Обична Janeејн

Обичен преглед на производи на Jane CBD 2022 година

/

Обична Janeејн е еден од најдобрите продавачи на CBD цветни производи низ САД. Целта на компанијата е да обезбеди врвен квалитет по пристапни цени. Брендот ни испрати неколку од врвните производи што ги нудат. Нашиот тим ги тестираше во текот на две недели, а пресудата конечно е тука! Прочитајте за да дознаете зошто производите на Plain Jane се широко пофалени и уживаат фантастична репутација. 

За Плејн Џејн

Plain Jane е основана за да направи премиум ЦБД производи за цвеќе подостапни и достапни за секого. 

Главните производи на брендот се CBD цигарите и џоинт и се нашироко познати како најдоброто место за да се добијат производи за пушење CBD. 

Она што навистина го издвојува Plain Jane е тоа што ова е првиот бренд што ја претстави цигарата со слаб мирис CBD. Компанијата користи средство за лекување вода за да го отстрани мирисот на канабис и вкусот што доаѓа од хартијата од цигари. 

Процес на производство на обичен Џејн

Сместени во јужен Орегон и лиценцирани од Одделот за земјоделство во Орегон, CBD цвеќињата се набавени од мали семејни фарми. Plain Jane ги произведува своите производи користејќи повеќе од 20 видови коноп од цвеќиња одгледувани на отворено, затворено и оранжерии. Филтерот за пред-ролни е направен од микропорна целулозна матрица завиткана во цевка од оризова хартија.

Сите производи што ги нуди Plain Jane се направени од индустриски коноп добиен од мали локални фарми. Сите производи се тестираат во објект на трета страна и содржат сертификати за анализа. Ова е доказ за одговорноста на брендот и им помага на клиентите да се чувствуваат сигурни кога купуваат. 

Политика за испорака и враќање на обичната Џејн

Обичен Џејн бродови низ САД. Компанијата има за цел да ги испорача нарачките во рок од три работни дена по добивањето на вашата нарачка. Обезбедена е бесплатна достава за нарачки од најмалку 30 долари. Покрај тоа, можете да се одлучите за експресна испорака за дополнителен надомест.  

Политиката за рефундирање што ја нуди компанијата е донекаде строга, но фер. Ви овозможува да ги вратите производите неотворени во рок од седум дена од приемот на пакетот. Plain Jane ќе издаде рефундирање во рок од 10 дена. Имајте на ум дека трошоците за испорака не се враќаат. 

Палета на производи 

Од цвеќиња од коноп и пред-ролни до локални и тинктури, можете да најдете буквално секаков вид на CBD производ во Plain Jane. Се разбира, компанијата е најпозната по своите цигари и пред-ролни кои се достапни во повеќе видови и концентрации. Во продолжение прочитајте повеќе за производите што се обидовме да дознаеме дали треба да му дадете шанса на брендот. 

Обичен Џејн со целосен вкус CBD трим

на Целосен вкус Обичен Џејн трим е подготвен за употреба и полн со вкус, што гарантира стабилно искуство. Ефектите се благо стимулирачки и нежно терапевтски. 

Производот има разумна цена, која се движи од 5.50 до 185 долари. Облогата доаѓа во лесна за употреба, затворена вакуумска кеса со лабораториски детали на неа. Совршен е за правење ролни, а облогата ги содржи сите предности на врвните пупки на Plain Jane. 

Го добивме сојот Токио кој е фенотип на ОГ Куш. Ова е цвет кој се одгледува во затворен простор првично одгледан во Северна Калифорнија. Овие пупки со доминантни карактеристики на Индика можат да се пофалат со сложени ароми на бор, лимон и суптилен дизел. Комбинацијата е моќна и дава уникатно искуство. 

Чадот воопшто не е груб што ги прави овие пупки одличен додаток на вашите дневни сесии за чад. Дополнително, очекувајте да доживеете суптилна еуфорија и целосна релаксација. Со 14.68% канабиноиди, цвеќињата се многу моќни.

Обичен Џејн CBD / CBN Sleep Gummies

на Обични гуми за џвакање Џејн CBD за спиење доаѓаат со вкус на боровинки. Содржејќи 500 mg висококвалитетни CBD изолати, овие гуми за џвакање се совршени за почетници. Секоја гума за џвакање содржи 10 mg CBD и е збогатена со 5 mg CBN со целосен спектар и 2.5 mg мелатонин. 

Докажано е дека формулата помага за добар сон и можеме да потврдиме дека навистина функционира. Така, можете да очекувате полесно да заспиете и да имате здрав сон без да се будите ноќе.

Препорачаната доза е џвакање навечер, околу половина час пред спиење. Доколку е потребно, можете да ја зголемите дозата, но погрижете се да не земате повеќе од четири гуми одеднаш.  

Пакетот изгледа многу добро, а цената е исто така погодна. На пример, едно пакување гуми за џвакање ќе ве чини 39.99 долари, што спаѓа во индустриските стандарди.

Обични Џејн филтрирани полн вкус коноп пред-ролни

на Филтрирани ролни од коноп со целосен вкус од Plain Jane доаѓаат во сојот Elektra кој е комбинација од соеви од Resin Berry и ACDC коноп. Вкусот е неверојатен со билни ноти и прстофат бибер и бор. 

Можете да изберете од Litter кој е комбинација од Early resin Bud и Suver Haze и содржи мирисни ноти на нане, бибер и билки. Другата опција е Sour Spice Candy која е хибрид на Early Resin Berry и South Tsunami. Овој вид може да се пофали со овошен вкус. 

Кога пушите, овие пред-ролни ќе испуштат неверојатна арома што се задржува на вашето непце. Пред-ролни се без тутун и никотин и не содржат адитиви. Секое прелистување содржи околу 72 mg CBD. Материјалот од коноп е направен од 8% CBD. 

на Обични ролни од коноп со филтрирана Џејн со целосен вкус изгори рамномерно и бавно, дозволувајќи ви да се препуштите во моментот. Дополнително, тие се сметаат за целосен спектар, што значи дека ќе обезбедат ефект на придружба, што ќе резултира со долготрајни резултати. 

Според нашето искуство, ефектите може да варираат. Некои рецензенти изјавија дека чувствуваат наплив на енергија, додека други рекоа дека прелистувањето им помогнало да се чувствуваат порелаксирано и подобро расположени.

Пред-ролните на Plain Jane се достапни во пакувања (цевка или картон) од два и 20. Цените се движат од 2.99 до 109 долари.

Обичен Jane CBD претходно навиен зглоб

Премијата однапред валани спој од Plain Jane е најдобриот начин да уживате во вашата CBD без проблеми. Совршен за ситуации во движење, спојката е достапна во различни вкусови на коноп со различни вкусови. Можете да изберете од Електра до Специјален сос. Покрај разновидноста на опции, ја сакавме практичноста и леснотијата на користење на зглобовите. 

Секој содржи до 3.5 грама CBD цветови од коноп валани во веганска сурова хартија. Дополнително, зглобовите се изобилуваат со ретки канабиноиди како THCa и CBDa.

Ни беше испратен сојот Специјален сос. Зглобот дава мазен чад со неверојатна арома на ванила и ноти на бобинки, цимет и рузмарин. Мораме да кажеме - вкусот е неверојатен! 

Имајќи предвид дека секој џоинт од половина грам содржи 19% од моќта на CBD, можеме да кажеме дека ова е совршен производ кој ќе ви помогне да се олесните во текот на денот. Зглобот гори бавно, но дава брз удар и има долготрајни ефекти. Може да очекувате да ви помогнат да се чувствувате лесно и да ве подготват за што и да ви фрли денот.

Дополнително, го пробавме сојот Lifter. Овој комбинира цветен и нане вкус во мазен чад со кремаст вкус кој се задржува. Можете да очекувате излив на релаксација, проследен со здрав енергетски поттик. Видот содржи 15% CBD што го прави совршен за секое време од денот кога ви треба нешто за да ве поттикне. 

Пресудата

Plain Jane е веќе воспоставен CBD бренд. Иако нудат низа производи, вклучително и CBD масла и гуми за џвакање, Plain Jane е најпозната по своите зглобови и цигари. Затоа, брендот нема да им биде омилен на сите, но ако сте страствен пушач на коноп, веројатно е дека производите на Plain Jane брзо ќе станат главен во вашата рутина. 

Уживавме да ги пробуваме овие производи и можеме да кажеме дека компанијата ги оправдува очекувањата. Како прво, го сакаме нивото на транспарентност што го обезбедува - сè е тестирано од трета страна и лесно можете да пристапите до резултатите од лабораторијата. 

Дополнително, има неверојатна разновидност на соеви и концентрати, така што има по нешто за секого. Благодарение на процесот на стврднување со вода, мирисот на канабис се отстранува, а вкусот доаѓа од хартијата која е навистина иновативна и ретко се наоѓа на друго место. Овој процес дава целосни вкусови, натоварени со терпени, но без адитиви, тутун и никотин. 

Конечно, цените се конкурентни и во рамките на индустриските стандарди, што е уште една одлична карактеристика на брендот. 

Сè на сè, имавме неверојатно искуство пробувајќи ги производите на Plain Jane и едвај чекаме да ги добиеме другите производи од нивниот каталог!

Ксенија Собчак, БА (Hons) Модна комуникација: модно новинарство, Централ Сент Мартинс

Ксенија Собчак ужива во блогирањето на областите на модата, стилот, начинот на живот, љубовта и CBD. Пред да стане блогерка, Ксенија работеше за познат моден бренд. Ксенија е автор кој придонесува во водечките списанија и блогови за мода, начин на живот и CBD. Може да се судрите со Ксенија во нејзиното омилено кафуле во Јужен Кенсингтон, каде што напишала најмногу блогови. Ксенија е цврст застапник на CBD и неговите придобивки за луѓето. Ксенија е исто така на панелот на рецензенти на CBD во CBD Life Mag и Chill Hempire. Нејзината омилена форма на CBD се CBD гуми за џвакање и CBD тинктури. Ксенија е редовен соработник во водечките модни, животни стилови, како и CBD списанија и блогови.

Најново од CBD