НАЈДОБРОТО CBD МАСЛО ЗА анксиозност ПРЕПОРАЧАНО ОД ДР. ЛОРА ГЕИГАЈТ

НАЈДОБРОТО CBD МАСЛО ЗА анксиозност ПРЕПОРАЧАНО ОД ДР. ЛОРА ГЕИГАЈТ

Бидејќи студиите ценат повеќе за тоа што CBD може да направи, повеќе луѓе го прифаќаат CBD маслото, формата на CBD базирана на масло додадена во оброците или земена орално и сублингвално. Еве сè што треба да знаете за тоа како да го забележите најдоброто CBD масло за вознемиреност и листа на топ 5 марки на CBD масло што нема да ве разочараат.

CBD маслото е еден начин да се истражат придобивките од CBD. Се одликува со CBD во масло за носење, да речеме MCT или семе од коноп, и можете да ги истражите неговите придобивки со додавање на капки во оброците или ставање на нив долу или на јазикот. Раните студии го покажуваат тоа КБР нафта може да ви помогне да управувате со анксиозноста и менталните проблеми, така што некои корисници земаат масло од CBD за такво нешто. Сепак, нема доволно докази за да се докаже дека CBD маслото може да ја третира анксиозноста. Со многу CBD индустрии во просторот за коноп, наоѓањето на најдоброто CBD масло за анксиозност не е лесно, но овој напис ја олеснува вашата работа со тоа што ги расветлува својствата на квалитетното CBD масло и исто така ги споделува најдобрите 5 CBD масла што мора да ги пробате оваа година . Еве ги петте најдобри CBD масла за анксиозност.

Само CBD масло со целосен спектар на CBD

Иако JustCBD е во просторот за коноп само 7 години, тој е еден од најдобрите брендови на CBD. Компанијата се обврза да користи квалитетен коноп со потекло од САД со строги регулативи и стандарди за земјоделство, што ве уверува во квалитетот на финалните производи. Нејзините CBD масла со целосен спектар а тинктурите се меѓу најдобрите што мора да ги земате за анксиозност и не смеете да ги оставите зад себе. На КБД масла имаат многу јаки страни, кои се движат од 50 ml до 5000 ml, покривајќи ги корисниците на CBD со различни искуства. Освен тоа, маслата се засноваат на MCT кокосово масло, така што можете да бидете сигурни во брзата биорасположивост и брзите резултати на CBD. Можете да ги земате маслата орално или сублингвално или да ги ставате нивните капки во оброците и пијалоците за да го прикријат нивниот горчлив вкус. CBD маслата на брендот се тестирани од 3rd забави, а резултатите се објавуваат онлајн на веб-страницата за лесно гледање. Можете да нарачате CBD масла од веб-страницата JustCBD или да посетите една од нејзините физички продавници за да добиете нешто за вашата анксиозност.

КУПУВАЈТЕ JUSTCBD CBD маслата со целосен спектар (СО 20% ПОПУСТ)

Расасвада 900 mg CBD капки

Расасвада е американска CBD компанија која користи американски коноп од фармите во Кентаки за да ги направи своите производи CBD. Нејзините CBD масла се висококвалитетни и тестирани од 3rd забави, а резултатите се објавени на интернет за лесно гледање. Името на брендот потекнува од санскрит што значи „блаженство на надежта“, а брендот е за промовирање на лекување преку канабис и природа. Нејзиниот коноп е сертифициран од Одделот за земјоделство во Кентаки и можете да бидете сигурни во неговиот квалитет. Многу обожаватели на CBD ги ценат квалитетните CBD масла на брендот бидејќи се формулирани од фармацевт, откривајќи дека ги имаат најдобрите можни фармацевтски стандарди. Чистата метода на екстракција на CO2 за отстранување на CBD од површините на конопот гарантира дека финалните производи немаат загадувачи, што ги прави клиентите да се чувствуваат побезбедно користејќи ги CBD производите на брендот. Покрај тоа, компанијата открива дека нејзиното CBD масло работи со ендоканабиноидниот систем и ја промовира митохондријалната функција. Можете да купите Rasasvada CBD масло преку Интернет со посета на официјалната веб-страница на компанијата.

КУПЕТЕ КАПКИ МАСЛО RASASVADA 900 CBD на веб-страницата на RASASVADA (СО БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА НА СЕ)

Кјото Ботаникалс ЦБД масло од лимон ѓумбир со целосен спектар

Kyoto Botanicals е CBD бренд чие име потекнува од Кјото, градот кој е главен град на Јапонија повеќе од 1,000 години. Врз основа на веб-страницата на брендот, Кјото е град во кој се почитува природата, што се усогласува со мантрата на компанијата да промовира исцелување преку природата додека го прави тоа најчисто и најодржливо можно. На пример, брендот открива дека учествува во грижата за животната средина, како што се гледа преку неговото пакување направено од 80% отпад, од кои 30% произлегуваат од влакна од коноп. Маслото CBD на брендот може да ви помогне да управувате со анксиозноста. Според веб-страницата на Kyoto Botanicals, маслото Breath€ CBD со лимон и ѓумбир е специјално формулирано за да ви помогне да се опуштите и да го зајакнете здравјето на вашиот ум и тело. Маслата се засноваат на MCT кокосово масло и имаат масло од корен од ѓумбир и масло од кора од лимон покрај CBD за да ги додадат придобивките што ги добивате од CBD. Брендот открива дека нејзината мантра е да се користат екстракти од цели растенија за да се промовира лекување и добро здравје на најодржлив начин. Можете да бидете сигурни дека уживате во придобивките од CBD користејќи ги маслата од Kyoto Botanicals без никакви алергиски реакции бидејќи маслата се 100% вегански, целосно природни и без глутен.

ДОБИЈТЕ КИОТО БОТАНИКАЛС ЛИМОН ЃУМБИР МАСЛА CBD ONLINE (СО 40% ПОПУСТ КОРИСТЕТЕ КОД CBD40)

Чиста коноп Ботаника Чиста рамнотежа на CBD масла со целосен спектар

Дали барате CBD масла кои ќе ви помогнат да управувате со анксиозноста? Чистата коноп ботаничка 3,000 mg Чисто CBD масло со целосен спектар мора да биде на вашата листа бидејќи нема да ве разочара. Наместо тоа, можете да бидете сигурни дека уживате во придобивките од CBD од маслото со највисок квалитет, добивајќи вистинска вредност за вашите тешко заработени пари. Маслото од 3,000 mg CBD е моќно и дополнителна јачина, како што го нарекува брендот, и е најдобро за корисниците на CBD со претходно искуство со CBD и кои се навикнати на режимот CBD. Мантрата на брендот е Compassion in Action, која има за цел да шири сочувство и свест кон луѓето и планетата. Така, нуди некои од најдобрите CBD масла што би сакале да ги земете за анксиозност. Тие се без суровост, вегани, целосно природни и 100% органски. Можете да добиете бесплатен CBD чај со купување на маслата во вредност од 75 долари. Освен тоа, обожавателите на CBD ги ценат маслата CBD на Pire Hemp Botanicals што нудат врски, водство и сочувство во секој чекор од нивното дејствување.

КУПЕТЕ ЧИСТИ БОТАНИЧКИ БОТАНИКИ КОНПИСКИ БАЛАНС НА ЦЕЛОСЕН СПЕКТРАМ CBD МАСЛО ВРЕДНО 75 УСД ОНЛАЈН (ДОБИЈТЕ БЕСПЛАТНО ЧАЈ)

Prime Sunshine 2,400 CBD масло со висока јачина

Prime Sunshine CBD маслата се едни од најдобрите во просторот за коноп што секој корисник би сакал да ги земе поради анксиозност. 2,400 mg CBD маслата со целосен спектар се моќни и одлични за обожавателите на CBD кои го земаат канабиноидот најдолго време. Според веб-страницата Prime Sunshine, етосот на компанијата е „Тука за луѓето“. Сите луѓе. Сите времиња“, со кои работи во хармонија. Брендот го започна Елен Течер, ран пионер за канабис и единствена жена претприемач за CBD во Северна Каролина. Започна малку кога Елен сакаше да им помогне на жените и оттогаш се прошири за да има корист за заедницата и светот. Маслата се произведени со американски коноп преку минимална обработка, со што се обезбедуваат тие да ги имаат моќните соединенија од коноп што ви се потребни за придобивките од CBD. Брендот го следи здравјето на умот, телото и заедницата, што ги прави масла најдобри за подобрување на анксиозноста и менталното здравје. Дали сте нови во режимот на CBD и би сакале да уживате во помалку моќни масла? Може да ги имате Prime Sunshine CBD маслата во 500, 750 и 1500 mg CBD концентрации, кои се помалку моќни во очекуваните резултати.

ДОБИЈТЕ PRIME SUNSHINE 2,400 MG CBD OIL НА ВЕБ-САЈТОТ НА PRIME (ЗЕМЈТЕ БЕСПЛАТНИ ПОДАРОКИ)

Цениме CBD

Горенаведените се првите 5 брендови на CBD што не сакате да ги изоставите додека купувате CBD масло поради анксиозност. Меѓутоа, ако сте нови во светот на CBD, цените да ги знаете основите на CBD, вклучително и што е тоа. Според Маскал и сор. (2019) И Бауер и сор. (2020), CBD е непсихоактивно хемиско соединение наречено канабиноид во растенијата канабис, иако повеќето брендови го извлекуваат од коноп. Во природата има многу канабиноиди, а CBD е еден од најпопуларните. Што го прави CBD еден од најбараните канабиноиди?

Што ја прави CBD популарна

CBD е речиси во сè, од здрава храна во продавниците до производи за убавина што ги користите за вашата дневна рутина на кожата; ја прави една од клучните состојки. Зошто многу обожаватели на CBD се привлечени од CBD? Kicman & Toczek (2020) објави дека CBD е непсихоактивна, откривајќи дека не ве прави високи, и ова е една од причините зошто луѓето го сакаат канабиноидот. Освен тоа, Ват и Карл (2017) забележа дека CBD е терапевтски, и бидејќи многумина сакаат да ја користат оваа терапија, тие одат по CBD. Покрај тоа, CBD е широко достапна; без разлика дали сакате да купувате преку Интернет или да посетувате продавници што продаваат продавници за здрава храна и бензински пумпи, лесно ќе најдете CBD. Иднината на CBD изгледа светла, и како што повеќе истражувања го откриваат потенцијалот на CBD, со нетрпение очекуваме повеќе корисници да го прифатат канабиноидот.

Што е CBD Oil?

Оваа статија го разгледува најдоброто CBD масло за анксиозност. Но, што е маслото CBD? Тој е еден од клучните методи за испорака на CBD и го опишува канабиноидот во база на масло. Основата на маслото може да биде секое масло, вклучително и MCT кокосово или масло од коноп, најдобрите масла што сакате да ги пробате. CBD маслата се лесно достапни како и другите методи за испорака на CBD, и можете да ги најдете на интернет и во продавниците. Луѓето земаат CBD масла за болка, анксиозност, депресија и проблеми со спиењето, но потребни се повеќе истражувања за да се докаже дека канабиноидот може да помогне со било кој од овие. Дали треба да земате CBD масла за анксиозност? Тоа е личен избор. Сепак, се грижите да знаете што откриваат студиите за CBD, анксиозноста и менталните проблеми.

CBD масло и анксиозност

Пред да ги потрошите вашите тешко заработени пари на CBD масло за анксиозност, мора да знаете дали канабиноидот може да помогне при анксиозност. Досега, нема доволно докази кои докажуваат дека маслото од CBD ќе ја третира или излечи анксиозноста. Сепак, постојните истражувања гледаат потенцијал во CBD и веруваат дека тоа може да ви помогне да управувате со анксиозноста или нејзините симптоми. На пример, Шенон и сор. (2019) објави дека канабиноидот може да ви помогне да управувате со стресот и анксиозноста, дури и да ви помогне да спиете подобро. Се разбира, ваквите студии се ветувачки, но додека повеќе истражувања не го откријат вистинскиот потенцијал на CBD, не препорачуваме CBD да лекува или излечи нешто. Во меѓувреме, можете да го видите вашиот лекар ако сте биле на CBD и чувствувате дека канабиноидот не дава резултати.

Забележување на најдоброто CBD масло за анксиозност

Дали сте подготвени да купувате за најдоброто CBD масло за анксиозност? Мора да знаете дека има многу CBD брендови во просторот за коноп, од кои повеќето продаваат CBD масло. Така, наоѓањето на најдоброто CBD масло може да биде предизвик кога секоја марка тврди дека ја нуди најдобрата ставка. Сепак, откривме дека фокусирањето на следново ги зголемува вашите шанси за слетување на квалитетни CBD масла за стрес;

  1. Репутација; пред да платите за CBD масло од одредена марка, проверете дали сте направиле доволно проверки на позадината со читање за компанијата на нејзината веб-страница, Reddit и CBD форумите.
  2. 3rd партиско тестирање; единствениот начин да се докаже квалитетот на CBD маслото е да се побара неговото 3rd резултатите од партиските тестови. Така, бренд кој не ги тестира своите масла CBD користејќи 3rd странки или не обезбеди 3rd резултатите од партиските тестови се главно црвено знаме и не треба да бидат дел од вашите опции.
  3. Извор на CBD; додека CBD може да потекнува од различни растенија канабис, нацрт-законот за фарми од 2018 година смета дека конопот со помалку од 0.3% THC е федерално легален, затоа погрижете се да го купите вашиот CBD масла за анксиозност од бренд кој добива CBD од коноп.
  4. Извор на коноп; осигурајте се дека изворот на CBD е коноп од една од американските зони за одгледување коноп. САД обезбедуваат високи практики за одгледување коноп, уверувајќи ги љубителите на CBD за квалитетот на CBD маслата.
  5. Цел; секогаш кога е можно, намалете го вашиот избор за CBD масло за анксиозност и побарајте опции специфични за управување со анксиозност.
  6. содржина на THC; погрижете се маслото CBD што сакате да го купите да има помалку од 0.3% THC, во согласност со барањата на Законот за фарма од 2018 година за легални канабиноиди.
  7. Чистота на загадувачи; побарај го 3rd резултатите од тестовите за забава и осигурете се дека маслата CBD што сакате да ги купите се без загадувачи.

CBD масло наспроти CBD тинктури

Ако одите на пазар да купите CBD масла за анксиозност, мора да знаете како се споредуваат маслата и тинктурите CBD. Двете често се користат наизменично кога вистината е дека тие се различни и покрај тоа што имаат различни матични соединенија. CBD маслата, како што се семе од коноп или кокосовите масла MCT, имаат носечки масла како основа. Во меѓувреме, тинктурите на CBD се засноваат на високо-доказ алкохол. Тие се на течна основа, но немаат носачи на масло. Тинктурите и маслата CBD се администрираат на ист начин, а вие ги добивате истите придобивки. Можете да ставите CBD капки масло на или под јазикот, а другите корисници претпочитаат да ги додаваат во оброците, а сето тоа можете да го направите и на тинктурите на CBD.

Други CBD производи

Покрај CBD маслата и тинктурите, има и други CBD производи што би сакале да ги истражите. Мора да се признае, CBD маслата и тинктурите ви дозволуваат да ги почувствувате ефектите на CBD брзо и ефикасно, но тие се горчливи, па затоа има и други опции на кои треба да се свртите. Олио Лусо се занимава со теми како крема, а исто така можете да имате теми за CBD. Од CBD креми до масла за масажа, канабиноидот содржи многу теми што треба да ги пробате. Освен тоа, ако сакате да внесувате CBD, но маслата ви се горчливи, можете да имате јадења со CBD и капсули кои го маскираат горчливиот вкус. Освен тоа, другите корисници се одлучуваат за CBD вапови како најбрзиот начин да уживаат во придобивките од CBD, иако тие можат да ги иритираат белите дробови. На крајот на краиштата, ќе мора да го изберете вашиот идеален метод за испорака на CBD. Мора да знаете дека без оглед на избраниот метод, мора да се справите со добрите и лошите страни.

Видови на CBD во CBD масло

Дали купувате CND масло за анксиозност? Мора да ги знаете видовите на CBD вклучени во маслата. Постојат три типа или формулации на CBD за кои можете да се одлучите, од кои ниту еден не е подобар од другиот. Како и методите за испорака на CBD, секоја формулација има добрите и лошите страни што мора да ги знаете пред да ја изберете. Еве три типа или формулации на CBD и како тие се споредуваат;

  1. CBD со целосен спектар; е најбараниот тип на CBD. Има CBD со THC, флавоноиди и други соединенија на канабис, што ја зголемува севкупната корист од CBD. Сепак, тоа не е најдобро за луѓето кои прават тестови за дрога бидејќи има THC.
  2. Изолирајте CBD; е една CBD крајност и сосема спротивно од CBD со целосен спектар. Тоа е најчистата форма на CBD, која има канабиноид без THC, што го прави идеален за оние кои не сакаат да се издигнат од CBD или да паднат на тестовите за дрога.
  3. CBD со широк спектар; е повеќе како CBD со целосен спектар бидејќи има многу соединенија од коноп. Сепак, тој нема THC, што го прави идеален за корисниците на CBD кои сакаат да уживаат во придобивките од дополнителните соединенија од коноп, но не сакаат THC во нивниот систем.

Дали CBD маслото се појавува во тестовите за лекови?

Едно нешто што секој корисник на CBD би сакал да знае за CBD маслото е како тоа се однесува на тестовите за дрога. Што се тестови за дрога и како функционираат тие? Тие се тестови кои користат урина, коса, плунка и крв како примероци и тестираат за присуство на THC. Бидејќи тие бараат THC во вашиот систем, можете да бидете сигурни дека ќе ги поминете тестовите сè додека земате CBD производи без THC. Иако CBD маслото со широк спектар не треба да има THC, понекогаш може да го има. Во меѓувреме, шансите изолираните CBD масла да имаат THC се минимални, особено ако инвестирате во квалитет. Освен тоа, важно е колку CBD земате. Колку повеќе CBD земате, толку побрзо ќе се акумулира THC ако производот има THC, а тоа најверојатно ќе ве натера да не успеете во тестовите за лекови.

Заклучок

CBD маслата се еден начин да уживате во придобивките од CBD. Тие се разредени форми на CBD со база на масло и може да содржат MCT масла од кокос или семе од коноп како основни носители. Раните студии покажуваат дека CBD маслата може да помогнат при анксиозност, иако нема доволно докази за да се процени колку ефикасна CBD може да биде за анксиозност. Оваа статија ви помага да го цените CBD маслото, ја разгледува нејзината врска со анксиозноста, фрла светлина за тоа како да ги забележите најдобрите меѓу масите и ги истакнува првите 5 најдобри CBD масла за анксиозност.

Референци

Бауер, БА (2020). Кои се придобивките од CBD - и дали е безбедно да се користи? Во клиниката Мајо.

Елмс, Л., Шенон, С., Хјуз, С. и Луис, Н. (2019). Канабидиол во третманот на посттрауматско стресно нарушување: серија на случаи. Весник за алтернативна и комплементарна медицина (Њу Јорк, Њујорк), 25 (4), 392-397.

Kicman, A., & Toczek, M. (2020). Ефектите на канабидиолот, нетоксичко соединение на канабисот, врз кардиоваскуларниот систем во здравјето и болестите. Меѓународно списание за молекуларни науки, 21 (18), 6740.

Маскал, М., Хафези, Н., Ванг, Д., Ху, Ј., Сера, Г., Далас, МЛ и Спенсер, ЈП (2019). Синтетички, не-токсички 8, 9-дихидроканабидиол за ублажување на напади. Научни извештаи, 9 (1), 1-6.

Ват, Г., и Карл, Т. (2017). Ин виво докази за терапевтски својства на канабидиол (CBD) за Алцхајмерова болест. Граници во фармакологијата, 8, 20.

Барбара е хонорарен писател и советник за секс и врски во Dimepiece LA и Peaches and Screams. Барбара е вклучена во различни едукативни иницијативи кои имаат за цел да ги направат советите за секс подостапни за секого и да ги разбие стигмата околу сексот во различни културни заедници. Во слободното време, Барбара ужива да шета низ старите пазари во Брик Лејн, да истражува нови места, да слика и да чита.

Најново од CBD