Не, Ви благодариме CBD маска

Не, Ви благодариме Преглед на производот CBD 2022 година

/

Љубителите на нега на кожа секогаш бараат премиум производи кои ќе го подигнат нивниот режим за нега на кожата. Не благодарам нуди висококвалитетни производи за нега на кожа направени со чисти, одржливи состојки. Брендот капитализира од потенцијалот на CBD и неговите антиинфламаторни, антихемиски и антиоксидантни својства, ветувајќи дека ќе ја балансира и засили вашата кожа. Пробавме некои од производите на NYT, а покрај тоа, споделуваме се што може да се знае за овој ветувачки бренд за нега на кожа CBD. 

За Не, Ви благодариме

Не, Благодарам е создаден од Зејн и Греам, двајца пријатели кои решија да застанат против сите работи што ги делат луѓето. Тие веруваат дека дури и нашето скијање не прави различни - всушност, тоа не прави сите исти. Длабоко вкоренети во ова верување, двајцата пријатели го основаа „Не, благодарам“. Нивниот бренд е да им помогне на луѓето да се чувствуваат одлично за себе и да кажат „не, благодарам“ на сè што повеќе не им треба. 

Компанијата е основана во 2019 година и е со седиште во Санта Моника, Калифорнија. Во својот релативно краток животен век, Не, Ви благодариме е препознаен како еден од врвните брендови за нега на кожа од страна на Форбс, Алур, Здравје на жените и The Coveteur. 

Процесот на производство 

Не, Благодарам користи CBDa за да создаде чиста и ефикасна нега на кожата. CBDa е природно соединение произведено во растението канабис во сурова форма. CBDa е доминантниот канабиноид во екстрактот со целосен спектар на потписот на брендот. Ова соединение е поефикасно од CBDa и има одлични антиинфламаторни и антиоксидативни својства.  

Кога се комбинираат со природни растителни екстракти и состојки како зимзелени, витамин Ц и ментол, „Не, благодарам“ успеа да создаде производи за нега на кожа со целосен спектар, урамнотежени што одговараат на сите.

Не, Благодарам користи наноенкапсулација, процес кој вклучува разградување на канабиноидот на наночестички и нивно инкапсулирање во супстанца што го олеснува апсорпцијата на телото. Покрај тоа, процесот го емулгира канабиноидот и ја зголемува неговата биорасположивост.

Последно, но не и најмалку важно, сите производи се тестираат во лабораторија од трета страна и можете лесно да пристапите до сертификатите за анализа преку страниците на производот.

Политика за испорака и враќање

Не, Ви благодариме до сите држави освен Ајова, Луизијана, Ајдахо, Охајо, Јужна Дакота и Небраска. За жал, во моментов, компанијата не испорачува на меѓународно ниво, но, се надеваме, тоа наскоро ќе се промени. 

Едно забележливо е дека сите нарачки се подобни за бесплатна испорака. Дополнително, компанијата нуди бесплатна дводневна испорака за нарачки од најмалку 75 долари. Покрај тоа, можете да се одлучите за дводневна испорака за дополнителни 7 долари. 

Не, Ви благодариме сака секој клиент да биде задоволен со своето купување. Но, во случај да не сте, компанијата нуди 30-дневна политика за враќање. Процесот е едноставен - едноставно треба да ја контактирате поддршката за корисници на компанијата за да ви помогне. 

Опсег на производи

Изработени и направени рачно, производите „Не, благодарам“ се висококвалитетни и имаат за цел да обезбедат секојдневна нега за сите типови кожа. Палетата на производи на брендот вклучува CBD мелем за усни, крем за олеснување, ноќна маска, средство за чистење лице и масло за лице. 

Сите производи, освен средството за чистење, се без глутен. Понатаму, средството за чистење лице, кремот за олеснување и маслото за лице се вегански. Мелемот за усни се произведува со пчелин восок и масло, додека маската за спиење содржи екстракт од мед Манука. 

Бевме возбудени што пробавме да тестираме некои од одличните производи „Не, благодарам“. Покрај тоа, можете да ги најдете сите непристрасни критики за производите што ги пробавме. 

Не, благодарам - CBD маска за ноќ

Да почнеме со производот што најмногу го сакавме - со маска за спиење. Марката тврди дека „ќе се разбудите светли и хидрирани“, а ние бевме многу возбудени да видиме дали тоа е вистина. 

Инспирирана од корејската и јапонската убавина, маската е формулирана со база на кокосова вода за да создаде заштитен слој. Понатаму, тој може да се пофали со 50 мг од препознатливиот CBD со целосен спектар на брендот и моќна комбинација на ниацинамид и натриум хијалуронат. Овие состојки ги штитат клетките и го минимизираат оштетувањето и помагаат на кожата да задржи колку што е можно повеќе вода. Покрај тоа, екстрактот од мед Манука помага во хидратација и промовира смиреност.  

Маската има свилена текстура и воопшто не е мрсна. Напротив, се чувствува многу лесно на лицето. Брзо се апсорбира, така што не треба да се грижите дали ќе оставите нешто на перницата. Маската формира хранлив штит кој делува преку ноќ за да ја надополни кожата веднаш штом ќе ја ставите. Ќе забележите разлика од првата ноќ бидејќи ќе се разбудите со мазен и полн тен. Дополнително, кожата е блескава и освежена. 

Тоа е чудотворен производ за дехидрирана и уморна кожа, но со задоволство дознавме дека маската е погодна за сите типови на кожа, вклучувајќи ги и чувствителните и склони кон акни. Значи, ние јасно велиме: „Да, благодарам!“ на оваа уникатна маска!

Маската доаѓа во практично пакување, кое исто така ќе изгледа стилски на вашата ноќна маса. Сепак, пакувањето од 30 ml чини 85 долари, што може да се смета за просек во индустријата. 

Како да ја користите маската CBD за ноќ

Имајќи предвид дека маската не содржи врзувачка хемикалија, нормално е да се одвои, па најдобро е да ја протресете пред употреба. Нанесете мала количина на чиста кожа како последен чекор во вашиот режим за убавина. Како што рековме, маската брзо се апсорбира. Спијте со него и измијте го наутро.   

Не, благодарам - CBD мелем за усни

на балсам за усни од Не, Ви благодариме има уникатна заштитна формулација која создава бариера за одржување на усните влажни. Покрај CBD со целосен спектар, балсамот за усни е збогатен со путер од какао, давајќи му кремаста текстура и помага во заштитата на роднините. Дополнително, пчелин восок остава заштитен слој, додека ланолинот ја заглавува влажноста на кожата и помага да се навлажнува. 

Мелемот за усни нема вкус за да ја одржува формулата што е можно почиста и да избегне потенцијално штетни додатоци. Но, достапен е во четири мирисни сорти - краставица и маточина, нане и ванила, лаванда и еукалиптус и оригиналниот мирис „Не, благодарам“. Без оглед на мирисната опција што ќе ја изберете, вашите усни ќе мирисаат неверојатно.

Она што е најважно, балсамот за усни трае. Тоа не е еден од оние мелеми што треба повторно да ги нанесувате на секои пет минути. Плус, веднаш ги храни усните, обезбедувајќи длабока хидратација и е фантастичен дури и за најчувствителната кожа. Дури и ако вашите усни се оштетени, можете да му верувате на балсамот за усни No, Thank You за да ги поправи за кратко време. 

Цената на балсамот за усни е 18 долари, што може да изгледа поскапо од другите мелеми на пазарот. Сепак, имајќи ги предвид фантастичните придобивки што ги обезбедува и списокот со чисти состојки, можеме да кажеме дека цената е повеќе од фер.

Како да го користите CBD балсамот за усни

Едноставно нанесете слој на двете усни и втријте ги заедно за да се шири бламот порамномерно. Мелемот можете да го користите онолку пати колку што сакате - но, со оглед на тоа што останува на усните неколку часа, треба да го користите околу три до четири пати на ден. 

Не, благодарам - CBD масло за лице 

на CBD масло за лице од Не, Благодарам доаѓа во шише од 30 ml и има цена од 85 долари. Тоа е разумна цена и добро вреди за парите. 

Маслото содржи CBD со целосен спектар и тетрахексилдецил аскорбат, кој е стабилна форма на витамин Ц. Оваа комбинација ја олеснува апсорпцијата на кожата без да иритира. Дополнително, витаминот Ц го осветлува тенот и го промовира формирањето на колаген. 

Понатаму, маслото содржи сквалан добиен од маслиново, богат со антиоксиданси и и помага на кожата да формира заштитен слој. Како тоа да не е доволно, маслото може да се пофали со CoQ10, најмоќниот антиоксиданс кој помага да се енергизираат клетките на кожата, го поддржува производството на колаген и ја смирува кожата. 

Списокот на состојки е прилично ограничен, но многу моќен. Комбинацијата од овие четири клучни состојки делува на балансирање на тенот на кожата и намалување на црвенилото. Совршен е за секојдневна употреба бидејќи не е тежок ниту премногу мрсен. Брзо тоне во кожата без мрсна завршница. 

Маслото нема и додадени мириси, па има мирис на коноп, но многу брзо избледува, па нема ни да го почувствувате. Погоден е за сите типови кожа и помага да се поправи сувата и ронлива кожа. Одличен е и за намалување на темните дамки и за намалување на хиперпигментацијата. Уште повеќе, можете да го користите маслото за да се справите со кожата склона кон акни или кожата која страда од розацеа.

Како да се користи маслото CBD

Може да го вклучите маслото за лице No, Thank You CBD во вашата утринска или вечерна рутина. Нанесете околу три капки на чисто лице, но пред навлажнување. 

Нашата пресуда

Ги тестиравме ѕвездените производи на овој фантастичен CBD нега на кожата бренд. Го сакавме секој од нив! Уживавме во нашето патување „Не, благодарам“ и со задоволство ги пробавме овие уникатни производи за нега на кожата, кои најверојатно ќе станат редовни во нашите режими за убавина. Нема ништо што не ви се допаѓа кај овој бренд со импресивна листа на состојки, уникатни формулации и најсовремен производствен процес. Се надеваме дека ќе уживате во нивните производи исто како и ние! 

Експерт за ментално здравје
MS, Универзитетот во Латвија

Длабоко сум убеден дека на секој пациент му треба единствен, индивидуален пристап. Затоа, во мојата работа користам различни методи на психотерапија. За време на моите студии, открив длабок интерес за луѓето како целина и верување во неразделноста на умот и телото и важноста на емоционалното здравје во физичкото здравје. Во слободното време, уживам во читањето (голем љубител на трилери) и одење на планинарење.

Најново од CBD