Ова се тајните простори каде што можете да дозволите работите да станат зачинети на кампусот

/

(Лондон, ОК) 31 август 2021 година: Слобода! Конечно сте надвор од домот на вашиот родител и сами. Слободно одржувајте ги вашите работни часови, декорирајте во ваш стил и нека го придружуваат вашето момче или девојка кога сакате. Има само еден проблем. Твоите цимери никогаш не си заминуваат. Расположението е предизвик кога никогаш немате никаква приватност. Дури и ако имате сопствен простор и можете да ја заклучите вратата, не може да ја вратите без да им соопштите што правите со сите во студентскиот дом. За да ги подигнете работите на следното ниво, ќе треба да најдете некои креативни места за да ги заклучите усните со вашата љубов.

Ова се тајните простори каде што можете да дозволите работите да станат зачинети на кампусот

Нема подобро место за заљубување од романтичарите и поетите од историјата. Зошто да читате за епските љубовни приказни во романот на Џејн Остин или само да рецитирате зачинета песна од Лорд Бајрон кога можете сами да создадете магија. Одете во најтивката или најголемата библиотека на вашиот кампус и пронајдете скриено катче каде што можете да се гледате во очи и да си шепнете слатки ништо. Позајми реплика од два од Шекспир и кажи ѝ „Не би посакал ниту една другарка на светот освен тебе“.

Најтивките и најприватните места на кампусот честопати се оние кои најмногу се занемаруваат кога размислувате да пронајдете мало љубовно гнездо. Административните згради, театарот на кампусот, уметничката галерија и конференцискиот центар нудат тони простор и многу скриени места со малку студенти или вработени околу кои ќе ве прекинат. Проверете го секој кат и пронајдете место со убав поглед или удобна област каде што можете да легнете и да се галите со вашиот партнер со часови. 

Имате партнер кој секогаш е ладен? Проверете го базенот на кампусот! Базенот на кампусот секогаш има белило со малку, ако воопшто има, гледачи. Изберете го горниот ред и ќе имате тони приватност. Најдобро од сè, температурата во базенот секогаш се одржува неколку степени потопла од секаде на кампусот. Можете да се соблечете и да бидете убави и топли.

Најромантичното место на кампусот најдобро се гледа ноќе. Планетариумот е речиси секогаш отворен до доцна и обично е тивок со тишината на универзумот горе на целосен екран. Истражувањата покажаа дека правењето нова активност, како пронаоѓање ѕвезда или гледање во небото горе, може да им помогне на паровите да се заљубат. Мистеријата на планетите, ѕвездите и метеорите што се провлекуваат низ небото сигурно ќе ви дадат многу за разговор, а гледањето низ телескопот сигурно ќе ве приближи еден до друг. Никој нема да ве вознемири ако работите одат од бакнежи и нежни допири до целосна сесија за шминкање.

Пронаоѓањето на вашето совршено приватно место за шминкање на кампусот може да значи дека ќе направите малку истражување на отворено. Кампусите обично имаат убави, затскриени места наменети да им овозможат на студентите да се ослободат од стресот и да стапат во контакт со природата. Истражете го кампусот заедно и можеби ќе наидете на волшебна, приватна градина за која никој не знае или големо прекрасно дрво што нуди сенка и најмека трева. Спакувајте ќебе во вашиот ранец и ќе имате совршено романтично место.

Сакате приватно место каде што можете да бидете гласни колку што сакате? Упатете се кон класичното место за издвојување, автомобилот. Паркинзите во кампусот се огромни и сигурно ќе најдете тони приватност. Свиткајте ги седиштата надолу, купете неколку затемнети прозорски нијанси, и воила, слободно бидете гласни и живи колку што сакате. Сакате да користите играчки, повелете, нема кој да го слушне зуењето… или уживањето како резултат.

Сакате возбуда да ве фатат додека сте во флагрантен дел? Најтивкото место на кампусот, исто така, може да понуди најмногу возбудувања. Капелата на кампусот честопати е сместена далеку од толпата студенти и нуди мир, тишина и чувство на смиреност. Ако сакате да го пробате овој агол од кампусот за вашата сесија за шминкање, името на играта е брз пристап и брзо бегство. Обидете се Здолништа, гаќи без меѓуножје, И чипкаст градник што може да се восхитува кога ќе отповикате неколку горни копчиња на вашата блуза. Кога ќе слушнете дека некој доаѓа, брзо избегајте и никој нема да сфати за што навистина се молевте.

За сè што ви треба за да ги оставите работите да одат, од слатки и романтични, до целосни ОМГ, проверете www.peachesandscreams.co.uk.

За најновите стилови, секс позитивна инспирација и продажба, поврзете се со Peaches and Screams онлајн @peaches_and_screams на Instagram.

Најново од Љубов и врски