Порно за жени - сексуални видеа погодни за жени

Порно за жени – Секс видеа погодни за жени

За повеќето луѓе, порнографијата е машки свет; фантастична земја прилагодена за мажјаци, каде што момците можат накратко да исчезнат за да ги задоволат нивните...па...машки потреби. Оваа перцепција отсекогаш ме вознемируваше, затоа што сум женска колку што можам и редовно гледам порно. Дали импликацијата требаше да биде дека имам прекумерен тестостерон во мојот систем? Дали нешто не беше во ред со мене? Изненадување е изненадување, неодамнешните студии покажаа дека многу жени се подеднакво на треперењето на екранот како и мажите. Сепак, она што навистина изненадува е тоа што жените имаат различни причини за гледање порно.

Љубопитноста е голема. Мислењето дека порното е само за момци е распространето толку долго што повеќето жени веруваат во тоа, што го прави дополнително табу гледањето на порно. Секако, како што сите знаеме, особено е пожелно она што е табу, што го прави порното вистинско забрането задоволство за многу жени. Потоа, се разбира, има едноставна љубопитност за целата возбуда. Ако толку многу момци се во тоа, мора да е добро нели? Многу девојки не можат да одолеат да ѕиркаат токму поради оваа причина, и продолжуваат да ѕиркаат кога ќе најдат дека им се допаѓа.

Многу жени признале дека гледаат порно за да научат нови потези. Може да биде прилично инспиративно да се види таа русокоса бомба како се искривува на начини на кои никогаш не сме замислувале. За многу женски обожаватели на порно, тоа е дури и нешто кон што се стремат! Ако ја отфрлите позицијата што сте ја научиле од „девојките побудени 3“ и го добиете одговорот што го барате, тоа е прилично прекрасно. Ако ништо друго, тоа е одличен образовен помошник со тоа што барате да ја усовршите ликовната уметност на фелацио. Кој знаеше дека јазикот е толку ефикасен токму на тоа место?

Потоа, тука е истражувањето на тајните фантазии. Имаме заеднички јазик со момците овде. Исто како што наоѓа излез за своите фантазии за тројка и отстапувањата од БДСМ во порното, ние можеме да го погледнеме целиот груб, бесрамен секс што го сакаме, без никогаш да мораме да признаеме дека имаше момент кога сериозно ја сфативме мислата да го удриме целиот фудбалски тим. .

Потоа има порно за парови. Многу жени во сериозни врски објаснија дека иако порното воопшто не ги интересирало, личната колекција на нивното момче има прилично привлечност. Тие сакаа да дознаат повеќе за тоа што го поттикнало неговиот мотор да работи и им се допадна идејата да ги споделат неговите омилени фантазии. Оваа причина беше изненадувачки честа, па момци, не плашете се премногу да споделите. Можеби ќе одлучиме дека облеката за ученичка е токму она што треба да го земеме следниот пат кога ќе одиме на шопинг.

Конечно, едноставно има симнување. Не изгледајте толку шокирано, жените се подеднакво склони да поминат малку време сами како и секој тип, а порното не е ништо ако не и за добивање на нашите веселби. Всушност, многу жени откриле дека порното е фантастична увертира за вистинскиот секс, со што брзо се расположени. Сè уште мислите дека треба да ја скриете вашата порно колекција од вашата девојка, момци? Мислам дека не.

Барбара е хонорарен писател и советник за секс и врски во Dimepiece LA и Peaches and Screams. Барбара е вклучена во различни едукативни иницијативи кои имаат за цел да ги направат советите за секс подостапни за секого и да ги разбие стигмата околу сексот во различни културни заедници. Во слободното време, Барбара ужива да шета низ старите пазари во Брик Лејн, да истражува нови места, да слика и да чита.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И