD има антиинфламаторни и смирувачки својства, што го прави одличен додаток за поддршка на колковите и зглобовите. 

Напредна поддршка за мобилност CBD џвакање за домашни миленици за кучиња

Вкус - Природно

Резултати од лабораторија од трета страна — Достапно на лице место

Означување на производот — Заштита од оксидативен стрес

Богата со органски терпен екстракт, глукозамин, масло од див лосос од Алјаска, МСМ и екстракт од школки со зелени усни, Џвакање со напредна мобилност ефикасно помагаат во функционалното здравје на вашето домашно милениче и го регулираат неговиот имунолошки систем. Џвакачите имаат антивоспалителни својства, што значи дека се одлични за ублажување на симптомите на болка и непријатност и за обновување на движењата. Освен тоа, џвакањето штити од оксидативен стрес. 

Leafwell Botanicals

Leafwell Botanicals е велнес бренд посветен на користење на ботаничката наука за создавање чиста етикета. Сè е создадено во куќата од тим на експерти кои го надгледуваат производството од семе до полиците. Тие користат "подобро за вас, природни состојки (без „природни вкусови“) кои служат за одредена цел“. Плус, претставникот на компанијата сподели дека тие „сфатете ја транспарентноста многу сериозно и отворено направете ги сите наши лабораториски тестирања достапни на нашата веб-страница. Покрај одличната линија на козметички производи, Leafwell Botanicals нуди и одлична тинктура за домашни миленици. 

Капкалка за масло за миленичиња CBD

Вкус - Природно

Трето-Резултати од лабораторија за забави — Достапно на лице место

Означување на производот - Органско MCT масло добиено од кокосово масло

Достапен во три големини, на Тинктура за домашни миленици со целосен спектар CBD може да се користи за мали, средни и големи миленичиња. Содржи 250 mg, 750 mg или 1,500 mg CBD по шише од 30 ml. Тинктурата го користи целото растение за да го испорача таканаречениот ефект на придружба, што значи поширок опсег на ефекти и придобивки. Може да му се даде на миленичето директно со помош на пригодниот капалка или едноставно да се додаде во неговата храна.  

PureKana

Ако барате премиум производи CBD, PureKana е бренд што вреди да се размисли. Брендот користи коноп одгледуван и собран органски во Кентаки. Потоа, преку методот на екстракција на CO2 без растворувачи, тие произведуваат премиум, вегански производи со CBD, кои исто така вклучуваат некои вкусни состојки, со што се комбинираат „најдоброто од повеќе светови“. 

Масло за домашни миленици CBD со вкус на сланина

Вкус - Сланина

Резултати од лабораторија од трета страна — Достапно на лице место

Означување на производот - Органско MCT масло добиено од кокосово масло

на CBD масло со вкус на сланина ќе стане омиленото задоволство на вашето куче. Можете да го дадете директно или да го додадете во неговата влажна храна; без разлика, можете да бидете сигурни дека вашиот крзнен пријател ќе го обожава. Маслото содржи 500 mg CBD и е направено со истите стандарди за квалитет и внимание на деталите типични за брендот PureKana. По континуирана употреба, ќе забележите дека вознемиреноста и непријатноста на миленичето исчезнале. Што е повеќе, КБР нафта позитивно ќе влијае на целокупната благосостојба и благосостојба на вашето куче, обезбедувајќи долги години здрав и избалансиран живот. 

Трева, шепи

Дел од семејството на Verde Collection, Тревни шепи е премиум линија за домашни миленици која обезбедува динамичен, но урамнотежен живот за милениците. Брендот користи органски и врвен квалитет CBD со тим од експерти кои го надгледуваат процесот од семе до полица. Тие помагаат екстрактот да се произведува со користење на целото растение, што значи многу концентрирано масло во канабиноиди, флавоноиди и терпени.

Заладување, масло за CBD за кученце 

Вкус - сланина

Резултати од лабораторија од трета страна — Достапни на локацијата

Цена - од 16.99 долари

Определување на производот - Органско MCT масло добиено од кокосово масло

Смири се, кутре е сигурно CBD масло дизајнирано да им помогне на кучињата при лекарски или емоционален стрес. Формулата има брзо дејство, што на домашните миленици им носи смиреност и урамнотежена благосостојба. Тинктурата може да се додаде во храната или лекувањето на домашните миленици. Капкачот е исто така удобен и безбеден за орално да се стави доза на CBD кај вашите миленици. Уште повеќе, вашите миленици сигурно ќе го сакаат природниот вкус на сланина. 

Нутриционист, Универзитетот Корнел, MS

Верувам дека науката за исхрана е прекрасен помошник и за превентивно подобрување на здравјето и за дополнителна терапија во лекувањето. Мојата цел е да им помогнам на луѓето да го подобрат своето здравје и благосостојба без да се измачуваат себеси со непотребни ограничувања во исхраната. Јас сум поддржувач на здрав начин на живот – спортувам, возам велосипед и пливам во езерото цела година. Со мојата работа, бев прикажан во Vice, Country Living, Harrods магазинот, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health и други медиуми.

Најново од CBD