Крпен CBD

Преглед на производот OnMi Patch 2022 година

/

Трансдермалните закрпи се новата жешка тема меѓу љубителите на CBD. Општо земено, лепенките се подготвени да бидат тренд во годините што доаѓаат. Причините се едноставни - трансдермалните фластери доаѓаат со бројни придобивки. На пример, тие ги ослободуваат состојките полека и локално. Ова ги прави одлични за оние со проблеми со малапсорпција, IBS или други дигестивни проблеми. Уште повеќе, состојките влегуваат директно во крвотокот и ја зголемуваат биорасположивоста, што доведува до подобар одговор од телото. 

OnMi лепенка е иновативен бренд кој е специјализиран за закрпи на кожата за подигање на здравјето и благосостојбата. Трансдермалните фластери всушност испорачуваат природни состојки кои се апсорбираат локално. Овие лепенки не содржат состојки за полнење кои обично се наоѓаат во конвенционалните апчиња. Бевме желни да ги пробаме овие најсовремени закрпи и да ги тестираме за вас дали навистина функционираат. Прочитајте за да дознаете сè за компанијата, нејзините производи и нашите размислувања за закрпи што ги пробавме.

OnMi CBD закрпи

За OnMi 

Основачите на OnMi беа поттикнати од желбата да обезбедат едноставно и поздраво решение за таблетите и таблетите. Закрпи дојдоа како логичен одговор на ова прашање. Секој фластер содржи 100% ботанички и витамини и е многу лесен за употреба. Едноставно го пилете фластерот од неговата подлога, го ставате на вашата кожа и го олупите кога ќе завршите. Покрај тоа, можете да носите еден фластер повеќе од 12 часа. За тоа време, телото ги апсорбира состојките без да ја вклучи киселоста на желудникот и цревата што може да ја намали ефикасноста на состојките. 

Состојки 

OnMi лепенките се чисти и содржат природни состојки со докажани велнес придобивки. Тие се без шеќери, вештачки бои и какви било потенцијално штетни хемикалии. Понатаму, фластерите се без парабен, латекс и глуте. Конечно, тие се исто така не-ГМО и без бои. 

Испорака и Враќање

Компанијата нуди бесплатен превоз во САД за нарачки од 29 долари или повеќе. Дополнително, нуди меѓународен превоз до Канада, ОК, Шпанија, во Мексико за рамна цена на испорака од 15 долари. Иако меѓународниот список за испорака е малку ограничен, компанијата најверојатно ќе ја прошири во иднина. 

Кога станува збор за враќање, OnMi нуди искуство без мака. Прифаќа неотворени производи испратени во рок од две недели од датумот на испорака. Сепак, имајте на ум дека цените за испорака се неповратни освен ако не добиете оштетен производ што резултира со грешка при производството. Дополнително, политиката за рефундирање не се однесува на артикли купени на продажба. 

Опции и попусти за заштеда на OnMi

OnMi нуди пристапни цени на закрпи. И, генерално, колку повеќе купувате, толку повеќе заштедите. На пример, пакување од четири лепенки чини 9.99 долари (или 2.49 долари по лепенка). Можете да заштедите со купување на поголеми пакувања од 12 (19.99 $ или 1.66 $ по лепенка) и 32 (29.99 $ или 0.93 $ по лепенка). 

Покрај тоа, компанијата често води промоции и продажби. Сепак, една од опциите за заштеда која е секогаш достапна е купувањето во пакети. На страницата на производот, можете да најдете различни опции на пакети кои можат да ви заштедат големо време. На пример, пакетот Everyday Wellness чини 24 долари и вклучува четири точки на витамин, сон и енергија. Потоа, тука се Mega Bundles што чини 56 долари, пакетот за почеток со витамини што доаѓа од 40 долари и пакетот Relief, со цена од 16 долари. 

Услуга за претплата на OnMi

Програмата за претплата е лесен начин да ги доставувате вашите закрпи секој месец, без проблеми. На овој начин, можете да се осигурате дека никогаш нема да останете без овие одлични закрпи. Уште поважно, ова е начин да заштедите многу на вашите купувања. Добивате 50% попуст на првото купување на претплата и 20% попуст секоја месечна нарачка потоа. 

За да се претплатите, треба на страницата за конкретниот производ и да го изберете бројот на закрпи што ќе ги добиете. Следно, изберете ја опцијата „Претплати се и зачувај“ и одлучете за фреквенцијата на испорака. Конечно, кликнете на копчето „Додај во кошничка“ и продолжете да го комплетирате купувањето. 

Програма за големопродажба на OnMi

Покрај редовните купувања, можете да купите OnMi закрпи на големо. За да се регистрирате за програмата за големопродажба на компанијата, треба да го пополните формуларот што можете да го најдете на веб-страницата. Од вас ќе се бара да обезбедите основни информации како име и презиме, како и бројот на нарачката. Потоа, можете да го средите купувањето на големо преку услугата за корисници на OnMi. 

Палета на производи на OnMi

Omni нуди обемна листа на закрпи. Постојат лепенки за релаксација, зајакнување на енергијата, справување со мамурлакот, промовирање на спиење, потиснување на желбата и одржување на здрава тежина. Секој има уникатна формула и цели кон одредено прашање. Едно нешто што е заедничко за сите фластери е тоа што тие се јасни и ги ласкаат сите тонови на кожата. Друга работа е што тие се целосно чисти и не даваат никакво чувство. Моравме да пробаме три од закрпи, па прочитајте за да го откриете нашето искуство.

OnMi Sleep Patch со CBD

На OnMi sleep patch е направен од камилица, лаванда, валеријана и пасифлора, сите докажано дека помагаат во ублажување на анксиозноста и стресот и промовираат смиреност. Згора на тоа, лепенката содржи 20 mg изолирана CBD за да обезбеди зголемена смиреност. 

OnMi Sleep Patch со CBD
OnMi Sleep CBD лепенка

Комбинацијата на овие состојки е толку моќна што фластерот не само што помага полесно да заспиете, туку ја намалува непријатноста предизвикана од несоница и го подобрува квалитетот на сонот. Уште повеќе, може дури и да ги минимизира симптомите на млаз заостанување. Што е најважно, фластерот не предизвикува зависност. 

Како да го користите Sleep Patch.  

Може да го нанесете Sleep фластерот три часа пред спиење и да го отстраните наутро. За полесно отстранување, можете да користите топла вода. Лепенот дава најдобри резултати кога се користи секојдневно.  

OnMi Relax Patch со CBD

Ако се чувствувате како да сте под голем притисок и постојано под стрес, на Закрпи за релаксација се одличен избор. Сите ние сме малку повеќе под стрес од вообичаено за време на неизвесни времиња на пандемија, па фластерите се одличен начин да се постигне рамнотежа на умот без земање апчиња или други лекови. 

Списокот на состојки на лепенката Relax вклучува пасифлора, која работи на промовирање на спиењето и ублажување на симптомите на анксиозност. Потоа, тука е валеријаната, моќниот ботаник кој помага при стрес. Дополнително, фластерот Relax е збогатен со витамин Б1, кој е познат по тоа што го намалува заморот предизвикан од стрес. Во исто време, им помага на клетките да ја претворат храната во енергија.  

Покрај тоа, витаминот Б6 обезбедува нормална функција на метаболичкиот систем и создавање на клетки. Конечно, фластерот содржи 30 mg изолат CBD, кој исто така ги намалува симптомите на анксиозност и го ублажува стресот. 

Докажано е дека лепенката се справува со хроничниот стрес и ви дава чувство дека ја враќате контролата над вашиот живот. Покрај тоа, хипоалергичната формула е лесна за употреба и 100% безбедна. 

Како да користите Relax CBD Patch

Лепенот Relax е добар за секојдневно користење. Можете да го носите секаде и да го примените пред, особено стресни настани, благодарение на практичното пакување. 

OnMi CBD Patch 

на CBD лепенка е најновото дополнување на семејството OnMi. Бевме воодушевени што бевме меѓу првите кои го пробаа овој иновативен производ. 

Инфузија со 25 mg изолат од коноп канабидиол, фластерот опфаќа бројни придобивки. Тоа може да помогне во намалување на секојдневниот стрес и поддршка во управувањето со симптомите на анксиозност. Дополнително, тој е одличен за ублажување на акутни болки и болки, како и за болки во мускулите. Покрај тоа, лепенката CBD промовира релаксација и помага да се подобри спиењето. Значи, навистина е се во едно. 

Закрпата има продолжено ослободување на CBD за да можете да го носите до 24 часа. Обезбедува чувство на смиреност во текот на денот, и можеме слободно да кажеме дека ова е нашата омилена лепенка досега! 

Како да користите CBD закрпи

Како што рековме, фластерот канабидиол може да ви помогне да се справите со секојдневниот стрес, па лесно можете да го нанесувате секојдневно. Дополнително, можете да го користите пред да одите во теретана за да спречите чувство на болка после тоа. 

Нашата пресуда - вистински нов бран на благосостојба

OnMi лепенките се иновативни производи дизајнирани да останат на што и да правите. И покрај тоа што не се целосно водоотпорни, тие ќе останат вклучени дури и во присуство на лесна влага. Формулирани со природни состојки и збогатени со CBD, лепенките ја вршат својата работа. 

Во зависност од видот на лепенката што ќе ја изберете, можете да управувате со состојби како анксиозност, стрес, несоница и многу повеќе. Можете дури и да комбинирате лепенки за уште подобри резултати. На пример, нанесете лепенка Relax Hemp со обична лепенка Relax пред стресни настани за подобри резултати. 

Она што навистина ги издвојува OnMi лепенките е тоа што тие не се ГМО, без глутен, без бои и не содржат вештачки бои. Дополнително, тие се без парабен и латекс. А, она што најмногу ни се допадна е тоа што се прилагодливи на секој тип на кожа! 

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од CBD