Преглед на производот на компанијата Metolius Hemp Company

/

Коноп Метолиј е добро позната компанија за коноп која одгледува коноп CBD и CBG органски и регенеративно. Брендот има за цел да понуди линија на велнес производи кои не се психоактивни, но се поефикасни од било што друго што се наоѓа на пазарот. Од пури од коноп до линија на тематски производи, компанијата има по нешто за секого. 

Ми испратија неколку од Метолиус Коноп да пробам, па дополнително, можете да го најдете мојот искрен преглед и искуство. Дополнително, истражував сè за компанијата, па прочитајте за да дознаете повеќе за нејзините политики, опциите за попуст, репутацијата и многу повеќе. 

За Метолиј Хемп

Метолиус Хемп е компанија посветена на трансформирање на здравјето на луѓето и планетата. Конопот е органски одгледуван во Бенд, Орегон. Дополнително, тимот користи одржливи земјоделски практики со цел да се врати на земјата. 

На нивната веб-страница, тимот открива дека „без разлика дали се работи за употреба на бубамари наместо пестициди за контрола на штетници, за подмладување на почвата со засадување на покриени култури или за користење техники за зачувување на водата, ние сме посветени на зајакнување на здравјето на нашата заедница и задржување на јаглеродот за почиста, посветла и поздрава иднина". 

Мешавините на Metolius Hemp на CBD и CBG се сопственички. Дополнително, тие се засилени со Isolate, Distillate & Kief за да обезбедат врвни искуства со вкус и моќни смирувачки ефекти.  

Секој производ внимателно се испитува во објект на трета страна, а до сертификатите за анализа се лесно достапни на веб-страницата на компанијата. 

Политика за враќање на средствата од коноп Метолиус

Metolius Hemp нуди 30-дневна гаранција за враќање на парите на сите производи. Ова е уште еден доказ дека компанијата ги става клиентите на прво место и навистина сака секој и сите да бидат задоволни со нивното купување. Покрај целосна наплата, можете да побарате замена или кредит во продавницата. 

Опции за попуст на Метолиус коноп

Метолиус често прави попусти и распродажби на својот производ. Една од најдобрите зделки е Волшебната зделка на месецот - секој месец, на еден производ му се нудат специјални поволности. На пример, додека го пишувате овој преглед, можете да купите четири CBD & CBG цветни пред-ролни за 200 долари. Погрижете се да ја следите компанијата на социјалните мрежи и да се регистрирате за билтенот за да бидете први што ќе дознаете за овие фантастични зделки, главно бидејќи тие често се ограничени во време или износ. 

Метолиус Кана клубови

Услугите на Canna Clubs на компанијата ви овозможуваат да заштедите до 80%. Серијата услуги за месечна претплата е дизајнирана да ви помогне да ги добиете производите на Metolius директно до вашиот праг по најприфатлива цена. 

Целосен преглед на производот Метолиус коноп

Метолиус Хемп има широк спектар на премиум производи CBD. Ти можеш да најдеш Темати за CBD, торбички, прав, цвеќиња и ролни. Во продолжение можете да ги прочитате деталите за моето искуство со производите на Metolius Hemp што имав можност да ги пробам. 

Речни трупци CBD и CBG коноп канагари

Револуционерниот коноп Речни трупци се првата подобрена премиум пура од коноп на пазарот. Направени со 100% органски CBD и CBG цвет, ролатите се валани рачно во лист од палма, кој исто така е органски. Содржи CBD дестилат, CBG kief и CBD изолат. Ова беше мојот прв пат да пробам CBD ролна со таков неверојатен и робустен профил. 

Јас не сум пушач, но овие речни трупци можат да бидат одлична алтернатива за пури, имајќи предвид дека хитот на коноп дава искуство кое е исто како и пушењето пури. Сепак, канагарите немаат мирис, па можете да уживате во нив насекаде. 

Речни трупци CBD и CBG коноп канагари

Темелно уживав во речниот дневник. Бавно гори и овозможува продолжено уживање. Дополнително, може да се користи за повеќе сесии за чад. Моќната комбинација на CBD и CBG обезбедува врвна релаксација со таргетирање на нервите и рецепторите за болка. 

Речните трупци се достапни во формати од 3 и 5 грама. Вкупниот профил на канабиноид се движи од 450-750 mg.

River Dreams CBD & CBN Drink Mix

Компанијата ви ветува „Пловете во длабок сон со Соништата на реката Метолиј.„Пудрата е најновиот додаток во палетата на производи на Метолиус. Дизајниран да промовира чувство на релаксација, пудрата содржи CBN, седативни ефекти и промовира здрав сон. Кога се комбинира со CBD, CBN нуди длабоко чувство за релаксација на телото и умот. 

Дополнително, формулата е засилена со магнезиум кој е од суштинско значење за функциите на нервниот систем, крвниот притисок и здравјето на мозокот. 

Мешавината на пијалоци е навистина уникатна и многу лесна за консумирање. Тоа е одлична алтернатива за оние кои не сакаат да користат CBD масла. Ја земав пудрата околу 20-30 минути пред спиење. Ги доживеав најдобрите ефекти кога земав лажица, но на почетокот можете да започнете со помала доза, особено ако не сте искусен корисник на CBD. 

River Dreams CBD & CBN Drink Mix

Го мешав прашокот во врело какао бидејќи тоа е мојот пијалок за време на спиењето. Исто така, има вкус на цреша што е идеална комбинација со чоколадниот вкус на какаото. Но, прашокот може да се меша во вода или кој било друг пијалок по ваша желба.

Пудрата има брзо дејство, а јас можев многу брзо да заспијам без да се разбудам среде ноќ. Како резултат на тоа, успеав да добијам звук седум часа спиење, што ретко ми се случува поинаку. Плус, се чувствував добро одморен и енергичен следниот ден. 

Прашокот е достапен во вијала за шест ноќи и тегла за 30 ноќи по цена од 11.95 долари и 59,70 долари, соодветно. 

Метолиус Ривер CBD и магнезиумски торбички за усни 

Ривер Дипс од Метолиј се иновативни торбички за усни кои се веројатно најиновативниот CBD производ на пазарот. Многу удобни и забавни за употреба, торбичките за усни се брзо дејствувачки и неверојатно корисни. 

Метолиус Ривер CBD и магнезиумски торбички за усни

Секоја кесичка содржи 100 mg органски CBD изолат и магнезиум за подобрен смирувачки ефект. Едноставно треба да ги ставите на вашата усна, и за кратко време ќе се чувствувате опуштено. Достапни се во вкус на цреша и портокал, па се многу пријатни за употреба. Важно е да се напомене дека аромата е целосно природна и доаѓа од органски екстракти од листовите од стевиа. 

Единствената лоша страна на овој производ е тоа што има само 15 торбички во калај. Би сакал да ги видам во поголемо пакување. 

Преглед на производот Метолиус - Пресудата 

Воодушевен сум што имав можност да ги пробам овие производи од Metolius Hemp. Бев многу задоволен од филозофијата на брендот и посветеноста на одржливоста. 

Производите се со разумни цени, а компанијата дополнително нуди повеќе опции за штедење и чести попусти.

Бев изненаден од иновативноста на производите. На пример, никогаш порано не сум пробал торбички за усни CBD! Тие се забавни за употреба и многу ефикасни. Дополнително, прашокот за спиење беше еден од најефикасните CBD производи за промовирање на спиењето. 

И јас сум возбуден што ќе пробам уште некои производи во иднина. Но, дотогаш, пробајте ги овие фантастични производи!

Најново од CBD