Најдобрите CBD Gummies од JustCBD за 2022 година

Најдобрите CBD Gummies од JustCBD за 2022 година

гумени мечиња JustCBD се совршени за секој што е нов во CBD гуми за џвакање. Секоја гума за џвакање има 99.99% CBD изолација од коноп. Конопот содржан во гуми за џвакање канабидиол е одгледуван и произведен во САД.

Во JustCBD нудиме широк спектар од најдобрите ЦБД гуми за да се обидете. Сите производи на JustCBD се сертифицирани за GMP, лабораториски тестирани од трета страна и направени од фарми за органски коноп лоцирани во САД. 

Денес избравме 5 од најдобрите CBD гуми за џвакање што ги чуваме во JustCBD. 

Најдобрите CBD Gummies од JustCBD за 2022 година

JustCBD Gummy Bears

Тегла CBD Gummies 1000mg
Тегла CBD Gummies 1000mg

Големини на тегли: 250mg, 500mg, 750mg, 1000mg и 3000mg 

Тип на CBD: Изолат од коноп 

Јачина на CBD: 8 mg до 31 mg по парче   

Овие гумени мечиња JustCBD се совршени за секој што е нов во CBD гуми за џвакање. Секоја гума за џвакање има 99.99% CBD изолација од коноп. Конопот содржан во гуми за џвакање канабидиол е одгледуван и произведен во САД. Овие гуми за џвакање доаѓаат во различни форми и големини, како и 11 вкусни вкусови, вклучувајќи: 

 • Кисела мечка 
 • Прстени од јаболка 
 • Среќно лице 
 • Црви 
 • Виножито панделки 
 • Кисели црви 
 • Прстени од праска  
 • Гумени цреши 
 • Прстени од малини од боровинки  
 • Прстени од лубеница  
 • Чиста мечка разнобојни мечки   

Можете да купите тегли со следнава големина: 250mg, 500mg, 750mg, 1000mg и 3000mg 

CBD Gummies за спиење

CBD Gummies за спиење
CBD Gummies за спиење

Големини на тегли: 250mg, 500mg, 750mg, 1000mg и 3000mg 

Јачина на CBD: Приближно 10mg CBD по гума за џвакање. Теглата од 3000 mg содржи околу 13 mg CBD по гума за џвакање 

Мелатонин: 8 mg по порција 

Овие гуми за спиење JustCBD се внесени со CBD и мелатонин. CBD е канабидиол кој реагира со одредени рецептори во телото за да помогне во природен сон. Мелатонин е хормонот за спиење што го произведува нашето тело. Овој хормон за спиење помага да се регулира нашиот деноноќен ритам, кој е одговорен за нашите периоди на будност и поспаност. Со внесување на CBD и мелатонин заедно во една гума, се создава моќна комбинација која може да го помогне вашиот природен циклус на спиење. Добар сон и редовното спиење е неверојатно важно за вашето целокупно здравје и благосостојба.  

Тие доаѓаат во мешавина на вкусови, вклучувајќи: 

 • Цреша 
 • Розов грејпфрут 
 • Лубеница 
 • јагода 
 • портокал 
 • Сина малина 
 • вар 
 • Грозје 
 • Зелено јаболко 
 • Манго 
 • Ананас 
 • Лимон 

Пакет за забави JustCBD Gummies

Пакет за забави JustCBD Gummies
Пакет за забави JustCBD Gummies

Големина на тегла: 3000 мг 

Јачина на CBD: Приближно 105mg CBD по порција 

Не сте сигурни кои гуми за џвакање на CBD да ги купите? Ако е така, пакетот за забави е одлична опција за вас. Ова пакување содржи широк спектар на облици и вкусови за да одговараат на сите вкусови. Пакетот вклучува зелени, црвени, розови, сини, жолти и портокалови задоволства што можете да ги пробате.  

Разликата помеѓу теглата за забави CBD gummies и нашата обична тегла од 3000mg е тоа што пакувањето за забава има асортиман на различни јадења во едно пакување. Со оглед на тоа што стандардната тегла од 300 mg содржи само еден вид CBD за јадење.  

Овој партиски пакет со јадења од cbd ги содржи сите овие различни вкусови:  

 • Сина малина 
 • Лимон  
 • портокал  
 • Цреша  
 • зелено јаболко  
 • Праска  
 • Лубеница 

Црви без шеќер CBD Gummies

Црви без шеќер CBD Gummies
Црви без шеќер CBD Gummies

Големини на тегли: 250mg, 500mg, 750mg, 1000mg и 3000mg 

Овие слатки cbd без шеќер се направени со малтитол сируп наместо шеќер, нудејќи ви вкусно уживање без шеќер. Сите гуми за џвакање CBD без шеќер што ги има JustCBD се меки, вкусни и разџвакани, што ги прави совршен начин за уживање во CBD. Конопот е од фарми за органски коноп лоцирани во САД.   

JustCBD гуми за џвакање без шеќер доаѓаат во различни различни вкусови, вклучувајќи:  

 • Цреша 
 • јагода 
 • зелено јаболко 
 • Ананас 
 • Лимон 
 • портокал 

Купете CBD Gummies без шеќер овде

CBD+THC Кисели гуми за џвакање

CBD+THC Кисели гуми за џвакање
CBD+THC Кисели гуми за џвакање

Големини на тегли: 2.6 oz и 10.50z 

Јачина на CBD: Приближно 30mg CBD по гума за џвакање 

Овие гуми за џвакање ги содржат сите придобивки од CBD со додаден додаток на THC. Овој CBD производ содржи помалку од 0.3% вкупен делта-9 тетрахидроканабинол (Делта-9 THC). Се вели дека комбинирањето на CBD со THC го создава она што е познато како ефект на придружба. Во споредба со изолатните гуми за џвакање со CBD, овие јадења со CBD се познати по тоа што обезбедуваат поизразена сензација. 

Овие CBD+THC гуми за џвакање доаѓаат во опсег на јачини на CBD и THC mg. Секогаш проверувајте го описот пред да го купите.  

Ако сте нови за CBD и THC, се препорачува да започнете со мала доза и постепено да ја зголемувате количината со текот на времето. 

Тие доаѓаат во следниве вкусови: 

 • сина Малина 
 • јагода 
 • зелено јаболко 
 • Tutti Frutti  

Што се CBD Gummies и CBD за јадење? 

CBD гуми за џвакање (ака канабидиол гуми) и CBD јастиви се меки јастиви слатки кои се внесени или обложени со CBD. Канабидиолот (CBD) е еден од главните канабиноиди пронајдени во растението канабис сатива. Тоа е еден од 113-те моментално идентификувани канабиноиди пронајдени во растението заедно со тетрахидроканабинол (THC). 

Сега на пазарот е достапен растечки асортиман на слатки со CBD. Некои од најпопуларните избори се изолатни гуми за џвакање со CBD, гуми за џвакање CBD за спиење, CBD+THC гуми за џвакање, CBD гуми без шеќер и CBD вегански гуми за џвакање. 

Слатките со CBD се речиси идентични со традиционалните гумени слатки, но со дополнителна корист од CBD.  

Дали се подобри гуми за џвакање или обложени гуми за џвакање? 

Гуми кои се наполнети со CBD ќе имаат попрецизна содржина на CBD милиграми во споредба со обложените CBD гуми за џвакање. За да се создаде вметнат CBD гума за џвакање, CBD се инјектира директно во самата гума за џвакање, додека обложените гуми се покриени само со CBD. 

Колку брзо функционираат гуми за џвакање CBD? 

As КБР нафта гуми за џвакање се за јадење, тие мора да поминат низ вашиот дигестивен систем пред да стигнат до вашиот крвоток. Ова значи дека им треба малку подолго за да стапат во сила во споредба со другите форми на земање CBD, како што се CBD vapes. Времето што ќе им биде потребно за да работат зависи од различни фактори, вклучувајќи ги вашите нивоа на толеранција кон CBD и вашата тежина. Во просек, ова може да биде помеѓу 30 и 60 минути. Важно е да се има на ум дека сечие искуство со CBD може да биде различно, бидејќи сите ние имаме различен метаболизам и состав на телото. 

Се препорачува секогаш да започнете со мали дози и со текот на времето да продолжите до повисоки дози. 

Дали гуми за CBD се легални? 

Сите производи CBD мора да содржат 0.3% THC помалку за да се сметаат за легални на федерално ниво. Не ви треба рецепт за да купите CBD гуми за џвакање. Сите производи на JustCBD содржат 0.3% или помалку THC.

Барбара е хонорарен писател и советник за секс и врски во Dimepiece LA и Peaches and Screams. Барбара е вклучена во различни едукативни иницијативи кои имаат за цел да ги направат советите за секс подостапни за секого и да ги разбие стигмата околу сексот во различни културни заедници. Во слободното време, Барбара ужива да шета низ старите пазари во Брик Лејн, да истражува нови места, да слика и да чита.

Најново од CBD