Во Јапонија е Национален ден на рачната работа

Во Јапонија е Национален ден на рачната работа

Предиграта или сексот без пенетрација, рачните работи или рачните работи вклучуваат рачна стимулација на пенисот или скротумот од страна на друго лице за да генерира ерекција за сексуално задоволство, сексуално возбудување и повремено да доведе до оргазам или ејакулација. Во однос на двете страни, рачната работа може да биде сексуално возбудлива и физички интимна. Прсти е добра аналогија (виргинална стимулација). Жената може да му понуди на својот машки партнер рачна работа за да избегне пенетративен сексуален однос. Сексот без пенетрација е популарен меѓу оние кои сакаат да ги избегнат здравствените грижи од сексот со пенетрација, како што се СПИ и бременост од сексуално-вагинален однос. Некои луѓе веруваат дека физичката работа е многу потценета, а Јапонците се чини дека го делат овој став. Еве еден брз совет кој ќе ви помогне да го поминете Денот на рачната работа и да ја отфрлите таа негативна конотација. Јапонскиот термин „онанизам“ (мастурбација) може да се преведе и како датум 7/21. (затоа е на 21 јули). Создаден е и Superhero Tengaman за мастурбација. Постојат празнични маскоти за секакви чудни фестивали во Јапонија, и иако овој може да го сметаме за неверојатно, сите сме за тоа. Иако избегнувате да имате лош ден, еве како да го направите тоа;

Добијте доволно подмачкување

Сувото ракување може потенцијално да биде штетно за вашето здравје ако го направите погрешно. Одржувањето на нештата влажни е најголемата одбрана од ова. Плунката и подмачкувањето се најчестите лубриканти, иако кокосовото масло и лосион може да се користат и како лубриканти во домот. Бидете свесни дека плукањето на крајот ќе се исуши кога ќе ја набиете вагината. Не плашете се повторно да плукате за да ја одржите влажната сензација.

Затегнете го, но не претерувајте.

Користете ја вашата имагинација; можностите за уживање се речиси неограничени. Традиционалните потези нагоре-надолу се можни со триење на дното на вратилото со палците додека ја држите горната страна со другите прсти. Најчувствителната компонента на љубовниот мускул, френулумот, може да се најде на долната страна, каде што се спојуваат главата и вратилото. Ова е чувствителен регион; внимавајте да не го употребувате прекумерно. Можеби ќе помислите на оваа рачна работа како техника за заштита и подобрување на неговата машкост наместо да ја задушите.

Одржувањето на конзистентно ниво на перформанси е од суштинско значење.

Погрижете се да бидете доследни ако сакате да ги размрдате работите. Во ред е да се зафркавате и да користите различни гестови, но погрижете се да ги одржувате работите во движење бидејќи ритамот е многу важен. Сините топки ќе ви бидат последното нешто на ум ако вашето момче е во високо темпо. Сè што е потребно е да бидете приемчиви за изборот на вашиот партнер. Најдобро би било да упорите во се што вашиот маж гласно или физички покажува дека ужива. Возбудливо и моќно е да се контролира машката желба со своја.

Слободно извалкајте ги рацете.

Одете на смуч кога ќе се чувствувате храбри. Давуд и сор. (2022) забележа дека подобрувањето на одличната работа на рацете е можно со стимулирање на тестисите. Запомнете дека е многу покревка од кожата на вратилото ако ракувате со топката. Најситните допири може да одат далеку; не плашете се да ги искористите. Стимулацијата на задната врата и другите делови од телото со масажа на тестисите го зголемува тестостеронот ако вашиот сопружник е на бродот. Никој не ужива да го пикаат задникот.

Заклучете ги очите или одржувајте контакт со очите

Холингдрејк и сор. (2022) сугерираше дека оние кои сакаат да се чувствуваат повеќе поврзани со нивните партнери треба да одржуваат контакт со очите или да одржуваат контакт со очите. Кога испраќачот и примачот се на различни височини, контактот со очи изгледа уште позаматен (т.е. давателот клечи додека примачот стои).

Уживајте во вашите пупки за вкус до максимум што може

Малку јазик може многу да помогне во правењето на вашата работа уште поимпресивна. Иако ова е технички мине, ќе бидете изненадени колку многу можете да направите само со рака и јазик. Ќе ја разбуди вашата мама без целосна посветеност на целосна минувачка работа. Не плашете се малку да ги размрдате работите.

Користете ги двете раце.

Разновидноста на работата со две раце е една од придобивките од тоа. Според Даберли (2021),  можете да создадете сад за да го погалите вратилото со завиткување на вашите добро подмачкани раце околу нивниот пенис, кој потоа ќе го заглавите со прстите и палците. Оваа техника е позната и како „тупаница и пресврт“, но со двете раце натрупани една на друга. Обидете се да го ротирате надолу за да го извлечете максимумот од вашиот пенис. Можете исто така да ја задржите едната рака на нивната осовина додека ја користите другата за да им ја влечете косата или да ја триете, да ги скокоткате нивните брадавици или консензуално да ги задавите.

Размислете што не е кажано

Иако вербалното изразување на вашите желби во креветот има предности, сексот вклучува и многу невербална комуникација. Според Hug (2022), допирање, гушкање, стискање, насмевка и зјапање во очи се неколку начини да се покаже наклонетост. За да направите добра работа, треба да ги разберете невербалните. Набљудувајте ја реакцијата на вашиот партнер на вреќата и френулумот додека ги истражувате. Луѓето имаат различни преференции кога станува збор за плукање. Некои претпочитаат помал стисок, додека други претпочитаат повисок. Обидете се со нови работи (кои луѓето ги промовираат), но бидете свесни за невербалните знаци на вашиот партнер за да знаете што ужива, а што не му се допаѓа. Немојте да бидете измамени од нив. Не постои начин да се збрка работата направена со рака. Внимавајте да не ги потценувате вашите и онака импресивни способности. Престанете да се грижите дали тој мисли дека сте привлечни или дали ги правите работите „правилно“. Уживајте во тоа исто како и вашиот партнер.

Поважно е да се концентрирате на задоволство отколку на оргазам.

Лесно е да се изгубиме во моменталната возбуда и да ја изгубиме од вид личноста со која сме, особено кога не опкружуваат сопствениците на пениси. Забавете ги работите, поттикнете го дијалогот и изразете ја вашата возбуда што ќе им донесете радост на другите.

Референци

Давуд, АА, Ал-Самараи, RRH и Хусеин, ВН (2022, јули). Секретагог на хормонот за раст GHRP-6 и кломифен цитрат (CC) за лекување на хипогонадизам предизвикан од анаболниот стероид оксиметолон кај машките бели зајаци. Во Зборникот на конференцијата на AIP (том 2450, бр. 1, стр. 020040). AIP Publishing LLC.

Даберли, Е. (2021). Сексуална игра. Повеќе забавно отколку што можете да замислите. Parkstone International.

Холингдрејк, О., Хауард, Ц., Луи, КВ, Муч, А., Дин, Ј., и Фицџералд, Л. (2022). Здравствена писменост за ХИВ надвор од биомедицинскиот модел: иновативна алатка за визуелно учење за да се истакне психосоцијалната комплексност на грижата. Грижа за СИДА, 1-10.

Прегратка, КД (2022). Невербалната комуникација може да биде сигурен водич за одредување на значењето на пораката. Учење.

Анастасија Филипенко е психолог за здравје и здравје, дерматолог и слободен писател. Таа често ги покрива убавината и негата на кожата, трендовите во храната и исхраната, здравјето и фитнесот и врските. Кога не пробува нови производи за нега на кожата, ќе ја најдете како оди на часови по велосипед, се занимава со јога, чита во парк или пробува нов рецепт.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И