Подемот на Секспо - Секс Експо

Подемот на Секспо – Секс Експо

Трговските изложби одамна обезбедуваат пригоден начин за производителите на производи да ги покажат своите производи и да најдат нови купувачи, а последниве години е забележан пораст на популарноста на 'sexpo'. Многу луѓе се премногу срамежливи да ги посетат продавниците за возрасни, што е една од причините зошто некое лице би сакало да купува секс играчки или лични лубриканти преку Интернет. Сепак, секспо (како што е „Еротика“ во Обединетото Кралство, што се одржува во октомври оваа година) не е само за купување нови вибратори и најнови трикови поврзани со сексот. Овие настани брзо стануваат и забавни спектакли.

Една од причините зошто секспо стана популарен годишен настан во голем број земји е тоа што луѓето се чувствуваат помалку срамежливи да се расфрлаат со сите видови еротски добра кога другите купувачи околу нив го прават истото. Некои присуствуваат на настани за да се смеат, а многу љубопитни изведувачи се појавија на сексуални саеми, вклучувајќи го и познатиот австралиски „Прикасо“, чии шарени портрети се изведени со помош на неговата вили како четка за сликање (NSFW).

Трговската изложба која се фокусира на сексот и сексуалноста често нуди часови за еротски активности како бурлеска и танц на шипка, и обезбедува бројни начини за паровите да го обноват својот сексуален живот. Љубовниците кои сметаат дека сексот станал малку неавантуристички или рутински често присуствуваат на овие настани не нужно за да купат производи, туку едноставно за да добијат инспирација како да ги размрдаат работите.

Една област во која секспо е важна е едукацијата за сексуално здравје. И покрај скапите кампањи за подигање на свеста, многу луѓе остануваат несвесни за основните практики за сексуална безбедност (или ги игнорираат заканите по здравјето на нивна сопствена опасност), а настаните како што е Еротика често вработуваат советници за да им обезбедат на посетителите бесплатни совети за секс или тестирање за СПБ. Покрај тоа што обезбедува забава, добар секспо исто така ги потсетува луѓето одговорно да уживаат во нивната еротска слобода.

Многу луѓе кои работат во индустријата за возрасни, како и обичните туристи, патуваат во Обединетото Кралство на годишни трговски изложби, а разновидни луѓе присуствуваат на еротски трговски изложби, од кожни фетишисти до гламурозни лондонски домаќинки. За оние кои претпочитаат таинствена возбуда да нарачуваат секс играчки преку Интернет, секспо е барем шанса да видат што е ново и да гледаат некои неверојатни изведби.

Ксенија Собчак, БА (Hons) Модна комуникација: модно новинарство, Централ Сент Мартинс

Ксенија Собчак ужива во блогирањето на областите на модата, стилот, начинот на живот, љубовта и CBD. Пред да стане блогерка, Ксенија работеше за познат моден бренд. Ксенија е автор кој придонесува во водечките списанија и блогови за мода, начин на живот и CBD. Може да се судрите со Ксенија во нејзиното омилено кафуле во Јужен Кенсингтон, каде што напишала најмногу блогови. Ксенија е цврст застапник на CBD и неговите придобивки за луѓето. Ксенија е исто така на панелот на рецензенти на CBD во CBD Life Mag и Chill Hempire. Нејзината омилена форма на CBD се CBD гуми за џвакање и CBD тинктури. Ксенија е редовен соработник во водечките модни, животни стилови, како и CBD списанија и блогови.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И