Нови секс резолуции!

Нови секс резолуции!

Во право, да се надеваме дека сите излеговте со тресок минатата ноќ и дека не сте премногу мамурни ова утро! Се надевам дека сите најдовте нешто да направите што ви го предложивме во Новогодишна голотија! Дури и ако ова е страшното утро по претходната ноќ за повеќето од вас, јас го користам утрото лабаво, повеќето луѓе за кои знам дека нема да станат до пладне, се надевам дека сите добро размислија за своите новогодишни резолуции! Се разбира, тие се важни, но денес размислуваме за секс. Еве неколку идеи за вашите нови секс резолуции.

Ако правите нешто оваа година, се трудите спалната соба да биде посреќно место, направете го тоа не само за себе, туку и за вашиот партнер. Целата поента на новогодишната резолуција е всушност да се обидете и да се држите до неа, знам дека повеќето од нас навистина немаат мотивација, но можеби ќе откриете дека правењето нешто што им користи на другите луѓе наместо само на себе, може да ви помогне да го задржите тоа. И еј, ако избравте навистина забавно што е целосно лично и само за вас, можеби ќе сфатите дека е полесно да останете мотивирани и за тоа. Сексот, според мене, најдобрата мотивација од сите, ако сте доволно напалени, ќе направите речиси се за да добиете. Значи, што можете да направите за себе или за вашиот партнер за да ја направите годината многу пооткачена? Па, сè и сè!

Како прво, можете да ветите дека ќе пробате нова позиција секој ден, и тоа во соба различна од вашата спална соба. Исто како што споменавме во серијата Соби и позиции, можете да излезете од традиционалното овде и да почнете да бидете поавантуристички.

Извадете лист од нашата книга и влезете во ропство! Ропството е одличен начин за почетници да се влезе во BDSM и навистина е забавен дури и ако не сакате да навлезете во другите аспекти од него. Обидете се едноставно да се врзете еден со друг и да се забавувате. Врзувањето на свињите е мое лично омилено, и мислам дека многу мажи би се согласиле со мене дека е навистина забавно!

Плескаат далеку! Извадете ги картичките и започнете со загубата, направете ја секоја вечер малку игра и тестирајте ги вашите граници со некои едноставни секс игри.

Одете на отворено, во ред, ако не сте го направиле ова порано, можеби е подобро во лето, но стремете се кон тоа и ќе видите колку може да биде забавно!

Овозможете им на аналните играчки, тие не се толку страшни како што изгледаат и можат да го направат сексот многу пооживувачки. Започнете малку, но продолжете до чудното и прекрасното.

Што и да правите оваа година, направете го откачено, направете го поголемо и подобро од минатата година. Нова Година, Нова Ти, и проклето, можеш да бидеш толку откачен! Кажете ни ги вашите резолуции денес!

Барбара е хонорарен писател и советник за секс и врски во Dimepiece LA и Peaches and Screams. Барбара е вклучена во различни едукативни иницијативи кои имаат за цел да ги направат советите за секс подостапни за секого и да ги разбие стигмата околу сексот во различни културни заедници. Во слободното време, Барбара ужива да шета низ старите пазари во Брик Лејн, да истражува нови места, да слика и да чита.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И