Плажата со ливчиња од роза ги тера жените да се сомневаат во својот брак

Плажата со ливчиња од роза ги тера жените да се сомневаат во својот брак

Повеќето недели ќе ве известам за најновите бестселери за врските и сексот и оваа недела не се разликува, бидејќи по препорака на еден пријател, ја зедов „Плажата со ливчиња од роза“ и се најдов себеси воодушевена од самиот почеток. Ова е од повеќе причини, но многу од нив се фокусираат на истражување на сексот, бидејќи протагонистката открива дека нејзиниот сопруг не само што ужива во порно, туку и обожава порно каде жена е силувана.

Непријатно читање

Потоа следи дека нејзината најдобра пријателка го обвинува за сексуален напад, а потоа, се разбира, главниот лик, Тами, има тешко време да се обиде да одлучи на кого да верува. Нема да ја уништам приказната за оние кои би сакале да ја прочитаат, но бидете предупредени дека може да нагласи некои проблеми во вашата врска.

Тоа ме погоди, бидејќи сега сум на вториот брак. Мојата прва беше очигледно осудена на пропаст од самиот почеток затоа што знаев дека тој има социопатски тенденции, зависност од секс и потреба од обожавање на херојот од самиот почеток, но сепак избрав да го игнорирам бидејќи силно верував дека можеме да успееме. По неколку години гласни, но страсни расправии и шокантни откритија за неговите дополнителни брачни афери, конечно се откажав и го нареков тоа ден. Бев едноставно исцрпена.

Сепак, тоа не застана тука, тој го оспори разводот со бизарно верување дека ќе се вратиме заедно (и покрај тоа што неговата љубовница е бремена со неговото дете), а потоа ги искористи децата да се обиде да го задржи контактот цели осумнаесет месеци. За среќа, тие избегаа неповредени и неизвалкани и тој исчезна во хоризонтот со неговото ново семејство штом сфати дека овој пат нема да го прифатам извинувањето.

Така, можам да се поврзам со сите емоции што Тами ги поднесува додека открива дека нејзиниот сопруг е социопат, но она што ме загрижува е дека таа е во брак дванаесет години и ниту еднаш не се сомневала.

Всушност, нејзиниот брак звучи многу како мојот втор, бидејќи се омажи за нејзината најдобра другарка од училиште - SNAP, нејзиниот сопруг не гледа порно - SNAP (знам дека нема ништо лошо во порното, тоа всушност може да помогне во врската, но откако ќе се омажи за зависник од секс, олеснување е да не се најдат списанија и ДВД-а наполнети софи и душеци - исто така е убаво да се работи на компјутер без вирус од непријатна локација!), таа работи од дома - SNAP, тие се тактилни и сè уште имаат активен сексуален живот и покрај долговечноста на нивната врска - SNAP. Значи, можете да го замислите моето изненадување кога овој речиси совршен брак беше склопен и јас кимнав со главата низ размислување, да, тоа сме ние, можеби малку досадно за некои, но сепак хармонични и сакани, а потоа wham, нејзиниот сопруг е сексуален предатор од најлош вид.

Очигледно го испрашував сопствениот сопруг и се прашував дали тој е исто како мојот прв, но со повисок коефициент на интелигенција што му овозможи подобро да го сокрие тоа. Сигурен сум дека нема да бидам единствената бидејќи оваа книга сега е во првите десет бестселери, така што, како што 50 нијанси на сиво ги поттикнаа сопругите насекаде да го искажат ропството, ова ќе нè натера да го доведеме во прашање нашето мало постоење.

Дали вашиот партнер е маскиран ѓавол?
Па, како да препознаете дали вашиот партнер е всушност маскиран ѓавол? Првиот чекор е да бидете целосно искрени со себе. Дали има некои гази што се обидувате да ги игнорирате бидејќи изгледаат малку глупави? Дали се сомневате дека сте закопале длабоко во себе бидејќи се плашите да се соочите со нив? Или му верувате на партнерот 100%?

Ако навистина се сомневате, ова може да се само ваши сопствени несигурности или навистина може да има нешто таму, па истражувајте малку подлабоко. Дали неговиот компјутер е заштитен со лозинка? Дали веднаш би го предал телефонот ако треба да пишете пораки на мајка ви? Дали би можеле да одговорите на неговите повици без тој да се грижи за тоа кој е на другиот крај?

Потоа, тука се активностите, дали има смисла да остане буден подоцна од вас, дури и ако знаете дека е премногу уморен? Дали останува доцна на работа или излегува на места каде што никогаш не сте биле? Дали ги пере алиштата кога ќе се врати доцна или ги крие на задниот дел од гардеробата?

И покрај тоа што плажата со ливчиња од роза ги загрижува жените низ ОК, партнерите се сомневаат дали нешто не е во ред. Силно верувам дека никој не може да има повеќе од десет години брак без никакво сомневање. Значи, ако навистина му верувате на вашиот партнер 100% и сте задоволни со она што го имате, прегрнете го и земете копија од плажата со ливчиња од роза за да се потсетите колку е добар вашиот брак!

Диететичар
MS, Универзитетот Лунд, Шведска

Исхраната игра важна улога во животот на човекот. Навиките во исхраната се еден од факторите кои влијаат на нашето здравје. Често постои заблуда меѓу луѓето дека нутриционистите принудуваат многу рестриктивна диета, но тоа не е точно. Всушност, јас не забранувам никакви производи, но ги посочувам грешките во исхраната и помагам да се променат со давање совети и нови рецепти кои сам ги пробав. Ги советувам моите пациенти да не се спротивставуваат на промените и да бидат намерни. Само со волја и одлучност може да се постигне добар резултат во која било област од животот, вклучително и промена на навиките во исхраната. Кога не работам, сакам да одам на качување. Во петок навечер, најверојатно ќе ме најдете на мојот кауч, како се гушкам со моето куче и гледам Netflix.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И